Rozlisenie HDTV

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

heh... cakal som nejake fullHD tv :roll:

takze zatial co ty pozeras na 50-100Hz PAL CRT globus, my trapni majitelia "HD ready low-end plaziem a lcd" si kludne pozerame na tie "stratene" detaily pri 720p. :lol:
...tak isto ako to pojde ked ma plazma len 1024*768, prisposobi sa to automaticky velkosti panela?
...mne to interpoluje do 1280*720. po bokoch mam asi 1.5jcm siroke cierne pasiky, ako pise toman.
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

shiro, na hdtv si odbornik jak ja na atomove elektrarne a kardiochirurgiu. Pre tvoje info, cely svet fici na hdtv lebo je to nekvalitne, interpolovane a stvrtpixelovo-mapovane rozlisenie za strasne lowe. Kokos a este keby si videl to 1080i, to je pruuuser jak swin! To su normalne pohyblive polobrazky cece !


chlapec ked uvidis PRVY hdtv film [ci uz 720p alebo nedajboh 1080p] na "obycajnom" lcd s rozlisenim 1366*768 , potom sa vrat do tejto diskusie. Este pre tvoju informaciu, je **** rozdiel v kvalite lcd a plazmovych panelov, kde plazmy NA TV/HDTV POUZITIE VYHRAVAJU NA PLNEJ CIARE NAPRIEK TVOJIM NAZOROM.

A potom sa ta opytam este jednu vec : videl si niekedy 106cm alebo 127cm uhlopriecku? To uz asi hej; niekde vo vyklade v obchodaku a boli tam pustene spravy na STV1, ze?

A TERAZ ZASADNA OTAZKA : VIDEL SI NIEKEDY NA 127CM UHLOPRIECKE JEDEN A TEN ISTY FILM V 1080P A 720P? VIDEL ?? A DOPRDELE VIDEL SI TAM NEJAKY ROZDIEL ???


Chalan ty mas bohove stastie ze som dnes fungoval 4/5noci, lebo bych ta rozniesol v diskusii na kopytach jak Habera nase deticky v superstar...
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Roznasat si mozes koho chces, od toho je tuna diskusia :)
A ak ja som odbornik na atomovky, tak ty asi byvas v samsung tovarni na LCDcka :)

Rozdiel v 1080p a 720p videou na 127cm uhlopriecke je pozorovatelny a vyplyvajuci z nizsieho rozlisenia jedneho z videi. Neviem preco sa tu ohanas porovnavanim 720p a 1080p...

Ked sa tuna vsetci robite tak mudry, tak preco mate doma sracky s trapnym 1366x768 rozliskom....

Zober si to logicky - LCD monas na PCcko doma mas urcite.
Zober si taku 17" s naticom 1280x1024, nastav si tam 1024x768 alebo 1280x960 a divaj sa na to. Na par miestach bude tak pekne rozostreny obraz ze ti bude vytacat oci.

A chces mi nahovorit, ze LCD TV s 1366x768 rozliskom je nieco lepsie? Prd makovy. Hocico co nebezi v native prehravaneho videa = vec ktorou nema cenu sa zaoberat. Ked uz totiz vyhodis kopec prachov za veci na divanie HDciek, tak isto nepozadujes nejaku osekanu kvalitu alebo upsampling/downsampling.

Mi to pripada ze si kupis auto, ale jaksi ti nevadi ze ma jedno koleso derave, a poskrabany lak - hlavne ze jazdi a mame s cim machrovat :)

Ked uz kupovat LCD TV tak s nativom bud 720p alebo 1080p, ale nie s niecim medzi tymito dvoma, co musi 720p upsamplovat a 1080p downsamplovat...to mi je logika.

Signal z kablovky alebo STVcka tu nemiesaj, to je jasna vec ze su to same zasumene kocky, zaprve v predajniach neni skoro nikdy kvalitny signal, a za druhe sa tam roztahuje PAL rozlisenie 720x576 na fullscreen toho LCD, comu sa ale vyhnut neda, nakolko PAL norma ma uz svoje roky.

1080i je prekladany vymysel, neoplati sa riesit...vzdy totiz mas naraz na obrazovke len polku obrazu, kdezto pri progresive sa vykresluje cely.

Takze ak myslis, ze si nakupom smejdu s rozliskom 1366x768 spravil dobre myslis si zle. Ohladne rozliseni videa a z toho vyplyvajucej kvality obrazu bude musiet tel telkac robit vzdy kompromisy.

Skratka kupil si si nieco ako rodinny minivan - dom s tym nepostavis, ale rodina sa ti do neho naprace, lenze kopa miesta je nevyuzita, nakolko to ma 7 sedadiel, a vy ste len styria. :)

Nie, nie...HDready TV nikdy nebudem povazovat za HDcka, ale za marketingovy tah na blbych ludi co chcu machrovat metrovou uhloprieckou, ale nepripustia si, ze dana TV ma parametre na prd a jedine HD je HDMI vstup...a p[ri nom to vsetko konci, lebo TV potom 720p video roztiahne a 1080p zmensi.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

shiro napísal:Ked sa tuna vsetci robite tak mudry, tak preco mate doma sracky s trapnym 1366x768 rozliskom....
...hlavne, ze ty si najmudrejsi a nemas doma nic. takychto kriklunov mam rad. prines ku mne to svoje CRT a pustim ti nejaky HD film v "trapnom, interpolovanom" 720p. porovname :roll:

...jedine co mas je plna huba kecov o fullHD, pricom si to videl raz v obchode; o tom, jak su ostatni idioti, ked kupuju "obycajne" nonFullHD lcd/plazmy...

...upozornujem ta, ze si od zaciatku OFF TOPIC. nikto sa ta na tvoj zakomplexovany nazor na fullHD/nonFullHD nepytal... myslim, ze kazdy z tu pritomnych si je tychto "nedostatkov" vedomy. neobjavil si ameriku. ide o to, ze sme si proste mohli dovolit teraz kupit "len" 720p telku a casom urcite na ten fullHD prejdeme. kdezto ty zopar rockov pockas a jak king si kupis fullHD za nizsiu cenu nez sme my svojho casu kupili 720p. ([ironia]ale to uz my davno ten fullHD budeme mat[/ironia]). si naozaj genius. dakujeme, ze si nam otvoril oci.

...takze pokial uz nemas co K TEME povedat, zdrz sa dalsich komentarov prosim ta. kajfun ty sa prosim ta tiez ukludni.
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2412
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Príspevok od používateľa hopkok »

No ja by som to videl takto: Najlepsie to vystihol sm_oOx^...
Samozrejme ze pre mna a asi ani pre neho nema vyznam teraz kupovat FullHD, kedze:
1, takto nevysiela skoro ziadna TV stanica
2, blueray je v plienkach
3,ceny su strasne vysoke

takze radsej si kupim teraz za 40 000 "trapnu non fullHD" plazmu ako dat 90 000 za fullHD (nad meter uhlopriecku by som LCD nebral, vlastne skusenosti) a vobec ho nevyuzit...

Myslim ze za taky rok budu aj FullHD plazmy este trosku lepsie, nehovoriac o cenach, ktore idu stale dole a aj tie blueray prehravace a HDTV sat. prijimace budu z cenou uplne inde :D
Navyse sa chysta sa "prichod" novych HDTV stanic...

Takze ked to zhrniem teraz co cumime na plazmy a krasny obraz 720p, hold o rok dva budeme cumiet na FullHD za 40000SK a to nam este ostane aj na pivo 8)

Hold sm_oOx^ tuto "shit plazmu" si potom budeme musiet dat jedine tak do izby aby neposobila trapne keby nahodou interpolovala v obyvacke :lol:

Tato debata nebola o tomto, ja som sa chcel len spytat ci si to same "hodi" na full screen (tym padom je jasne ze to roztiahne)...

Inak sm_oOx^ vies si to nastavit aj tak aby si mal full screen aj ked roztiahnuty? mne to ide v pohode ale na trosku mensom LCD, zmeni mi 1280*720 na 1152*648 a pri FullHD to je z 1920*1080 na 1776*1000 vtedy je full screen inak pasiky po bokoch...ide mi o to ci to tak ide aj na tej tvojej (mojej) plazme, lebo ta je v obyvke a nemam to ako vyskusat, alebo to len chces mat 720p bez full screenu, dik
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

v media playeri clasic sa da nastavit zvlast rozlisenie pre fullscreen... tam nastavim 1280*720. spustim film a akonahle stlacim alt+enter telka prepne na 1280*720. windowsy mam v native 1027*768, bo ten interpolovany text je horsie citatelny...
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2412
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Príspevok od používateľa hopkok »

jasne ale v tom pripade mas pasiky po bokoch...ide to aj bez nich? o to mi slo alebo som to zle pochopil z odpovede?
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

cez DVI-HDMI kabel sa mi to inak nepodarilo rozchodit...
mozno cez composite by to bolo lepsie... ale tie kable su dost draha zalezitost a na blind ich kupvat sa mi velmi nechce...
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2412
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Príspevok od používateľa hopkok »

aku mas grafu ATI alebo Nvidiu? nejde ti zmenit rozlisenie tam? Ci film mas s pasikmi a windows screen bez nich?
Ja mam pasiky aj wo windows, akonahle zmenim rozlisko c ATI catalyste na "optimized" co prerata zrejme software na zaklade rozlisenia TV mam to na celu obrazovku a tym padom ide aj film full screen...

tu je picture kde to menim :)

Obrázok
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

mam integrovanu ATI na doske...
a ano, ked dam aj vo win 1280*720, tak mam pasiky... ale ako pisem, vo win pouzivam nativne 1024*768, pretoze sam vidis, ze ten text interpoluje dost zle. vo win sa moc "nepohybujem".
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

> Rozdiel v 1080p a 720p videou na 127cm uhlopriecke je
> pozorovatelny a vyplyvajuci z nizsieho rozlisenia jedneho z videi.

videl si ty osobne tvojimi dvomi ocami 720p a 1080p filmy na 127cm uhlopriecke? Prosim neteoretizuj tunak, ja ti poviem ze kvalitny 720p material je velmi tazko rozoznatelny od 1080p materialu aj na 127cm uhlopriecke!!!



> Ked sa tuna vsetci robite tak mudry, tak preco mate doma sracky
> s trapnym 1366x768 rozliskom....

chalan co mas doma ty? Kolko mas HD filmov? Kolko si uz videl HD filmov a kolko z nich bolo kvalitnych, cize minimalne x264 + cez 15Mbit datovy tok, alebo este lepsie plny datovy tok HD ? Mimochodom, vies kolko je ten plny datovy tok? Rychlo utekaj najst na internete...



> Zober si to logicky - LCD monas na PCcko doma mas urcite.
> Zober si taku 17" s naticom 1280x1024, nastav si tam 1024x768
> alebo 1280x960 a divaj sa na to. Na par miestach bude tak
> pekne rozostreny obraz ze ti bude vytacat oci.

toto je nieco uplne odlisne, LCD a kompjutrovy signal je predsa nieco uplne ine ako plazma s HDTV ktore je PRIAMO STAVANE OD SAMEHO ZACIATKU NA DVE ROZLISENIA : 720p A 1080p. Preboha... co to sem vobec miesas ?! A ked sa nad tym tak zamyslim, aky pomer stran je 1280/1024? JE TO TEN ISTY POMER AKO 1024/768 ?? JE TO TEN ISTY POMER AKO 1280/768 ?? JE TO TEN ISTY POMER AKO 1920/1080 (PLNE HD) ??

VELKE PREKVAPENIE: !!!!! NIE JE !!!!!




> Ked uz kupovat LCD TV tak s nativom bud 720p alebo 1080p

to 1080p je pravda, avsak cenovo nedostupna. Inak si zase sakrafrajer - tak mi prosim ukaz jeden jediny (!!!) LCD monitor s nativnym rozlisenim 720 bodov. Prosim... fakt velmi prosim. A kedze ho nenajdes, mam dalsiu otazku : preco su vsetci vyrobcovia, tvorcovia standardov, uzivatelia atd, tak strasne sprosti [makke i, mnozne cislo] a ty si taky muuudry ? Preco nikto na svete nevie to, co vies ty? Ze trosiiiicku sa zamyslis, fasa chalan...





> ale nie s niecim medzi tymito dvoma, co musi 720p upsamplovat
> a 1080p downsamplovat...to mi je logika.

chalan, ty potrebujes fakt nejaky vlastny standard, prosim vymysli nieco lebo cely svet to ma uplne nahowno.




> Signal z kablovky alebo STVcka tu nemiesaj, to je jasna vec ze su
> to same zasumene kocky, zaprve v predajniach neni skoro nikdy > kvalitny signal, a za druhe sa tam roztahuje PAL rozlisenie
> 720x576 na fullscreen toho LCD, comu sa ale vyhnut neda,
> nakolko PAL norma ma uz svoje roky.

prva spravna vec v tvojom prejave. Gratulujem!



> 1080i je prekladany vymysel, neoplati sa riesit...vzdy totiz mas
> naraz na obrazovke len polku obrazu, kdezto pri progresive sa
> vykresluje cely.

ved som ti to pisal, ze "keby si este videl 1080i, to je hruuuuza, normalne pohyblive polobrazky..." a skoda ze som tam zabudol napisat "jak na zaciatku dvadsiateho storocia = v rokoch 1910 a pod". Kokos ale vies co je uzasny rozdiel? Ze v tom roku 1910 bol obraz sotva ciernobiely, ale dnes uz 1080i pozna normalne sedem farieb - modru, bielu, zelenu, ruzovu, cervenu, hnedu a bledociernu! Vies aky je to pokrok, clovece?!



> Takze ak myslis, ze si nakupom smejdu s rozliskom 1366x768
> spravil dobre myslis si zle. Ohladne rozliseni videa a z toho
> vyplyvajucej kvality obrazu bude musiet tel telkac robit vzdy
> kompromisy.

k tomuto sa nevyjadrujem.




> Nie, nie...HDready TV nikdy nebudem povazovat za HDcka, ale za
> marketingovy tah na blbych ludi co chcu machrovat metrovou
> uhloprieckou, ale nepripustia si, ze dana TV ma parametre na prd
> a jedine HD je HDMI vstup...a p[ri nom to vsetko konci, lebo TV
> potom 720p video roztiahne a 1080p zmensi.


howgh. Este raz si uvedom, ze vlastne tvrdis ze cely svet a HD standard je jeden velky omyl (ked odhliadneme od 1080p). Co si preboha myslis, preco vlastne vzniklo 720p ked je to taka strasna interpolovana vec ?! A co 1080i ?? Chalan, mam jedinu otazku : nepripomina ti nejako velmi napadne tych 768 riadkov rozlisenia "bezneho smejdu hnusneho strasneho interpolovaneho LCDcka" [podla tvojho vyjadrenia] tak nejak aspon vzdialene tych 720 riadkov v HD signale? A co takto 1366 bodov vertikalneho rozlisenia, nie je to nahodou prilis blizko 1280tim bodom toho maleho HD rozlisenia?

ROZMYSLAJ !
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Príspevok od používateľa shiro »

Kajfun -> mysli si a hovor co chces, vsetko co som doteraz napisal vychadza z toho ze na LCD (ako iste vies) je najkvalitnejsi obraz ten, ktory bezi v jeho nativnom rozlisku. Vsetko ostatne sa musi interpolovat atd., tam kvalita jasne ze musi ist dolu. Takze ked je tych tvojich 1366 sakra blizko 1280, tak ti aj tych "zopar pixelov" nieco spravi. Ked mas jeden pixel videa velky ako 1.5 pixela televizora tak to nevyzera veru bohvie ako.

A pri vydavkoch na HW (FullHD TV(50k vyssie) + bluray player(Sony za 20k)) nemienim riesit nejake kompromisy. Ked uz HD tak poriadne HD za tie prachy, nie nejaku interpolovanu nahrazku na TV za 30k.

Ano mam doma CRT, netajim sa tym. HD na nom nedivam lebo viem, ze by to bolo jak jazdit s ferrari po polnej ceste.

Inak velmi by ma zaujimalo, co za fullHD TV mas doma ty a z coho do nej pustas HD signal, ked tolko toho o tom vies :)

No, a kedze som podla sm_oOx^-a offtopic, tak koncim debatu.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

jezisikriste ja pre teba musim vymysliet nejaku vtipnu odpoved. Medzicasom... v kazdom pripade bud taky dobry a spomen si na tuto diskusiu o pat rokov, ked uz vsetci budeme ficat na HD a potom si [preboha snad] priznas ake kraviny si trieskal bez akychkolvek praktickych skusenosti.

ja mam doma 107cm nie-fullhd plazmovy televizor ktory krmim hd signalom z notebooka lebo okrem satelitu [skoro vsetko nemecke programy a ja nerozumiem tuto rec] a pomarancoveho trojprogramoveho hd [zase nemecke] u nas v Bratislave samozrejme nic ine nie je k dispozicii.

k tej interpolacii : co ti poviem vtipne... predstav si panel s rozlisenim 1366 x 768 bodov = s takym rozlisenim ktore tvrdis ze musi byt strasne kvoli tej nestastnej interpolacii ktoru furt omielas dokola jak fico ekonomicky progress, rozvoj regionov a existencnu nevyhnutnost iba jedinej zdravotnej poistovne bez moznosti vyberu. Naspat k nasej teme : toto rozlisenie je podla teba matematicky o 86x68 bodov viac ako potrebujes na 1280x720p hd signal, ze? A preto ho treba interpolovat, ano? No a teraz si predstav strasnu vec : co keby ten hajzel vyrobca televizoru schoval 43 bodov na kazdej strane na sirku [vlavo, vpravo = 86 bodov dohromady] a 34 bodov na kazdej strane na vysku [=68 bodov na vysku] pod plastovy kryt, takze viditelna obrazovka nie je kompletne cela fyzicka obrazovka 1366x768 ale v dosledku chybajuceho "viditelneho" milimetra na kazdej strane vlavo, vpravo, hore, dole... hmmmm, no napriklad takych... hmmm... cojaviem... 1280 x 720 bodov...

... ESTE STALE TREBA INTERPOLOVAT ?! Taketo zlozite riesenie ta nenapadlo?

pripadne este inak : co takto si napriklad zistit, ze 1366 bodov je presne o jednu patnastinu viac ako je 1280? A ze 768 je presne o taku istu jednu patnastinu viac ako je 720 ?

prosim a ziadam ta iba o jednu jedinu vec : uvedom si konecne - aj ked to nechces pripustit lebo to nevies pochopit bez tej tvojej nestastnej "obraz totalne degradujucej interpolacie" - ze cely svet a cely priemysel ktory po sestdesiatich rokoch updatoval PAL/NTSC system na nieco PODSTATNE LEPSIE, ma zmaknute take veci ktore my dvaja proste zmaknute nemame a nikdy nebudeme mat. 4:2:2, 4:2:1 alebo 4:2:0 sampling a miliarda dalsich veci... a ty mas problem s jednym posratym rozlisenim.

musis uz konecne rozdelit pocitacove rozlisenia a formaty od formatov televiznych. Mam ta zavalit informaciami o tom ze ani 1080 nie je jednoduche a jednoznacne? Existuje 1080i, 1080p, 24 frames/s, 30, 50, 60... je to strasna veda, tomu kur.
Používateľov profilový obrázok
hopkok
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2412
Dátum registrácie: St 22. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Žabokreky nad Nitrou

Príspevok od používateľa hopkok »

kajfun: uplne suhlasim ale preco ty vyrobcovia tu plochu neprisposobili? Iba sa pytam ci nevies nie je to ziadna narazka alebo nesuhlas len ma to zaujima :?
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Príspevok od používateľa kajfun »

clovek, poviem ti uplne otvorene : NEVIEM. Nemam patent na rozum, v zivote som netvoril ani panely (lcd/plazma) ani HDTV normy, ale ono technologicky to nejako takto vyslo :)

netreba z toho robit ziadny stress. HDTV aj 1280x720 aj 1920x1080p funguju a funguju kraaaaaaasne. Krasne funguje aj HDMI, aj 1080i... proste z toho nerobme kovbojku, carpe diem, zelajme si aby co najrychlejsie [!!!] a najkvalitnejsie [!!!] doslo ku nam hdtv vysielanie ci uz vo forme satelitneho (anglickeho, slovenskeho, nemeckeho) vysielania ktoreho je doteraz tiez vcelku malo alebo hlavne kabloveho signalu (upc/orange/satro/vsetci ostatni kablovkovi provideri). Zelajme si, aby mali kvalitne modemy/kodeky, aby bol datovy tok technicky v pohode a aby ziadny blbec nepriskrtil x264ku kodec na 2Mbit/s... lebo TO NIE JE HDTV, TO JE LEN HDTV DATOVY TOK A SIGNAL URCITE NEZODPOVEDA MAXIMU KTORE MOZE MAT. Problem totizto je, ze napriklad UPC ma k dispozicii len nejaku sirku pasma v tom koaxi a smitec, takze oni nemozu vysielat 20 stanic s datovym tokom 40Mbit...

Zelajme si, aby vsetky stanice vysielali HDTV v co najkratsom case...

To je cele :)

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"