aku najvykonnejsiu grafu utiahne 350W zdroj (12V - 15A)

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
bady555
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Pi 14. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: košice okolie-èaòa

Príspevok od používateľa bady555 »

ked som tu cital o zdrojoch s cca 700W tak mi az smiesno prislo..sorry..na co tolko Wattow? ved pri 12V tam by muselo tiect vela Amperov a kable by museli byt poriadne hrube aby sa neroztopili...pri beznej zostave okolo 4000+ 1xHdd + 1xdvd a Grafike podobne x1950xt je asi zbytocny taky zdroj, merania ukazali pravdu, keby mala grafika spotrebu 100W tak by musela mat poriadny chladic
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa beardie »

a preco asi maju viacero vetiev po 12V ze?
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

Nerozumiem, preco sa spomenuli psu kalkulacky, uviedol som test realnej spotreby. Ak hovorime o outervision, ten ako vstupne udaje vyuziva realne testy, nie odhady, ale vysledok je zvacsa vyssi ako skutocnost (FEAR, urcite nemas spotrebu 360W, to by ti zdroj slusne kuril. Skus si pozicat wattmeter).

Ak by som pouzil FEAR-ovu retoriku, nie som x,y.z obycajny pouzivatel, ktory o zdroji vie akurat "watty" a "ampery", ale nezastavam nazor, ze do akehokolvek pocitaca s nalepkou C2D, ci GeForce musi ist 500W zdroj.
Samozrejme, ze uvedene plati pri pouziti kvalitneho zdroja. Ak ma vacsina ludi x,y,z zdroj, problemy nim sposobene sa budu tykat skor kvality ako nedostatocneho dimenzovania.

bady555: Ako vidis, taky zdroj existuje, takze kable to zvladaju bez ujmy. High-end karty vsak naozaj maju spotrebu aj cez 100W.

beardie: Viacere 12V vetvy boli zavedene najma kvoli udajnej nebezpecnosti vysokych prudov vo volne pristupnych kabloch. Viacere novsie zdroje uz vsak maju len jednu vetvu.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

pozri sa sem ak nerobis pracu co ja tak si mimo ja vidim skutocnu realitu ako to chodi a co ludi a pri akych zostavach pchaju do PC vsetko slo cez ruky nie cez monitor...
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa beardie »

brano: nie nie, to robi len jedna firma, afaik PC Power & Cooling alebo jak sa vola?
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

FEAR: Jasne, veD som spominal (ne)kvalitu, ale ty sam doverujes kalkulacke bez toho, aby si si preveril realnu spotrebu, to je skutocna realita. Nespochybnujem tvoje skusenosti, ale clovek sa uci cely zivot. :wink:

Beardie: Aj Seasonic. Minimalne tito to prezentuju verejne (a to nie su do zdrojov ziadni amateri).
Naposledy upravil/-a br4n0 v Pi 14. Dec, 2007, 22:33, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa beardie »

link na ten seasonic? rad sa poucim ;-)
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5407
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Re: aku najvykonnejsiu grafu utiahne 350W zdroj (12V - 15A)

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

Duroniak napísal:Zdar hosi chcel by som sa spytat ze aku najvykonnejsiu grafu utiahne moj zdroj 350W.
Takze ti teda odpoviem: 350W zdroj ti v pohode utiahne zostavu:

-Intel Quad Core pretaktovane na 4 GHz
-3 x 8800 Ultra (vsetky pretaktovane na 700 MHz) v Triple SLI
-4 pamatove moduly pretaktovane na 2.4v
-6 HDD RaptorX
- a nezaujimave veci ako doska a zvukovka, popripade Dalsie nic nezeruce komponenty.

Ostane ti este aj tak velka rezerva, v podstate by ti stacil aj noname 200W zdroj, mozno dokonca aj len slapaci Betlehem.

Ak ti to ale "nahodou" cele obhori, nech ti to zaplatia ti uzivatelia, ktori tu tvrdia, ze taky zdroj je absolutne vhodny na tahanie modernej (a teda aj extremne zravej) zostavy.

Ani ten Radeon X1950 PRO tam prosim ta nedavaj, bude ohnik, popripade dymove signaly vysielane priamo z tvojho kompu.
Ja ich samozrejme zachytim a dovalim sa so spekackami a birom a mozeme si spravit super opekacku a ludsky sa pozhovarat o kvalitach 350W noname zdrojov s 15A 12v ihlicnatou vetvickou.
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

O nekvalite nonamov sa nehadam, len nepausalizuj spotrebu vsetkeho "noveho" na "extremnu" (viD testy vo vlakne wattmeter z lidlu). Ak mas este podobne ironicke poznamky, vyuzi radsej SS.
beardie napísal:link na ten seasonic? rad sa poucim ;-)
Pardon, Seasonic to nepriznava, ale napr. v tomto teste M12 sa to ukazalo. Ale verejne to prezentuje odberatel Seasonic-u, Corsair pri rade VX.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

br4n0 napísal:FEAR: Jasne, veD som spominal (ne)kvalitu, ale ty sam doverujes kalkulacke bez toho, aby si si preveril realnu spotrebu, to je skutocna realita. Nespochybnujem tvoje skusenosti, ale clovek sa uci cely zivot. :wink:

Beardie: Aj Seasonic. Minimalne tito to prezentuju verejne (a to nie su do zdrojov ziadni amateri).
asi si ma nepochopil :) stoho prispevku tym som presne poukazoval ze kalkulacky su na :bye: ked vidim ze zdroj ma dost pritom kalkulacka ukazuje "dedo v pohode nestresuj" :wink:
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Príspevok od používateľa br4n0 »

Ja som pisal o tych 360W zo 400W, co urcite nie je "dedo v pohode nestresuj". Realne je to (z vlastnej skusenosti) urcite menej, podla piskania cievok a tranzistorov(?) sa to hodnotit neda (wattmeter bude mudrejsi ako my dvaja dokopy :wink: ).
Naposledy upravil/-a br4n0 v Pi 14. Dec, 2007, 23:12, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

...ja som zo svojim prdkom spokojny... ...ale presedlam na OEM S12 430-500W a ten EC pojde kocke k buducemu office PC, tam ma HW cintorin netrapi a nejakej 100W spotrebe sa bude mat EC ako na dovolenke... :wink:
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

br4n0 napísal:Ja som pisal o tych 360W zo 400W, co urcite nie je "dedo v pohode nestresuj". Realne je to (z vlastnej skusenosti) urcite menej, podla piskania cievok a tranzistorov(?) sa to hodnotit neda (wattmeter bude mudrejsi ako my dvaja dokopy :wink: ).
pre upresnenie medzi moje zaujmi patri aj elektronika tak v tomto smere viem co to znamena.. :)

to miqra inak impulznim zdrojom nerobi dobrotu ked idu pod 20% svojho vykonu :lol: tak bacha na to
Používateľov profilový obrázok
miqra
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1064
Dátum registrácie: Pi 30. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Levoča

Príspevok od používateľa miqra »

no tak doimpulzuje ked sa mu nepaci nizka zataz... :P
inac kazdy huci ze EC su horuce pri zatazi, no ja s PC z podpisu a mojim EC + 12cm Fan na 3.3V - vlazny vzduch a jemne teply zdroj... kocka ma XP1700+(palomino)/384MB SDR/KT133/ATI 9600 a jej fortron GLN 350W (12cm Fan @ 5V - huci) a je teply vzduch vychadzajuci zo zdroja a o dost teplejsi zdroj ako moj... takze bud som natrafil na "Krala" medzi EC alebo je to Seasonic S-12 430W s prilepenym stitkom EC :D
Core i5 4570 + Akasa Nero S, Asus Z87M-PLUS, 4x4GB DDR3 1600Mhz Kingston HyperX, EVGA GAMING GTX 1060 6GB, Coolermaster N200, Seasonic Titanium 750W, 250GB Samsung EVO 850 + crucial MX500 SSD 1TB, MSI OPTIX MAG341CQ
Používateľov profilový obrázok
Netus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Pi 20. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Jamník

Príspevok od používateľa Netus »

FEAR napísal:pozri sa sem ak nerobis pracu co ja tak si mimo ja vidim skutocnu realitu ako to chodi a co ludi a pri akych zostavach pchaju do PC vsetko slo cez ruky nie cez monitor...
Smrdi to tu samochvalou a dost :wink: . Nikdy by som nedvoveroval nejakym kalkulackam na nete. Je to blbost. Ako si poznamenal formatu "ze fest cca" . Najlepsie je zapojit merac spotreby do zasuvky a je to. Zistit kolko berie max a kolko min. Dalsia vec tolko omielana, nie je zdroj ako zdroj, ked uz berieme do uvahy 350 W-ove. Kazdy zdroj ma svoju ucinnost!! Ked si kupim 350-ku za 100,- korun :o , tak urcite nedokaze dodat PC-cku 350 Wattov, ale max 280 aj to nie pri trvalej zatazi. Inak ten fortron co mas ty "FEAR" taha uz pol roka o dost silnejsiu zostavu ako mas ty a to 24hod denne pri relativne vysokych tepelnych podmienkach.................Takze tak.......
CPU: Intel i7 9700K@5 GHz, chladné vodou, EK supremacy blok... MB: ASUS Maximus XI Formula... RAM: G.Skill 2x8GB DDR4 TridentZ RGB 3600/C16... VGA: ASUS RTX 3090 Strix O24G... SSD: Samsung 970 PRO NWMe M.2 x4...SOUND: Creative ZxR...ZDROJ: Seasonic Prime Ultra 1000W (SSR-1000TR) Titanium... CASE: Komplet vlastnej výroby, AlMg3 hliník + 3d tlac, čierna piesková farba pálená... LCD: ASUS 27" PG279Q 165Hz G-Sync...
Ostatné: Sennheiser Game Zero, Asus ROG Flare, Razer Basilisk Ultimate + Razer Destructor 2

Návrat na "Debata o všetkom"