Chameleon farba

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Seth666
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00

zaklad

Príspevok od používateľa Seth666 »

Zakladovku? To neviem... Uz samotna konstrukcia je niecim streknuta. Asi to bude treba riedidlom odsrojit a potom im to dat. Radsej nech to striekaju oni. Nastrikekat by to nebol problem ale pri tak drahej farbe... fakt neviem ci je chameleon klasicka farba alebo vznikne az po nastriekani viacerych vrstiev nejakeho sajrajtu.
AMD Athlon 64bit 3000+ soc939, MB ASUS A8N-SLI - nVidia nForce4 SLI, RAM 2x512MB PC400 CL 2,5,MSI GeForce 6600GT 128MB PCI-E, HDD Seagate Barracuda 7200.7 SATA NCQ 160GB,Case MIDI 350W ATX 5412 white
Pe3k

hmmm

Príspevok od používateľa Pe3k »

Nejake skusenosti s chameleonom mam.... je to v podstate lak, ktory tvoria specialne castice.Tie maju pravidelne plosky a tym padom sa farba "lame". Hlavne kvoli tym specialnym "casticiam" je ta farba taka draha. (velmi narocna vyroba)
K tomu podkladu...ja zvyknem striekat najprv tmavomodru alebo tmavo zelenu a potom chameleon...zalezi aky chameleon pouzijem. Pri modrozelenom dam spomenutu modru alebo zelenu. Pri zlato-hnedo-fialovom chameleone davam zltohnedu alebo pod.
Podklad davam hlavne kvoli uspore chameleon farby. Mozes si dat nastriekat aj priamo chameleonom ale potrebujes na to viac farby (slabsia krycia schopnost chameleonu)
Ale pri striekani vseobecne sa VZDY pouziva zaklany nater(podklad)+farba+ pripadny lak.
PS: co sa zaoberam modelmi, uz som sa dopocul, ze aj modelarske firmy zacali ponukat taketo farby v spreji. Tusim to volaju "iridescent colors" u fy TAMIYA je to "Duotone" http://www.krikke.net/shop/rc/nl/dept_151.html

PS2: cennik chameleonov http://www.autobodysupply.net/store/def ... 2789EB9DB3
(ceny su v dolacoch $$$$)

Ak najdem foto z prvych test pokusov na modeli (a bude zaujem)skusim sem hodit.... :lol:
Používateľov profilový obrázok
Seth666
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 15
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00

re

Príspevok od používateľa Seth666 »

tie linky su zaujimave. Ak ta farba stoji naozaj 8 euro tak sa da. Nerad by som na to preplatil. Je tu este moznost ze pockam(za 2tyzdne idem do Englandu) a tam to kuknem. Ak nic tak to uz napevno objednam tu v tuningu nech mi to streknu(preco mam len take strestene napady). :oops:
AMD Athlon 64bit 3000+ soc939, MB ASUS A8N-SLI - nVidia nForce4 SLI, RAM 2x512MB PC400 CL 2,5,MSI GeForce 6600GT 128MB PCI-E, HDD Seagate Barracuda 7200.7 SATA NCQ 160GB,Case MIDI 350W ATX 5412 white
Pe3k

.........

Príspevok od používateľa Pe3k »

To mas cca 400.-Sk 1deci farby ..... :D
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Ked to budes mat zistene, tak sa ozvi. Zaujimalo by ma to tiez :)
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
misho
VIP
VIP
Príspevky: 395
Dátum registrácie: Št 16. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Neutra - Nitra

chameleon

Príspevok od používateľa misho »

no ja by som odporucal skusit air brush.

lakiernik je drahy a navyse nevie tak dobre spracovat malu plochu, air brush je lacnejsia (case predsa nechodi 180km/h ,neni vystaveny exterierovemu zatazeniu ,ani ho nebudete umyvat samponom...) air brush je menej nakladna. Je pravda ze koncentracia tychto manikov je mala ale ak nahodou niakeho najdete urcite to nebude take peklo ako si to nechat urobit u lakiernika...dalsou moznostou by bolo pouzit foliu chameleon ale tu som bohuzial videl iba v zahranici...
ASUS bamboo 14" - i5 - SSD.
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: chameleon

Príspevok od používateľa LoPiO »

misho369 napísal:no ja by som odporucal skusit air brush.
Je pravda ze koncentracia tychto manikov je mala ale ak nahodou niakeho najdete urcite to nebude take peklo ako si to nechat urobit u lakiernika...
A nepoznas niekoho takeho???
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
misho
VIP
VIP
Príspevky: 395
Dátum registrácie: Št 16. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Neutra - Nitra

chameleon

Príspevok od používateľa misho »

no vo zvolene poznam ale ci vedia spravit chameleona neviem, maju dobru robotu... mozem sa spytat... ale az o tyzden lebo teraz mam obhajoby.
ASUS bamboo 14" - i5 - SSD.
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: chameleon

Príspevok od používateľa LoPiO »

misho369 napísal:no vo zvolene poznam ale ci vedia spravit chameleona neviem, maju dobru robotu... mozem sa spytat... ale az o tyzden lebo teraz mam obhajoby.
Mna zaujima prave ten air brush. OK ja ma teraz tiez maturity a case bude hotova aj tak za tri tyzdne :) takze ak mozes zistit mi cenu :)
dikes
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
misho
VIP
VIP
Príspevky: 395
Dátum registrácie: Št 16. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Neutra - Nitra

chameleon

Príspevok od používateľa misho »

s chlapom budem zajtra... :)
ASUS bamboo 14" - i5 - SSD.
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Ozvi sa plz. Ako s tym air brushom???
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
misho
VIP
VIP
Príspevky: 395
Dátum registrácie: Št 16. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Neutra - Nitra

prepac...

Príspevok od používateľa misho »

cau lopio,

prepac ze som sa neozval, chalan zmizol do anglicka len som potom na to zabudol. skus sa popytat v niakych tetovacich studiach...
ASUS bamboo 14" - i5 - SSD.
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: prepac...

Príspevok od používateľa LoPiO »

misho369 napísal:cau lopio,

prepac ze som sa neozval, chalan zmizol do anglicka len som potom na to zabudol. skus sa popytat v niakych tetovacich studiach...
V tetovacich studiach??? preco??
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
Marko5211
Ban
Ban
Príspevky: 72
Dátum registrácie: Št 14. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Rim.Sobota

Príspevok od používateľa Marko5211 »

bozeludia to by som radsej investoval do co ja viem bateriek ako do farby...(zatial je to podla mna blbost...)
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Príspevok od používateľa LoPiO »

Marko5211 napísal:bozeludia to by som radsej investoval do co ja viem bateriek ako do farby...(zatial je to podla mna blbost...)
Prosim ta, take veci si nechaj vies pre koho :E
Inak ty si tiez pripad, chces kupit klavesnicu za tazke prachy, tak co keby si aj ty investoval do niecoho normalneho ;)

Ludia fakt ten Airbrush mikto nerobi????
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"