E8400 a zaujimave teploty...

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
Používateľov profilový obrázok
agrashi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 510
Dátum registrácie: Pi 22. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bánovce nad Bebravou

Príspevok od používateľa agrashi »

A2C ty potvora si nevydrzal hh 8)

@ kajfun : ventilatory boli zapate vsetky, neskor pre ramky namiesto tej oranzovo priesvitnej akasy sme dali 92mm Speeze na 4500 otackach, no strasny vysavac ale ulohu plnil dobre.

okrem toho ze tam bol nehorazny hluk, ktory zabezpecoval 2400 otackovy TT na Gemin II tak tam aj riadne na okolo fukalo az mi zima bola hh :lol:

verim ze tych 4.41 Ghz by sme dosiahli aj len s dvoma ventakmi ale chladic by uz asi trocha bol teply. pri tychto vsetkych fanoch bol chladic uplne studeny vratane vsetkych pasivov na doske.

smutne je ze sme narazili na hranicu kedy IHS nestihal prenasat teplo medzi jadrami CPU a chladicom. mysleli sme si ze mame najprv zle nanesenu pastu, ta bola v pohode, chladic bol poriadne priskrutkovany. zacali sme uvazovat o jeho slabej tepelnej vodivosti, vyviedol nas z omylu ked po odpojeni vsetkych ventakov bol hned horuci. najlepsie je odtrhnut IHS a ist napriamo na jadra ale to sa neodvazim a ani neviem ci je to mozne, ale myslim si ze na vzduch pohoda vysledok :) :P


PS: MB - X38 DS4 , RAM: Kingston DDR2 1066Mhz 5 5 5 16 a FSB bola 490Mhz.



EDIT: aby som nebol od temy..tych 50 a viac stupnov v idle nie je dobrych..ak si si isty ze mas dobre nasadeny chladic a je studeny tak pohoda len chyba merania. nastav si v biose jednu z funkcii ze kedy pri akej teplote sa ma CPU vypnut a ked ju skutocne bude mat tak sa vypne. Videl som viacero novsich CPU od AMD aj Intelu kde pri 3dmarku sa z nich zlozil chladic a oni sa za par sekund restartli..restartol sa komp, uvodny screen nabehol a potom sa bootovalo do Winu, ten procak sa nespalil takze pohoda neboj sa ;). Kym mu nepustast 1.7V pripadne aj ako my s A2C 1.55V tak pohoda hh

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"