Asus A7N8X-E Deluxe ma niekto skusenosti?

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Používateľov profilový obrázok
Diviak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: St 24. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa Diviak »

Mystiq napísal: ja tam mozem dat maxmalne fsb 200 a to mam flashnuty bios 1013
To akoze tam nie je moznost dat vyssie FSB ?
Lebo pises ,,mozem dat maxmalne".
To snad nie.
Ci ti viacej nezvladne niektory kpmponent ?
Q9300 / 8GB / GTX 260
Používateľov profilový obrázok
Mystiq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 22. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa Mystiq »

Diviak napísal:
Mystiq napísal: ja tam mozem dat maxmalne fsb 200 a to mam flashnuty bios 1013
To akoze tam nie je moznost dat vyssie FSB ?
Lebo pises ,,mozem dat maxmalne".
To snad nie.
Ci ti viacej nezvladne niektory kpmponent ?
to bude asi tym procakom,.... mam sempron a fsb viacej dat nemozem....
200Mhz a dost...
AMD Sempron 2600+@2200Mhz, DDRam 512 CL 2.5 PC400",ASUS A7N8X e Deluxe, Asus GeForce Fx 5700 256Mb, Sata IBM Hitachi 80 Gb, Premier 350W
Používateľov profilový obrázok
Diviak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: St 24. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa Diviak »

Mystiq napísal:Ja mam tiez Asus A7n8x e deluxe a je uplne ok aj pri taktovani, zatial som nemal ziadny problem....
200 a dost !
Ak je to pravda, tak to povazujem za dost vazny problem tej dosky.
( A preco by Sempron mal obmedzovat moznosti dosky ?)
Q9300 / 8GB / GTX 260
Používateľov profilový obrázok
Mystiq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 22. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa Mystiq »

Diviak napísal:
Mystiq napísal:Ja mam tiez Asus A7n8x e deluxe a je uplne ok aj pri taktovani, zatial som nemal ziadny problem....
200 a dost !
Ak je to pravda, tak to povazujem za dost vazny problem tej dosky.
( A preco by Sempron mal obmedzovat moznosti dosky ?)
podla mna je to tym procakom lebo je uzamknuty... neviem mozno sa mylim.... chcelo by to skusit nejaky nabuseny barton....
AMD Sempron 2600+@2200Mhz, DDRam 512 CL 2.5 PC400",ASUS A7N8X e Deluxe, Asus GeForce Fx 5700 256Mb, Sata IBM Hitachi 80 Gb, Premier 350W
Používateľov profilový obrázok
Diviak
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 110
Dátum registrácie: St 24. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: BB

Príspevok od používateľa Diviak »

Mystiq napísal: podla mna je to tym procakom lebo je uzamknuty... neviem mozno sa mylim.... chcelo by to skusit nejaky nabuseny barton....
Ked je uzamknuty, tak nasobic. Uzamknute FSB som este nevidel. Bud to co dokaze doska, alebo co znesie CPU. :D (Za predpokladu ze ostatne komponenty prevadzkujes na freqenciach ktore znesu.)
Q9300 / 8GB / GTX 260
Používateľov profilový obrázok
Mystiq
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 29
Dátum registrácie: St 22. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa Mystiq »

ludia drahy...... viete na co som prisiel... asus je fakt kvalita....
tu hore so pisal ze fsb nejde vysie ako 200Mhz.. bolo to z toho dvodu ze pred flashom detekovalo moj sepron 2600+ ako athlon XP,... ked som prehodil bios tak rozpoznalo sepron a stala sa takato vec... predtym som mohol fsb prehadzovat len na 100,133,166,200 ale teaz to mozem po flashnuti to mozem menit po jednom az do hodnoty 300MHZ !!!!!!!! Super taktovaniu zdar.... NECH ZIJE ASUS
AMD Sempron 2600+@2200Mhz, DDRam 512 CL 2.5 PC400",ASUS A7N8X e Deluxe, Asus GeForce Fx 5700 256Mb, Sata IBM Hitachi 80 Gb, Premier 350W
Používateľov profilový obrázok
andynko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 725
Dátum registrácie: St 31. Dec, 2003, 08:00
Bydlisko: Martin

hm

Príspevok od používateľa andynko »

Nove ceny... tato doska (Teda s integrovanym Wi-Fi retail balenie) sa da dostat v maloobchode za neuveritelnych 3200sk s DPH !!
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

Dosku mam zopar mesiacov a mam s nou dobre skusenosti az na jeden problem. Pri starte mi obcas zacne integrovana zvukovka vydavat praskave a sumive zvuky a zvuk vobec nenastartuje.
Ale nemusi to byt chyba dosky, lebo najprv to nerobila a raz pri spusteni TV cez TVkartu mi to zacalo tak praskat a odvtedy to zacalo robit.
Je teda mozne ze to sposobila TV karta a doska je v tom nevinne. Zistil som, ze to nejako suvisi s digitalizovanym vstupom, ked som ho vypol, okamzite prestane praskat a uz to ani nerobi pri starte. Mam vsak trochu obavy o southbridge, ci sa nechytil a v buducnosti sa nieco nepokazi, pretoze presne od tej doby co zacala praskat sa mi komp obcas restartne (velmi ojedinele), predtym sa mi nerestartoval vobec (ale to takisto nemusi byt chyba dosky, skor mam podozrenie na grafiku).

Dalej, co ma trochu trapi je napatie. VCore v Biose je nastavene na 1.650 avsak nakoniec mi skace medzi tymito dvoma hodnotami :1.696 a 1.712.

Takze zatial proti tejto doske nic nemam, podla mna je vyborna.
Používateľov profilový obrázok
Nando
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 369
Dátum registrácie: So 26. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Tvrdošín

Príspevok od používateľa Nando »

Ja mam max. FSB okolo 238 - 240Mhz je to super doska!
AMD Ryzen 3700X + Kraken X62 MB: ASUS ROG STRIX X570-F GAMING RAM: Corsair 2x16GB 3200Mhz VGA: ASUS ROG STRIX 2080Ti SSD: Samsung 970PRO 512GB ZDROJ: Zalman Platinum 1000W CASE: PHANTEKS Enthoo Evolve čierna

AMD Athlon Barton 2500+@(235,7x11=2593) 4000+ +Thermaltake Tower 112 MB: ASUS A7N8X-E Deluxe (bios moded by Trats 1013)RAM: 1024mb 400mhz@471,5mhz Goodram VGA: ASUS 6800LE 300@420/700@918 + Zalman VF700alcu pipky otvorene na 16/6HDD: WD800 80gb ata100ZDROJ: Q-TEC PSU 650W Triple fanCDRW: LG GCE-8523B new firmware
Používateľov profilový obrázok
Ledy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 366
Dátum registrácie: Po 11. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Kalná nad Hronom, Dlhá 11

Príspevok od používateľa Ledy »

Mal som tu dosku, to kolisanie napatia je v pohode, aj mne kolisalo. Zalezi trocha aj od zdroja. Ta doska totizto troska overvoltuje, narozdiel od tej co mam teraz, tato troska undervoltuje.

Ale inac je to super vec.

Praskanie - skus nahodit nove ovladace dosky, alebo vybrat TV kartu - mozno sa nemaju radi :wink: .
CPU: C2D Q8300@2500Mhz MB: ASUS Rampage Formula RAM: ADATA 2x2GB 1066MHz 5-5-5-15 VGA: Sapphire 4870X2 HDD: 2x320GB WD YS-series Mouse: Razer Copperhead Keyboard: Saitek Eclipse Monitor: IBM Thinkvision C190 Audio: Creative S750 7.1 PSU: Fortron Everest 800W
Používateľov profilový obrázok
CyberSPY
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Po 01. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa CyberSPY »

aj mne to robi to praskanie ked zapnem TV a ked vypnem dam ztlmit linein tak sa vypne ale inac to robi do najblizsieho restartu

ale inac fajn doska, len obcas mi zacne robit blbosti a samo sa zacne resetovat pri vysokom takte FSB ale to budu asi ramky ktore mam v duale a su uz nestabilne

ked vyhodim multiplikator na z 8 na 8,5 cely den to pojde v pohode po case zacne robit hluposti a PC sa resetne a potom zase nenabehne ani vindows lebo sa pri starte zase resetne kto ma nejaky napad nech sa ozve
AMD FX8370 // NOCTUA NH-D15 /// ASUS M5A97 R2.0 /// 2x 8 GB DDR3 2400MHz KINGSTON HyperX Beast /// ASUS Strix RX570 /// ASUS Xonar D2X /// SSD Samsung 860 EVO - 500GB /// NANOXIA Deep Silence 1 rev.B /// PSU Corsair HX620W /// Razer Lycosa mirror + Logitech MX518
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

Chcem sa este opytat, co je to za bios 1013 moded by Trats. Vsimol som si, ze vela ludi s touto doskou ho pouziva. Ako sa da vyuzit?

K taktovaniu mi kamos povedal, ze ked dam velke FSB (ako napr 230 Mhz), tak aj keby to pamate zvladli, tak medzi northbridge a CPU budu vznikat nejake bubliny ci co, lebo ten northbridge vie pracovat iba na 400 Mhz... vie niekto ci je na tom nieco pravdy, alebo je to vymysel?
Naposledy upravil/-a Warrax v Ne 26. Feb, 2006, 04:44, upravené celkom 1 krát.
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Príspevok od používateľa Warrax »

CyberSPY napísal: ale inac fajn doska, len obcas mi zacne robit blbosti a samo sa zacne resetovat pri vysokom takte FSB ale to budu asi ramky ktore mam v duale a su uz nestabilne
Mne sa restartuje tiez... napriklad aj ked browsujem a pocuvam hudbu. A prvy krat sa mi takto restartla az po tom incidente s praskanim. Ta TV karta tam bola asi 2 mesiace, kym som ju prvy krat zapol, dovtedy nepraskala, ani nerestartovala, potom som zapol TV kartu a bum... odvtedy to robi.

Inak to praskanie skus zastavit tak, ze v nForce panely vypnes digitalizovany vstup (nastav tam off). Mam take tusenie, ze prave prepojenie zvuku s TV kartou a zapnutym digitalizovanym vstupom robi ten problem (a dokonca moze aj nieco pokazit, ako vidno).
Používateľov profilový obrázok
CyberSPY
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Po 01. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa CyberSPY »

Warrax napísal:Chcem sa este opytat, co je to za bios 1013 moded by Trats. Vsimol som si, ze vela ludi s touto doskou ho pouziva. Ako sa da vyuzit?

K taktovaniu mi kamos povedal, ze ked dam velke FSB (ako napr 230 Mhz), tak aj keby to pamate zvladli, tak medzi northbridge a CPU budu vznikat nejake bubliny ci co, lebo ten northbridge vie pracovat iba na 400 Mhz... vie niekto ci je na tom nieco pravdy, alebo je to vymysel?
takze ten BIOS pridava vela novych skritych nastaveni do BIOS-u a umoznuje su dve verzie mod BIOSU napr. verzia CPC 1T vycsie FSB dosiahnut na tej doske
verzia CPC 2T zase vecsiu pametovu priepustnost
AMD FX8370 // NOCTUA NH-D15 /// ASUS M5A97 R2.0 /// 2x 8 GB DDR3 2400MHz KINGSTON HyperX Beast /// ASUS Strix RX570 /// ASUS Xonar D2X /// SSD Samsung 860 EVO - 500GB /// NANOXIA Deep Silence 1 rev.B /// PSU Corsair HX620W /// Razer Lycosa mirror + Logitech MX518
Používateľov profilový obrázok
CyberSPY
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 212
Dátum registrácie: Po 01. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od používateľa CyberSPY »

Warrax napísal:
CyberSPY napísal: ale inac fajn doska, len obcas mi zacne robit blbosti a samo sa zacne resetovat pri vysokom takte FSB ale to budu asi ramky ktore mam v duale a su uz nestabilne
Mne sa restartuje tiez... napriklad aj ked browsujem a pocuvam hudbu. A prvy krat sa mi takto restartla az po tom incidente s praskanim. Ta TV karta tam bola asi 2 mesiace, kym som ju prvy krat zapol, dovtedy nepraskala, ani nerestartovala, potom som zapol TV kartu a bum... odvtedy to robi.

Inak to praskanie skus zastavit tak, ze v nForce panely vypnes digitalizovany vstup (nastav tam off). Mam take tusenie, ze prave prepojenie zvuku s TV kartou a zapnutym digitalizovanym vstupom robi ten problem (a dokonca moze aj nieco pokazit, ako vidno).
ja nemam zapnute to digitalizovanie zvuku a predsa mi po vypnuti zvuku praska zvuk ale to som vyriesil tak ze mi Dscaler ztlmi LineIN po vypnuti TV
AMD FX8370 // NOCTUA NH-D15 /// ASUS M5A97 R2.0 /// 2x 8 GB DDR3 2400MHz KINGSTON HyperX Beast /// ASUS Strix RX570 /// ASUS Xonar D2X /// SSD Samsung 860 EVO - 500GB /// NANOXIA Deep Silence 1 rev.B /// PSU Corsair HX620W /// Razer Lycosa mirror + Logitech MX518

Návrat na "Základné dosky"