albumy vo wav fomate

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: albumy vo wav fomate

Príspevok od používateľa Snake »

Tak v tom prípade to bol nejaký omyl, lebo ak nejaký kompresný mechanizmus vypľuje tie isté dáta, neni možné aby sa to prejavilo na osciláku. Výsledok musí byť vždy rovnaký, keby nebol, neplatilo by to čo som písal hore, a keďže to platí, tak usudzujem že dotyčný "merajúci" spravil nejakú chybu. Iná vec je to, ako následne ten fajl prehrával (upravený, iné filtre atp), ale to už potom nemá výpovednú hodnotu.





.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: albumy vo wav fomate

Príspevok od používateľa FEAR »

Susty napísal:Mate to tu setko zhrnute a na zaver:
Pokial pouzivate nejaku zostavu ako je trebars z5500 od logitechu je pre vas ozaj ZBYTOCNE archivovat si pesnicky v inom formate ako je MP3 a vo vacsom bitrate ako je 320kbs. Kvalta medzi formatmi sa prejavi na drahsich zostavach a najme bez pouziteho ekvalizera. Prajem prijemny posluch hudby.
mno zareagujem na to kedze sa tento tvoj zaver trefuje namna a tvoje ZBYTOCNE ... mp3 umna skoncili uz nejaku tu sobotu ... a na mp3 sa obratim ozaj uz len v pripade kedy nemam na vyber.. ale jednoznacne FLAC... kedze rozdiel je tak pocutelny ako rozdiel ked strcis ruku do 50C vody a 100C a ZBYTOCNE to NIEJE pretoze ked pustim niekomu skladbu na tom co mam v 320Kbps a v 1000Kbps a doticny nic nespozoruje tak je bud chluchy alebo ma inu vadu .. teda na zaver rozdiel je markanty uz pri tejto lacnej shitnej zostave ako su Z-5500 rozdiel je pocut aj na takom hnoji ako su geniusi tak netoc hluposti ..dakujem :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: albumy vo wav fomate

Príspevok od používateľa Snake »

Aj ty aj on máte pravdu, preňho je to z pohladu toho, že má doma niečo z "hájendu" a pre teba to, ze mas lepsie repro nez si vtedy mal...hádať sa o takýchto blbostiach (ale vážne, sú to somariny), je myslím pod vašu úroveň.





.
Susty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 23. Máj, 2009, 15:06

Re: albumy vo wav fomate

Príspevok od používateľa Susty »

ospravedlnujem sa ak som sa dakoho dotkol...premna z5500 niesu len tak hociake reproduktory. naopak za svoju cenu ponukaju ozaj maximum a myslim ze v cenovej relacii do 10 000 nemaju konkurenciu.
Intel Q9550 @ 4Ghz / Thermaltake MAX ORB / Zalman 600w
ASUS Commando / 8GB Mushkin Extreme performace / ASUS Xonar D2
ATI Saphire HD 4870 512MB / HDD Seagate 3TB
Samsung T260HD 26"
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: albumy vo wav fomate

Príspevok od používateľa dexman »

flac je len skomprimovaný wav bez akýchkoľvek strát. už bolo písané, pri prehrávaní sa to len 'rozbalí' a je to bit na bit rovnaké ako wav. to je to isté ako keby si si skomprimoval nejaký súbor do rar a tvrdil, že tam je rozdiel. takže keď niekto počuje rozdiel tak placebo all the way. rozdiel by nepočuli ani veľryby, lebo tam žiadny nie je.

a ešte k tým mp3. nič v zlom, ale keď niekto tvrdí, že počuje rozdiel medzi 320 kbps mp3 a flac na z5500 tak je to trochu úsmevné. ten rozdiel počuť len keď dotyčný vie o aký bitrate sa jedná a to aj na podstatne drahších zostavách. jednoducho sa to dá otestovať, urobiť si slepý test vo foobare (ABX comparison), wav alebo flac enkódovať pomocou najnovšieho LAME enkódera do mp3. pri možnostiach zvoliť joint stereo, minimálne 5 pokusov, ideálne 10. lebo aj ja by som mohol tvrdiť, že bez problémov zdvihnem 120 kg bez toho, aby som to niekedy vyskúšal :laugh:
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: albumy vo wav fomate

Príspevok od používateľa FEAR »

dexman napísal:a ešte k tým mp3. nič v zlom, ale keď niekto tvrdí, že počuje rozdiel medzi 320 kbps mp3 a flac na z5500 tak je to trochu úsmevné.
:) mam 24 rokov a hadat sa stebou nebudem, absolutne ziadnu cenu ani vyznam to nema , je dost mozne ze este stale som sluchovo zaostaly mam v povahe sa natahovat a presviedcat o tom co neni pravda ale mne sa to tak paci a neviem posudit co sa okolo mna deje , zmojej strany vsjo :hi:
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: albumy vo wav fomate

Príspevok od používateľa Wizik »

Verím, že ten rozdiel je počuť trošku, dokonca na Z5500, ale netreba zabúdať, že jedna z najdôležitejších vecí je, odkiaľ ten zvuk ide. Je rozdiel keď to niekto pripojí na štýl integrovaná zvuková karta - repro, alebo keď to napojí štýlom veľmi veľmi high-end gramec/cd player - veľmi veľmi high-end elektrónkový zosík - repro :) Mimochodom nemá niekto doma B&W Nautilus ? Rád by som si ich vypočul :D
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
dexman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 931
Dátum registrácie: St 04. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Levice

Re: albumy vo wav fomate

Príspevok od používateľa dexman »

len problém je v tom, že je to často viac o viere než o reálnom počutí. preto slepý test, ktorý takú možnosť úplne vylúči. keď tu je niekto taký, kto má z5500 a spomínaný test aj s nastaveniami prejde na 5/5 tak beriem späť. tvrdenie "počujem rozdiel" nie je žiadny dôkaz. podľa mňa by nepomohol ani najfajnovejší dac tým reprákom, ale budem len rád keď mi to niekto vyvráti.

Nautilusy by som asi nechcel počul. jedine že by som si ich potom vychutnával niekde pod mostom aj s adekvátnym zosilovačom :laugh: a keď už ich vypočuť a nekúpiť, tak potom prísť domov, pustiť svoje vlastné reprá/slúchadlá a ... wtf
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: albumy vo wav fomate

Príspevok od používateľa Wizik »

Heh tiež pravda s tými Nautilusmi, len strašne rád by som vedel ako znie "zvuk za milión" :D a to v tom nerátam dáky fajný gramec/cd player a zosíky
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Susty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 8
Dátum registrácie: So 23. Máj, 2009, 15:06

Re: albumy vo wav fomate

Príspevok od používateľa Susty »

Mam taku otazku. Ako dosiahnut ab sa mi pri flac formate zobrazovali artworky pesniciek ako ikony vo windovse? Presne ako pri mp3 cize takto:
http://img196.imageshack.us/img196/9501/artworky.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Intel Q9550 @ 4Ghz / Thermaltake MAX ORB / Zalman 600w
ASUS Commando / 8GB Mushkin Extreme performace / ASUS Xonar D2
ATI Saphire HD 4870 512MB / HDD Seagate 3TB
Samsung T260HD 26"

Návrat na "Debata o všetkom"