LCD vs PLAZMA

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Ghost »

3m by som povedal ze je minimalna vzdialenost pre 42" plazmu/LCD. Je to uplne normalna vzdialenost.....
Ako som hovoril panasonic robi ako jediny velmi dobre 37" palcove plazmy (nova PX80 je super), ale cenovy rozdiel nie je medzi 37" a 42" velky. Je to koli tomu ze sa menej predavaju.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Andre »

ok,tak som skusil a mas pravdu,este 3,5m pri 106ke je OK ;)
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa kajfun »

ja mam 127cm pri vzdialenosti 2m a som p0p1c1 spokojny. Zabudnite na stare prezitky ako ste sliepnali do osemprogramoveho Color Oravanu bez dialkoveho ovladania s piatich metrov, kurna ked chcem televizor tak chcem televizor.

DOKAZES OBSIAHNUT Z TROCH METROV VACSIU OBRAZOVKU AKO 106CM V ZORNOM POLI? JASNA VEC ZE ANO. TAK PRECO SI CHCES ZMENSOVAT VIZUALNY UHOL? Nechapem...



> S tymto sa stretavam velmi casto ze ludia sa boja kupit si na byt normalnu plazmu, lebo predtym mali 55cm OVP a teraz zrazu metrovu obrazovku....Ja hovorim, no a co?

presne tak!
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Andre »

Aby som to mal rovnake pozeral som na 106ku zo vzdialenosti 1,67m a obraz=hnus,mozno ak mas full HD a pozeras/hras v tomto rozliseni tak tych 2,5m by sa este dalo ale dost o tom pochybujem,proste ta velkost pixelov na tv ta nepusti,co mas za panel?nosis okuliare?
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Ghost »

Co ty mas stale s tymi okuliarmi?? Vies co vobec najviac skodi ociam? Co myslis ktory telkac viac skodi -> 55cm CRT s 50hz frekvenciou a zo vzdialenosti 3m, kde stale musis oci namahat, lebo nevidis ci je v tej relacii v nedelu meciar a ci dzurinda :laugh: , alebo -> 42" 100hz HD plazma z rovnakej vzdialenosti....
Ano je pravda, ze ked sa divas na plazmu z mensej vzdialenosti tak mozes niekedy pozorovat mensie chyby obrazu -> ale tie suvisia s kvalitou signalu a s technologiu (plazma je na tom vyrazne lepsie). A predsa musis pocitat s tym ze tieto telky, nie su stavane na vzduchom sireny analog. Staci ked pripojis DVDcko (o HD nehovoriac) a kvalita obrazu je niekde inde. A mozes pri tom stat aj pol metra a garanatujem ti, ze chyby ani hladat nebudes, lebo zazitok z filmu ti to nedovoli....Je to predsa len dlhodobejsia investiacia, takze treba uvazovat aky bude signal v blizkej buducnosti.

BTW: hlavne nepodcenuj pripojenie ostatnych zariadeni ku kvalinej telke. Zabudni na lacne SCART kable za pajdu, lebo potom ti bude fullHD telka a blueray prehravac na dve veci. Dnes sa oplati pripojit hlavne cez HDMI, prinajhorsom vyuzit mozes kvalitny componentovy kabel (RGB). A rozdiel medzi tescom scartom a napr dakym monsterom je uz pri dvd signale a plazme/lcd nenormalny. Kto nevidel tak neuveri.

to kajfun : 50" telka na dva metre.... :cool: Kam sa hrabe kino, vsak? ;)
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Rusty »

Ja doporucujem LCD. Je asi pravda ze kazdy chvali to co ma, ale ja mam samsunga 40" full hd a je to paradicka. Znamy ma plazmu a tie pasy po okrajoch sa mu skutocne vypalili a ked po case som u neho zapol 16:9 DVD tak tam bol uplne evidentny, neprijemny pas.

Telku prijmam cez satro -> http://www.satro.sk/" onclick="window.open(this.href);return false;

Vysoko, ale naozaj vrelo ich doporucujem a k tomu kombo toto zariadenie : KLIK
nakolko obsahuje dych beruci upscaler. neviete si predstavit co dokaze ten pristroj spravit s obycajnym digitalnym 480p signalom.

Okrem ineho ten prijimac dovoluje prijmat HD kanaly co je tiez investicia do buducnosti.

Mam zaplateny aj Discovery HD a musim povedat, HD vysielanie je sila, je na slovensku a cenovo dostupne. Uz len aby mali viacero kanalov :)

dufam ze to nevyznelo ako reklama heh. ale so satrom (a hlavne s KAON SCO660HD) som fakt nadmieru spokojny

EDIT : pokial viem tak minimalna (alebo doporucena :? ) vzialenost sedenia od HD telky je 2.5 nasobok uhlopriecky pri 1080p. Nakolko pri vacsom odstupe je dokazane ze si tam mozete rovno pustit 720p, nakolko na vacsiu vzdialenost nedokaze oko rozpoznat take detaily.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Andre »

Ghost_sk :omg,naco sem pises take kraviny,to ako by si sem pisal ze obloha je modra,zem je gulata..,ja som vyjadril moj nazor za kt si stojim,jasne ze som skusal HD video cez HDMI,proste som z 2,5 metra videl pixeli televizora,napisal som ze pri full hd to bude lepsie,no malokto si priplati 80%,ja urcite nie,kedze na 100% za 4-5rokov kupim oled
Používateľov profilový obrázok
kajfun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1269
Dátum registrácie: So 30. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa kajfun »

ked si z 2.5m videl PIXELY televizora, tak by vam v SlotaTowne uz mali konecne zaviest kvalitnejsi signal.

prosim ta, zbehni do prveho obchodaku co ta napadne, vyhmatni tam 50" PLAZMU [nie lcdcko, ale plazmu!], sublerou si odkrokuj dva metre, nechaj si pustit nejaky normalny signal [preboha nie cez tridsat rozbocovacov z dvd prehravaca divx napaleny od kamarata] a potom povedz uprimne ci nie si schopny taky obraz stravit. Ked na mojom modelovom priklade uvidis pixely, tak ich pridem jeden po druhom zozrat a mozes mi k tomu naordinovat tatarsku alebo ščípeškečup.
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Andre »

tak som tomu trochu pridal,z 2m som pixel uz videl,a to som skusal HDvidea cez HDMI z PC
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa scarinko »

chlapci uz by ste sa mohli rozhodnut
neviem co mam pozerat ci LCD alebo Plazmy
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Andre »

ak chces na filmy/tv tak plazmu tu co som hodil link;)
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa scarinko »

no tak aj na TV (zatial mam analog UPC doma 4tv) a v pc mam HD filmy aj nie HD ktore by som rad pozeral
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Rusty »

ak si chces uzit full HD tak neber urcite ani jednu z tych plaziem co ti linkol andrejsvk

na 1366 x 768 proste nezobrazis vsetky detaily ktore 1080p (1920x1080) ponuka.


doporucujem http://www.pcmania.sk/zbozi/samsung-lcd ... p=z:119757" onclick="window.open(this.href);return false;

ked uz andrejsvk linkoval z toho shopu
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa Andre »

Rusty napísal:ak si chces uzit full HD tak neber urcite ani jednu z tych plaziem co ti linkol andrejsvk

na 1366 x 768 proste nezobrazis vsetky detaily ktore 1080p (1920x1080) ponuka.


doporucujem http://www.pcmania.sk/zbozi/samsung-lcd ... p=z:119757" onclick="window.open(this.href);return false;

ked uz andrejsvk linkoval z toho shopu
lol,za tu cenu uz potom toto,(tiez fullHD)a este je o 6cm vacsi:
http://www.pixmania.sk/sk/sk/1020372/ar ... h-42p.html" onclick="window.open(this.href);return false;
45k+2,5k doprava,jedina vyhoda lcd je pomer rozlisenie/cena,vsak tie parametre sa ani nedaju porovnat,
dynamický kontrast: lcd(to co si pisal)30 000:1,plazma:1 000 000:1
odozva:lcd 5ms,plazma 0,001ms
funkcia prevzorkovania obrazu:ked si raz pozres v predajni tv signal(hoci aj cez scarp)pochopis,ziadne kocky,kvalita skoro ako dvd(pri full hd tv bude este lepsia),urcite sa chod pozriet do aspon troch predajni a budes mat jasno;)
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: LCD vs PLAZMA

Príspevok od používateľa scarinko »

chlapci to je trocha vela penazi
a z pixmanie by som to urcite nebral

LCD:

Toshiba 42X3030DG (DVBT)
uhlopriečka 107 cm, formát obrazu 16:9, Jas 500 cd/m2, Dynamický kontrast 6000:1, Rozlíšenie 1920 x 1080 (Full HD), Pozorovací uhol 178°, doba odozvy 8ms, Zvuk: 2x10W, Slim speaker (by Onkyo), TV Norma: PAL BG/DK/I, SECAM BG/DK/L, NTSC BG 4.43, Toptext (500 strán), Vstupy: 2xScart, S-Video, 1x komponentný, 1x kompozitný, 2x HDMI s HDCP, 1x PC vstup, PCMCIA slot (Common Interface), Výstupy: Audio výstup, Výstup pre Woofer, Výstup pre slúchadlá, Digitálny optický audio výstup, Regza, HD ready, Vstavaný DVB-T tuner (AJ/NJ menu), české OSD menu, Active Vision LCD, PIXEL PROcessing III PRO, Progressive Scan/DCDi Faroudja, Real Digital Picture, 3D Colour Management, Back Light Control, DNR, SRS WOW Surround Sound
cena 31000,-



nad 30000 bude velky problem
a zas do 30k plazmu s FullHD asi tazko
nemusi byt nad 100cm

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"