teplota grafiky

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
aldceo1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 30. Máj, 2008, 11:21

Re: teplota grafiky

Príspevok od používateľa aldceo1 »

Tak uz neviem ci ju mam taktovat.O kolko percent sa to priblizne zlepsi s vetracikom?A ked si kupim tento za 400sk AC-S2 ??o kolku percent sa to podari? :?
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: teplota grafiky

Príspevok od používateľa kramer »

aldceo1 napísal:Tak uz neviem ci ju mam taktovat.O kolko percent sa to priblizne zlepsi s vetracikom?A ked si kupim tento za 400sk AC-S2 ??o kolku percent sa to podari? :?
Tak ak nan das este 12 fan tak tolko kolko ti da GPU teraz sy len skus ako to pojde a sleduj teplotu aby sy to nepresviho ja to zviknem taktit cez ATITool tam sa to da pekne odsledovat
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: teplota grafiky

Príspevok od používateľa lacika »

ehm.. takze mal som pasivnu EN7300SE.. ale v Case bez fanov a pasivne >80°C (hned som ho radsej aj vypinal) pridanie fanu 50x50 na chladic teploty po brutal OC (ale vykon ziadny :lol: ) teplota <55°C a fan na 6V (sysfan konektor)
cize pomoze, a dost.. ;)
http://213.215.107.72/fotoalbumy/123/20 ... 79ab79.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://i23.ebayimg.com/05/i/000/c0/85/75e4_1.JPG" onclick="window.open(this.href);return false;
aldceo1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 30. Máj, 2008, 11:21

Re: teplota grafiky

Príspevok od používateľa aldceo1 »

Ja som cez atitool este nerobil.ked dam find max core,find max memory to len testuje???lebo som skusil dat max core a sa zasekol obraz,som to potom resetol a je to ok.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: teplota grafiky

Príspevok od používateľa lacika »

:eek: omg.. taktuj normalne a ne cez automatiku..
http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... =56&t=1787" onclick="window.open(this.href);return false;
aldceo1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 30. Máj, 2008, 11:21

Re: teplota grafiky

Príspevok od používateľa aldceo1 »

Dobre idem na to.a taktuje sa v ati tool-e core a memory v 2D na lavej strane a 3Dperf. na pravej strane?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: teplota grafiky

Príspevok od používateľa lacika »

ak chces zaskrtni "link sliders together" a budes ma core v 2D,3D a mem v 2D,3D na rovnako..
ale taktovat ti staci 3D.. pamate pojdu aj tak na rovnako a core pojde v 3D a 3D prepnutie na rovnako.. 2D core moze ostat na zaklade..
aldceo1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 30. Máj, 2008, 11:21

Re: teplota grafiky

Príspevok od používateľa aldceo1 »

Chistam sa kupit novy chladic.Skuste odporucit ci AC Accelero S1 rev. 2 alebo AC Accelero S2 na tu 8500gt slient.Je medzi nimi niejaky vykonvy rozdiel ci je ten drahsi preto lebo je kombatibilnejsi?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: teplota grafiky

Príspevok od používateľa lacika »

http://www.pretaktovanie.sk/modules.php ... sc&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

byt tebou tak nedam 600+250skk na accelero, ale len 250skk na ventilator, lebo pasiv ma dost velku vyzarovaciu plochu a staci mu ofuk..
inak pri AC jedno ma 4hp a druhe 2hp + kompatibilita
ak mas tento pasiv http://eshop.knkcomp.sk/images/tovar/as8500mag.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; tak nan sa da pekne nacapit nejaka ta 80-92-jka
a mas po probleme..
aldceo1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 30. Máj, 2008, 11:21

Re: teplota grafiky

Príspevok od používateľa aldceo1 »

Ja chcem taktovat a ne ju len chladit.Myslis si ze dostanem rovake pretaktovanie s AC Accelero S2 tym ventilatorom.Ventilator 250sk ten chladic 400 sk.Takze 150 .Ja si myslim ze vacsie znizenie teploty budem mat s AC.a ja chcem ze by vsetko slo potichu.
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: teplota grafiky

Príspevok od používateľa lacika »

ides robit voltmod? ak ne tak ten pasiv to uchladi..
ak tam das tichy fan tak to pojde po tichu..
ak chces robit Xtremne OC a poriadne nalozit tomu Voltov tak AC s 2x120mm fanami.. ale to pochybujem, ze ides robit prave toto.
ale ked to chces a mas peniaze tak si to kup.. ak mas velky prebytok penazi tak kup aj mne ;) ja hladam vzdy najlacnejsiu variantu.. kazdy je frajer povedat "nacapni tam polkila hlinika s 4-ma trubkami a mas po starostiach.. "
aldceo1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 30. Máj, 2008, 11:21

Re: teplota grafiky

Príspevok od používateľa aldceo1 »

Ja som to chcel tak pretak.ze by mi isiel crysis na medum nast.,tak som myslel ze bude protrebovat AC,ale ked staci aj ten ventilator tak ok.ktori konkretne si myslel?
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: teplota grafiky

Príspevok od používateľa lacika »

konkretny som nemyslel, ja preferujem AC kvalita/cena..

takty nepojdu do nekonecna.. ak budu hrozne teploty, tak AC mozes kupit.. ventilator ti ostane ;)
Ja som to chcel tak pretak.ze by mi isiel crysis na medum nast.
kebyze je to podla teploty, tak moju utopim v dusiku..

Neviem co mate vsetci stym Crysis, ked na "ludskych" kartach je grafika hrozna..
ak mas 256MB tak mas malo pamate
ak mas 512MB tak mas DDR2 a to je tiez prepad vykonu..
a 8500GT je vyssi lowend..
Používateľov profilový obrázok
kramer
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1437
Dátum registrácie: Ne 07. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Rožňava

Re: teplota grafiky

Príspevok od používateľa kramer »

s HD3870 DDR4 to ide na VERY HIGH a bez sekania mam to odskusane a dokonca s jednojadrovim procakom vivat ATI :bravo:
CPU: AMD FX 8370 BE @4,5GHz + Thermalright Ultra-120 Extreme, MB: ASUS Crosshair V Formula-Z (AM3+), RAM: 2x Crucial 8GB KIT DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical, PSU: Corsair TX650W, VGA: ASRock Radeon RX580 8G + ARCTIC Accelero Xtreme IV, LCD: ACER ED 273, DISKY: ADATA Ultimate SU650 SSD 240 GB, WD Blue 3D SSD NAND 1TB, HDD 500GB WD5003AZEX 64MB, WD Gold 2 TB , NoteBook: Acer Nitro 5 Shale Black
WOT - YouTube - Twitch - NoteBook
aldceo1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Pi 30. Máj, 2008, 11:21

Re: teplota grafiky

Príspevok od používateľa aldceo1 »

Rozhodol som sa kupit AC S2.len neviem ci mi tam vojde lebo mam Mini Tower,graf.karta ma 8cm sirku a po bocnicu je to presne 6,a AC S2 ma 14cm sirku takze sa to bude dotykat bocnej steny.Neviem ma niekto skusenosti s AC na mini tower.Mozem poslat fotky,ako to tam vyzera.

Návrat na "Grafické karty"