Iphone a aplikacie

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
PatrikL
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7403
Dátum registrácie: Ne 15. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Prievidza

Re: Iphone a aplikacie

Príspevok od používateľa PatrikL »

W!Z!K napísal:vy by ste boli ochotny vyrabat zadarmo hocijake vyvojovo narocne aplikacie ?
no je veľa takých ľudí, napr. pri Windows Mobile, čo je celkom pochopiteľné lebo človek môže programovať v .net, c sharp, c, c++, java, basic... iphone je jednoducho mobil bez budúcnosti, to už aj symbian má väčšiu šancu udržať sa...
W!Z!K napísal:Dobre, nema "normalny" bluetooth, a co ? Tak mi kamos v skole neposle pesnicku alebo obrazok cez BT a stiahnem si to jednoducho a rychlo z netu!
ja tiež nemám na niektorom zariadení bluetooth, stačí irda :cool: Ale zase keď bluetooth, tak plnohodnotný, nie? Alebo radšej žiadny...
W!Z!K napísal:Ziadny mobil nema tak premakany internetovy prehliadac, taky super MP3 prehravac, taketo jedinecne ovladanie, pripadne zoom pomocou dvoch prstov ...
browser môže byť, mp3 prehrávač - čo je na ňom také výnimočné, fakt by som rád vedel čo to má naviac oproti nejakému prehrávaču (wmp...) :), ten zoom musí byť fakt super, aj to ovládanie...

ja mám taký pocit že je to mobil pre lamy (nič proti), lebo keď vidím koľko ten iphone stojí a koľko niečo normálne tak to je neuveriteľné :) Fakt nevidím nič naviac okrem toho zoomovania pomocou 2 prstov, iba samé obmedzenia, nevýhody, polofunkčné veci a nedostatky...
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Iphone a aplikacie

Príspevok od používateľa Wizik »

Uznavam ze jeho normlana suma je prehnana, ja som 16GB kupil za 10 000, normalne bez akcie, viac by som nedal... mp3 je dobra v tom, ze hra podla mojho nazoru lepsie MP3 prehravac ako na nokiach, dovolim si tvrdit ze aj lepsie ako na SE, samozrejme ak ma clovek ak slusne sluchatka, nie sunty za 300sk ... a cowerflow je skvela vec v mp3 prehravaci ... a jak ze iphone os nema buducnost ? Sak stale sa budu robit nove aplikacie atd, treba len cakat na novsi FW a vsetko bude este lepsie ... film pozerat na 480x320 je tiez ine ako 320x240
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Iphone a aplikacie

Príspevok od používateľa faugusztin »

W!Z!K napísal:a jak ze iphone os nema buducnost ? Sak stale sa budu robit nove aplikacie atd, treba len cakat na novsi FW a vsetko bude este lepsie ...
Problem je v podpore nezavislych vyvojarov. V tomto je Apple dost pozadu, ci uz oneskorenym vydanim iPhone SDK, dalej jedinym moznym sposobom ziskavania aplikacii (iTunes + kreditka), ako aj moznostou zamietnutia zaradenia tvojej aplikacie do iTunes zo strany Apple bez udania dovodu (vacsinou ak ide o veci, ktore ma Apple v plane sam implementovat - ale mozno az za rok, dva, ci v dalsej generacii iPhone).

V tomto ma navrch Windows Mobile, ak aj Android. Voci Windows Mobile je iPhone lepsi v UI, voci Android-u v rozsirenosti. Okolo iPhone je dost velky hype, v podstate je pravda co som nedavno cital na jednej stranke :
iPhone nie je uzasny, iba konkurenti Apple su neschopny (rozumej MS) alebo prisli relativne neskoro (Google Android).

Je dost pravdepodobne, ze kvoli licencnym podmienkam, ako aj relativnej volnosti bude v buducnosti na ustupe Windows Mobile a bude vo velkom nahradzovany Androidom - a iPhone ostane pre tych, co chcu iPod s telefonom.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Iphone a aplikacie

Príspevok od používateľa shiro »

W!Z!K napísal:OK staci, nevravim ze to je uplne delo, ale takych kok**** co ho prirovnavaju k tehle a inym pic***** mi lezu na nervy :furious: ...
Prirovnavam to k tehle pretoze mam preco. je to tehla, navyse plastova, co nic nevydrzi a nic nevie, oproti mobilom za polovicnu cenu
W!Z!K napísal: Mam ho asi 3 tyzdne a nedam nan dopustit, co sa furt kazdy stazuje ze aplikaciu idu cez app store a ze niektore lepsie si treba kupovat, vy by ste boli ochotny vyrabat zadarmo hocijake vyvojovo narocne aplikacie ? HM ?
Ano. Vies kolko free hier a programov mas pre symbian napriklad? A predstav si, funguju, a ludia ich robia zadarmo.
Navyse o inteligencii applistov dokonale svedci aplikacia "Im Rich" ktora swa predavala za 999$ a nerobila nic ine len zobrazovala wallpaper s diamantikom aby dotycny mohol machrovat.
W!Z!K napísal:Dobre, nema "normalny" bluetooth, a co ? Tak mi kamos v skole neposle pesnicku alebo obrazok cez BT a stiahnem si to jednoducho a rychlo z netu!
Nema normalny bluetooth? A co? A nic, omg. Budes teraz hladat pol hodiny skade ma spoluziak obrazok, pretoze on uz stranku nevie a mizerna podpora BT v tom crepe ani poriadne nefunguje. Potom radsej nijaky BT ako takyto okypteny.
W!Z!K napísal: Ziadny mobil nema tak premakany internetovy prehliadac, taky super MP3 prehravac, taketo jedinecne ovladanie, pripadne zoom pomocou dvoch prstov ...
Prehliadac je mozno premakany, no kludne sa mu vyrovnaju napr. symbianovska opera apod. A netusim co moze byt premakane na mp3 prehravaci. To akoze produkuje farebny zvuk? :laugh:

W!Z!K napísal: pic*** tu kazdy, pritom to ani nemali v ruke, wifi ide skvelo,
Omyl, v ruke som ho mal a ked som videl co to dokaze (vlastne nedokaze) tak som ho radsej urychlene vratil podobne applom postihnutemu kolegovi.

W!Z!K napísal: inak skvela masina na hudbu, internet, hry, filmy no a dodatocna funkcia telefonovanie a sms,
Hm, a nemal to byt predovsetkym telefon? Pretosa to asi vola Iphone nie? Ak sa chces hrat, pocuvat hudbu a pozerat filmy kup si PSP.
Navyse nepodpora MMS hovori sama za seba.
W!Z!K napísal: jedine treba pockat uz len na oficialnu slovensku lokalizaciu a moznost vypnutia autokorekcie pri pisani
Akoze sorry ale toto mat len carach vediet uz pred prichodom na SK trh a byt na toto pripraveny. Ked po slovenky vie od prveho dna predaja blba Nkoia za 1Sk, tak preco nie aj tvoj "uzasny" iphone?


Vsetko co si napisal su len obycajne vykriky cloveka, ktory si myslel aky bude cool ked si kupi applacku krabicu za neviem kolko tisic, a teraz zistil co kupil za hovadinu tak sa to snazi vsemozne branit, aby nebol za blbca. Vsetko co vie iphone (a omnoho viac) dokaze hocijake HTCcko za nizsiu alebo podobnu cenu. A niesom viazany na nijake applestore a podobne vylomeniny.

Nie som fanaticky odporca apple ale fakty vravia samy za seba.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Iphone a aplikacie

Príspevok od používateľa Wizik »

Kecaj si co chces, mam ho, viem o nom svoje, som spokojny, a nebud trapny a nehovor ze opera na symbian vie to iste ako safari :-D na iphone, ked mozem vsetko ovladat pekne prstom, zoom prstom atd, a inak iphone asi nie je taky shit, ked zoom pomocou dvoch prstov a podobne veci od neho HTC zacal preberat, ja sa tu nesnazim nikomu nabulikat ze iphone je najuzasnejsia vec na svete aka kedy bola, len tvrdim, ze je to skvela masina s kopou dobrych veci, samozrejme skor pre mladych, kedze je urceny dost na filmy a hudbu aj ...

Mimochodom tak ako na WM su aplikacie zadarmo, tak aj na iphone su ich stovky ...
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8608
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Iphone a aplikacie

Príspevok od používateľa shiro »

Ved ja ti nazor neberie, len reagujem na bludy co si potaral. To ovladanie prstom je asi jedine co tomu nemozno vytknut a jedine, co ti ostalo, aby si mohol iphone chvalit. Ohladne preberania vychytavok inymi vyrobcami by sa dalo dooost dlho diskutovat kto ma co od koho. Takisto mozes povedat ze apple skopirovalo gadgety z windowsu, ze windows sa inspiroval pri aero desktope Linuxovym Compizom atd. Vyzdvihovat Safari nad ine prehliadace je blbost nakolko vsetky robia to iste - prehliadaju web, ukladaju zalozky a pod. uziv. nastavenia. Ostatok (podpora standardov atd.) je sice vecou kazdeho prehliadaca, no nicim sa moc nelisia, pretoze nemaju preco. Problemy si pridavat nik nechce.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Iphone a aplikacie

Príspevok od používateľa faugusztin »

W!Z!K napísal:... safari :-D...
Btw, tipni si na com je zalozeny interny browser v novsich Symbianoch :
http://www.s60.com/life/thisiss60/s60in ... r/techinfo" onclick="window.open(this.href);return false;

Web Browser for S60 is based on the WebCore and JavaScriptCore open source components that are used by Apple's Safari Internet browser. These components are based on KDE's Konqueror open source project.
Používateľov profilový obrázok
ANDYMAN
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 809
Dátum registrácie: St 09. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Senec (33)

Re: Iphone a aplikacie

Príspevok od používateľa ANDYMAN »

ako je to vlastne s tymi aplikaciami? Nechcem ich kupovat, neberte to ako warez, chcem nejake free aplikacie z komunity, existuje vobec nieco take ?
Inac podla mna na iphone nadavaju ludia ktory nan nemaju prachy, alebo namaju vkus, bo je to nadherna vec. :good:

Je uzasne mat stale YouTube pri sebe... akekolvek video/pesnicku na aku si len spomeniem si mozem hocikedy pustit... bomba!!!
Intel i7 4790K Delid [ 8-RADS!!! Water Cooling ] Kingston HyperX 32GB ASRock Z87 OC Formula EVGAGTX980Ti Superclocked EK Water Samsung 850EVO RAID-0 HDD cca 10TB Creative SB-Z Asus 4K 32" LED RAZER Deathstalker UltimateLogitech Z5450 THX Enermax Platimax 1500W Corsair 900D ...
WATER COOLING : CPU EK - Supreme LTX CSQ D5 X-Res CSQ Pump Phobya DC12-400 1x Phobya G-Changer 480 V1.2 1x Black Ice GT Stealth 360 1x XSPC RX240 1x AC NexXxoS PRO II 3x AC NexXxoS PRO I 1x HX-CU1401V Hose 13/10mm UV Liquid ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Iphone a aplikacie

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ak som dobre rozumel kolegom, tak aj na iTunes existuju free aplikacie - no musis mat kreditku aby si dokazal cokolvek "kupit" - aj free aplikacie musis "kupovat". Z komunity asi nic nebudes mat, nakolko jedina oficialna cesta pre instalaciu aplikacii je iTunes.
ANDYMAN napísal:Inac podla mna na iphone nadavaju ludia ktory nan nemaju prachy, alebo namaju vkus, bo je to nadherna vec. :good:
Nic nie je tak jednoznacne ako si myslis. Ja si napriklad telefon kupujem preto, aby som nim telefonoval - a nie mal MP3/video prehravac/browser, ktory vie mimo toho aj taku nepodstatnost akou je telefonovanie. Pretoze iPhone je primarne iPod a az v druhom rade telefon a nie opacne.

Chapem, ze iPhone ma rozmery ake ma z technickych dovodov (ked chces velky displej, tak potrebujes priestor pre ten displej), no neviem ci su taketo placky az tak dobry napad...
Používateľov profilový obrázok
supermario
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 46
Dátum registrácie: Št 12. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Trenčín

Re: Iphone a aplikacie

Príspevok od používateľa supermario »

myslím faugusztin, že si zaťažený voči iPhonom. každý vidí iné prednosti a tak to má byť. to, že ty chceš iba telefonovať je tvoja vec, iným to možno nestačí. je určite dobré pri cestovaní si pustiť film, príp. mp3 na skrátenie cesty. a to tí ľudia na ňom vidia. :music:
iPhone bol primárne určený pre americký trh. to, že my nie sme zvyknutí platiť za hry do mobilu, tak to máme v povahe. proste slováci :P
ale k veci - nie netreba mať kreditku ak chceš free aplikácie z iTunes. proste sa tam prihlásiš (bez kreditky) a nasťahuješ si akékoľvek free aplikácie. viem to, lebo to mám takto ja. ja som dokonca sťahoval veci a ešte som nemal ani iPhone :D
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Iphone a aplikacie

Príspevok od používateľa galen »

presne tak, iPhone je urceny pre ludi, co nechcu mat telefon, co vie hrat a prehravat videa, ale co chcu mat hraciu skrinku, z ktorej sa da aj telefonovat.

Co sa tyka podpory aplikacii, je na tom iPhone naozaj zalostne zle. Porovnanim databaz aplikacii v JAVAe a toho, co je k dispozicii na iPhone... niet o com vraviet.

Ostatne, ludom, co maju mp4 player, z ktoreho sa da volat, to vadit predsa nebude.

Nebude im ani vadit to, ze kolega v skole/praci/pube ma super videjko v telefone, ktore by mohli natlacit cez bluetooth (pohodlne a s mensimi problemami *napriklad Samsungy vs zvysok sveta*), tak ich to ani netrapi. Komunita iPhone je zvyknuta na: Odkial si to stiahol? fajn... dobre ... sosnem si aj ja

Tu vsak treba brat do uvahy radost operatorov, ktory vam dane data vyuctuju (alebo ich spotrebujete, whatever).

Porovnavat browsre je ako porovnavat si vtaka ... kazdy cosi mame, kazdy sme na nieco zvyknuty, a kazdej nasej priatelke to vyhovuje (a ked nemam priatelku, tak sa bavim sam). V spolocnosti by sme nemali vytahovat, co koho dokaze. Ostatne, core maju takmer identicky (a o ucelnosti ani nevravim).

Dostavame sa pomalicky ku hudbe a videjkam, tu naozaj iPhone zvalcuje cokolvek, co je teraz na trhu. Preco? Lebo je na to stavany. Ovladacie prvky su stavane na jednoduche GUI, ktore vieme ovladat aj prstami, a tlacitko stop/play/pause moze mat kludne aj 2x2cm. Tam to nevadi. ajtak su iba 4 na veeelikanskom displeji...

Akonahle vsak clovek vlastni nieco podobnych rozmerov vo vrecku, zacina uvazovat, co vsetko by slo s danym zariadenim robit, a preco to nevie?
Velky displej je idealny napriklad pre navigaciu... Tu vsak studenti nepotrebuju. Cestuju vlakom a autobusom. Tam si spokojne pozeraju film, a netrapi ich, kde maju odbocit. Skratka ich to dovezie a neriesia.

Dostavame sa vsak k tomu, co by studenti uz mali riesit. Cena a poskytnute sluzby, ktore za nu dostanu...
Z mojho pohladu je 10k za iPhone vela ... hlavne za to, co ponuka...
lava, prava, lava, prava ...
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Iphone a aplikacie

Príspevok od používateľa faugusztin »

supermario napísal:myslím faugusztin, že si zaťažený voči iPhonom. každý vidí iné prednosti a tak to má byť.
Ja iPhone vidim kazdy den. Je potrebne si uvedomit, ze iPhone je vlastne iPod Touch Mobile Edition. Je to iPod Touch plus par veciciek, aby sme to mohli volat telefon. Netvrdim, ze iPhone je zly - ale ani tak uzasny ako sa ho niektori snazia vykreslit. Prave funkcie mobilu su tie, v ktorych iPhone zaostava aj za lowend telefonmi - a predsa iPhone sa kupuje kvoli mobilnym funkciam, nie ?
Na druhej strane chapem ludi, co potrebuju mat mobil/fotak/pda/MP3/video prehravac v jednom... Skoda, ze to ide na ukor funkcie telefonu.

PS: V MHD si urcite film pustat nebudem, a vo vlaku na to pouzijem notebook s radovo vacsim rozlisenim.
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Iphone a aplikacie

Príspevok od používateľa Wizik »

Ku tym aplikacia - na stahovanie free aplikaciu netreba byt zaregistrovany s kreditkou, da sa zaregistrovat aj bez nej a stahovat iba free aplikacie, co lutujem ze na slovensku ze to mierne dost nedoriesene, na slovenskom app store sa napr. neda zaregistrovat karta visa electron co ma sere, lebo tu prave vlastnim ...

Ku funkciam - ide to stale dopredu, konecne sme sa dockali fw 2.2, v ktorom sa uz da napr. vypnut automaticka oprava textu pri pisani, ktora stoji za hovno, pribudla moznost pri navigacii v urcitych krajinach ked si kliknem na niaku ulicu, stlacim panacika a ukaze mi to na obrazku ako ta ulica vyzera, skoda ze nieco take na slovensku asi nikdy nebude ...

Uz cakam iba na kompletnu slovencinu a moznost zaregistrovat sa s hocjakou kreditkou, potom bude vsetko OK...

Za posledne 3-4 roky som mal asi 30 mobilov a Iphone urcite patri medzi 3 najlepsie, jedine za co by som Iphone vymenil je HTC Touch HD, lebo display 800x480 je brutalita ...
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
ChataGym
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 337
Dátum registrácie: Ne 21. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Lednické Rovne

Re: Iphone a aplikacie

Príspevok od používateľa ChataGym »

aj Sony Ericsson Xperia X1 má také rozliško...už sa neviem na nu dočkať ked trochu cena povolí...
a k Iphonu jedna veľká výhrada kôli registrácii na free aplikácie...
prečo nejde zaregistrovať aj bez kreditky ked chceš sťahovať len free aplikácie...
tento krok od apple trochu nechápem...najskôr to išlo a teraz už nie...a apple
robí mrtveho chrobáka a k ničomu sa nevyjadruje teraz prečo to zrušili...
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: Iphone a aplikacie

Príspevok od používateľa Wizik »

To hej X1 vyzera brutalne, len ta cena :-(

A k tym aplikaciam, ked v itunes si spustis app store tak nedas registraciu, ale klines najprv na daku free aplikaciu, das "get free" a potom az sa registrujes, vtedy sa mozes regnut aj bez kreditky ... fakt skoda ze u nas to neberie vsetky kreditky, tolko fajn programov je na to, a dat za to par dolacov nie je taky problem ...
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"