Pojednanie o akejsi muzikalnosti reprodukovanej hudby

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Pojednanie o akejsi muzikalnosti reprodukovanej hudby

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Tak tak na akustike miestosti veľmi záleží. V akusticky nap..u miestnosti sa dobrý zvuk nedá spraviť ani so zariadením za milión. V normálne izbe by to ani problém nemal byť, ale keď tam je dosť málo nábytku už to môže robiť svoje.

Btw. taký malý príklad. Minulý rok som robil akciu vo výrobnej hale. Páni to bol teda zvuk, náš zvukár dic že nechytol infarkt. Tie ozveny a skreslenia, s tým sa nedalo nič urobiť. No nič ja som sa len smial, keď som sa pozeral na ten jeho utrápený face :hysterical:
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
shampoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 661
Dátum registrácie: So 21. Jún, 2008, 21:05
Bydlisko: okr. Nitra

Re: Pojednanie o akejsi muzikalnosti reprodukovanej hudby

Príspevok od používateľa shampoo »

V normálne izbe by to ani problém nemal byť, ale keď tam je dosť málo nábytku už to môže robiť svoje.

+ podmienky na dobru akustiku miestnosti:
+Izba rozmer aspon 6x4 a viac
+na podlahu husttttyyyy a chlpaty koberec , ziadna dlazba alebo plavajuca podlaha.
+na steny aspon dva gobeliny
+na okna nariasene zaclony,a po stranach tazke a hrube zavesy

- :? toto sa skor podoba izbe zo zaciatku 80-tych rokov
- cize dnes v ere stroheho a ucelneho nabytku rovnych tvarov a minimalistickeho riesenia je to dost velky problem.
Sam to mam doma a uspesne sa branim to menit prave pre dobru akustiku miestnosti. Ked som vyhodil koberec a dal plavajucu podlahu to sa nedalo pocuvat zmenila sa lokalizacia nastrojov,smerovost aj dozvuk. :wallbash:

:bye:
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2147
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Pojednanie o akejsi muzikalnosti reprodukovanej hudby

Príspevok od používateľa zoom »

Trosku sa teda presuniem od povodnej temy k tej izbovej akustike. Ja planujem urobit novu obyvacku, urcenu hlavne na kvalitne pozeranie filmov. Som zamerany viac na obraz, nez na zvuk, a preto vyberat zvuk budem az neskor a pravdepodobne na nejakom k tomu urcenom fore. Co sa tyka video stranky, s tym problem nemam a bohate si vystacim so svojimi znalostami. Vsetko mam uz v tomto smere premyslene. Problem je pre mna hlavne vyber audio zostavy a reproduktorov. Este pred par tyzdnami by som kupil nejake vopred vybrate AVR, k tomu reproduktory a bol by pokoj, lenze chyba nastala, ked som si zacal citat hi-fi fora. To je cesta k nekonecnemu hladaniu a prazdnej penazenke. Nebudem tu teraz rozoberat, co som vybral, to spravim na inom fore, ale rozpisem trochu tu akustiku.

Miestnost je bohuzial klasicka panelakova kocka s velmi nevhodnymi rozmermi podorysu (takmer presny stvorec) cca 406×400 cm alebo kolko to bolo. Akusticku stranku som chcel riesit vhodnym nabytkom a elektronikou. Rozhodol som sa, ze do obyvacky pojde nejaky hrubsi koberec. Dalej pozdlz celej steny, kde sa nachadza okno pojde blackout zaves, ktory neprepusta ziadne svetlo (ten je vsak pomerne tenky, takze tlmit bude asi az vyssie frekvencie. Do vsetkych vertikalnych rohov by som chcel umiestnit basove pasce. A nakoniec by som chcel AVR s Audyssey MultEQ XT, na ktore som cital pozitivne hodnotenia.

Predpokladam, ze toto by mohlo stacit na ake take kvalitne pozeranie filmov a posluch hudby. Mne ide hlavne o tie filmy, nie som typ cloveka, co sa posadi do kresla a 4 hodiny v kuse pocuva hudbu a ini ludia, co ju pocuvat budu, su zase uplne nenarocni a nevadilo by im, ani keby som tam pustil tranzistor od babicky.

No a tu sa dostavame k veci, na ktoru by som sa chcel opytat. Objavil som specialnu akusticku omietku, ktora by mohla byt dobra. Je od firmy, co sa takymito stavebninami zaobera, takze to nevyzera, ze "predavame umyvadla, zemiaky a akusticke omietky, 100% kvalita". K dobremu pocitu tiez prispieva, ze ta omietka ma po nastriekani vsetkych vrstiev hrubku asi 2,5 cm, takze to nebude nejaky zazracny nater od Horsta Fuchsa, kde staci raz prejst stetcom a uplne narodne divadlo mam doma. Tu je link na pozretie. Este som o tom skoro nic nezistoval, takze neviem, nakolko to je dobre alebo kolko to stoji. Maju zastupenie aj na Slovensku, ale mozno mi povedia, ze 1 meter stvorcovy je za 5000,- Sk a tym padom nad tym ani nebudem uvazovat. Stretol sa niekto s takymito vecami?

Návrat na "Zvuk a PC"