Moj skromny pc tuning

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Moj skromny pc tuning

Príspevok od používateľa stefan222 »

v noci to vyzera pekne,apson mne sa to paci,podla mna 7/10,moj nazor, a inac za tie prahy by som si kupil nieco do pc ako hardware,mne vzhlad vela nehovori a netrapi ma.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Fester182
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Topoľčany

Re: Moj skromny pc tuning

Príspevok od používateľa Fester182 »

pekna praca, chcel by som sa spytat kde by sa dala kupit tato mriezka alebo pod akym nazvom to najdem v neakom E-shope.
Obrázok
PS4 + OPTOMA HD 141X
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Moj skromny pc tuning

Príspevok od používateľa faugusztin »

Je to Scythe :
http://www.tichepc.sk/produkt/Scythe-SC ... -1348.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.tichepc.sk/produkt/Scythe-SC ... -1347.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Fester182
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Topoľčany

Re: Moj skromny pc tuning

Príspevok od používateľa Fester182 »

a nieco podobne vo forme len mriezky, respektivne krytky?
PS4 + OPTOMA HD 141X
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Moj skromny pc tuning

Príspevok od používateľa faugusztin »

Ved ventilator z toho odmontujes 4 skrutkami, drziace nozicky tiez mozes odskrutkovat...
Používateľov profilový obrázok
Fester182
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Po 05. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Topoľčany

Re: Moj skromny pc tuning

Príspevok od používateľa Fester182 »

chcel som daco lacnejsie aj :)) ok stacilo asi OTciek :)
PS4 + OPTOMA HD 141X
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit
Používateľov profilový obrázok
Wratha
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Ne 27. Apr, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Moj skromny pc tuning

Príspevok od používateľa Wratha »

mne s to celkom paci... nie ze by som to xel mat doma.... davam 6/10 kvoli tomu hroznemu predku.
Spoiler: ukázať
MB: ASUS P5E CPU: q9300 @ 3,3 Ghz 1,275 VCore BIOS + TRUE + Magma RAM: 2x2GB Corsair C5DF Dominator @ 880 Mhz GPU: Gainward GTX285 GS 2GB + 2x Magma HDD: WD 640AAKS + Scythe Quiet Drive PSU: Corsair HX620 CASE: NZXT Tempest + Scythe Kaze Master + 2x Noctua s12 + 2x Magma MOUSE: Razer Mamba + eXactMat KB: Razer Lycosa Mirror LCD: Samsung P2370 AUDIO: Roccat KAVE NB:TOSHIBA A300D
Everything is not going to be OK
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: Moj skromny pc tuning

Príspevok od používateľa diZZy »

je to fakt nice :good: 10/10 tich tiez mam v plane daco taketo spravit s mojim pc ale nesom taky zručny ako ty :-D

prosim ta mozes mi sem hodit link na tie zeleno svietiace fany ? :) dakujeeeem :)
Používateľov profilový obrázok
pan_snurka
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 43
Dátum registrácie: Pi 03. Júl, 2009, 20:21
Bydlisko: Nitra

Re: Moj skromny pc tuning

Príspevok od používateľa pan_snurka »

Shoty napísal:sry ale toto je tuning???? svetlietka nahadze kazdy mali chlapec,rezat treba a vymyšlat to čo ešte nieje ,davam 1/10 za snahu o pokus o nič zaujimave,sry

Tak tento príspevok ma fakt dostal. "toto je tuning????" podla mňa to je, lebo ked si porovnáš nejakú zostavu z obchodu s touto (myslím vízorovo) tak je tam podla mňa dosť velký rozdiel... ;) to je moj názor
Používateľov profilový obrázok
k0rben
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Moj skromny pc tuning

Príspevok od používateľa k0rben »

pan_snurka napísal:
Shoty napísal:sry ale toto je tuning???? svetlietka nahadze kazdy mali chlapec,rezat treba a vymyšlat to čo ešte nieje ,davam 1/10 za snahu o pokus o nič zaujimave,sry
Tak tento príspevok ma fakt dostal. "toto je tuning????" podla mňa to je, lebo ked si porovnáš nejakú zostavu z obchodu s touto (myslím vízorovo) tak je tam podla mňa dosť velký rozdiel... ;) to je moj názor
Preco ta dostal? Je to scasti pravda, toto je "tuzing", dalo by sa to prirovnat ku "kolotociarenstvu". Ten predok je strasny, okrem vyrezania par dier+okna, gigantickeho osvetlenia a vetrakov nevidim nic ine.
Ked sa nad tym zamyslis tak vacsina (nepoviem zacinajucich ale "myslienkovo vo faze 1-2/5) robia presne toto : svetla, okno, nejaka farba - koniec....popozeraj si par inych lepsich modov, od pokorcilejsich ludi (rozumej opat nie pokrocilejsich ze maju za sebou velke mnozstvo modov a uprav, ale MYSLIENKOVO pokrocilejsich - dobre vyzerajuci mod moze urobit aj zacinajuci modder, staci mat len dobre napady a vediet tie napady realizovat, a niekedy sa praca MYSLIEKOVO pokrocileho zaciatocnika da porovnavat s clovekom co spravil kvantum modov...)
Nenarazam na to ze mozno majitel nemal tak velky rozpocet, ale je velmi zle ak sa chce niekto pustit do moddingu a nema plan, len robi co pride (tj. toto by tam mohlo byt a toto tiez a este to osvetlit ocivypalujucim svetlom a finish)

urcite ze kazdemu sa paci nieco ine, ja osobne niesom na kolotoce typu :
Obrázok
ak sa ti paci tento styl tak v poriadku, ale ako uz Shoty naznacil : "Svetielka nahadze kazdy maly chlapec".
:bye:
@Fester : je to perforovany plech, ale nakolko ten vyjde dost draho, jeho lacnejsia nahrada moze byt tahokov. Existuju aj hotove riesenia (plat perforovaneho plechu) napriklad od AC.RYAN MeshX Panel (tak nejak sa to vola).
Spoiler: ukázať
Online :
|Intel i5-750@Gelid Tranquillo|G.SKILL Ripjaws 1600Mhz CL9 2x4Gb + Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9 XMP 2x2Gb|Asus P7P55D|Sapphire HD5770 1Gb GDDR5 Vapor-X@900/1400+Custom Accelero S1r2|Samsung HD502HJ+Scythe Himuro|Corsair TX650|Antec 300@3xGelid Silent 12+TB SIlence 140mm+Scythe KazeMaster|Syncmaster T220|Logitech MX518 + Steel Series QCK|KME 2201 Black|Logitech S220 2.1 + KOSS SB49|

Offline :
|Intel Celeron D331 - 2.6GHz @ 2.9GHz + Akasa AK-965|WD800JD 80 GB + Scythe Himuro|Sapphire Radeon X800GTO|MSI 915PL Neo|PQI DDR 1GB 440Mhz|EC 350W|EC 5470-P4|

Offline :
|Intel Pentium III - 1.0GHz @ 1.2GHz (box)|WD200EB 20 GB + ghetto silencer|Inno3D GeForce2 MX400 64MB|Gigabyte GA-6OX|Hyundai SDRAM 256MB 133@160Mhz|250W Noname|Eurocase MD 604|iiyama ProLite E431S|>Image<
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Moj skromny pc tuning

Príspevok od používateľa tosR »

V istej časti to pravda je, ale tak bol to jeho prvý tuning a aspoň niečo spravil, nafabril to, niečo vyrezal.. I keď ten predok si mohol tiež nejako vymyslieť.. K tým farbám, ak sa ti to tak páči prečo nie ? Sú ludia čo radšej kúpia hotovú case, ako by mali niečo spraviť viditelne ja ;)
k0rben myslím, že ten chalan to chcel mať v podstate urobené do čierno červenej farby, je to vidieť na chladičoch a na farbe vnútra, nechápem síce prečo tam dal tú zelenú kvapalinu, ale dobre to sa prežiť dá.. Ale tie modré chladiče na tom chladiči pre ram, to už je extrém.. Neviem či to tak spravil naschvál alebo nevedel keď to kupoval, že to svieti na modro.. Už len tolko poviem, že som videl aj horšie kúsky plechov.. Zase viem, že si to dal iba ako príklad :-)
Používateľov profilový obrázok
k0rben
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Moj skromny pc tuning

Príspevok od používateľa k0rben »

Ano ano niektore veci su uz extrem, ale vies co som tym chcel povedat. :zz:
staci si pozriet toto, ak nestaci postnem dalsich X stranok s presne tymito "modmi" (tj. okno,svetlo,farba + bonusy u tych kreativnejsich), alebo s polkou stiahnutych clankov z inych portalov (napr. clanky z PCT.cz), alebo uz so zabehnutymi clankami o "fake neonoch", rezaniach bocnic atd.... uznajte ze je toho neurekom...
zaverom len tolko : tento mod je pre mna len dalsi "kamienok" v skupine "okno,svetlo,farbenie".
Sice ocenujem ze si sa na taketo nieco podujal (autor), ale nabuduce dva krat meraj a raz strihaj. :bye:

ps: je mozne ze som ovplyvneny casovou situaciou tak to berte z nadhladom.
Spoiler: ukázať
Online :
|Intel i5-750@Gelid Tranquillo|G.SKILL Ripjaws 1600Mhz CL9 2x4Gb + Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9 XMP 2x2Gb|Asus P7P55D|Sapphire HD5770 1Gb GDDR5 Vapor-X@900/1400+Custom Accelero S1r2|Samsung HD502HJ+Scythe Himuro|Corsair TX650|Antec 300@3xGelid Silent 12+TB SIlence 140mm+Scythe KazeMaster|Syncmaster T220|Logitech MX518 + Steel Series QCK|KME 2201 Black|Logitech S220 2.1 + KOSS SB49|

Offline :
|Intel Celeron D331 - 2.6GHz @ 2.9GHz + Akasa AK-965|WD800JD 80 GB + Scythe Himuro|Sapphire Radeon X800GTO|MSI 915PL Neo|PQI DDR 1GB 440Mhz|EC 350W|EC 5470-P4|

Offline :
|Intel Pentium III - 1.0GHz @ 1.2GHz (box)|WD200EB 20 GB + ghetto silencer|Inno3D GeForce2 MX400 64MB|Gigabyte GA-6OX|Hyundai SDRAM 256MB 133@160Mhz|250W Noname|Eurocase MD 604|iiyama ProLite E431S|>Image<
Používateľov profilový obrázok
tosR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 392
Dátum registrácie: Ne 17. Máj, 2009, 12:03
Bydlisko: Nitra

Re: Moj skromny pc tuning

Príspevok od používateľa tosR »

Samozrejme, tých stránok poznám strašne vela, ale tak napríklad taký stoobi z pct.cz, robí krásne práce.. Alebo ešte ma napadá Zdenek Sveda, tiež z pct.cz, ktorý sa ale venuje skôr smetiakom a sporákom, kto videl pochopí :laugh: Ale aj oni niekde začínali :)
Používateľov profilový obrázok
diZZy
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 801
Dátum registrácie: Ut 31. Mar, 2009, 19:08
Bydlisko: Nitra P. háje

Re: Moj skromny pc tuning

Príspevok od používateľa diZZy »

k0rben napísal:
pan_snurka napísal:
Shoty napísal:sry ale toto je tuning???? svetlietka nahadze kazdy mali chlapec,rezat treba a vymyšlat to čo ešte nieje ,davam 1/10 za snahu o pokus o nič zaujimave,sry
Tak tento príspevok ma fakt dostal. "toto je tuning????" podla mňa to je, lebo ked si porovnáš nejakú zostavu z obchodu s touto (myslím vízorovo) tak je tam podla mňa dosť velký rozdiel... ;) to je moj názor
Preco ta dostal? Je to scasti pravda, toto je "tuzing", dalo by sa to prirovnat ku "kolotociarenstvu". Ten predok je strasny, okrem vyrezania par dier+okna, gigantickeho osvetlenia a vetrakov nevidim nic ine.
Ked sa nad tym zamyslis tak vacsina (nepoviem zacinajucich ale "myslienkovo vo faze 1-2/5) robia presne toto : svetla, okno, nejaka farba - koniec....popozeraj si par inych lepsich modov, od pokorcilejsich ludi (rozumej opat nie pokrocilejsich ze maju za sebou velke mnozstvo modov a uprav, ale MYSLIENKOVO pokrocilejsich - dobre vyzerajuci mod moze urobit aj zacinajuci modder, staci mat len dobre napady a vediet tie napady realizovat, a niekedy sa praca MYSLIEKOVO pokrocileho zaciatocnika da porovnavat s clovekom co spravil kvantum modov...)
Nenarazam na to ze mozno majitel nemal tak velky rozpocet, ale je velmi zle ak sa chce niekto pustit do moddingu a nema plan, len robi co pride (tj. toto by tam mohlo byt a toto tiez a este to osvetlit ocivypalujucim svetlom a finish)

urcite ze kazdemu sa paci nieco ine, ja osobne niesom na kolotoce typu :
Obrázok
ak sa ti paci tento styl tak v poriadku, ale ako uz Shoty naznacil : "Svetielka nahadze kazdy maly chlapec".
:bye:
@Fester : je to perforovany plech, ale nakolko ten vyjde dost draho, jeho lacnejsia nahrada moze byt tahokov. Existuju aj hotove riesenia (plat perforovaneho plechu) napriklad od AC.RYAN MeshX Panel (tak nejak sa to vola).
lenze je rozdiel ked ma nekto rozpocet na 3,4 fany , 2 x neony UV a par mriezok .... a kto ma penazi plnu .. vieš co ... tak ten si moze spravit aj take niečo čo si pridal ty...
Používateľov profilový obrázok
k0rben
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2025
Dátum registrácie: So 23. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Moj skromny pc tuning

Príspevok od používateľa k0rben »

diZZy napísal:lenze je rozdiel ked ma nekto rozpocet na 3,4 fany , 2 x neony UV a par mriezok .... a kto ma penazi plnu .. vieš co ... tak ten si moze spravit aj take niečo čo si pridal ty...
1. asi necitas - precitaj si ten post odzaciatku
2.
k0rben napísal:Nenarazam na to ze mozno majitel nemal tak velky rozpocet, ale je velmi zle ak sa chce niekto pustit do moddingu a nema plan, len robi co pride (tj. toto by tam mohlo byt a toto tiez a este to osvetlit ocivypalujucim svetlom a finish)
Ohladom rozpoctu som sa teda vyjadril.
3. Ak si nahodou necital cely topic :
FGW17 napísal:Tak maximalne 2000,-Sk ale v tom je uplne ze vsetko full...
Myslis ze toto je rozpocet na 3 fany, 2 neony a mriezky? Som si vedomy ze je to sice noctua ale ajtak...
4. ten obrazok som dal ako "premna odstrasujuci priklad"
a nemusis citovat polstranovy post :P

Ok ukoncime to : tebe sa to paci, mne sa to nepaci, ahoj :-)
Spoiler: ukázať
Online :
|Intel i5-750@Gelid Tranquillo|G.SKILL Ripjaws 1600Mhz CL9 2x4Gb + Kingston HyperX DDR3 1600Mhz CL9 XMP 2x2Gb|Asus P7P55D|Sapphire HD5770 1Gb GDDR5 Vapor-X@900/1400+Custom Accelero S1r2|Samsung HD502HJ+Scythe Himuro|Corsair TX650|Antec 300@3xGelid Silent 12+TB SIlence 140mm+Scythe KazeMaster|Syncmaster T220|Logitech MX518 + Steel Series QCK|KME 2201 Black|Logitech S220 2.1 + KOSS SB49|

Offline :
|Intel Celeron D331 - 2.6GHz @ 2.9GHz + Akasa AK-965|WD800JD 80 GB + Scythe Himuro|Sapphire Radeon X800GTO|MSI 915PL Neo|PQI DDR 1GB 440Mhz|EC 350W|EC 5470-P4|

Offline :
|Intel Pentium III - 1.0GHz @ 1.2GHz (box)|WD200EB 20 GB + ghetto silencer|Inno3D GeForce2 MX400 64MB|Gigabyte GA-6OX|Hyundai SDRAM 256MB 133@160Mhz|250W Noname|Eurocase MD 604|iiyama ProLite E431S|>Image<

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"