originalne alebo skladane PC?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: originalne alebo skladane PC?

Príspevok od používateľa Snake »

Ano pôjde to bez problémov :)

//Edit:
GIGABYTE EP45-DS3 http://www.alza.sk/SK/gigabyte-ep45-ds3-d95409.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
2x Kingston 4GB 800 http://www.alza.sk/SK/4gb-kit-2x2gb-ddr2-d88746.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
INTEL Core 2 Duo E8400 http://www.alza.sk/SK/intel-core-2-duo-d85768.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
ASUS EN8600GT SILENT http://www.alza.sk/SK/graficka-karta-as ... d77654.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Corsair HX520 http://www.alza.sk/SK/zdroj-corsair-hx520-d67907.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
WESTERN DIGITAL Caviar Black 640GB WD6401AALS http://www.alza.sk/SK/western-digital-c ... 101848.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
OEM Microsoft Windows Vista Home Premium 64-bit Edition SK http://www.alza.sk/SK/oem-microsoft-win ... d71349.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Takto nejak by som to videl ja, skrinku + dvdrw si tam daj akú chceš, zdroj ten corsair, na betón, na ten postavaný HP sa vykašli, zvysoka...

Spolu mi toto vyšlo na 22 328 SK s DPH

Da sa s tou zostavou robiť hocičo, pouvažuj či nedáš o niečo viac...





.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: originalne alebo skladane PC?

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Snake: daj si ale do rovnice aj servis. Keď už uvažujeme o pracovnom stroji, je podľa mňa lepšie kúpiť značkový kvôli servisu. Takto zavoláš že ti nejde, PC zoberú a do 48h máš opravené.
Zatiaľ čo pri skladanom to vybavíš najskorej tak za 2 týždne, aj to po známosti.

Ale skorej by som skúsil sa dohodnúť s predajcom, že by si mu zapaltil "o niečo" viac a on by ti v prípade reklamácie zapožičal nejakú inú dosku, kým sa ti tvoja nevráti.
Kamarát to vyriešil takto, neviem presne čo ho to stálo, ale predajca bol ústretový.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: originalne alebo skladane PC?

Príspevok od používateľa Snake »

Ja ti rozumiem, ale zober si teraz pre a proti, zostava (vyskladaná) má oveľa väčší výkon než tamto HP (nehovoriac o tom, že pri HP môže na akúkoľvek akceleráciu zabudnúť + so 4GB ram je práca o hubu), viem že za servis sa platí (strelím čisto od oka že tamtá zostava dákych 18-19 tisíc vyjde). Musí si určiť čo je preňho prvoradé, či výkonnejšia zostava, alebo servis ktorý nemusí ani využiť.

PS: pracovné stanice (workstationy) na Adobe Workshop sú cenou trošku inde, zvyčajne 6 ciferné ;)





.
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: originalne alebo skladane PC?

Príspevok od používateľa gammaray »

Ja by som si predsa ten skladany radsej kupil. Zlozil som kamosom, znamym uz dost vela PC a doteraz som nemal ziadnu reklamaciu. Ked sa zlozia rozumne komponenty tak to bude myslim vpohode. Vobec niesom nakloneny uz zlozenym zostavam ktore nemaju za tu cenu tolko vykonu ako skladany PC. Predsa zo skladaneho vytlcieme viac to vsetci vieme. :-)
A nerad by som bol aby sme sa tu hadali :)
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: originalne alebo skladane PC?

Príspevok od používateľa Diablo1st »

To mate obaja pravdu, len ide o to ČO KEĎ sa niečo stane. Potom bude musieť riešiť reklamáciu min. 2 týždne. Ja by som tiež zobral radšej skladaný a dohodol si to s predajcom.
Ale poradili sme, nech už sa rozhodne sám.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: originalne alebo skladane PC?

Príspevok od používateľa Snake »

Áno samozrejme tam stále tá možná porucha HW je, neviem ako alza (nekupujem od nich) ale ATC mi vybaví RMA behom týždňa. Keď sa bavíme o bezpečnosti dát (na dosku kašli, vyreklamuješ ju, aj CPU, aj GPU, aj RAM) ale dáta sú nenahraditeľné, takže v jeho prípade by som radšej uvažoval o RAIDe a to troch WD320AAKS do RAIDu 5, musíš súhlasiť že keď ti odíde 5 hodinový projekt tak ťa ide dr...ť (mne sa to stalo, platil som 7,5t za obnovu jedného súboru, odvtedy mám RAID pole). A to je ešte stále v rozpočte.

Má to výhodu aj v tom že keď mu odíde komponent (povedzme HDD) doloží druhý, rebuilduje pole a môže v práci pokračovať (pri RAID1 má presný mirror), ak odíde HW (GPU,MB,RAM,CPU) môže v práci pokračovať na inom stroji, stále lepšie pokračovať v už rozrobenej robote ako začínať od začiatku.





.
castrol
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Št 23. Okt, 2008, 22:54

Re: originalne alebo skladane PC?

Príspevok od používateľa castrol »

mam este jeden pocitac , starsi na ktorom pracujem teraz. takze keby nieco viem este pracovat dalej. nemam raidove polia, ale ked som kupil tento pocitac co mam teraz tak bolo novinkou zapojenie serial ata. priatel ma prehovoril na novy hardisk a cca po tyzdni hardisk odisiel. dali mi tam novy ale data boli fuc. druhy hardisk odisiel cca po mesiaci a opat boli data prec. potom mi tam nahrali novy bios a odvtedy ziadny problem. ale data si poctivo vypalujem na dvd , teda fotografie v raw formate. ak o nieco pridem tak len o pracu pri uprave na foto. ale aby sa mi stratili rawy - to si v ziadnom pripade nemozem dovolit.snake, vie o com hovori. to len na okraj.
priklanam sa k tej skladanej zostave.snake napisal si mi poznamku , ze by som mal za niektore komponenty viac priplatit. ktore mas konkretne na mysli? a nevies ako je to s tym pripojemnim monitora cez hdmi?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: originalne alebo skladane PC?

Príspevok od používateľa Snake »

S HDMI je to rovnako ako s DVI (laicky povedané je to jedno a to isté, len iný konektor). Nie sú s tým problémy (resp. ja som sa so žiadnym nestretol)

U teba by som silno uvažoval o práve spomínanom RAIDe (RAID1, síce poklesne výkon ale to pri tvojom zamestnaní nebudeš pociťovať / RAID 5, potrebuješ 3 disky, kapacita je x-1 disk (čiže v tvojom prípade 640GB pri kúpe 3x320GB HDD), a dáta máš v bezpečí (neviem ale stále ma to v tvojom prípade ťahá k RAID 1, čo si myslím že je najvhodnejšie riešenie). V tom prípade si budeš musieť doložiť asi nejaké 3 stovečky za dosku s ICH10R:
http://www.alza.sk/SK/gigabyte-ep45-ds3r-d95410.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

Príplatok, asi za grafiku, aspoň nejakú 8800GT (nie od MSI), ale to je fakt len okrajovo a nie nutné.





.
castrol
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Št 23. Okt, 2008, 22:54

Re: originalne alebo skladane PC?

Príspevok od používateľa castrol »

este keby som tak vedel co je raid 1.inac dakujem .pre mna su to cenne rady.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: originalne alebo skladane PC?

Príspevok od používateľa Snake »

RAID (Redunant Array of Independent Disks)

RAID 1 je tzv. Mirroring, čiže všetky dáta z disku 1 sú kopírované na disk 2, skape ti disk 1 alebo 2 tak máš dáta stále na druhom, čiže je tam veľká bezpečnosť dát. Nevýhoda je pomalší zápis (dáta sa musia zapisovať dvakrát), výhoda je zrýchlenie čítania (oceníš pri čítaní PSB/PSD/RAW súborov).





.
xxxJUROxxx
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Po 06. Okt, 2008, 14:40

Re: originalne alebo skladane PC?

Príspevok od používateľa xxxJUROxxx »

Co mas proti MSI?
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: originalne alebo skladane PC?

Príspevok od používateľa gammaray »

Poprosim nerozmazavat temu do inych smerov ako je cielom tejto temy.
Dakujem
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
castrol
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Št 23. Okt, 2008, 22:54

Re: originalne alebo skladane PC?

Príspevok od používateľa castrol »

na zaklade tejto diskusie a prispevkov som sa definitivne rozhodol pre skladane pc. za tych par dni som si o tom dost precital a zmenil som nazor na originalne pc , ktore su naozaj postavene pre iny okruh zakaznikov.aspon teda to hp, co som si takmer uz kupil. rozhodol som sa aj pre tie raid1, ako poradil snake a radsej si priplatim za dosku a dva disky. v podstate mam posledne 2 otazky. ked sa robi miroring dat na druhy disk, robi sa kompletne- teda aj s operacnym systemom a naistalovanym softwerom alebo sa tam kopiruju len data? na raid 1 sa moze pouzit hocijaky disk, alebo musi byt nejaky specialny?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: originalne alebo skladane PC?

Príspevok od používateľa Snake »

Najlepšie rovnaké značky a veľkosti (inak tvorí veľkosť poľa jeden z diskov s najmenšou kapacitou). Môžeš použiť hocijaké. Robí sa to hárdvérovo (cez radič), kopíruje sa komplet všetko (zrkadlí, čiže na druhom disku máš presne identickú kópiu prvého), to znamená že pole musíš vytvoriť ešte pred inštaláciou operačného systému.

PS: prečítaj si súkromnú správu :)





.
castrol
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 41
Dátum registrácie: Št 23. Okt, 2008, 22:54

Re: originalne alebo skladane PC?

Príspevok od používateľa castrol »

zdravim priatelia.
ozyvam sa po dlsej dobe, ked uz mam PC dobre vyskusane. takze takto vyzerala finalna verzia. procesor core 2duo E7300 2.6Ghz , MB GIGABYTE EP45-DS3R,2 x WD6400AAKS raid1, 2X 4GB Kingston HyperX 800 CL5 kit 2x2GB,VGA GIGABYTE GeForce 9600GT 512MB silent, Fortron Blue Storm II 400W, DVD LG GH22LS30, LS SATA, Case Gigabyte GZ-X3 Black.Monitor som kupil tento LCD Samsung XL20. vista 64. vsetko ide ako ma . pri tom raide nepocitujem ziadne vykonove obmedzenie, ani neviem ze je zapojeny. zatial pracujem s adobe CS3 a aj vykon procesora na to bohate staci.mam zapojene dva monitory jeden LCD20" a druhy CRT 19". ale s odstupom casu to hodnotim tak , ze som predsa len mal dat ten vykonnejsi procesor E8300.chcel som usetrit , ale neusetril som. pocitujem to hlavne pri konverzii rawu do tifu , kde by to mohlo byt naozaj rychlejsie.najma canon eos 5D mark2 robi obrovske tify . pri 16bit tife ma kazdy obrazok 120MB. Crt monitor IIYAMA ma uz svoje roky a oproti samsungu tazko nestiha. Nikdy som si nemyslel ze to moze byt az taky obrovsky rozdiel v obrazovej kvalite v prospech LCD pokial som to sam nevidel. takze sa bude porucat do monitoroveho dochodku a kupim este nejake lacnejsie lcd ako druhy monitor. vista 64 ide vyborne, aj ked som sa sam na vlastnej kozi presvedcil ze tam nemozem nainstalovat hociaky software.To ze som nekupil hotove PC HP, hodnotim ako spravny krok. myslim ze moj terajsi pocitac je velmi dobre vyladeny na to co potrebujem.tymto sa chcem podakovat vsetkym ktory prispeli do toho vlakna a rozsirili tak moje vedomosti v tejto problematike

Návrat na "Nákupná poradňa"