Reštarty, padanie....

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
dragula
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: So 16. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Reštarty, padanie....

Príspevok od používateľa dragula »

Tak páni, mám aj ja problém s jedným novým pc. PC je úplne nové, skladal som ho asi pred týždňom.
Problémy začali pri hrách, ktoré padli, vyhodilo úplne grafický driver (hodilo to na 640x480, 4bit farby) vypísalo aj chybu
(Windows - Display driver stopped responding. The ati2dvag display driver has stopped working normally. Save your work and reboot system to restore full display funcionality. The next time you reboot the machine a dialog will be displayed giving you a chance to upload data about this failure to Microsoft)

Poprípade sa hneď aj reštartoval, ale tak, že znova nenabehol, trebalo ho manuálne reštartovať. Teraz sa reštartuje alebo zamrzne hocikedy, napríklad ak otvorím total commander. Niekedy vyhodí aj BSOD s popisom Ati2dvag, čo som sa na nete dozvedel, že je chyba v drivery grafiky. Tak som komplet na novo preinštaloval windows, dal najnovší driver od dosky, aj najnovší catalyst (t.j. 8.11). Problémy nezmizli, vyskytovali sa aj zo staršími drivermi od dosky a catalystmi (8.6, 8.7, 8.10). Niekedy ale všetko šľape ako má byť, a furmark beží aj hodinu a nič. Skúšal som aj Ram-ky programom memtest, ale boli bez chyby. Grafiku som prehodil aj do svojho pc, tam bežala bez problémov, no nemal som čas, ju nejako dlho v ňom testovať (tak cca 10 minút len bola)
Pomaličky si už neviem rady.... :( :?


Po reštart vyhodí error report toto:
BCCode : ea BCP1 : 89A5BDA8 BCP2 : 89AB25C8 BCP3 : 88F4A1A8
BCP4 : 00000001 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1

C:\DOCUME~1\Gunner\LOCALS~1\Temp\WER3813.dir00\Mini111408-01.dmp
C:\DOCUME~1\Gunner\LOCALS~1\Temp\WER3813.dir00\sysdata.xml


Zostava: E5200, Gigabyte EP43 DS3, Palit HD4850, Kingston HyperX 2GB 800Mhz, Corsair VX450, WD 640AAKS, napaľovačka + floppy
V biose som sa musel trošku pohrať s násobičom, lebo bol podtaktovaný cpu. Teraz je 12.5 a procák ide na 2500Ghz. Samozrejme ako prvé bolo, clear cmos a vrátenie všetkých nastavení, no problém ani po tom nezmizol.

Osobne mám podozrenie na grafiku. Teraz som skúsil test DirectX, cez Dxdiag a vyhodilo mi ovládače a všetko je teraz v rozlíšení (640x480, 4bit)

Teploty grafiky sú 29°C kľud a 47°C záťaž. Procák 38°C kľud.
Používateľov profilový obrázok
eFatal2ty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Reštarty, padanie....

Príspevok od používateľa eFatal2ty »

:furious: :wallbash: Tak presne toto iste sa stalo aj mne !!!!! Na STRIKER EXTREME uz to mam tak 1/2roka uplne nervy na to mam. Neviem co s tym. Grafikou to nebude mal som uz 3 a na kazdej to spravilo(X1950Pro, 8800GT, 4850)

//premazane smajle, klud s tym ok ? gammaray
Používateľov profilový obrázok
dragula
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: So 16. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Reštarty, padanie....

Príspevok od používateľa dragula »

No nepotešil si ma. Žeby to potom bolo doskou?
Používateľov profilový obrázok
eFatal2ty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Reštarty, padanie....

Príspevok od používateľa eFatal2ty »

Ja si myslim ze urcite a idem ju dat na reklamaciu.
Používateľov profilový obrázok
dragula
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 143
Dátum registrácie: So 16. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Reštarty, padanie....

Príspevok od používateľa dragula »

eFatal2ty skúsil si hodiť novší bios? Ja som sa dnes prebral z letargie a zistil som že novší bios upravuje niektoré problémy s VGA. Tak som tam prcol rovno najnovší. Zatiaľ (asi 2 hodinky) všetko šľape ako má, klop klop.
Používateľov profilový obrázok
eFatal2ty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1426
Dátum registrácie: So 03. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Reštarty, padanie....

Príspevok od používateľa eFatal2ty »

Ja som menil BIOS prednedavnom. Nepomohlo. Ale nemam najnovsi. Mozem skusit ten novy, ze co to spravi. Ale nechapem jak mohlipredavat dosku v takom stave. 1/2roka robila blbosti dufam ze to ten BIOS konecne opravi.

Návrat na "Hardware všeobecne"