Právna pomoc - Spor s profesorom

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Jofo
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1677
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa Jofo »

No ked sme my robili oznamka, dali sme si na ne vyrok triedneho, co si myslim, ze je dost originalne. ALE sme sa ho na to najprv spytali, co ste vy neurobili. No aj tak si myslim, ze to prehana... kedze pristup z jeho strany je taky, aky je, kaslal by som na to... proste s tym nic nerobte... who cares... navyse oznamko ma byt brate s humorom, a nie z toho robit tragikomediu....

Alebo si od neho vypytajte 12 tisic na nove :laugh: ... sak vam sa predsa pacia, tak, naco vyhadzovat svoje prachy?
Vy sa tu smejete a vonku zúri socializmus!
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Nemenovaná iná trieda má na oznamku: "Tí, čo nevedia, učia. Tí, čo nevedia učiť, riadia." A s tým nemá vedenie skoly nič... damn...
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1333
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa Fanthomass »

takže najprv:

úprimnú sústrasť za to, že riešite, to čo riešite.. vlastne, že to musíte riešiť..

Keď som si prečítal túto celú story ( zvlášť oceňujem autorove nadanie pre písanie) :cool: bol a som neskutočne rád, že ja som chodil "LEN" na normálnu strednú školu, kde profesori a profesorky boli fakt úplne strelení, niektorí možno viac ako samotní žiaci.. :good: (mali sme jednu profesorku na našej škole, ktorá bol dosť mimovolná, ale fakt.. raz sa stalo, že som chytil jednu spolužiačku za nohy, druhá ju chytila za ruky a začali sme ju hojdať, tá čo ju držala ju však neudržala a pustila ju.. to bola sranda, to sme sa len bláznili, ale skrátka nejak plesla ako placka na zem..he na chvíľu sme zamrzli, bo ostala ležať a zdalo sa, ako keby lapá po dychu.. behom týchto pár sekúnd na tejto chodbe prefrčala aj práve spomínaná profesorka a nechala tam takú hlášku - výrok, že na to nikdy nezabudnem.. Totiž ako obchádzala tú našu kamošku rozcapenú a na prvý pohľad polomŕtvu na zemi, tak len tak flegmaticky vyhlásila, citujem: "Keď ste si ju zabili, tak si ju aj odpracte"!! A kráčala ďalej s nechuťou, že ju musí obchádzať..he Všetko dobre dopadlo a smiali sme sa ďalšie roky na tom..he

Ale späť k Vášmu profákovi:

Akože fakt, toto, čo ten profák rieši je úplne trapné, zcestné a úbohé, preboha, však mi to príde tak, ako keby tá vaša škola bola nejaká svetoznáma univerzita ktorú ste vašim počíňaním poškodili a urazili človeka/kapacitu, ktorý má desať titolov pred menom a ďalších desať za menom, no fakt mi to príde z jeho strany trápne..he

ale inak vyjadrenie budúceho právnika, ktorý sa pripravuje na štátnicu, tak to je takéto:

učiteľ vyjadril svoje názory, postoje, myšlienky verejne pred študentami, nevytvoril podľa môjho názoru dielo vysokej kvality, iba zaujal určité stanovisko. existuje judikát českého Ústavného súdu podľa ktorého verejnú sféru jednotlivca môže vnímať každý, preto neexistujú prakticky žiadne obmedzenia pre šírenie pravdivých faktov z nej. niet pochybností o autorstve učiteľa, sám sa k nemu priznáva.

na šírenie a rozmnožovanie diela (nezáleží na jeho kvalite a hodnote) i dalšie nakladanie je potrebné s autorom uzavrieť licečnú zmluvu. autorský zákon pozná viaceré výnimky z tohto pravidla, kedy licenčnú zmluvu nahrádza zákonná licencia. súhlas autora nepotrebujú študenti, ktorí rozmnožujú zverejnené dielo (§ 24 autorského zákona), ktorí citujú dielo (§ 25 autorského zákona). teda podľa môjho názoru súhlas učiteľa je nadbytočný, kedže zákon poskytuje v týchto prípadoch zákonnú licenciu.
bolo by slušné oznámiť svoje zámery autorovi (učiteľovi) svoje zámery skôr ako boli oznámenia vytlačené, to ale nič nemaní na tom, že s učiteľovým bolo nakladané legálne. neviem si predstaviť čo by učiteľ na súde požadoval, kedže mu nevznikla škoda ani ujma a jeho spoločenské postavenie, či uplatnenie tým neutrpelo!!

a ešte na záver napadnuteľné na súde je všetko.. žalobu podať môže ale to či mu súd vyhovie a či sa vo veci bude vôbec konať je už iná vec..


môj názor: nemente nič, nechajte všetko tak ako je.. nech sa len vyhráža, ak by aj bol na mature zaujatý, je to "reklamovatelné" a bude v ešte väčších sračkách.. Takže pohoda..
Naposledy upravil/-a Fanthomass v So 08. Nov, 2008, 00:21, upravené celkom 1 krát.
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
Používateľov profilový obrázok
br4n0
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 599
Dátum registrácie: Ut 20. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava V

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa br4n0 »

Myslím, že by ste mu mali zdôrazniť, že pri výroku nie je uvedený a čím viac bude vyskakovať, tým menej anonymný bude tento výrok. Skúste sa ale vžiť aj do jeho situácie. Zrejme dostal strach z toho, či to nepoškodí jeho meno u kolegov (predsa len, porušenie školského poriadku + nemôžete vedieť, aké sú "zákulisné" vzťahy), riaditeľa a v panike sa problém rozhodol riešiť tým najhorším spôsobom. Právne riešenie je imho z jeho strany zúfalosť a z vašej zbytočnosť.
Z jeho výroku usudzujem, že to asi nebude nejaký despotický suchár. Problém nevyriešite, ak budete aj naďalej hrať nepriateľské strany.
Naposledy upravil/-a br4n0 v So 08. Nov, 2008, 00:34, upravené celkom 3 krát.
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1333
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa Fanthomass »

prepáčte páni, ale nech si ten výrok čítam tak ako čítam, neviem pochopiť, že čo je na ňom ponižujúce, dehonestujúce, problémové? veď je to len srandovná súhra slov, taká prešpekulovaná vetička, čo by som naopak ocenil profáka, za jeho prefíkané myslenie, vidno, že mu um nechýba..

ale už nič nepíšem, celú túto kauzu vôbec nechápem, vlastne, čo je na tejto kauze kauzou? :laugh:
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3757
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa lezgy »

jeden z nadhladu
vravi sa vecsi pes j.....e alebo pes psu oko nevykuši
stale je to ...btw preco profesor ked ma maximalne magister titul? ...ucitel ktory ma si myslim podporu kolegov takze nielen jeho slovo na mature bude hrat ulohu....
ak nase.ete cim viac ucitelov kludne sa moze stat ze pojdede s dlhym nosom nevraviac o chladnej stuzkovej....to by zrejme vasi rodicia neradi zazili

dostat sa na nejaku vysoku skolu v dnesnej dobe ked uz aj v partizanskom je vysoka skola je...no pomlcim takze vecsie problemy by ste mat nemuseli kvoli zhorsenym znamkam

z pohladu ucitela ak sa mu to nepaci a ma za sebou podporu nemusite dopadnut najlepsie
vzite sa do jeho situacie a potom mozete premyslat preco sa mu to nepaci

i ked podstata jeho zloby je kus diskutabilna
mat vase problemy :OO=
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa SurrendeR »

na kazdej skole sa ucitelia vyhrazaju a ohrnaju na mature... ale ked ta matura pride, tak daju osobne problemy bokom, ved vedia ze je to velka vec ohladom zivota, tak koli jednej blbosti predsa nebudu kazit zivoty mladych...

Stuzkova tak isto, je iba jedna a koli blbosti nebudu kazit zabavu a odreaguju sa..
ved su dospeli a maju rozum a nebudu robit problemy na mature/stuzkovej a uz vobec nie celej triede..

ak ano, tak silno pochybujem o jeho inteligencii a rozumnom zmyslani...
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
jergus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1281
Dátum registrácie: Št 03. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Kremnica (31)

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa jergus »

He no tak o "vybavovani uctov" pri mature by som tu mohol popisat...

K problemu. Ja by som to riesil dvomi sposobmi.

A: Nic by som nerobil s oznamkami, nic by som neriesil, za nikym by som nechodil, proste kazdy kto by hukal, jednym uchom dnu, druhym von. Profakovo meno sa tam nespomina tak co

B: Druhe je o dost radikalnejsie. Vyrobit nove oznamka, a profaka nepozvat na stuzkovu. Ked je debil, nech sedi doma.

PS: Napada ma taka vec, preco sa na strednej hovori Pan profesor??? Profesor je akademicky titul, a na slovensku nie je ziadna stredna skola na ktorej by nejaky profesor ucil. To co uci na strednych, su len zakomplexovani jedinci, co v zivote nevideli nic ine len cestu do skoly, a ako je rok dlhy, tak stretaju dookola tych istych 30 kolegov.
Abraham Lincoln oslobodil vsetkych ludi, ale az Samuel Colt ich zrovnopravnil
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa Timeshifter »

No, takže, chcem poďakovať všetkým, čo sa tu vyjdarili, hlavne Fanthomassovi za to, že is dal takú námahu a podarilo sa mu zohnať názor človeka ktorý vidí do veci :thx: :thx:
No, situácia sa vyriešila (teda aspon dufam) tak, že za učitelom prišla rodina jednej mojej spolužiačky a vybavili to... No, ale aj tak učitel ešte dlho vsvetloval aké je to nevhodné, že by sme to mali všetko odovzdat a tí čo to neodovzdajú, dokážu tým to, že sú neetický bla bla bla... tak ale aspon bola sranda...
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa Gudas »

Zaujímavé čítanie, zaujímavý koniec.

...mňa niekedy až udivuje, akí dokážu byť niektorí pedagógovia obmedzení, človek keď sa zamyslí nad ich konaním, proste to nevie racionálne vysvetliť (nevzťahuje/nemusí sa na tento konkrétny prípad)...
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa GABO »

Ja som tu obmedzenosť zažil by som asi vedel rozprávať na tri dni...a mam svoj názor na týchto típkov, či už pohlavia jedného, alebo druhého..
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Právna pomoc - Spor s profesorom

Príspevok od používateľa jararak »

Ak tam mate iba "pan profesor" a nie jeho meno opytaj sa ho ako sa zrazu nasiel pod tym citatom (je jediny ucitel na skole). Popripade preco si tento vyrok zrazu prisvojuje, ked sa za neho nechce postavit.
Poziadaj riaditela o pisomne vyjadrenie.
Opytaj sa ucitela ci je ochotny preplatit oznamka ak ich znehodnotite.

Popripade si vytlacte par novych a tie ukazte pre pokoj v dusi v skole - dajme tomu 2 na kazdeho ziaka.


edit : druhu stranu som si akosi nevsimol nadranom
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.

Návrat na "Debata o všetkom"