Vyroba repro

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

-pouzi okolo 2cm hrubku, ale neodporucal by som zlepenim 1+1cm
-stredy co sa teraz predavaju uz maju vacsinou vsetky ten plechovy kos v kuse,teda bez dier, takze netreba zvlast komoru
-vysky ti odporucam pieza-na vyhybku ti staci iba kondik a hraju lepsie, ako tie klasicke vyskace s cievkou

skladacky robi aj VISATON, no a napriklad na ich stranke je aj soft, do ktoreho zadas kolko pasmove bedne ides robit, z akych reprakov(typove oznacenie bohuzial iba visaton reprakov) a on ti navrhne vyhybku aj rozmery bedne s/bez bassreflexu. spravi ti aj frekvencia/decibely graf a bla bla bla.... ja by som bez takehoto niecoho, alebo bez hotovej skladacy nerobil doma nic. zbytocne vyhodene peniaze-hucat to sice bude, ale kvalita reprodukcie bude miziva....
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

no trosku by som ta poopravil,aj ked ja na vyskacoch (piezo) mam kondiky pocul som a aj skusal ze ich tam vobec netreba! lebo piezo nema svoj odpor iba kapacitu...bla bla bla :)

a este nieco,hovoris ze piezo hraju lepsie,neni tak! maju sice vyssiu citlivost ale nizsiu kvalitu reprodukcie a do HI-FI sustav sa davaju vyskace z magnetom,tie piezo su ako keby stvorene na techno :)
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

s tou vyhybkou mas pravdu, dlho som s nimi nic nerobil, tak som zabudol ako sa lahko zapajaju-a vlastne to som tym aj myslel :wink:

cital som cosi, ze pieza vedia rychlejsie kmitat ako obyc. s cievkou (boli pouzite v nejakych reprakoch s tusim diamantovou membranou-co najtvrdsie- a boli uznane ako najkvalitnejsie repra. na nejakej velkej sutazi, alebo co to bolo) , tak aj z toho som sudil, ze su vhodnejsie
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

no hej lenze... :) je rozdiel piezo za 40SK a piezo za 4 000 sk :) tie lacnejsie su cinske a ze vraj ked ho pretazis a odpalis piezo dosticku tak ze sa dojebe zosik a preto sa ku nemu ma davat odpor 10-20ohmov okolo 5 W :roll:
Používateľov profilový obrázok
_skrat_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 690
Dátum registrácie: St 08. Dec, 2004, 14:00
Bydlisko: Piešťany

Príspevok od používateľa _skrat_ »

moze byt, no predpokladam, ze TAMY pouzje nieco kvalitnejsie, ked sa rozhodol pre 3-pasmove riesenie- toto sa pouziva pre lepsie Hi-Fi. Pieza sa este pouzivaju v kazdom PA systeme, kde by si moc s obycajnymi cievkami vo vyskach nepochodil, ale stare Hi-Fi repraky, napr. aj tesly, pouzivaly klasicke vyskace a hrali doost dobre.
P4 2.8 Prsctt*GA-8IK1100*80GB SATA*1,5 GB*SAMSUNG 616E*LG 4160B*Chill 400P2*Leadtek TV2000XP Expert*R9200SE*SB Audigy 2
-TAMY-
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1115
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Zliechov+ Bratislava (25)

Príspevok od používateľa -TAMY- »

no vyhybky mam z BS acoustic,, 3 pasmove+terminal.. 150W,4 ohmy, BI WIRING..

Repro sice no name Vigasound ale myslim, ze daco uhraju,, len naj problem, je vyroba bedne.. tak ak dakto by wedel, by sme sa wedeli aj dohodnut,, :wink:
Používateľov profilový obrázok
BoBo_
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 622
Dátum registrácie: Po 21. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: u nás doma v prievidzi

Príspevok od používateľa BoBo_ »

Ja ti poviem asi tolkoto...pokial tie bedne nebudes pustat "naplno" tak ti je zhruba jedno ake das bedne.Riad sa ze pomer stran ma byt 1: 0.62 : 1.62 a to je asi vsetko.Tento pomer nieje ziadny vymysel ale je z odbornej literatury! a DTS je asi najlepsia 18mm lebo je pomerne lacna...staci ti dat do rohov neake hranoly a mas to...vytlmenie rob podla seba ale mam skusenosti ze netreba.........

Návrat na "Zvuk a PC"