Ztisenie skrinky a investicia, ktora sa do toho oplati

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Ztisenie skrinky a investicia, ktora sa do toho oplati

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Co sa tyka speedfanu:
1. chod do configure/advanced/v polozke chip si najdes svoj chip a tam sa ti zobrazia potom vselijake veci medzi, ktorymi budu aj tvoje fany(bude sa to volat PWM 1 MODE, PWM 2 MODE,...), potom si najdes ktory z nich je ten, ktory chces regulovat a unho nastavis aby bol software controlled.
Obrazok: http://f.imagehost.org/view/0516/untitled1" onclick="window.open(this.href);return false;

2. musis si zvolit na ake teploty ti ma ten fan reagovat - configure/temperatures a tam si pri roznych komponentoch zahacknes svoj fan ked chces aby reagoval na ten komponent(tam si nastavis aj teploty pri akych sa ma zapnut)
Obrazok: http://f.imagehost.org/view/0028/untitled2" onclick="window.open(this.href);return false;

3. v configure/speeds si nastavis rychlost akou sa ma fan tocit
pod pozadovanou teplotou sa fan bude tocit na min otackach, ak stupne teplota nad pozadovanu teplotu, fan sa toci v max otackach, ktore si si zvolil a ked teplota stupne nad kriticku hodnotu, tak sa fan roztoci na 100%
To su asi tie najdolezitejsie veci.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Ztisenie skrinky a investicia, ktora sa do toho oplati

Príspevok od používateľa icefire »

spravil som to presne podla navodu, jedine co som dosiahol bolo, ze iba 1 fan sa dal regulovat a aj to tak, ze mu slo iba pridat, a ked sa tak stalo, tak som skoro ohluchol. Ubrat z neho nejde, stale sa toci na najmensej urovni tak ako predtym. Druhy fan mi nesiel pre zmenu zasa regulovat vobec a AC freezer si tiez stale ide na tych istych otackach. Radsej to necham na hardwarovu spravu, alebo defaultnych 800 otacok u Noctui ked budu doma.

Dakujem inac pekne za navod, to software controlled ma nenapadlo, bolo to totiz dost zasite.

A spat k topicu: oplati sa teda kupit tie vecicky spolu s tou robotou na skrine ? :?: A tie zaslepky na PCI nezozeniem nikde ? Popripade ich tam mam spat napajkovat ? :D
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Ztisenie skrinky a investicia, ktora sa do toho oplati

Príspevok od používateľa Blackhawk »

To ma mrzi, ale ved doska si to aj tak ureguluje sama.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
Danix64
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1130
Dátum registrácie: Po 12. Máj, 2008, 14:00
Bydlisko: Košice (04011)

Re: Ztisenie skrinky a investicia, ktora sa do toho oplati

Príspevok od používateľa Danix64 »

tu je zaujimavy clanok pre odhlucnovanie: http://pctuning.tyden.cz/index.php?opti ... &Itemid=58" onclick="window.open(this.href);return false; :-)
Spoiler: ukázať
fanless PC: Ryzen 5 5600G, 32GB RAM, 2x2TB SSD (17-19W idle)
fanless i3 server: i3-13100, 64GB RAM, Asus Pro H610T D4-CSM, 1x2TB SSD (<5W idle)
fanless secondary miniPC: Intel N6005, 16GB RAM, 2TB SSD (<6W idle)
fanless small home server: Odroid H3 (Unraid) (<5W idle), Raspberry Pi 4 (Debian/DietPi)
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Ztisenie skrinky a investicia, ktora sa do toho oplati

Príspevok od používateľa icefire »

ten clanok som precital v den ked visiel a hladal som aj v diskusii nejake know-how, ale nic smerodajne som tam vtedy nenasiel, preto som sa pytal vas ;)
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Ztisenie skrinky a investicia, ktora sa do toho oplati

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Este jednu vec mam pre teba: Vyskusaj zalepit ten spodny otvor na bocnici. Zistil som, ze zadny fan mi netahal vzduch cez predok ale prave cez ten otvor a tym sa mi menej chladila doska a grafika. Po tom zalepeni sa mi znizila teplota dosky a grafiky v idle o 3 az 4 stupne.
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
skorpy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 417
Dátum registrácie: Ut 15. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Ztisenie skrinky a investicia, ktora sa do toho oplati

Príspevok od používateľa skorpy »

icefire napísal: 6.vypolstrovanie skrinky touto srandou http://www.tichepc.sk/produkt/Cooltek-U ... -2541.html" onclick="window.open(this.href);return false; (nie je nahodou aj nieco lacnejsie ? :? )
ja som pouzil karimatku.. kupovanu minuli rok v hypernove.. jedna stala ale 50 sk.. mozno 2 kusy staly 50Sk.. uz neviem presne.. mali ich take tmavo sede.. takze boli suprove na pouzitie na tunning.. cez vykend som zlepsoval antec 300 s nimi.. obrazky som porobil a uz ich len hodim na net..
Spoiler: ukázať
CPU: i5 750 Cooler: Scythe Mugen 2 + LGA1156 Mounting kit MB: Asus Saberttoth
RAM: Kingston 8GB KIT (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series
GPU: MSI N560GTX-Ti Twin Frozr HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB + F1 1TB
Zdroj: Corsair HX520 520W Mechanika: LG Monitor: 21.5" Acer S220HQLbd LED
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Ztisenie skrinky a investicia, ktora sa do toho oplati

Príspevok od používateľa icefire »

skorpy napísal:
icefire napísal: 6.vypolstrovanie skrinky touto srandou http://www.tichepc.sk/produkt/Cooltek-U ... -2541.html" onclick="window.open(this.href);return false; (nie je nahodou aj nieco lacnejsie ? :? )
ja som pouzil karimatku.. kupovanu minuli rok v hypernove.. jedna stala ale 50 sk.. mozno 2 kusy staly 50Sk.. uz neviem presne.. mali ich take tmavo sede.. takze boli suprove na pouzitie na tunning.. cez vykend som zlepsoval antec 300 s nimi.. obrazky som porobil a uz ich len hodim na net..
No to je vazne dobry napad :) dufam, ze sa ti to aspon trosku stisilo, inac toto by ma fakt nenapadlo. Mam k tomu vsak otazku: ako si riesil uchytenie, tak aby to drzalo co najlepsie, budem totiz samozrejme davat aj na bocnice a kolme casti case, tak aby to tam aj drzalo.
Blackhawk napísal:Este jednu vec mam pre teba: Vyskusaj zalepit ten spodny otvor na bocnici. Zistil som, ze zadny fan mi netahal vzduch cez predok ale prave cez ten otvor a tym sa mi menej chladila doska a grafika. Po tom zalepeni sa mi znizila teplota dosky a grafiky v idle o 3 az 4 stupne.
No, teraz konkretne neviem, ktory myslis. Myslis stycnu plochu bocnice s casom na okrajoch ? Lebo ja mam bocnicu priehladnu scasti, ale iny otvor tam nie je.

BTW dakujem za napady :) Co hovorite na oblepenie stycnych casti bocnice (oboch) s case lekarskou lepiacou paskou ? Kvoli antivibracii ?
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
skorpy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 417
Dátum registrácie: Ut 15. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Ztisenie skrinky a investicia, ktora sa do toho oplati

Príspevok od používateľa skorpy »

s tou paskou som to vyskusal aj ja.. celkom dobry napad...
co sa tyka toho stisenia tak to este neviem lebo case je nova a este v nej neboly creva.. moding robim teraz este pred nalozenim komponentov..
pasku som bol kupit cez vykend do teska.. konkretne som kupil ciernu patex.. ma v sebe este take vlakna na spevnenie.. vyzera to nadherne.. pasku som lepil na vsetky sticne plochy kde sa bocnice dotykaju case..
skusim stiahnut fotky z fotaku a hodim ich sem..
tu karimatku som zatial daval len na bocnice.. a lepil som to vcera chemoprenom universal..
inde neviem ci to dam.. ci to ma zmysel.. mozno dole kde chcem polozit box s diskom .. len musim vymysliet uchytenie cez gumy nejak.. je to vo faze riesenia
Spoiler: ukázať
CPU: i5 750 Cooler: Scythe Mugen 2 + LGA1156 Mounting kit MB: Asus Saberttoth
RAM: Kingston 8GB KIT (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series
GPU: MSI N560GTX-Ti Twin Frozr HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB + F1 1TB
Zdroj: Corsair HX520 520W Mechanika: LG Monitor: 21.5" Acer S220HQLbd LED
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ztisenie skrinky a investicia, ktora sa do toho oplati

Príspevok od používateľa faugusztin »

U Speedfanu je vzdy! potrebne v pripade nastavovania regulovania ventilatorov pozriet vypis, ktory mate na hlavnej obrazovke Speedfanu vedla tlacitok Minimize a Configure. Tam mate napisany, aky cip vam to Speedfan na vasej doske detekoval. Nasledne sa pozriete do zoznamu oficialne podporovanych dosiek, pripadne do buglistu, kde vacsinou najdete informacie o stave podpory daneho cipu/dosky, ako aj skusenosti inych pouzivatelov.

Mnohe nove dosky (napriklad Asus serie P5Q) pouzivaju este nepodporovane cipy, a teda regulacia sa nekona. U Asus P5Q-E preto napriklad pouzivam regulaciu CPU ventilatora BIOS-om (Q-Fan) a zvysok regulujem cez panel.
Používateľov profilový obrázok
skorpy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 417
Dátum registrácie: Ut 15. Máj, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Ztisenie skrinky a investicia, ktora sa do toho oplati

Príspevok od používateľa skorpy »

http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 64ef9c64a4" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... c75ca7d38f" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... cf851dae60" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... 23c671d0f6" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.upnito.sk/imggal.php?viewGal ... dda2094871" onclick="window.open(this.href);return false;

a to vyrezanie mriezky podla mna pomoze dost.. hluk to urcite znizi.. ako vydiet z fotiek tak ja som ich odstranil aj zpredu a aj zo zadu.. na prednych som neznicil ani jeden kamiencok ale zato v zadu som znicil skoro 3.. hrubsi plech ..

ty chces vypolstrovat aj vnutro skrinky?? ma to zmysel??
Spoiler: ukázať
CPU: i5 750 Cooler: Scythe Mugen 2 + LGA1156 Mounting kit MB: Asus Saberttoth
RAM: Kingston 8GB KIT (2x4GB) DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series
GPU: MSI N560GTX-Ti Twin Frozr HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB + F1 1TB
Zdroj: Corsair HX520 520W Mechanika: LG Monitor: 21.5" Acer S220HQLbd LED
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Ztisenie skrinky a investicia, ktora sa do toho oplati

Príspevok od používateľa icefire »

ano zmysel to ma u takej skrinky, najprv vsak musim utesnit miesta uniku zvuku a kupit aj nove PCI zaslepky. Co sa tyka zvysenych teplot to vyriesim novym airflowom s Noctuami. Co sa zasa tyka estetickej stranky, ma to priehladnu bocnicu, cize to bude o to krajsie.

Tu pasku co si kupil v Tescu zbehnem kupit aj ja, vyzera fakt dobre a co sa tyka balenia, staci jedno predpokladam, ze ?

este som mal taky napad schovat kable (mam studene katody a vela inych kablov v casi) do tych elektrikarskych trubiek, co sa pouzivaju bezne na stavbach, teraz presny nazov neviem, mojim cielom je totiz dosiahnut najma popri nizsej hlucnosti aj krajsi vyzor skrinky

a co sa tyka tej karimatky, hadam v hypernove (Centro predpokladam) este nejake budu mat :D

@faugusztin : speedfanu sa moc nerozumiem, to je pravda, ale tam hodim nove fany na nizsie otacky a Qfan zapnem pre AC freezer a je to :)
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ztisenie skrinky a investicia, ktora sa do toho oplati

Príspevok od používateľa faugusztin »

icefire napísal:@faugusztin : speedfanu sa moc nerozumiem, to je pravda, ale tam hodim nove fany na nizsie otacky a Qfan zapnem pre AC freezer a je to :)
Obrázok
Vidis ten zoznam kde je napisane "SMART Enabled for drive 0" atd ? Oznac vsetko, vloz sem a hned budes vediet, co mas za cip pre ovladanie otacok, ako aj ze ci je podporovany alebo nie.
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Ztisenie skrinky a investicia, ktora sa do toho oplati

Príspevok od používateľa icefire »

no tu to je :)

Kód: Vybrať všetko

Win9x:NO  64Bit:YES  GiveIO:NO  SpeedFan:YES
I/O properly initialized
Linked ISA BUS at $0290
Linked Intel 82801JIB ICH10 SMBUS at $0500
Scanning ISA BUS at $0290...
F71882F check found $06 $12 $60 $00 $00
IT8718F found on ISA at $290
SuperIO Chip=IT8718F
Scanning Intel SMBus at $0500...
LM75 found on SMBus at $4E
SMART Enabled for drive 0
Found Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E8400 @ 3.00GHz
End of detection
Loaded 0 events
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ztisenie skrinky a investicia, ktora sa do toho oplati

Príspevok od používateľa faugusztin »

IT8718F by mal byt podporovany, no treba si davat pozor na ktore konektory mas zapojene ventilatory. Gigabyte dosky vedia tusim regulovat iba CPU FAN a SYSFAN2.

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"