Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa icefire »

ludia zbytocne to prehanate... staci tam predsa par krat este zavolat a povyhrazat sa uz spomenutymi nastrojmi. taketo problemi su predsa bezne. a nemyslim si, ze kvoli tomuto pripadu zanevreme na alzu. bezne stadial beriem veci za par tisicok skoro stale (pravdu povediac iba kvoli rychlej dodavke a obrovskemu vyberu oproti beznym shopom) a vzdy som bol spokojny

predvcerom mi sice posrali objednavku, nepridali veci co som dodatocne pridal po proforme do kosika (bezne sa to da) i ked boli doplatene a poslali mi zasielku bez nich, ale stacil email a p.Dohnal mi osobne zavolal a vsetko dal naporiadok. zvysne veci mi poslali zadarmo cez kuriera.

fakt sa o ten book neboj, opravene to budes mat, ale peniazky by som naspat moc neocakaval (mala sanca, par bookov som uz reklamoval). zaujimalo by ma, este ci to ten servis v Nitre (mohol by si mi uviest jeho meno prosim ? ak sa neda tu cez SS) otvaral ked nemal tu suciastku a porusil blombu alebo nieco ine, popripade skade sa o tom dozvedeli
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa GABO »

Mno takto, ono nikto nevraví (aspoň ja nie) že všetko takto v Alze beží, ak by to takto bežalo asi by veľa nepredali a samozrejme sa stávajú tieto veci, ale keďže servis odporúčala samotná Alza tak nech si to rieši - hlavne ak prebehlo 31 dni. Keď som mal problémy s DFI doskami keďže EU distribútor skrachoval vtedy a prevzalo ju po nich TNT myslíš, že som po 31 dňoch ľuďom vravel, že sa nedá alebo čo..? Pekne sa vrátili peniaze a dobropisy firmám a stálo ma to naozaj nemalé prachy.

Tu ide o korektnosť a ALZA na to aby vrátila peniaze naozaj Má tak na čo to naťahovať....

Takže sa nepozeraj cez ružové okuliare, jednoducho sú tu určite RMA podmienky a obchodné podmienky a práva, zákazník platí na čas, tak nech si aj oni na čas plnia to čo plniť majú.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
Blackhawk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2436
Dátum registrácie: St 07. Jan, 2009, 14:12
Bydlisko: Sereď

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa Blackhawk »

Amen.(Pekne povedane Gabo)
Spoiler: ukázať
CPU : AMD Ryzen 5 5600X , MB : ASUS TUF GAMING B550-PLUS , RAM : Patriot Viper 4 Steel Series, 16GB , GPU : GTX1060 , PSU : Corsair TX650M , HDD : Samsung 970 EVO, M.2 SSD
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa icefire »

ruzovo urcite nevidim, nakolko par posobeni v urcitych firmach mam za sebou... pochybil zamestnanec a nie cela firma, takze to je tak

pochop, ze ked ma clovek vacsiu firmu nie s par ks zamestnancov, ale uz s par desiatkami a denne tam ma dost blazninec k takymto veciam dochadza castejsie ako v pripade garazovejsich alebo mensich firmach. a sem tam pride aj k niecomu takemuto, sice je to dost na nervy pre dotknuteho, ale bud mu vratia tie peniazky (napr. moja objednavka u teba, i ked tam boli ine faktory) alebo to vyreklamuju, pochybujem, ze by chceli mat SOI na krku, i ked SOI moc nezmoze tiez

a co sa tyka mojej reply na alzu... dnes mi prisla zasielka a spackali mi aj druhu opravu zasielky a poslali mi iny kabel na prepojenie s plazmou, tiez ma to dost nasralo... som zvedavy co teraz urobia, nakolko ta vec stala pod 3 € a doprava bola drahsia.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Borec
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 1971
Dátum registrácie: Št 04. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice (19)

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa Borec »

Keď som mal problémy s DFI doskami
ty brďo DFI servis ani nespomínaj... :furious: :hysterical:

k problému: ja som naozaj zvedavý ako to dopadne nakoľko z alzy tiež občas niečo drahšieho beriem...
CPU: e8600 @ 6006MHZ(LN2) | MB: Asus P5E64 WS Evolution | RAM: 4x1GB DDR3 Kingston HyperX 2000MHz | VGA: GeForce GTX 280 | HDD: Barracuda 7200.10 250GB | PSU: Corsair TX750 | MYŠ: Razer Diamondback Red | Watercooling: Thermalright XWB-01 | Danger Den Maze4 GPU | Nexxxos III rev 2 + Black Ice GTX 120mm rad, všetko chladené magmami | Swiftech MCP355 + XSPC top/res | NTB: Toshiba A300
Core 2 Duo e8200 @ 5122MHz --- Core 2 Duo e8400 @ 5226MHz--- Core 2 Duo e8600 @ 6006MHz
Sapphire HD3850 256MB @ 958MHz/ 2070MHz --- MSI RX3850 OC 256MB @ 1012MHz/ 2160MHz
Používateľov profilový obrázok
GABO
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 9265
Dátum registrácie: Ut 15. Júl, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa GABO »

Hmm mňa ako zákazníka nezaujíma aká veľká je ta firma, veľká firma, veľký rozpočet a ako si zariadi tak má ( a s ich prostriedkami sa nehnevaj...). Videl som firmy, ktoré majú 6-7 zamestnancov robia to čo ja s 3/4 zamestnancami a majú 10x väčší bordel. Ak má firma bordel je to jej vina a mňa to ako zákazníka nezaujíma zákon je zákon ... chápeme sa dúfam naozaj jasne. Lebo potom už sa môže začať aj vyhovárať na to, že polka ľudí ochorela, že nedošli papiere a ja neviem na aké blbosti ešte. Proste ja si nemyslím, že by sa k tomuto mali stavať takto....čo sa týka SOI tak ja mám pocit, že spomínaný obchod má ešte aj RMA podmienky a pod. robené na český trh nie na SK + vecí, ktoré nemajú korektné tých by sa našlo viac ale to by už bolo hnidopich-stvo.

Pochopím napr. to, že RMA sú na ceste a proste kvôli prepravke to mešká - 3 dni by som naozaj počkal a firmu neperoval, ale tento postup sa mi jednoducho nepáči.

Nič svoje som povedal k tomuto :) takže držím palce ako firme tak zákazníkovi nech to dovedú do šťastného konca...lebo o to stále ide...spokojný zákazník a spokojný predajca.
PC1 Intel Core i7-4960X@4,8GHz . ASRock X79 Extreme 11 . 32GB Corsair Dominator 2133MHz DDR3 . Zotac GTX 1080Ti . Samsung 850 PRO 256GB . Samsung 840 1TB . SF Leadex 750W . AOC Q3279VWFD8 . Noctua
PC2 i5-2500K . Noctua NH-U12 . ASUS P8Z68-V PRO . 16GB G.Skill Ripjaws X . EVGA GTX 1070 SC . Intel 530 240GB . Samsung 850 PRO 2TB . COUGAR GX-600W . Lian Li PC-V1010A - Silver . ASUS Xonar Essence STX + HD555
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa icefire »

hej to mi je jasne Gabo, ale taketo veci sa proste stavaju a ako predajca urcite vies, ze nie kazdeho zakaznika i pri najlepsej snahe a uprimnosti neuspokojis, vzdy sa najde niekto, kto ti zdvihne uroven stresu :rolleyes: u VO detto, myslis si, ze mna nehneva, ze mi doplietli poslednu objednavku ? ale co sa tyka konkretneho problemu verim, ze sa vyriesi v spokojnosti oboch stran hlavne teda zakaznikovej, staci len trvat na svojich pravach. A to ja budem tiez, i ked sa jedna o par euro.

Ale pri reklamacii takehoto typu sa napr. Ja osobne nespolieham na reci, ake povedali tuto userovi a vyrobok by som ani nahodou sam nezaniesol do hocijakeho servisu, ci autorizovaneho alebo nie. To predsa moja povinnost nie je a 30 dni plynie od odovzdania v mieste kupy.

Proste donesem tam kde som kupil a hotovo. Nastastie nekupujem v pixmanii, takze u mna takyto postup vzdy fungoval.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
zwARO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2602
Dátum registrácie: So 13. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa zwARO »

podla man si ho nemal ani reklamovat,ved si ho tam zaniesol v tej lehote,do ktorej mozes vec vratit bez udania dovodu tak ako plati zakon pre eshopy a musia ti vratit peniaze.myslim ze to je prave 7 dni,neviem presne pozri si alza.sk podmienky predaja...
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa icefire »

nevrav, to sa vztahuje na tovar nepouzity a v originalnom baleni, sluzi to najma pri tych tovaroch, kde spotrebitel nedokaze odhadnut velkost, popripade ine parametre bez osobnej prehliadky. Urcite sa to netyka rozbalenych veci, v tom pripade je to ciste na zvazeni predajcu (mne vsak ale zatial vyhoveli aj v tychto pripadoch).
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa Attilka »

Ja mam s alzou len dobre skusenosti,nic by som nebral osobne na RMA,len UPS,mam doklad a BASTA,a cakam a cakam a cakam a cakam . . . .
30 dni uslo,a idem naostro RMA alebo dukaty,a nevrav ze by sa maly moznost vyhovorit.
PE ES KO : Celkom cirou nahodou zabudam na RMA :hysterical: ,a si predstav tych 30 dni uleti ako B . . ,a sancu maju nulovu potom,bud tovar alebo peniaze,to Odin spravil chybu,uznajme
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3321
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa Diablo1st »

icefire napísal:nevrav, to sa vztahuje na tovar nepouzity a v originalnom baleni, sluzi to najma pri tych tovaroch, kde spotrebitel nedokaze odhadnut velkost, popripade ine parametre bez osobnej prehliadky. Urcite sa to netyka rozbalenych veci, v tom pripade je to ciste na zvazeni predajcu (mne vsak ale zatial vyhoveli aj v tychto pripadoch).
To nemáš pravdu, môžeš vrátiť tovar aj keď je už použitý v rámci skúšobnej doby. Kamarát tak v alze vracal notebook. Rozbalil ho no bol tam dajaký problém, tuším že hrial ako divý. No na RMA by čakal cca. 3 týždne tak po dohode s ľudmi s alzy vrátil do 7 dní. Musíš mať však kompletné príslušenstvo a továrne nastavenie. Potom stačí len krabicu prelepiť páskou a v pohode to zoberú. Takto ho vykešovali priamo na ruku a hneď si objednal druhý notebook inej značky.

Čo sa týka Alzy, vždy sa nájdu ľudia, ktorí niečo zvrtajú. Samozrejme nikto nie je neomylný, ale správanie alzy ma v tomto prípade dosť prekvapilo, že sa k tomuto postavili dosť ľahostajne. Ja osobne som nič nereklamoval, ale kamaráti tam mali zopár vecí a nikdy nebol problém. Ešte ani raz sa nestalo, že by komponent bol na reklamačne 30dní, zväčša 2-3 týždne.
Som veru veľmi zvedavý ako sa toto vyrieši. Prajem pevné nervy ;)
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa icefire »

Diablo, je to tak ako som vravel. To, ze alza ma openbox politiku je ich bezna vec, inde to nenajdes v takomto formate, skus to vratit uz otvorene a pouzivane mensiemu predajcovi a potom sa pozeraj na vyraz jeho tvare. Alza je skoro VO, ta ma prijatelnejsie pravidla v takychto pripadoch...
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
lezgy
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3760
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2005, 20:00
Bydlisko: Trebišov... mesto kde nik nepracuje a všetci sa maju dobre

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa lezgy »

dnes som si z najlepsieho domu s eleektrikou na svk vybral vec po reklamacke
reklamacia sa zamieta ale bola ochotne a zadarmo opravena
fajn clovek si pomysli az kym si neuvedomi co to bolo za chybu
usb sa zle otvaralo kedze bol natesno nalisovany kryt na kostru USB
tym padom sa velmi velmi tazko otvaral samozrejme zlomit sa musel casom
uznali neuznali
WTF???!!!!
cize kde se stala chyba
1, Intel® NUC Kit 6i3SYH

2, HP 4330s
Používateľov profilový obrázok
Memnon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3923
Dátum registrácie: Po 11. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa Memnon »

no tak to je fakt svinstvo od tej alzy
bezne nakupujem v ageme tam je reklamacia otazkou tyzdna nikdy som dlhsie necakal
ale v alze som zatial cakal bud presne 31 dni alebo naposledy 1 a 3/4 mesiaca nakolko po 31dnoch mi povedali ze razer sa im este nevyjadril ale mal som vtedy dobru naladu a novu mysku uz davno doma tak som to nechal tak ale tie ich praktiky s natahovanim sa mi nepozdavaju to iste znami ked tam prisli tak hned im tlacil kaleraby ze u nich to trva dlho ze ci to radsej neda priamo do servisu a podobne

jednoznacne byt nekompromisny a stat si za svojim
MB:ASUS Maximus XI Hero / CPU:i9 9900k@5.1(4.8cache)@1.234V / CPUcooler:AC Liquid Freezer II 240 + CM Maker Gel / RAM:4x8GB Patriot Viper 4133Mhz@4oooCL18 / GPU:Gigabyte RTX 4070ti Eagle@0.925V/2670/24600 / SSD:Samsung 970 Evo Plus 2TB / HeadSet:Steelseries Arctis 7 / mouse:Steelseries Rival 650 / keyboard:Fnatic Streak RGB / PSU:Seasonic Focus Plus 850 gold / case:Fractal Design Define R6 Black + Noctua NF-A14 PWM / monitor:Acer Predator XB323UGP
Používateľov profilový obrázok
bashnatoR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 583
Dátum registrácie: Po 03. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Alza.sk zavádzajú ľudí a klamú !

Príspevok od používateľa bashnatoR »

GABO.. vsimol som si ze nemas rad ked ti niekto "blamuje" ceny ze mas vysoke atd. a ze ludia nevedia ako to chodi v takychto firmach ze tam mas minimalny zisk a nevedia ocenit pracu aku tam robis...... ale teraz si napisal to co si aj ja myslim .. zakaznika nezaujima ake ma dana firma vydavky ci je v strate alebo zisku ci pracujes 25/8.. ale zakaznik sa riadi podla nejakych kriterii napr. cena.. dostupnost.... cize mna ako zakaznika zaujima hlavne cena napriklad.... takze si kupim danu vec radsej najlacnejsie ako mozem...teraz pises sice na alzu v zlom ...ale ty to viac menej pises ludom tiez ked ti napisu ze mas drahsie veci a potom nasledne nato co vsetko musis absolvovat vo firme aby fungovala tak ako mala, ako je tazke pozhanat veci atd.
Naposledy upravil/-a bashnatoR v Ne 22. Feb, 2009, 13:54, upravené celkom 1 krát.
`CPU:E7400@3.8Ghz 1.38v with Thermalright 120 Ultra Extreme*S-flex@1200RPM`MB:Asus P5K-E/pencil mode*Bios ver.1202`RAM:A-Data 2x2GB@4-4-4-12 800Mhz DDR2 EE+ `VGA:nVidia 560 TI `HDD:Samsung 640GB F1 16MB `ZDROJ:Corsair HX520W`CASE:Antec 182`OS:Windows XP 64bit

Návrat na "Debata o všetkom"