zosik na subwoofer

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Lukasko^
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 269
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Veľké Kostoľany, PN, TT

pravda

Príspevok od používateľa Lukasko^ »

djkakadu napísal:inak pekne spraveny navod! scool:
inak ten chalanisko s tym bol na celoslovenskej sutazi soc. proste manik ktory na tom spravil vsetko co sa spravit dalo (merania, atd atd atd atd atd)

ja som si ho tiez robil a uz my slape take dva roky ako hodinky... a susedia sa uz dva roky stazuju.
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Príspevok od používateľa FEAR »

Konecne niekto kto sa tomu rozumie :wink:
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

LM3886 do subwooferu a uz duplom na diskoteky je nestastne riesenie - ma nizke DF rovnako ako ostatne integracove zosilovace, preto pre subwoofer jednoznacne diskretny zosik.
LM3886ma skreslenie 0,006%, ale len kym ho nezenies nad 60W, potom to dost prudko stupa (ach tie polovodice...) 75W z neho mozno dostanes, ale po case ti vypne tepelna poistka a to uz nehovorim o tom neskutocnom skresleni ktore by daval. Maximalne napajacie napatie je +-42V so vstupnym signalom a aj to len pri 8Ohmoch, pri 4 by dlho nevydrzal...
Je to skutocne len obvod na satelity alebo stereo bedne, nie subwoofer a VONKONCOM nie PA
Používateľov profilový obrázok
alfik17
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 356
Dátum registrácie: So 04. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa alfik17 »

pozri si stranky aldax.cz tam maju velmi slusne zosilnovace su to skladacky a oplatia sa kupit to uz neni jak to posahane LM alebo TDA tam ti basak lieta jak sialeny a basy ziadne len dunenie a huhlanie a na tom aldaxe sa membrana skoro nehybe cize neni namahany reprak a hra to paradne a mas aj dobru vykonovu rezervu.na slovensku si myslim ze ziadnu rozumnu skladacku nezozenies.a navrhovat to sam podla schemy je blbost lebo to uz neni len o tom ze nejako to navrhnut nech je vsetko dobre pozapajane.to nemoze byt navrhnute barjak.radsej si priplata aj tak tam budes mat najviac penazi v repraku a ked chces aby to poriadne hralo tak si priplat a nevymyslaj.vazne sa ti to oplati.
MB:Gigabyte GA-880GM-USB3 v3 CPU: athlonII x2 245e RAM: corsair XMS3 2x2GB 1600MHz VGA: amd 7750 SSD: Kingston SSDNow V +200 120GB PSU: CM Silent Pro M500 Case: Fractal core 1000
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

LM3886 nehuhla basy ani neduni ...
Ale ten Aldax by bola fakt dobra volba, urciteje to ovela lepsie ako keby si si mal zosik robit sam. A navyse Aldax zosiky su vraj prakticky neznicitelne
Používateľov profilový obrázok
alfik17
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 356
Dátum registrácie: So 04. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa alfik17 »

nie ten integrac ale ked je na nom napojene vacsie basove repro tak membrana lieta jak ozivot a potom to ma tzaky cudny zvuk a ked tam pripojis ten aldax tak je taky razny.
MB:Gigabyte GA-880GM-USB3 v3 CPU: athlonII x2 245e RAM: corsair XMS3 2x2GB 1600MHz VGA: amd 7750 SSD: Kingston SSDNow V +200 120GB PSU: CM Silent Pro M500 Case: Fractal core 1000
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa KocuR »

no to je tym DF - cinitelom tlmenia - preto sa integrace v subwooferoch nepouzivaju (subwooferom myslim subwoofer nie tie lacne smejdy co subwoofer len pripominaju)
Používateľov profilový obrázok
alfik17
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 356
Dátum registrácie: So 04. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Myjava

Príspevok od používateľa alfik17 »

to ja viem ze je to tym cinitelom tlmenia dumping factor.ale som mu to vysvetlil aby pochopil o co vlastne ide.urcite by som nic ine ako ten aldax nebral ani ziadne profi komercne zosiky nejsu podla mna lepsie.preto idem kupovat SPV 250 a viem ze mam pokoj a nemusim sa bat ze bude chybat vykon alebo zeby mi nebodaj odisiel to nehrozi.hold za kvalitu sa plati. nejsom tak bohaty aby som si mohol dovolit kupovat lacne shity
v konecnom dosledku vyde kvalitka lacnejsie a lepsie.
MB:Gigabyte GA-880GM-USB3 v3 CPU: athlonII x2 245e RAM: corsair XMS3 2x2GB 1600MHz VGA: amd 7750 SSD: Kingston SSDNow V +200 120GB PSU: CM Silent Pro M500 Case: Fractal core 1000

Návrat na "Zvuk a PC"