Pohon bicykla motorovou pílou

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
NemesiS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1688
Dátum registrácie: So 27. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: KE

Re: Pohon bicykla motorovou pílou

Príspevok od používateľa NemesiS »

tie všetky problémy treba samozrejme poriešiť....
Powered by Lenovo R500; Sound by E-MU 0204|USB => Little Dot MK III => Beyerdynamic DT 880 600Ω
Používateľov profilový obrázok
Genyus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 422
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pohon bicykla motorovou pílou

Príspevok od používateľa Genyus »

samozrejme :) a toto bolo len tak v skratke aby zakladateľ témy pochopil :)
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Re: Pohon bicykla motorovou pílou

Príspevok od používateľa Toman »

- motorovou pilou by som to neriesil
- za 50-100E kupis na inzerat od nejakeho decka "malojety" minibajk
- prevod vyriesis "trecim" prevodom spojkoveho kolesa priamo na pneumatiku kolesa
- pri troche snahy to je zrucnim clovekom realizovatelne
- potom dame preteky!!

T. :-)
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Pohon bicykla motorovou pílou

Príspevok od používateľa FEAR »

:hysterical: boze ludia ja uz pisem po zotreti slz :D a to som si myslel ze mi do roboty chodi to nejexotickejsie .. Ja verim ...verim ze az by som siel lesnou cestou a zbadal oproti mne sa bliziaci revajuci bycikel ..z nahonom stihl 036 z poloautomatickou prevodoukou jak taha drevo :D ... pardon.... tak mimo to zeby som pravdepodobne havaroval.. prisam veru zosadam zo svojej vzduchom chledenej plynovej metli a taham vnohy :D ...
ak si niekedy v živote motorovú pílu videl, tak 1-2 minúty znamená, že dáš dole lištu a reťaz, je tam také koliesko vieš? ;) do ktorého zapadajú zuby reťaze. to môžeš pokojne napojiť na niečo vopred pripravené na bicykli a hor sa
:hysterical:
a na rodicov cislo nedam ... :D

ale ne vazne ..ja som tiez rozmyslal ze pouzijem svoj subak ako ventilator ...ale kedze pocas tychto teplich dni ma susedia skoro zabili a mne to tiez nerobilo najlepsie kedze vedlajsie ucinky sposobovali hluchotu tak som sa vratil k starej dobrej vrtuli ..

ps myslite zeby slo spravit zo stareho ruskeho mixera holiaci strojcek ?
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Pohon bicykla motorovou pílou

Príspevok od používateľa FEAR »

no jo nik iny nema problemi ...
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: Pohon bicykla motorovou pílou

Príspevok od používateľa cool_point »

Ja vám do toho nechcem kecať, ale fakt si myslím, že je lepšie kúpiť za pár € nejaký motorový prostriedok, ako vymýšľať takéto oblúdnosti...
Uvažoval si aj nad právnymi následkami a pod. keby ťa nejaký "ochranca" zákona zastavil? Možno by ťa pokuta a opletačky vyšli viacej ako samotná kúpa motorového prostriedka...
Nebudem predsa rozmýšľať ako si spraviť z vŕtačky mlynček na mäso, keď je to komplikovanejšie ako si kúpiť hotový mlynček s elektrickým pohonom... :rolleyes:

//edit
a nevyťahuj tu teraz na mňa 150-200€ mesačné príjmy...
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Pohon bicykla motorovou pílou

Príspevok od používateľa Attilka »

Neber to v zlom,ale si poriadna vynimka :good:
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Turus
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ut 11. Aug, 2009, 13:30

Re: Pohon bicykla motorovou pílou

Príspevok od používateľa Turus »

OMG Tak motoravu pilu na Bike by sa aj nieak dala hej, ale pila by trpela spojka a motor by sa na pile hned opotreboval, a to si neviem predstavit z lesa na bicikli tahat drevo :rolleyes: (to nenapadne ani nasich romskych spoluobcanov)
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Pohon bicykla motorovou pílou

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Toto je pokus o recesiu, alebo to naozaj myslíte vážne, nechce sa mi veriť :OO= Ale pobavilo, no... :D
We'll bang, ok?
Používateľov profilový obrázok
cool_point
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 726
Dátum registrácie: Št 26. Jún, 2008, 19:12
Bydlisko: Handlová/Prievidza (36)

Re: Pohon bicykla motorovou pílou

Príspevok od používateľa cool_point »

Máš to skutočne ťažké, ale IT fórum to nevyrieši...
Zameral by som sa so sťažnosťami niekde inde... :rolleyes:
Case: Aquarius YY-5604, 3x12cm FAN AC MB: ASUS P5E - X38/ICH9R, CPU: INTEL Core 2 Quad Q8400, Cooling H2O: Laing DDC 12V Ultra + Alphacool TOP, D-Tek FuZion V2 + Alphacool Radiator NexXxoS Xtreme III rev. 2 + 3x FAN Noctua NF-P12-1300, RAM: 4x2GB DDR2 800MHz A-DATA Extreme Edition Vitesta, HDD: 1xSSD OCZ Vertex 3 60GB+2x400GB WD 7200 RAID0+1TB Seagate+2TB WD, VGA: SAPPHIRE HD 5770, 1024MB DDR5, VGA Cooler: Water block Alphacool NexXxoS GPS-07T, LCD: LG L226WTQ-SF 22 ", Mouse: Razer DeathAdder 1800DPI + Razer eXactMat, Power: Corsair HX620W, OS: Win7 Ultimate x64
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Pohon bicykla motorovou pílou

Príspevok od používateľa Attilka »

Ani Ty to nemozes mysliet vazne,je to ako anketa z "Co dokaze ulica".
Inak to vidim do inej sekcie napr. "Vsetky vtipy a srandicky".
A ku tym prijmom len tolko,ze kazdy si musi zaobstarat pre seba,takisto aj ja mam malo,a aj ostatny z fora,to iba Ty si mozes mysliet,ze kazdy okolo teba ma miliony,len som zvedavy na zaklade coho si dosiel ku tomu zaveru?
Podaktory makame denne 24,aby sa nam uslo aj na viac ako na kazdodenny chlieb,,niekedy prejdu dni ze nevidime svoje ratolesti,kym podaktory len von oknom cumia cely mesiac pokial dojde postar,a okrem toho ma nic nevie nasrat viac,ten co caka na postara dostane 350,kym ja chodim kazde rano do roboty"na vlastne naklady+odpracujem svoje" a dostanem 360 napriklad.Taky ako Ty napriklad ma viacmenej iste dozivotne ten prijem,ale pracujuci to nema nikdy iste,asi tolko,len pre NFO,aby si sa spamatal z toho doma sedenia a nic robenia.A ver ze nie som sam na svete,kto je takehoto nazoru,len ti to nikto doteraz nenapisal.
"Zbohom mile spanielky"
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Používateľov profilový obrázok
Ondro1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1409
Dátum registrácie: So 29. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Praha

Re: Pohon bicykla motorovou pílou

Príspevok od používateľa Ondro1 »

Attilka: Ak to bolo na mňa, tak ja sa ospravedlňujem za príspevok, nechcem vyvolávať flamewar.
Páni, nepoznám vás, neviem, aké máte problémy, ale každý problém sa dá ľahko riešiť, len treba nájsť tú správnu cestu a myslím, že prirobenie motora motorovej píly na bicykel tak, aby sa s tou pílou dalo ľahko pracovať a do dvoch minút ju odmontovať a mesačne s ňou navotiť 22t dreva je viac než nemožné. Myslím, že dobré riešenie by bola kúpa nejakého ťažného koňa alebo skúsiť zobrať káru do ruky a pekne si vykračovať. Ale najlepší by bol nejaký štvorkolesový dopravný prostriedok.
Ad policajti: a ty si myslíš, že keď policajti uvidia chlapíka, ako si to šinie na bicykli naloženom drevom s čudnou konštrukciou na boku, ktorá ho poháňa, ničoho si nevšimnú a nebude kontrola? Myslím, že takých hlúpych policajtov na Slovensku nemáme.
We'll bang, ok?
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Pohon bicykla motorovou pílou

Príspevok od používateľa Attilka »

Kazdy ma svoj problem,neboj NIX,a to tvoje brazdenie cez hory s motorovou pilou na boku nebudu respektovat policajti,to si bud isty :hysterical:
Som zvedavy na toho policajta co ti to len tak pusti,bol by hokej na tom nasom slovensku,nieze by nebol aj bez toho :laugh:
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Pohon bicykla motorovou pílou

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Myslim, ze by bolo najlepsie, kebyze sa v tejto debate prestaneme bavit uplne :furious2: Lebo to nikam nevedie, a vlastne sa tu len na 3 strany hadalo.
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Attilka
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1155
Dátum registrácie: Ut 21. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Komárno

Re: Pohon bicykla motorovou pílou

Príspevok od používateľa Attilka »

rottenkiwi napísal:Prosim, oslov svojich rodicov otazkou, ze co sa pise v 15. kapitole v 8. verši, Matúšovho evanjelia.
Potom uz nebudes potit to, co potis. Vystuduj casticovu fyziku, psychologiu, medicinu a IT science,
pochop fungovanie mozgu, vyliec vsetkych chorych, alebo zmen fasisticke zakony, ktore zabijaju chorych.
Ak to dokazes, si macher, ak nie tam nemas pravo zabijat citlivejsich a vzdelanejsich, ako si ty, nemas
pravo pripravit ich o zdroje, ktore nie su urcene tebe, ale im. Ak toto nevies pochopit, niekde v tvojom
vzdelanostnosnom retazci sa stala chyba. Hladaj ju, odstaran, potom sa budeme spolu bavit. :-)
to by bola ta kapitola ?
co si chcel dokazat ?
radsej budem "mozno" uboziakom,ako "macher",ja tvoju vieru neberiem,nechaj si ju pre seba,ja mam svoju ;)
NB_1 OMEN by HP 17-an111nc Shadow Black
NB_2 Acer Aspire ES1-512-C2WN
MT Samsung Galaxy Note 10+ 512gb

Návrat na "Debata o všetkom"