Liek na kocovinu

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: Liek na kocovinu

Príspevok od používateľa Gudas »

gammaray napísal:Najlepsie nepit a basta :-D
Pche! A že slováčisko?! A to je ešte z Kysúc, normálne sa hanbím xP

//ticho tam :D , gammaray
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Liek na kocovinu

Príspevok od používateľa Krutibrko »

A kedy bude prava slovenska LAN party? :D
ANONYM_a7

Re: Liek na kocovinu

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Trik s vodou +1 :cool:


tiez pouzivam a funguje :-)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Liek na kocovinu

Príspevok od používateľa Snake »

ok, bolo tu spomenuté všetko, ale niečo na Absinthe? :-)





.
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Liek na kocovinu

Príspevok od používateľa zachary »

2x toľko vody? :laugh:

//Snake: :D

//ale fakt, v podstate do seba dostaneš 2x viac etanolu, tak sa musíš 2x toľko snažiť .. alebo pravidelne a silno trénovať pečienku :) len škoda že tie transplantácie sú furt drahé
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: Liek na kocovinu

Príspevok od používateľa jararak »

pred planovanim pitim zjest nieco vazne mastne, slaninu, klobasu napriklad :)

pit s mierou a hlavne poriadne prekladat vodou, nemam problem za vecer vypit 5-6 velkych kofol

ked citis ze mas dost, vyvracat sa.


ked ta rano susi, nepij vodu ako drbli, pij teply caj, ked pijes vela vody otravis sa aj s nou.


ostatnu dobu tak ci onak pijem bud borovicku, tequilu alebo gin, cize nic farebne ani aromaticke - neboli z toho hlava a rano som fit.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
zachary
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3254
Dátum registrácie: Pi 23. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Martin

Re: Liek na kocovinu

Príspevok od používateľa zachary »

jararak napísal:pred planovanim pitim zjest nieco vazne mastne, slaninu, klobasu napriklad :)
nemam problem za vecer vypit 5-6 velkych kofol
ach tie zbytočné kalórie navyše :)
jararak napísal:ked ta rano susi, nepij vodu ako drbli, pij teply caj, ked pijes vela vody otravis sa aj s nou.
čiastočne pravda, ale tak hádam nebudeš piť liter-dva vody na ex .. preto lepšie minerálku/čaj/ionťák ale s mierou
PC:
Spoiler: ukázať
CPU: i5-7600K + Noctua NH-U12F | MB: Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | RAM: 2x8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX | GK: Gainward GeForce GTX1060 6GB | SSD: Crucial MX100 256GB | HDD: Seagate Barracuda LP 2TB @ Scythe Quiet Drive | DVD-RW: Samsung SH-S223F | audio: on board + HyperX Cloud + Kurzweil KS-40A | PSU: Corsair RM 750i | fans: 3x Noctua, Enermax | case Corsair 330R carbide series| LCD Dell S2721DGFA | Rapoo E9270p + Logitech G500
LIVESTRONG
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Re: Liek na kocovinu

Príspevok od používateľa jaffar »

Nezmysel, keby som za večer vypil 5 alebo 6 kofol, tak sa zgrcám len z nich samotných...
K veciam ako rum či borovička sa proste musí piť pivo, človek aspoň pije opatrnejšie, keď vie ako rýchlo to nakúpi. Ovocné veci v krčmách nepijem, lebo je to chemická sračka, z ktorej je zle aj z princípu a keď su kvatitné, brzdiť netreba (a dá sa popritom cucať pivo :-D ), whiskey detto.
Absinth again, pokiaľ nepiješ tú zelenú vec, ale reálny absint riedený vodou, tak ako sa to patrí, neexistuje mať s tým problém.

Inak ale keď sa to preženie, tak samozrejme klasický postup, prísť domov, niečo málo zjesť a veľa piť. Prípadne ak žáludok nevládze, tak len veľa piť, v prípade potreby ešte cestou domov nakŕmiť rybyčky :)
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Liek na kocovinu

Príspevok od používateľa scpeter1 »

Moj osvedceny recept na opicu je jedno pivko rano.....este nikdy ma nesklamalo. ;)
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
Používateľov profilový obrázok
_Mato_
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Ut 21. Mar, 2006, 02:00
Bydlisko: Beckov

Re: Liek na kocovinu

Príspevok od používateľa _Mato_ »

Kedze je to debata o vsetkom a aktualne o alkohole, dovolim si prispiet "zaujimavostou" :D.

Muž mal v krvi sedem promile alkoholu
When I was a young man, I had liberty, but I did not see it. I had time, but I did not know it. And I had love, but I did not feel it.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Liek na kocovinu

Príspevok od používateľa Scorp »

Snake napísal:ok, bolo tu spomenuté všetko, ale niečo na Absinthe? :-)
Pokiaľ to je Palírna u zeleného stromu, španielska čierna mrdka, alebo podobná p!čovina, vraziť si prst do hrdla a už to nepiť... je to zafarbený lieh... ak to je echt, je jedno, čo budeš chcieť urobiť, ak to preženieš, aj voda bude farebná a budeš rád, ak sa ráno zobudíš zdravý... pokiaľ teda nepiješ sám zatvorený vo vankúšikovej izbe, kde sa ti nič nestane

Máte piť vodku, potom opica nehrozí a s energy drinkom to aj slečnám chutí :) Po nej sa vždy zdvihnem a hneď môžem vyvolávať, čo sa stalo večer
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Krutibrko
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3691
Dátum registrácie: Ne 02. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Poprad, Brno

Re: Liek na kocovinu

Príspevok od používateľa Krutibrko »

Ja tak isto uz nejako nemusim tie farebne hluposti, ja som rad, ked si dame nejakeho ovocnicka/vodku. Chuti mi sice aj farebne, ale je to tazke na zaludok... Napr tuzemsky UM je pre mna lakocinka :D Ale nikto to so mnou nechce pit..... :(
Používateľov profilový obrázok
16cmfan
VIP
VIP
Príspevky: 3596
Dátum registrácie: Ne 12. Júl, 2009, 09:31
Bydlisko: Bardejov

Re: Liek na kocovinu

Príspevok od používateľa 16cmfan »

Akurát som sa včera s kamošom opil(príde raz za 3 mesiace domov, tak treba) takže dosť aktuálna téma...

Pár mojich tipov:

- piť vodku a zapíjať ju s 100% džúsom /pomaranč napr.
- zajedať si pritom niečo slané, chipsy napr. alebo tyčinky
- čo sa týka jedenia pred pitkou, pomáha ako kedy, človek proste niekedy znesie viac/menej, dôležitejšie je práveže byť relatívne vo forme, takže šlofíka pred párty si dať je asi najlepšie
- nepiť kofolu a kolu... humus, já bych kofoly zakázal, vono to jen škodí :D
- ak sa ráno prebudíte s bolesťou hlavy, otvoriť okno alebo výjsť von/na balkón a sa nadýchať poriadne vzduchu a rozprúdiť krv
- uvariť si čajík teplý a pomaličky piť, prejsť sa do roboty (tak ako ja dnes) a tam si dať čaj alebo energeťák (energeťáky pite len vtedy, ak máte pohyb na čerstvom vzduchu)
- no a ešte dnes som si pred odchodom urobil desiatu - chilli omáčka na hrianky, syr a čerstvé paradajky... óóó paradajky, to je poklad sveta... doplnia stratené minerály...
- nealko pivo je tiež super, takisto aloe vera, paradajkový džús (ale len kvalitná značka)

Ale som sa rozpísal ale aj vďaka vyššie uvedenému môžem pozerať na písmenka bez toho, aby som pokrstil klávesnicu :D
Mobo Asus PRIME B450 Plus CPU Ryzen 7 5800X3D (Noctua NH-U12S + dual fan Noctua NF-A12) GPU MSI GeForce RTX 3070 Ventus 3X RAM G.Skill Ripjaws V F4-4000C18D-32GVK SSD Silicon Power P34A80 CASE Lancool 205 PSU Corsair RM550x case cooling: exhaust 2x Noctua F12, in-take 2x Lian Li 120mm

NB: Dell E7470 Skylake Core i5 + 8GB RAM + FHD IPS Foun: Oppo Reno 5Z
Main server: Asus PRIME A320M-K + Ryzen 5 2600 + GTX 1660Ti + 32GB Ram
NAS: QNAP TS-128 - 2TB Seagate Iron Wolf + MikroTik RB952
Peripherals: Dual monas setup 27" Samsung Odyssey G5 and AOC I2470Sw + Steelseries Apex 5 + Steelseries Rival 3 + QcK + Logitech G435
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Liek na kocovinu

Príspevok od používateľa KocuR »

na zbavenie pachute ráno po akcii sú dokonalé kyslé uhorky.

Ale inak po mojich skúsenostiach (bez ktorých to u nás neide) už pijem len vodku (minimálne Nicolausku, z tých robotníckych jelínkov a hovadín sa mi robí zle hneď po vypití prvého...) a tequilu, po ich stúpnutí do hlavy si aj napriek miernemu zhoršeniu motorických funkcií, zraku a reakčného času zachovávam racionálne rozmýšľanie.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Liek na kocovinu

Príspevok od používateľa killswitch »

KocuR napísal:minimálne Nicolausku, z tých robotníckych jelínkov a hovadín sa mi robí zle hneď po vypití prvého..
nemas to trochu obratene? :-D ono totiz nicolauska je lacny patok a jelinek kvalita :-)

Návrat na "Debata o všetkom"