Poradne nejaky Subbwofer

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa Andre »

co? zas si prisiel obhajovat z5500? :D
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa FEAR »

Presne ...presne som vedel ze niektory presne nieco take napise ..hoc by som napisal cokolvek :) ... no moja odpoved je mozte si svoje tvrdenia a co ja viem co este strcit za klobuuk :) no a usetrene 4 strany zvady onicm ..
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa dargy »

MoQwai napísal:Ahojte mám zosik YAMAHA RX-V563 , potreboval by som poradit knemu nejaky lacnejsi subbwofer neamusi mat nič extra v sebe len taky normalny jednoduchy za malo penazi vela muziky :)

Dakujem za rady

tu som nasiel nieco lacne co by mozno aj mohlo vyhovovat tvojim predstavam o lacnom subwooferi, ale k tvojmu receiveru by som urcite volil nieco aspon kvality co som pisal v predoslom poste. a to nehovoriac o zbytku zostavy ktora nie je hodna daneho receiveru a je to hriech co i len zapojit taketo sumitka na taky celkom kvalitny receiver ale ako je libo na tvoju otazku je odpoved:

http://www.pixmania.sk/sk/sk/322324/art ... t-sw0.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.hej.sk/televizory-audio-vide ... o-sub-200/" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.hej.sk/televizory-audio-vide ... -s-w90s-k/" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa stanomx »

FEAR napísal:Presne ...presne som vedel ze niektory presne nieco take napise ..hoc by som napisal cokolvek :) ... no moja odpoved je mozte si svoje tvrdenia a co ja viem co este strcit za klobuuk :) no a usetrene 4 strany zvady onicm ..
tu sa nieje o com bavit proste su to predrazene +-1111111100000 dB... to je vsetko :D
tam je pokles u subwoofera uz pri hlupych 50HZ
ta diera medzi 100 a 200HZ sa musi uzasne pocuvat a hájend vysky su tiez neprekonatelne..
a ako kazde neznesitelne, o k**ote stredy hrb na 2khz.. co je bezne u nekvalitnych reprakov (teda vyhotovenie kvalitne mozu mat... ake chcu ale ak sa koli stylu dava na membranu pol kila strieborneho laku len aby to dobre vyzeralo... tak dakujem pekne)
proste tu nieje co riesit, pretoze sirkopasmo od tesly co ma 15rokov tak hraje lepsie ... mozno ma slabsie basy ale vyrovnanu frekvencnu charku...
RAMMSTEIN
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa FEAR »

Som rad ze vies ako sa to mne pocuva :) ked nevies prekusit to ze sa MNE moze zdat ze keby som zato dal aj 400e a stale mam pocit ze to hraje za viac penazi .. tak priatelu mas tazky zivot :) ... zi v grafoch a specifikaciach .. keby som si mal ja dnes kupit repro urcite si kupim tie :shit: Z-5500 a ten graf si vylepim na stenu na WC ..pretoze si nekupim 2 budky co podla teba hraju lepsie ..no podla mna hraju 2+nic a vies 5+1 zo stlpmi a receiverom si do panelaku do izby 3x4 metre nekupim lebo nesom idiot ... nechapes ? nevadi ten graf sa mi po vydatnom obede hodil .. :hi:
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa KocuR »

Vacropoli z toho tvojho grafu to vyzerá že sa meral osobitne subwoofer a osobitne satelity. Keď si sčítam tie dva grafy tak mi nevychádza prepad na deliacej frekvencii, ale dokonca mierny hrb...
Aká bola metodika merania že sa tam úroveň pohybuje okolo 135dB (!!!) a to logitechy nedajú ani náhodou... tomu grafu proste neverím, tangband nerobí zas až také zlé reproduktory.
Neidem ich obhajovať, len si myslím že sú to reproduktory hodné svojej ceny, majú síce jednopásmové satelity, no viac nie je čo by som im vytkol (s ohľadom k tej cene). No na to že sú tie satelity jednopásma tak frekvencia po ktorú veda zahrať je celkom fajn (16kHz - tam končia kónické výškače).

tu si všimni čo ti dá modrá a červená krivka po súčte (čierna krivka):
http://www.troelsgravesen.dk/HES_II_fil ... 0WG_V2.GIF" onclick="window.open(this.href);return false;
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa stanomx »

ano tam som sa pomylil.. naopak je tam hrb... .. vysoky.. ;)
_____EDIT
ta vysoka hladina zvuku je preto, lebo bol meraci mikrofon blizko reproduktorov
::::
TO:FEAR
to ze tebe hovori 2+NIČ... tak to je pekne... ale asi si nepocul este poriadne 2+niČ......
ja som toho nazoru ze keby si pocul 1PF 067 08 (cena je kolo 70euro.. ale iba bazarovo... dnes sa uz kupit nedaju pasiv) tak by si ich s radostou vymenil za to
5+1 ...
priestorovy zvuk je zasa druha stranka .... ale ako efektove repro ti netreba nic extra...
u poriadnych 2+1 / 5+1 zostav hra subwoofer maximalne do 100HZ.... .. a satelity zabezpecuju ostatne pasmo...
aj ked tu to nieje az najhorise vyriesene... lebo uz som videl deliace frekvencie aj na 300hz... :laugh:
RAMMSTEIN
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa FEAR »

Ty vies:

co som ja uz vsetko pocul respektive nepocul
vies ze keby som pocul 1PF 067 08 tak ich hned vymenim
vies kopec dalsich veciii

a ja viem

skusim este raz mozno sa to ujme ked nie ako mam na salame mne to nestoji ani za zlamany gros

viem ze Ty nevies co som ja vsetko pocul a tym myslim ze NEVIES ako ze NEVIES co som JA vsetko pocul .
viem ze keby som pocul 1PF 067 08 tak ich urcite zradostou nevimenim bo nechcem 2+nic spica bomba supre audiofilio zvuk
viem ze nevies kopec dalsich veci .. a nechce m 2+nic , chcem 5+1jedno chrcadlo ktore ked som pocul tak som ho v tu ranu kupoval lebo za 245e mi to prislo jak zadarmo a aj 330e by som za to dal za to chrcadlo, ale to si asi nevedel ..

PS ..ale je pravda ze ked som dlhsie pozeral na ten graf ...tak sa mi to uz tak nepaci ako to hraje .. ako by som to pocul co ten graf hovori ... skoda doteraz mi to hral o bozsky ale uz nehra ...

:peace:
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa KocuR »

niečo pravdy na tom bude, pozri sa na frekvenčnú charakteristiku slúchadiel Koss Porta Pro... a pritom koľko ľudí na nich nedá dopustiť...
BTW: aj keby to merali hneď pri reproduktore tak sa mi zdá 135dB proste veľa, a navyše merať to blízko pri samotnom reproduktore nie je tak celkom dobre. proste si myslím že mali to meranie nejak rozhasené a možno na to ani nemali vhodnú miestnosť...
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa stanomx »

ale ak da niekto 330E za toto... tak je mi z toho na :cry:
.. ide mi len o to aby som tie repra vykreslil v tom "najlesom svetle"
RAMMSTEIN
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa FEAR »

Tak ale zbytocne budes vykreslovat tak ci onak .. kazdy si spravi vlastny usudok ... kto pocul a odvrhol jeho slobodna vola .. zbytocne budes presviedcat z grafmi ze je to onicim .. henty hovoria tak henty tak najlepsie pocut a neskumat 2 tabory ludi .. ja patrim ktym ktorym to pride ako skvely produkt z vynikajucim zvukom "vo svojej kategorii" a to ze ten graf vyzera ako vyzera to nijak nezmeni ... takze kazdy nech si mysli svoje ale presviedcat ma o tom vysej spomenutom ..no... :) ja netrvrdim ze to je najlepsie co moze byt .. ja nemam problem za audio vysypat aj 1000e .. aj tak sypem jak streleny do tej budy ..ale do panelaku do tej chyzky by mi uz muselo inak hrabat drbnut -stlpy atd.. a veru ze ani tie 1PF 067 08 neviem de by som tak dal ... tot cely kumst ... som rad ze zme sa pochopili ...snad..

ps .a nemusi ti byt stoho na :cry: nesu tvoje penaze ...na svete su horsie veci ako toto ... :)
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa Andre »

Nasiel som ti subak!
Problem je, ze nehra do 150Hz-ako by si potreboval, ale len do 85Hz :D
http://www.tcmagazine.com/articles.php? ... &pagenum=2" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.shop.muzikus.sk/index.php?ma ... 7145338084" onclick="window.open(this.href);return false;
360W, 2x8' power :)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
FEAR
Deaktivovaný
Deaktivovaný
Príspevky: 3556
Dátum registrácie: Pi 04. Nov, 2005, 20:00

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa FEAR »

No neviem ci si mu nestrelil trocha nad limit ... pokial sa dobre pametam v prvom poste sa spominalo za malo penazi vela muziky .. no muziky bude asi dost ale neviem ci to splna tu prvu podmienku :)
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11508
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa Andre »

dobre vies ako to bolo myslene :laugh:
ked si ale zoberes, ze ten co ma teraz mu nevyhovuje, tak moj odhad je, ze aspon s 150e pocita
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
stanomx
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3430
Dátum registrácie: Št 19. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Poradne nejaky Subbwofer

Príspevok od používateľa stanomx »

pekny basak...... este som poriadne ani nevidel bandbass (teda nestaval)
RAMMSTEIN

Návrat na "Zvuk a PC"