FAT32 do NTFS (alebo nekopriuje vacsie subory na ext. HDD)

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
radzimko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 02. Nov, 2007, 08:00

Re: FAT32 do NTFS (alebo nekopriuje vacsie subory na ext. HDD)

Príspevok od používateľa radzimko »

nech ide do kakaca cely MS aj zo svojim NTFS.... neuveritelne, ze nechce k tomu zverejnit zdrojaky :? ja som pouzivatelom mac mini a system na kazdom macu umoznuje citanie externych zariadení formatovaych na ntfs ale zapis standardne nepopodruje (zase je to chyba len a len MS)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: FAT32 do NTFS (alebo nekopriuje vacsie subory na ext. HDD)

Príspevok od používateľa Snake »

Najprv si o NTFS dačo poštuduj, ten váš sprostý HFS nemá ani spätnú kompatibilitu, a zabíja harddisky neustálymi zápismi jak divé.

A keď už sa bavíme o uzavretosti, nazri si do dielní Apple ;)

Mac fanatici...omg :rolleyes:





.
radzimko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 02. Nov, 2007, 08:00

Re: FAT32 do NTFS (alebo nekopriuje vacsie subory na ext. HDD)

Príspevok od používateľa radzimko »

ako myslis, tvoj nazor :good: A neviem co tu hovoris o fanatizme....na to ze si moderator je tvoje jednanie 0 slovom nula bodov. A poprosim zdovodnenie preco je ntfs take skvele? :cool: ano do dielni apple nazeram dost casto:-D a vysledok je odladeny system hw a sw slapu spolu uuzasne.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: FAT32 do NTFS (alebo nekopriuje vacsie subory na ext. HDD)

Príspevok od používateľa Snake »

ano, samozrejme, optimalizovať systém na jeden HW, to si ozaj zaslúži cenu a volanie "až do nebies".

O NTFS si počítaj sám, nech sa aj niečo naučíš (lebo nevieš o ňom ani prd), lebo isto nebudeš počúvať reči za "nula bodov" :-)





.
radzimko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 02. Nov, 2007, 08:00

Re: FAT32 do NTFS (alebo nekopriuje vacsie subory na ext. HDD)

Príspevok od používateľa radzimko »

preco to takto beries? preco sa nad tym nezamyslas viac do hlbky preco je to tak? mal si uz mac? skusal si ho aspon 1mesiac? ak hej poprosim ta o zdovodnenie preco si pri pc- neratajme 1.taktovanie 2.hranie hier (na to je v dnesnej dobe konzola). Prepac za OT
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: FAT32 do NTFS (alebo nekopriuje vacsie subory na ext. HDD)

Príspevok od používateľa Snake »

toto nie je debata ja vs. mac, ano mal som, používal som ho v práci vyše 3 roky. Prečo som pri PC? Lebo jednoducho Applacké predražené blbosti s 1/3 výkonom PC ma neslovia, to že Mac fanatici ho chvália do nebies mne render-time neskráti keď vidím ako je nahovno. Je to prečačkaný Unix s GUI pre blbcov za nehoráznu cenu. Ako produkčné PC sa to nehodí. Istú prestíž to znamená, ale to nie je všetko. Keď si mám vybrať či sa mi video bude renderovať 2 dni a budem machrovať že som na Macu (a každý bude z toho v prdeli), alebo 17 hodín na dvojprocesorovej mašine, tak si vyberiem tú dual-cpu mašinu...

NTFS má ovela ovela viac výhod než Applovský HFS(+), a keď už sa máme baviť o uzavretosti, tak mi ukáž zdrojáky HFSka, budem ti ozaj vďačný, obaja hráči (tzn aj odkusnuté jablko, aj Microsoft) vydali iba Read-only podporu pre svoje filesystémy. Ostávajú naďalej uzavreté. A tebe radím, nesprávaj sa ako 50% macistov naokolo, tu s tým neuspeješ (preto som ti zmazal aj post v ubuntu téme, pýtal sa ťa niekto na názor? chlapci si tam riešia problémy s linuxom, Mac OSX ich nezaujíma, takže OT si nabudúce nechaj pre seba). Máš dve možnosti, buď prijať názor že máš MAC a nevychvalovať sa s tým kade chodíš (ak už nemáš tričko), a prestať to okoliu dávať najavo ("Aký je ten microsoft hnusný, neuvolní nám zdrojáky NTFS, Apple síce robí to isté, ale to je Apple, má na to právo" < typický Apple-komplex), alebo proste maj z toho komplexy a budeš tu na smiech...

vyber si...





.
radzimko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 02. Nov, 2007, 08:00

Re: FAT32 do NTFS (alebo nekopriuje vacsie subory na ext. HDD)

Príspevok od používateľa radzimko »

nemam ziadny komplex, spravam sa normalne, a nic nevychalujem!!!ok? nikomu nic nevnucujem to by potom vsetci moji zakaznici nepouzivali nic nie len produkty od jablka!!! no ak hovoris o cene nemas pravdu totozna masina na ktorej ide win ta vyjde v konecnom dosledku taku istu cenu a nepresviecaj ma, ze nie
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: FAT32 do NTFS (alebo nekopriuje vacsie subory na ext. HDD)

Príspevok od používateľa Snake »

nemusím ťa presviedčať, stačí sa pozrieť na ceny, kto chce vidieť vidí, kto nie tak nie :-)





.
radzimko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 02. Nov, 2007, 08:00

Re: FAT32 do NTFS (alebo nekopriuje vacsie subory na ext. HDD)

Príspevok od používateľa radzimko »

prosim ta ak napr beriem do uvahy ntb tak v tej cenovej kategorii sa pohybuju aj ine znacky a take iste konfig. no nechajme to tak ak chces diskutovat mozme cez postu. a uz sme tu dost mimo temy tak to tu premaz aspon od nasich prispevkov:-d
radzimko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 91
Dátum registrácie: Pi 02. Nov, 2007, 08:00

Re: FAT32 do NTFS (alebo nekopriuje vacsie subory na ext. HDD)

Príspevok od používateľa radzimko »

inak zaujimave ze nadavas na mac a tvoj posledny prispevok v tejto teme hovori nieco ineee :hysterical: http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... ac#p475302
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: FAT32 do NTFS (alebo nekopriuje vacsie subory na ext. HDD)

Príspevok od používateľa Snake »

pozri si dátum. Ja na Mac nenadávam...ako by som ti to...poznáš tú vetu "It´s not the God that I dislike, it´s his fan-club I can´t stand". To isté s Macom a aj s Linuxákmi.

A toto už naozaj nie je téma kde sa o tomto budeme baviť, buď IM (WLM) alebo SS (prípadne iná téma)





.
Používateľov profilový obrázok
-SERGEJ-
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Št 20. Aug, 2009, 13:43
Bydlisko: okres SA, kraj nitriansky ;)

Re: FAT32 do NTFS (alebo nekopriuje vacsie subory na ext. HD

Príspevok od používateľa -SERGEJ- »

cavte :laugh: no keby ze sme na FB takt ti moderator tam o NTFS aa macu daam najvacsie ''paci sa mi to'' , proste suhlasim s moderatorom jablko moc neriesim ked ho vidim tak ma sere lebo je to (sorry za vyjadrovanie) vyjebana americka konzumna spolocnost aa je kurevsky predrazeny... ja by som ho chcel aa aj by sa mi hodil lebo hlinikovy povrch je pecka a mal by nieco vrdrzat len ked pozrem na tu cenu tak ma pichne pri srdci jednoducho je to kurevsky predrazene aa ako ty hovoris mac mini? no dovol ten som pozeral, no aby jaa som daval za 13"' palcovy book s jebnutou konfiguraciou 1000eur? alebo 999? tak to neeza toby som mal vykonnejsi book aa vasci :-) aa neviem ci nevies citat alebo co, ale moderatorovy vyhovuje mac len ja grafiku :-) mno uz koncim lebo aj vy aj jaa som dost OT...

a teraz k veci: mam podobny problem kupil som si externy disk apacer AC430 usb3 ja ked dosiel cely stastny ze usb3 som si vybral mam aj na pc aj na booku tak ze budu skvele rychlosti aa nic z toho :( diky moderator za ten nazor na mac aa vyzdvihnutie vyhod NTFS :good: nemusim to aspon hladat chcel som najprv najst info o suborovych systemoch aa potom az pisat, problem je podobny ako vyssie opisovane ALE mne dokaze preniest az 5.42GB subor comu som sa aj ja divil ze CO? ked je to FAT32 aa iba nejake 6 a viac gigove subory nepremiesti iba vyhodi ze ''subor je prilis velki'' tak neviem, co na to hovorite?... mam ist hned na formatovanie este tam nemam vela dat to nebude problem len poradte nejaky program lebo nemam nic na toto
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8607
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: FAT32 do NTFS (alebo nekopriuje vacsie subory na ext. HD

Príspevok od používateľa shiro »

radzimko napísal:nech ide do kakaca cely MS aj zo svojim NTFS.... neuveritelne, ze nechce k tomu zverejnit zdrojaky :? ja som pouzivatelom mac mini a system na kazdom macu umoznuje citanie externych zariadení formatovaych na ntfs ale zapis standardne nepopodruje (zase je to chyba len a len MS)
lol, uz ta vidim ako pises vlastny filesystem...naco sa tu ohanas zdrojakmi, naco vymyslat vlastne FS alebo ich dalsie odnoze? to ich tuna neni uz dost? FAT, NTFS, ext2, ext3, HPFS a podobne sracky...na co je to dobre? Ked su ludia blbi a nevedia vymysliet jeden poriadny, tak to potom takto dopada.

Takze este raz...aky vynam ma tvoj kec o uzavretosti NTFS? nikdy to nikto nepotreboval nejako menit.
A ako vies ze nemoznost zapisu na NTFS je chyba MS? co ak mal prave apple nejake sproste podmienky za ktore sa MS neoplatilo im tu licenciu predat? pouzi hlavu a nechovaj sa jak apple ovca.

A co linuxaci, ktori kedysi davno tiez nevedeli NTFS zapisovat? macOS je mimochodom na linuxe stavany, takze co nieje podporovane tam, nieje ani v appli. Je to vsetko previazane.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
-SERGEJ-
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 28
Dátum registrácie: Št 20. Aug, 2009, 13:43
Bydlisko: okres SA, kraj nitriansky ;)

Re: FAT32 do NTFS (alebo nekopriuje vacsie subory na ext. HD

Príspevok od používateľa -SERGEJ- »

ach boze :( :facepalm: dalsi OT do riti nerieste uz toho sasa-vieme apple ovca okey ale nebudem ho tu na 10 prispevkou riesit :? , ale venujte sa teme ja tam mam vazny problem do pice tam aa chcem to vyriesit prosim o radu (preto som pisal na toto forum) ste tu dobry aa mate nieco v hlave tak **** rieste to co mate aa nie stale OT (sry za vyjadrovanie, ale toto mnohe OT plus ze nemozem rychlo kopirovat si subory ma sere :) )
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8607
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: FAT32 do NTFS (alebo nekopriuje vacsie subory na ext. HD

Príspevok od používateľa shiro »

a co mas vlastne za problem? si napisal kopu kecov a vsetko cov ieme je, ze mas usb3 ext. hdd a kopiruje ti na fat32 aj 5GB subor, co je ale kravina...takze?
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"