Active - DC++

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
ellinor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/Trnava/Galanta

Príspevok od používateľa ellinor »

takze do jednotlivych koloniek napisem moju IP a to je cele?... a co to TCP a UDP :? ...a k comu potrebujem tu stranku no-ip.com :? , ked tam mam napisat svoju IP ...som z toho :cry2:
Používateľov profilový obrázok
ellinor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/Trnava/Galanta

Príspevok od používateľa ellinor »

2hrochy: v kolonke NAT mam toto Obrázok
co tam mam vyplnit :red: a to TCP mam 25362 a UDP 2201, ale to tak bolo prednastavene v DC, tak neviem, ci nebudem potrebovat ine... :cry:
EDIT: takze co nastavit: dajme tomu, ze mam v prikazovom riadku toto IP: 111.111.1.1 a na www.whatismyip.com toto 222.222.2.2

1) v NAT kolonke: NAT Configuration dam Mode -> NAT (miesto NAPT alebo nemusim?), do User's IP dam tu z prikazoveho riadku alebo tu z www.whatismyip.com :? (a potom asi budem muset stale menit, pri kazdom zapnuti PC na tu, co mi ukaze na www.whatismyip.com tak si to myslel Hrochy?)
2) vo Virtual Server kolonke: dam do prvej kolonky(ID) 111 alebo 222 :? do druhej (Public Port - Start) 111 (alebo 222) atd. alebo do prvej kolonky mam dat celu IP (222.222.2.2 alebo 111.111.1.1) do druhej zase nejake cislo portu atd. :? :cry2: ...a co napisem do kolonky TCP/UDP ...to co mi ukazuje na DC++ ?
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

Juuuuuj..... tys tam toho popisal :) .
Takto: Session Name si daj co chces (napr.: DC++).
Co sa tyka IP adresy: konkretna IP adresa routru, teda to co z neho vychadza ta bude trapit len v DC++ (tam ju zadas ako active user). Tvoju lokalnu IP (podsiete: napr: 192.168.1.11) tu napises do users IP. A potom zvolis este porty pre TCP prenos a UDP prenos. Tie cisla portov, ktore pouziva DCko ako default. Mozes si ich zmenit v nastaveniach DC++, ale potom ich musis zmenit aj v routri (budu tam tie iste cisla).
No a nakoniec musis zistit svoju verejnu IP. Teda take cisielka ako napr. u mna to je: 84.47.38.XX. Takuto IP napises do aktivnych nastaveni DCcka :lamo: a vzdy ked resetnes router (v pripade ze ta IP nie je staticka) tak sa ti zmeni aj tvoja verejna IP co ti pridelil provider. Potom aby ti znovu slo DC++ ako active nic ine nebudes musiet menit, len tu IP napisanu v nastaveniach DCcka.

Z toho obrazku co si postol som nebol velmi jasny :o . To asi nebude ono> u mna na routri (na ktory sa teraz nemozem prave dostat lebo kamarat zmnil heslo :E ) som mal taku tabulku ktora mala vela riadkov: teda mohol si tam napisat vela druhov portov kotre chces danej IPcke pridelit (prekladat).

Ked sa dostanem do routru, popisem presnu cestu ako sa tam dostat a hlavne ako sa ta funkcia presne vola.
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

Konecne som sa dostal na svoj router :roll: :lol:
Takze cesta je u mna nasledovna:
Priamo z menu vyberiem toto:
Pokrocile nastavenia > NAT - prekladanie adries > Otvorenie portov > Editacia

Otvorenie portov: a tam mam 10 riadkov: Kazdy z nich moze mat v sebe jednu IP a k tej danej IP mozem otvorit porty ktore chcem (rozah portov od napr 30828 po 30828 - teda len 1 port v tomto pripade alebo 30828 po 30963 :wink: ).
Moje nastavenie eMule: Nazov: Somarik, IP adresa (interna sa tam zadava, lebo chces presmerovat porty pridelene verejnej IP na tvoj PC) 192.168.1.11, dalej protokol: TCP a UDP - tu sa nastavuje rozsah portov ktore chcem otvorit pre dany pocitac.
A to je vse co sa tyka routra.

Takto sa to robi ked mas pripojenych viac PC na router. Ked mas 1 PC: tak otvor vsetky porty na tvoju IP a mas to vsetko bez problemov.
Spoiler: ukázať
Používateľov profilový obrázok
ellinor
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 118
Dátum registrácie: Št 29. Sep, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava/Trnava/Galanta

Príspevok od používateľa ellinor »

2Hrochy: diky za odpoved, vsetko mi je jasne, co pises, lenze ja mam staticku neverejnu adresu (kedze zacina cislom 192, teraz som to zistil) a neviem ake TCP mam zadat...a cely ten modem ma take cudne nastavenia...napr. nikde nemozem najst v nastaveniach routera to zadavanie TCP/UDP ako pises (jedine v tom 1obrazku, co som sem hodil je zmienka TCP)... :cry:
Používateľov profilový obrázok
Hrochy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1069
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Modra

Príspevok od používateľa Hrochy »

Tak to je zle :( . Verejnu IP som nemal len ked som bol rpipojeny cez WiFi siet. ALe teraz mam ADSL 512 FLAT od STcka a vsetko ide OK.
A tiez som pozeral na ten obrazok a nenasiel som tam taku moznost ako u mne :? .

Co uz, ale z DCcka sa da tahat aj ked si passive. Rozdiel je v tom, ze nemozes stahovat od ostatnich pasivnych pouzivatelov, ale len od aktivnych.... tak sa mi zda.
Spoiler: ukázať

Návrat na "Debata o všetkom"