Nevysvetliteľné prehrievanie CPU

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nevysvetliteľné prehrievanie CPU

Príspevok od používateľa rudo959 »

Áno definoval si to presne, niečo sa prehrieva. Sledujem teploty dosky, cpu a hdd. Cez PC probe a cez speddfan. CPU, HDD, ani doska to nie je. Ešte to môžu byť pamäte, ale tie asi nemajú teplotné čidlá a asi by skôr zhoreli ako by sa pc vypol. Ale vetranie v case mám poriadne, a case je dokonca otvorená. S tým ako som dával pastu to nemá nič spoločné lebo to robilo občasne aj predtým. Buď teda sa niečo skratuje pri vyššej teplote alebo sa niečo o čom neviem prehrieva :-(
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Nevysvetliteľné prehrievanie CPU

Príspevok od používateľa icefire »

Vypne sa ti to natvrdo bez BSOD alebo ti potom hodi aj restart? Ak mozes, odskusal by som iny zdroj, resp. az potom spekuloval s doskou.

Tiez poodpajaj vsetko, co nemusi byt zapojene (aj HDD, fany okrem CPU, brackety, GPU, atd.) a zapni to s minimom veci.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nevysvetliteľné prehrievanie CPU

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

54C je prehrievanie? to sa mi nezda
Používateľov profilový obrázok
icefire
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6222
Dátum registrácie: So 01. Nov, 2008, 19:48
Bydlisko: Vieden/Bratislava

Re: Nevysvetliteľné prehrievanie CPU

Príspevok od používateľa icefire »

Prehrievanim by som to tiez neoznacil.
Spoiler: ukázať

i5-12600K + Noctua NH-D14 + 2x Noctua @ MSI PRO Z690-A DDR4 - WD SN550 1TB @ Win10 PRO + WD RED 3TB - ASUS TUF 3070 OC 8GB + Alienware 3418DW G-Sync - Kingston HyperX Predator 16GB 3000MHz - Corsair RM850x (2021) - Fractal Define R2 + 3x Noctua - Logitech G502 + Glorious PC Gaming Race Stealth Extended + Ducky One SF - Xonar DX + HyperX Cloud + Behringer MS16 - 2x Xbox Series X Wireless Controller & Wireless Receiver - Philips 55PUS730412
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nevysvetliteľné prehrievanie CPU

Príspevok od používateľa rudo959 »

Ja viem, že to nie je veľká teplota na cpu, ale iná vec ma vtedy nenapadla. Ukázalo sa to až vtedy, že to nie je procesorom keĎ sa pc vypol pri teplote cpu 45 C. Je to tvrdé vypnutie, dokonca mi zresetuje CMOS, teda po vypnutí sa nedá zapnúť asi tak 10 minút. Musím ho odpojiť od el. siete a počkať a potom zapnúť.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nevysvetliteľné prehrievanie CPU

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

ze ti resetuje cmos znamena ze mas vybitu baterku na doske,tie tvrde restarty mozu znamenat najskor zly zdroj
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nevysvetliteľné prehrievanie CPU

Príspevok od používateľa rudo959 »

Keby bola vybitá baterka na doske tak by sa cmos resetovala aj v prípade, že mám pc na dlhší čas odpojené od elektriny a to sa nedeje. Asi to bude zdrojom ale prečo to má súvis s vysokou teplotou okolia? Teraz ako sa ochladilo tak sa pc už nevypína.
Používateľov profilový obrázok
rudo959
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: So 21. Júl, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Nevysvetliteľné prehrievanie CPU

Príspevok od používateľa rudo959 »

Návrat na "Procesory"