Stisenie a odvibrovanie HDD za rozumnu cenu.

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
tripmag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 06. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Nexus DiktWin

Príspevok od používateľa tripmag »

Tak dnes som testol ten nexus na Hitachy 250GB tie ostatne HDD som odpojil.
Tak vibracie skoro uplne eliminoval este mozno keby som trocu povolil tie sroby by to bolo lepsie.
Teplota disku stupla z 34 na 36 co neni tak tragicke (ale nemam plne zaslepky na 5.25 su skoro jak sito)
Seek sa umiernil asi o 1/4
Najviac ma tesi ta teplota lebo som cakal horsi vysledok.
Povodne boli disky 3 nad sebou na plastovych kolajnickach a ofukovane 12cm fanom na 5V tj. 34 stupnov.

Rozmyslam ze vyskusam este tu masinku podobnu Nexusu od Sharkoonu pak by som dal vediet.
Používateľov profilový obrázok
tripmag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 06. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa tripmag »

A nevie niekto ci tie srandy Cooltek HDD silencer ma len tichepc.sk alebo aj niekto iny?Lebo 1ks sa mi neoplati objednavat z Kosic.
Ak by som to zohnal testnem aj to.
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

Tak ja som uz stihol disky vymenit a som celkom spokojny, ale este by som chcel ztisit seekovanie na ukor vykonu...
robi sa to zapnutim AAM, ale neviem cez aky program to mam zapnut...
poradte...
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

...pre disky hitachi je to ftool. stiahni z oficialnych stranok.
salik
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 117
Dátum registrácie: Ut 08. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: ba/pk

cooltek disk silencer

Príspevok od používateľa salik »

cooltek disk silencer, ucinnost 100% (samsung vibroval jak prasa, teraz necitit vibracie ani ked nan polozite ruku), teplota cca +10° (z 35 na 45, maximalne zaznamenane teploty)

http://pokec.azet.sk/qq9991?show=fotoalbumy&al=13427437" onclick="window.open(this.href);return false;
Naposledy upravil/-a salik v Št 23. Apr, 2009, 21:26, upravené celkom 2 krát.
Používateľov profilový obrázok
allshe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: St 23. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice 4EVA

Príspevok od používateľa allshe »

potrebujem pomoct:).....neviem najst na nete ziadne podrobnejsie fotky nejakych HDD "rackov" na cca 4 HDD.....odhlucnene a odchladene a hlavne externe.

chystam sa nieco si vyrobit a neviem ani zafrasa najst ako je to vlastne skonstruovane, ako je vyriesene aktivne chladenie zaroven s odhlucnenim a podobne. vopred dik.
NB Acer Aspire 3810T
Používateľov profilový obrázok
tripmag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 06. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa tripmag »

allshe napísal:fakt nechcem zakladat novu temu. a toto je asi dost podobne ako sa tu riesi. tak pls pomozte. neviem nic najst:(
ale sak upresni myslis externy box pre 4 HDD spolu alebo 4 samostatne externe boxy

ta prva moznost to dost pochybujem... to najdes skor iba v internom prevedeni ale sak snad na stol sa do da polozit a natiahnut kable :) ale nepocitaj stym ze to bude nejake super odhlucnene lebo to je vecsinou pre server
http://www.icydock.com/product/mb454spf.html
tu je volaco maju to v alze najdes tam aj viac podobnych veci

a samostatnych boxov mas kopu interne klasika silentmax, Nexus Drive-a-Way, Scythe SQD-1000 Quiet drive to je na stisenie a aby sa ti neupiekol
http://www.svethardware.cz/art_doc-706E ... 88871.html
http://www.pro-clockers.com/reviews.php?id=133
http://www.silenthardware.de/reviews/hd ... index.html
tam mas aj fotky jak je to rozobrate...

a samostatne externe boxy tych je strasne vela a ked mam pravdu povedat nikdy som sa one nejako nezaujimal...
Používateľov profilový obrázok
allshe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: St 23. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice 4EVA

Príspevok od používateľa allshe »

yo myslel som 4 HDD spolu v jednom boxe:) aj keby to bolo interne riesenie nevadi. ide len o inspiraciu ze ako je to skonstruovane a vyriesene aby sa to neupieklo a aby to odhlucnilo disky. do konca januara by som chcel spravit nejaku vlastnu skrniku tak hladam nejake alternativy ticheho a zaroven dobre chladeneho pc. preto zaujem o ten box pre hdd.
NB Acer Aspire 3810T
Používateľov profilový obrázok
tripmag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 06. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa tripmag »

zalezi dost aj ake disky tam das a co beres ako tichy PC lebo ak by si tam trepol nejake samsungy alebo novsie IBM nemusis nic stisovat staci nejaky vetrak najlepsie Scythe S-FLEX alebo Noctua NF-S12 tvoj zdroj aj chladic CPU urcite prehuci tie disky aj ten vetrak

ale ak si to chces tak strasno vyrobit sam pouzil by som
http://www.tntrade.sk/shop/index.php/de ... ck-kamabay
a potom 2ks
http://www.tntrade.sk/shop/index.php/de ... stabilizer
jeden do pvej a druhy do 3 pozicie mas to hned aj ako redukciu a trochu odvibrovanie staci tam uz len supnut volaky plech rozmerat navrtas dierky buchnes tam tie disky a hotovo medzy kazdym diskom bude asi 0.5cm medzera takze ten vzduch bude mat kade prudit
chladit sa to bude dobre
vyde ta to 1150 + robota a kus plechu to nieje az take zle...
napady su vselijake len komu by sa to chcelo realizovat :) jedina vec co som sa donutil ked so mrobil redukciu z 939 na AM2 aby som tam natrepal moj oblubeny pasiv TT Sonic Tower :)
Používateľov profilový obrázok
allshe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: St 23. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice 4EVA

Príspevok od používateľa allshe »

chladic CPU by mi mal akoze prehucat nieco? sak je absolutne tichy do 1600 otacok...maximu ma 2200.....az nad tych 1600 ho ako tak pocut ale inak uplne nepocutelny. akurat ten vetrak v zdroji je trosku hlucnejsi ale nie samotny ventilator ale vzduch ktory tam prudi dost pocut. ten pojde o par voltov nizsie takze ani ten nebude pocut. inak mam velmi tiche pc. cez den prakticky nepocutelne.....iba ked sa lepsie zapocuvam tak pocut ten zdroj. v noci to uz trochu viac pocut. ale vadi mi citanie/zapisovanie diskov preto ich chcem odhlucnit. a urcite nebudu v tejto skrinke co mam lebo vsetko sa bude kompletne prerabat a vyrabat nove.
NB Acer Aspire 3810T
Používateľov profilový obrázok
tripmag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 06. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa tripmag »

ked su to tie disky co mas v popise tak tie robia dobry bordel racej kup nejake nove IBM alebo samsung a uvidis te rozdiel potom uvazuj o chladeni no a 1600 otacok ventilarota akehokolvek je pocut ozaj dost! ja mam v zdroji aj v bedni Scythe S-FLEX 800 aj ten je stiahnuty este na 650 otacok a ostatne veci su iba na pasivoch tak to je potom ticho 8) akurat ten disk pocu ale to uz som sa dopracoval na taku hranicu ze pomoze uz len nejaky silentmaxx alebo podobna krabicka
a co som ja poskusal vetrakov... nepomoze ti asi ziaden do 400Sk ked chces mat ozaj tichy comp lebo vecsine vrci-vrni lozisko alebo maju nejaky iny problem
a este jedna otazka naco su ti vlastne 4 disky?
Používateľov profilový obrázok
allshe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: St 23. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice 4EVA

Príspevok od používateľa allshe »

no pred par dnami som kupil tieto WD takze urcite nebudem nic vymienat a nesu ani zdaleka take hlucne ako vravis.(pocul som uz ine rakety a toto sa ani z vesmiru nepodoba na ziadnu z nich:)) len ich proste pocut pri citani/zapisovani.... ako aj kazdy iny disk....mal som S Barracuda 7200.7 200 GB ATA/100 a bol tichsi to je pravda ale toto neni velky rozdiel od neho. no momentalne mam tieto 2 disky. potom chcem kupit dalsie 2 a spravit RAID 0+1
preto chcem spravit nejaky box na 4 disky.

ako ta mam presvedcit ze ten freezer 64 pro je do cca 1600 otacok nepocutelny? jedine zeby som dal ucho k nemu tak 10 - 20 cm co je hovadina na n-tu

k tym tichym ventilatorom pod 400 sk. mam 2 kusky glacialtech 12 cm beziacich na 800 ot. (povodne su 950 ot.) a taktiez su pocutelne tak maximalne z 10 cm.
ako som povedal. jediny "hluk" mi robi vzduch z toho 14 cm fanu v zdroji a disky pri citani/zapisovani.

ps: nechapem tu akoze ludi......radsej kup nove....kup tamto bo toto neni dobre...kup hento bo to robi bordel... Mas peniaze na vyhadzovanie? rad prijmem 2 nove IBM disky ako spominas mozem ti poslat adresu chces? :) ked raz clovek nieco ma a chce poradit s odhlucnenim a podobne tak asi nebude predavat tu vec. inak by rada s odhlucnenim bola zbytocna lebo to kazdeho napadne ze existuju mozno aj tichsie veci nie?
NB Acer Aspire 3810T
Používateľov profilový obrázok
tripmag
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Pi 06. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava

Príspevok od používateľa tripmag »

to mas tazko dobre odhlucnit a chladit 4 disky v jednom boxe ak chces odhlucnit musis to zavret cele a pak mas problem s chladenim jenine ze to vyriesis samostatnym boxom pre kazdy diske alebo ako som pisal zhotovis si ten box stych antivibracnich halusiek a fuknes tam aj ten chladic s 12cm vetrakom co ide cez 3 5.25 pozicie
Používateľov profilový obrázok
allshe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 538
Dátum registrácie: St 23. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Košice 4EVA

Príspevok od používateľa allshe »

noooo sak tak nejako si to predstavujem. zhovovim taky box v tvare kvadra abo daco take. 12*12*xx cm nejako to obalit nejakou odhlucnovacou somarinou a este to cele vlozit na pruzinkach do dalsieho samostatneho zase odhlucneneho boxu zo "zopar" otvormi pre vstup chladneho vzduchu.

spravim cca nacrt asi ako si to predstavujem :)

EDIT:
Obrázok

to je pohlad z predu. to male v strede na pruzinkach by bolo akoze ten box hdd predtym nejako uchyteny 12 cm fan s usmernenym vzduchom aby prechadzal iba cez ten mensi box. (ten vacsi nemusi byt az tak velky) a tie pruzinky kvoli odvibrovaniu. tak uvidime co vymyslim. najviac sa obavam krachych sata kablov. podla toho ako skonstruujem skrinku.
NB Acer Aspire 3810T
Používateľov profilový obrázok
Toman
VIP
VIP
Príspevky: 7733
Dátum registrácie: St 06. Júl, 2005, 20:00
Bydlisko: Engerau/Dreamland (Bratislava/Senec) (22)

Príspevok od používateľa Toman »

- ja mam taky box spraveny a je to absolutne tiche - mozem odporucit (vnutri mam 2x silentmax + silentmax tlmiaca hmota) + cele je to v akrile
- sata kable mozu mat az 50cm
AMD 7600X, B650M, 32Gb 6400, RTX 3070TI, Fractal Torrent

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"