N560GTX-Ti Hawk nejde

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: N560GTX-Ti Hawk nejde

Príspevok od používateľa Kyselinka »

The new version of GPU-Z is available with the support of the new GeForce GTX 560 Ti. What’s more, GPU-Z 0.5.1 adds a new way to disable the power draw limiter available on GeForce GTX 500 Series. In the previous versions of GPU-Z, the command line option to disable GTX 500 OC was called /gtx580ocp. But now to uniformize a bit, this option is now called /gtx500ocp.
I quickly tested the /gtx500ocp with ASUS’s GTX 560 Ti DCII TOP but I did not notice difference between OCP enabled and OCP disabled. As I said in the review, I think the NVIDIA power monitoring hardware has not been implemented on ASUS’s GTX 560 Ti because in both cases, the GTX 560 Ti runs FurMark at full speed (see the review for more details).
OCP is not available on every GeForce GTX 500. For example, OCP is actived on EVGA GTX 580, while this protection has been disabled by ASUS on its GTX 560 Ti DC2
Furmark: jelikož už víme, že Nvidia do karet GeForce 500 zabudovala hlídač příkonu a karta vždy v aplikacích Furmark a jemu podobných začne ihned omezovat výkon, aby nedošlo k překročení TDP, asi tento způsob pro příště už opustím. Toto omezení se dá vypnout u GeForce GTX 580 tímto způsobem: stáhněte si zde speciální verzi nástroje GPUz. Utilitu GPUz pak spusťte s parametrem /GTX580OCP. Od této chvíle je ochrana deaktivovaná, zapne se až po restartu počítače. POZOR! GeForce GTX 560 Ti má tuto ochranu také a nejde vypnout výše popsaným způsobem.
...hm tak teda neviem, osobne som to na 560 Ti neskusal. Je dost mozne, ze OCP tam nie je aktivovane. Ale ako pises yesper, ma to vo Furmarku uskrtene.
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: N560GTX-Ti Hawk nejde

Príspevok od používateľa Ghost »

Podla coho viete ze to je vo furmarku priskrtene?

Teploty v idle su v norme pod 40°C, ale znizil som otacky len na 30% aby to bolo tichsie. Kartu mam cca tyzden a take vysoke teploty v burne boli stale. Dal som novu pastu (tej starej tam bolo na moj vkus az vela), chladic vyzera masivne, len dosadacia cast ma nejaku vyssiu drsnost (v porovnani s CPU chladicmi teda)
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: N560GTX-Ti Hawk nejde

Príspevok od používateľa Kyselinka »

No podla toho, ze ako si pisal v BBC2 mas skoro 80°C a vo Furmarku 72°C. V ziadnej hre nemozes a ani nebudes mat vyssiu teplotu ako vo Furmarku (samozrejme ak kartu nic neobmedzuje a ide na plny vykon).
Skor by som sa furmarku vyhol a vyskusal 3DMark11, alebo Vantage.
Naposledy upravil/-a Kyselinka v Po 04. Júl, 2011, 17:22, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: N560GTX-Ti Hawk nejde

Príspevok od používateľa Ghost »

Hm, tiez mi to dava zmysel, ale ked vidim ten graf zatazenia tak tam je stale 99%.
Používateľov profilový obrázok
yesper
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3007
Dátum registrácie: Ut 10. Jún, 2008, 20:41
Bydlisko: VT & BA

Re: N560GTX-Ti Hawk nejde

Príspevok od používateľa yesper »

staci pozriet vo furmarku na prepady fps
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: N560GTX-Ti Hawk nejde

Príspevok od používateľa Ghost »

Takze je to na reklamation?
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: N560GTX-Ti Hawk nejde

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Vykusaj, ak mas nejaky 120mm fan, dat zospodu skrinky ako intake aby pomahal grafike v nasavani..mne osobne to dost pomohlo http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... =4&t=74570
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: N560GTX-Ti Hawk nejde

Príspevok od používateľa Ghost »

to vobec nie je zly napad. skusim!

No moc to nepomohlo, mozno o nejaky ten stupen. Ale zacina ma to vazne sr***, nakolko clovek si kupi skoro najdrahsiu 560 a ona v zatazi reve tak, ze sa neda pri pc ani spat. A ked sa uz ja na nieco zobudim to musi byt riadny hluk!
Mam sto chuti ju reklamovat, alebo vymenit za nejaku neOC gigabytku alebo co.

Návrat na "Grafické karty"