SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Všetko o základných doskách, ich problémoch, možnostiach...
Brandoo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5693
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Brandoo »

Co by som ja spravil, keby sa mi podarilo ziskat dosku a procak?

V prvom rade by som zmeral spotrebu pocitaca (bez grafiky v PCI-E slote) v stave bez zataze a v zatazi (zrejme v OCCT3.1.0 - Power Supply test).
Na procesor a grafiku by som osadil vodnika.
Pokusil by som sa procesor pretaktovat na najvyssiu frekvenciu co sa da dosiahnut len s pomocou nasobica. Pretaktovany procesor na 5GHz by som otestoval v Cinebench R11.5. Vypocital by som kolko W procesor si zobre v zavyslosti od nastavenej frekvencie (4GHz, 5GHz). Nebude chybat porovanie vykonu v hrach s Intel Core i7-2600K. Ktory procesor sa viac oplati pre hry.

Pretaktoval by som graficku kartu (GTX570) na najvyssi stabilny takt pri napati 1.1V. Pustil by som benchmark 3D Mark 11, Heaven + benchmarky vo vybranych hrach pri frekvencii CPU 5GHz a najvyssej stabilnej pre GPU (vysledok sa urcite dozviete).

Pomocou SSD Caching by som zrychlil chod OS Windows 7 nainstalovany na klasicky HDD. Podporovat ho bude Corsair F60. Otestoval by som rychlosti zapisu a citania v CrystalDiskMark, rychlost citania a odozvu v HDtune, rychlost citania a zapisu na iny HDD/z ineho HDD vatcsieho mnozstva fotografii. Nebude chybat ani porovnanie rychlost bootovania klasickeho HDD bez pomoci SSD a s podporou SSD. Samozrejmostou je aj Windows Experience Index (Disk data transfer rate).



S testovaním PC hardweru mam bohate skusenosti (som samouk). Prakticky kazdy kusok hardweru co som mal, som hned aj otestoval. Najradsej testujem procesor, grafiku a SSD. Pri testovani pouzivam monitorovanie ulitky: HWmonitor, CPU-Z, GPU-Z, MSI Afterburner. Na pretaktovanie procesora pouzivam najme BIOS zakladnej dosky, niekedy na doladenie aj softwer. Pre GPU ladenie pouzivam len MSI Afterburner, pretoze sa jedna o velmi kvalitny a spolahlivy softwer + sa mi velmi paci. Ako zatazove testy pre CPU pouzivam IntelBurnTest a pre GPU MSI Kombustor. Stabilitu overujem aj v hrach ci F@H.

Moje mini recenzie: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 68&t=56250
http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 68&t=63417


Keby sa mi podarilo ziskat zakl. dosku a procesor, PC by sluzil pre Folding@Home SMP ulohy. Jasne, ze by pocital pre nas tim (pretaktovanie.sk).... no hej, aj rodicom ho obcas poziciam na sorfovanie po webe a pocuvanie/pozeranie hodby/HD filmov na 42" plazme.
Rad by som si vytskusal aj MSI zakladnu dosku pre Sandy Bridge procesory a porovnal OC potencial i5 a i7 SB procesoru (i5 by mal byt lepsi pre OC).
Naposledy upravil/-a Brandoo v So 28. Máj, 2011, 17:01, upravené celkom 2 krát.
Spoiler: ukázať
Liquid cooled PC: MB: MSI Mpower Z77 CPU: Intel Core i7-2600K @ 4,5GHz + EK Supermancy CSQ Plexi+Nickel VGA: Gigabyte GTX780 + EK EK-FC Titan Clear Plexi+Nickel RAM: Kingston 2x 8GB DDR3 1600MHz SSD: Samsung 840 Pro 256GB HDD: WD Caviar Green 2TB EARS PSU: Seasonic X-560 Zvuková karta: Creative SoundBlaster Titanium HD USB CASE: Silverstone TJ07 Keyboard: SteelSeries 6G V2 Mouse: Logitech G5 Mousepad: SeelSeries QcK Diablo III Monitor: Samsung SyncMaster BX2440 OS: Microsoft Windows 10 Pro 64-bit
Používateľov profilový obrázok
MajoFlame
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 685
Dátum registrácie: Ut 07. Dec, 2010, 20:41
Bydlisko: KE

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa MajoFlame »

No ja by som najprv urobil video-unboxing základnej dosky, potom by som urobil unboxing-procesora, potom by som urobil recenziu biosu základnej dosky, nové funkcie v UEFI a pod...Potom by som procesor podrobil záťažovým testom, benchmarkom,testom v hrách,porovnal by som výkon keď je TURBO zapnuté a keď je vypnuté,Poriadne by som procesor pretaktoval pri čo najnižšej voltáži kedy je proceosr stabilný, kedy je procesor nestabilný a pri maximálnej voltáži aký dá maximálny takt,urobil by som pár tabuliek a dal by som ich samozrejme sem.Potom by som urobil recenziu výkonu integrovanej grafiky v procesore,a porovnal by som výkon s kartami externými- či je výkon dostačujúci na hranie aj moderných hier.Vyskúšal by som OC GENIE II ako by sa sám pretaktoval, na akú frekvenciu-nárast výkonu atď...Vyskúšal by som rýchlosť kopírovania súborov cez USB 3.0 a USB 2.0 aj SATA II a SATA III v CrystalDiskMark, možno by som vyskúšal aj škalovanie SLI alebo CrossFireX na doske.VYskúšal by som výkon a spotrebu keď sú šetriace funkcie zapnuté a keď sú vypnuté.Potom samozrejme rozdiel medzi CORE I7 2600K.
Testy by som robil v programoch: AIDA 64 EXTREME EDITION,Sisoft SANDRA,Pirme 95,wPrime,Super PI,CPU Burn-in, PCMARK VANTAGE, PC MARK 7, 3D MARK 06, 3D MARK VANTAGE, 3D MARK 11 s grafickou kartou DX11,CineBench R10, R 11.5, W Pirme,WinRAR,CrystalDiskMark herné testy: DIRT 2,DIRT 3,CRYSIS,CRYSIS WARHEAD, BATMAN AA, NFS SHIFT 2, CRYSIS 2...
Samozrejme teploty procesora v IDLE a LOAD... :cool: ;)

Samozrejme RAM-ky, grafickú kartu DX11 na porovanie výkonu, všetko by som si zohnal-vlastne kúpil.No problem.
Určite by som vyskúšal vychytávky od MSI napr.:OC GENIE II, Click BIOS, Instant OC - to všetko sa mi veľmi páči.
So spoločnosťou MSI mám dobré skúsenosti v minulosti som od nich mal základnú dosku MSI K9N Neo V2 vydržala mi 4 roky bez problemov a potom som pc predal.
Ja som zase taký fanatik, že keby som mal MSI základnú dosku a kupoval by som grafickú kartu musela by to byť MSI atď.
Spoločnosť MSI je známa kvalitnými produktami napr. MILITARY CLASS, MILITARY CLASS II,OC GENIE, Cyclone a Cyclone II chladiče potom aj samozrejme TwinFrozr II a III.Proste spoločnosť patrí medzi najlepšie na trhu.Tiež používam na pretaktovanie grafickej karty,zobrazovanie FPS pri hrách program MSI AFTERBURNER-je veľmi jednoduchý, má pekné uživateľské rozhranie, dá sa na ňom ľahko meniť napätie grafického jadra. :rep:

Prečo by som mal dostať dosku práve ja? Lebo má už počítač staršieho rádu a nový procesor a základnú dosku by som určite využil kedže som gymnazista aj na školu, na hranie počítačových hier, niaké programovanie, prácu s webom a pod.

Na doske sa mi páči jej modrá farba, vynikajúce chladenie chipsetu, MOSFETOV,hedery pre USB 3.0,Clear CMOS tlačidlo ktoré je v zadu :good: ,samozrejme aj to, že doska podporuje SLI a CrossFireX,DrMOS...Doska je proste výborná. :cool:


Jedna moja prvá recenzia: http://pretaktovanie.zoznam.sk/viewtopi ... 68&t=76299 :bye:
Naposledy upravil/-a MajoFlame v So 28. Máj, 2011, 15:23, upravené celkom 5 krát.
Spoiler: ukázať
MB: MSI Z490 GAMING EDGE CPU: Intel Core i7-10700K @ stock CPU COOLER:Corsair Hydro Series H100x RAM: Corsair 32 GB KIT DDR4 3200 MHz CL16 Vengeance RGB PRO GPU: EVGA GeForce RTX 3070 XC3 8GB GDDR6 SSD:Samsung 970 EVO 1 TB + Crucial MX 500 500 GB PSU: Corsair RM650x CASE:Corsair iCUE 220t RGB DISPLAY:32" DELL U3219Q KEYBOARD: Apple Magic Keyboard Space Grey MOUSE:Logitech MX Master 2S SOUND: Presonus Eris E3.5 & Marshall Mid ANC PHONE: Apple iPhone XS
Používateľov profilový obrázok
ZoranICS
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2239
Dátum registrácie: St 18. Jún, 2008, 18:51
Bydlisko: Kosice

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ZoranICS »

Oprasil by som svoj prototyp vodnika s 540W peltierom a porobil by som par OC testov.

porovnal by som OC potencial/spotrebu MSI Z68A-GD80 a ASUS P8P67 EVO (ak sa dovtedy vrati z reklamacie :hysterical: ) s 2500K a 2600K (ak mi ho servisaci niekde nezapotrosili) s druhym prototypom vodnika ktory som nedavno dokoncil.

Potom by som stroj pouzival na svoju kazdodennu pracu s CAD-om a kadecim inym, na hranie, pozeranie filmov, atd.

Skusenosti s testovanim HW: Pracoval som ako servisny/reklamacny technik v 2. najvacsej IT firme.

Preco sa mi doska paci: Vseobecne posledne dve generacie MSI dosiek su na velmi dobrej urovni kvalitou aj po stranke pouzitych komponentov, aj po stranke layoutu a dizajnu. serie GD80 obzvlast (skoda len ze nemaju 3rocnu zaruku!).

Co by som chcel otestovat technologie: Intel smart response technology; Lucid virtu (ani jedno na svojej P67 nemam)

Preco by som mal dostat dosku ja? Aby ma konecne draha neotravovala ze ten jej pocitac je strasne pomaly oproti mojmu :)

dufam, ze som nic nevynechal.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Keby som dosku a procak vyhral, tak by som sa ich snazil predat, za co najvacsiu cenu a vytazok daroval na nejaku charitu ;)
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6628
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa hawkeye »

Ak by som dosku s CPU vyhral, okrem foto a videi unboxingu+instalacie by som danu kombinaciu porovnal v benchmarkoch voci kombinacii: gigabyte 890GPA-UD3H + X6 1055T kedze sa dost ludi sa rozhoduje prave medzi kombinaciou x6 a sandy bridge
Nemam ziadne profi vybavenie, cize testy by boli skor zamerane pre bezneho uzivatela
Testy by boli robene stock vs stock performance, rovnake OC vs rovnake OC, maximalne OC 2500k vs maximalne OC x6.
Pre spravnost porovnania vysledkov by bol pouzity chladic D14 s ventilatormi p14+TY
Pouzite benchmarky:
1.Linx (testovana aj max teplota)
2.Cinebench R11.5
3.superPi
4.aida 64 cache and memory benchmark
5.3Ds Max rendering

Hry + benchamrky (asus 570)
1.3D Mark 06
2.3D Mark 11
3.Call of pripyat
4.Heaven 2.5
5.Lost Planet 2
5.fps s dragon age II
6.fps s crysis 2
7.fps s witcher 2

bola by zmerana spotreba v idle a pri hrani a pri linx: stock vs stock performance, rovnake OC vs rovnake OC, maximalne OC 2500k vs maximalne OC x6

edit: zabudol som dodat co urobim s doskou a cpu... Na 99% by som vymenil za x6 nakolko predpokladam lepsi vykon aj v aplikaciach a aj ked teraz mi moze bezat v BOINC 6 projektov naraz, s rychelsjim 4 jadrom by som toho vypocital asi viac.
Takze kvoli rychlejsim vypoctom BOINC by som si dosku s CPU nechal a snad viac pomohl projektu
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
ANONYM_a2

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

tak ja by som ju samozrejme šupol do fungel novej zostavy komplet na vode (konzultácia s GABOm), nedával by som tu dosku do žiadnej štandardnej skrinky, ale zvolil by som otvorenú platformu, cele by som to zladil do modro-čierna a decentne podsvietené tak, aby každému kto by videl fotky padla sánka až po kolená :D samozrejmosťou by bola maximálna tichosť pri maximálne chladných komponentoch a maximálnom možnom OC, CPU minimálne na tých 5GHz, GPU by tam šlo rozhodne MSI GTX 580 a pretočená tiež pekne vysoko cez Afterburner aby to dávalo krásne PPD vo F@H (čím by som prispel dobrej veci).. tento môj projekt by som nazval 'MSI frozen mir@cle' a celkovo by som si splnil svoj dizajnersko-overclockersky sen :)

testoval by som to v týchto benchmarkoch:
3DMark11
3DMark Vantage
3DMark06
PCMark 7
Aquamark 3
Unigine Heaven Benchmark
Supersonic Sled by NVIDIA
Stone Giant
FluidMark
Windows Experience Index
SuperPi
WPrime
MaxMEM


a v týchto hrách (s použitím najnovších patchov):
Crysis
Just Cause 2
Grand Theft Auto IV. & Episodes from Liberty City
Batman: Arkham Asylum
The Witcher 2: Assassins of Kings
Tomb Raider Underworld
a + by som pridal extrémne testy s použitím SG-SSAA vyhladzovaním cez NVIDIA utilitu


systém by som použil Windows 7 v x64 verzií (všetok soft je legálne zakúpený, čo si myslím, že je dosť podstatný faktor pri testovaní)
výsledky testov by som zverejnil v podobe grafov s malým pokecom k tomu a pri každom výsledku by boli uvedené aj min, max a priemerné teploty CPU a GPU počas daných testov, samozrejme by bolo aj pár 720p videí z testovania a skladania zostavy + chuťovky v podobe kvalitných a detailných fotografií a nejaké tie zákulisné videá s pikoškami aby sa čitatelia nesústredili len na fakty :-D

s taktovaním mám vcelku dobré skúsenosti a celkovo keď kúpim nový HW, tak nejaký ten týždeň beží na pôvodných frekvenciách a potom zvyčajne neodolám a snažím sa odhaliť jeho skrytí potenciál v podobe OC, inak strašne rád benchmarkujem všetko od netbookov až po high-end zostavy kamarátov atď. a už je takým mojím zvykom presviedčať každého s novou zostavou, že mu ju zadarmo pretaktujem, len kvôli tomu, aby som zistil čo a ako ide a hlavne mám rád ten pocit keď po niekoľkých hodinách taktovania a testovania môžem spokojne povedať, že "tak toto je na 99,9% stabilná hodnota" :cool:
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Gudas »

Hoši čítam kopa benchmarkov, OC, atď. Nejaké tie mini "exhibície" vás nenapadli? Mne osobne by to zaimponovalo, dačo origoš ;)

Píšte, píšte, píšte!
(ale nedopĺňajte len do pôvodných postov, nech si to všimnem(e) že pribudlo nápadov)

btw: Peltier :cool:
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
mmichalll
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 139
Dátum registrácie: Št 30. Nov, 2006, 02:00

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa mmichalll »

CPU kráča, doska si fičí, POZOR!!! CPU, už si v p......retaktovaný.

Všetcia na MSI nadávajú a pindajú... a neviem prečo...

Prvá moja doska bola MSI (P4VM890), zhorela po 4 rokoch :-( čo bol v nej pretaktovaný Intel Celeron 1,7 Gz na 2,1GHz na BoX chladiči, škoda dobrá bola... Skoro 3 roky bola v zablombovanej skrinke zaprášená a nevyčistená aj tak vydržala, klobúk dole :good:
A to sa o Military Class II súčiastkach vtedy ani nesnívalo, GD80 musí vydržať aj 10 rokov Non-stop...

Notebook MSI (GX700)mi za 4 roky padol X-krát na zem je prasknutý,má utrhnuté pánty a stále ide

Teraz mám Asrock na ktorej sa dá taktovať iba trocha :(

Kde ja zoženiem DDR3, zdroj, SATA disky... PCIE grafiku mám (7600GT), disky mám len PATA (9 ročný WD 40GB) a 4 ročný 500GB Seagate... asi pôjdem kamarátovi vyrabovať PC :bye: alebo prasiatko a obchod.
Nejaké testy by som zbúchal :closed: a taktovanie tiež :arrow: na to je tam tlačítko OC Genie II yahoo a keby sa dačo pokazilo snáď pomôže duálny BIOS, resp. UEFI :help:

PS: čestné pionierske že sa po 10 rokoch vrátim a poviem či doska stál ide :mrcool:
Naposledy upravil/-a mmichalll v So 28. Máj, 2011, 22:32, upravené celkom 8 krát.
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6628
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa hawkeye »

Gudas napísal:Hoši čítam kopa benchmarkov, OC, atď. Nejaké tie mini "exhibície" vás nenapadli? Mne osobne by to zaimponovalo, dačo origoš ;)

Píšte, píšte, píšte!
(ale nedopĺňajte len do pôvodných postov, nech si to všimnem(e) že pribudlo nápadov)

btw: Peltier :cool:
a nejde tu o recenziu a provnanie atd?
ci treba zobrat na veceru atd?
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Gudas »

Samozrejme, recenzia, test, to všetko by malo byť. Ide o to, vymyslieť dačo špeciálne, čím sa navzájom odlíšite...teda ja myslím že to pomôže, a ako vždy vám chcem len dobre :)

Na večeru vezmi priateľku, z toho bude väčší úžitok (či potešenie)...
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6628
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa hawkeye »

ja len aby som vedel akym smerom sa uberat

este ma napadol dovod preco by som to mal vyhrat ja: na pc.sk som este nikdy nic nevyhral :) resp v ziadnej sutazi :(
takze by ma to mooooc moc potesilo :)

a mini exibicia pre MB aj CPU by bolo maximalne OC co da :) naco si uzivat fotenie pri zapade slnka?nato ta doska nieje :)
sup do PC,nahodit chladic a vytrieskat z toho co to da :) tam by si uzivala dobre chladenie v raven 2:)
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
spok
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: So 28. Máj, 2011, 22:21

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa spok »

Gudas napísal:Hoši čítam kopa benchmarkov, OC, atď. Nejaké tie mini "exhibície" vás nenapadli? Mne osobne by to zaimponovalo, dačo origoš ;)

Píšte, píšte, píšte!
(ale nedopĺňajte len do pôvodných postov, nech si to všimnem(e) že pribudlo nápadov)

btw: Peltier :cool:
Zdravim,

v komentoch povodneho clanku som s kolegom pisal o extremnejsom testovani no kedze nam nikto neodpovedal tak to dam aj tu: 1. testovanie mimo bedne na podlozke (odskusane:), 2. kedze sa mi nezmesti do Elite mATX tak priamo v chladnicke, 3. viem zabezpecit akvarium s nevodivou kvapalinou aj vodne chladenie, 4. na zaver do truby s max. teplotou podla vyrobcu

Jediny problem je termin kedze robim na dizertacke, podla coho by bola kvalita a inak som spolutvorca FAQ na ps3hax.com

PS: uvodny text o specifikaciach komponentov s fotodokumentaciou, unboxingom a "normalnymi" testami je samozrejmost:)

EDIT: vsimol som si, ze termin je az resp. 3.7., takze to by som stihal aj zohnat komponenty a v popise je moj dovod ucasti
Naposledy upravil/-a spok v Ne 29. Máj, 2011, 18:01, upravené celkom 1 krát.
Intel@3,4 GHz,Adata 2GB DDR,Toshiba 320GB HDD,ATI Radeon 3850,LG BD Rewriter,LC Power 650W,Cooler Master Elite.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa Scorp »

už ani vtipné neni, jak sem 20 chlapov napísalo, to isté, tj jak by tej doske poriadne naložili...

môžem aj pozvať Tomana a naservírovať mu rozštvrtené CPU?
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

No mal by som dovod spravit svoj koncept big tover nerez plexi pc case a osadil vyhrou :) (nevravim ze neaka prevratna ale moja :) )

Aj ked v koncepte by nastala trosku zmena kedze som chel ladit do zelena :) Ale trosku farby na dosku a bude aj ona zelena ako ja chcem :-D

Taktovanie zatial nie az ked by som dosporil na vodu coz nieje mala zalezitost :)
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
wedro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 401
Dátum registrácie: Po 15. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: bardejov/KE

Re: SÚŤAŽ: Čo urobíš s doskou MSI Z68A-GD80?

Príspevok od používateľa wedro »

keby som dostal dosku tak by som oskusal ci ide, ci neje pokazená od výroby a staru dosku by som porubal vonka na klace (choc by som šekeru potupil čert to ber ale nemala me srac). a možno ešte s perlikem by som potriskal po nej zeby som vyrovnal stablitu fsb.

ked tento prispevok zmažete nenahnevám sa je to kus OT.

Návrat na "Základné dosky"