www

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
LittleMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 810
Dátum registrácie: Pi 27. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: NR - okolie, Brno

Príspevok od používateľa LittleMan »

fobos napísal:
jancin99 napísal:pripadne index.php ak je robena v PHPcku
ak je robena v php, tak to nie je az take jednoduche ... musis si nainstalovat apache+php, a ak vyuziva stranka databazu, tak aj mysql .... riesi to napr. balik easyphp
Life is short - enjoy it!
HP ProBook 6470b, 8GB RAM, SSD | Intel Pentium 4 2.80GHz, 2xKingston DDR 512MB, Intel D875PBZ, Radeon 9800XT, 3×SATA (600GB)
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3679
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

Zravicko, mam jeden problem. Mam web stranku a snazim sa pridat guestbook v php do stranky. Hosting mam www.ic.cz , (MySQl je aktivovane, prava - 777 na zapis do suborov tak isto) , vsetko funguje pri spusteni php skriptu, az na to, kde ma generovat kód potrebny pre zapisanie textu, ten obrazok tam proste nie je . Na HDD ked spustim ten skript v Easy PHP tak ide vsetko ok. Skusal som stiahnut z netu aj iny Guestbook, ale vysledok ten isty, obrazok s kodom tam nie je.

Kde je chyba ??
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3679
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

Vidim, ze predosly problem nikto nevyriesil tak skusim insie :D

Tu je obrazok, aby som nemusel nic pisat, ako to docielit ? , resp. co dopisat do tagu table druhej tabulky ?

Obrázok


-----------------------

Edit: Som ja to lama, zas pomohol jakpsatweb, valign="top" :red: ten predosly problem, nikto nic ???

Dlasia vec, preco IE neakceptuje png subory, ktore maju Alpha priepustnost 0 percent ? (tak aby cez obrazok bolo vidiet ako keby tam ani nebol ?)
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2535
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa RP »

fobos napísal:Zravicko, mam jeden problem. Mam web stranku a snazim sa pridat guestbook v php do stranky. Hosting mam www.ic.cz , (MySQl je aktivovane, prava - 777 na zapis do suborov tak isto) , vsetko funguje pri spusteni php skriptu, az na to, kde ma generovat kód potrebny pre zapisanie textu, ten obrazok tam proste nie je . Na HDD ked spustim ten skript v Easy PHP tak ide vsetko ok. Skusal som stiahnut z netu aj iny Guestbook, ale vysledok ten isty, obrazok s kodom tam nie je.

Kde je chyba ??
Myslis CAPTCHA obrazok ?

Dalej, tazko sa vyjadruje k scriptu ktory nevidime.
Daj sem link na stranku aj na zdrojak.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3679
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

RP napísal:Myslis CAPTCHA obrazok ?
Jj, kaptcha obrazok ( proste napr. toto Obrázok ) , proste tam nie je , ale v Easy Php v PC ide, pockaj, idem pozret ten script, lebo sa mi pacil , len musim pogooglit , za 5 min to sem dam

Tak tu je link:

Kód: Vybrať všetko

http://sx-fobos.ic.cz/guestbook/jax_guestbook.php?do=sign_in&page=1&guestbook_id=0&language=czech&gmt_ofs=0
Ten link mam len ako pokusny, aj Guestbook, chcem tam iny, len tu chcem ukazat ze Captcha tu nie je. Podotykam , ze toto robi na kazdom Guestbooku s Captcha obrazkom, teda zdrojak budem davat asi zbytocne. Chybu vidim potom len v nastaveni Hostingu , alebo administratorskych nastaveniach guestbooku
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2535
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa RP »

No, nedal si link na script, tak som si ho musel najst (http://www.jtr.de/scripting/php/guestbo ... x_eng.html).

Tvoj Guestbook vyzaduje GDlib verziu vyssiu ako GDLib v2.6+ . Aku berziu GDLib podporuje ic.cz hosting?

Zisti to cez phpinfo();

Tam je to v tabulke gd.
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3679
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

Kaslem na to asi to nepodporuje ic.cz, inde chybu nevidim ,idem tak hodit script bez toho kódu
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2535
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Príspevok od používateľa RP »

fobos napísal:Kaslem na to asi to nepodporuje ic.cz, inde chybu nevidim ,idem tak hodit script bez toho kódu
Sprav uplne jednoduche staticke CAPTCHA tj.

1. Sprav obrazok s nejakym nahodnym napisom - jeden jediny
2. umiestni ho na stranku uplne klasicky

Nevadi ze bude stale rovnaky, 99.99% robotov ho aj tak nerozluskne

3. Vlozenie do databazy daj cez podmienku kde bude "napevno" nastaveny napis v CAPTCHA obrazku.

A to je vsetko :)
fobos
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3679
Dátum registrácie: Št 22. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Turčianske Teplice

Príspevok od používateľa fobos »

Thx za rady 8-[
Xbox Series X...
Samsung S24 ...
Intel Core 8600K ...

Návrat na "Programovanie"