Tichá a účinná case

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Tichá a účinná case

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Do R3 je najlepsi airflow (aspon z mojej skusenosti) tento:
Intake: 2x 120mm
Outake vzadu 1x 120mm + hore 1x 140mm
...popripade este dolu 1x 120mm, no nie je nutnost, ale pomoze :)

Zboku je uz zaplatana. Ak odkryjes obidve horne zaslepky, tak prave odtial ide najviac hluku (ked mas skrinku pri nohach). Brandoo to vystihol, no ten T.B.SILENCE by som dal ako intake (k tomu penetratorovi :D ) a hore by som dokupil NOCTUA NF-P14-FLX :)
Ladiuss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2011, 02:13
Bydlisko: Nový Život - Každo denne v BA

Re: Tichá a účinná case

Príspevok od používateľa Ladiuss »

Neviem či sa ten Silverstone FM121 nehodí ale na tej mk-13 spolu s NOCTUA P12 my hrozne zrezal teploty oproti neznačkovím fanom čo som tam mal.
Ako som hore písal keď sa nehrám tak vypínam po 1 fane na chladičoch. V tom Fractale by som vypol 1 v predu , 2/1 hore a na chladičoch po 1 alebo alebo všetky 4 a budem ich chladiť pasívne ked budem na nete ( hudba budúcnosi 28nm GPU a 22 nm cpu ) a ked sa budem hrat tak to všetko nakopnem vtedy hluk neriešim. Teoreticky by som chcel takto fungovať.
Ladiuss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2011, 02:13
Bydlisko: Nový Život - Každo denne v BA

Re: Tichá a účinná case

Príspevok od používateľa Ladiuss »

NOCTUA NF-P14-FLX :D ked ju uvidím v tescu tak ju ukradnem ale inač sa ku mne nedostane.

" Ak odkryjes obidve horne zaslepky, tak prave odtial ide najviac hluku " je to trochu komické ale aby sa my netrásla skrina mám na nej enciklopédiu a zvykol som si takže keď sa dohrám prekryjem vrch skrine knihou a bude ticho ... :cool:
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Tichá a účinná case

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Podla mna vypinat fany pri necinnosti je trochu zbytocnost. Osobne mam v R3 4 noctuy a 1 fractal fan, predne 900rpm, zadny/vrchny okolo 800rpm a spodny fractal 900rpm a je to dostatocne tiche (da sa pri tom v pohode spat) :)
A ked idem hrat (outake fany mam napojene na dosku, intake natvrdo regulaciami) tak si Speedfan prida otacky tak, ako som mu nastavil. Cize cely regulator je zbytocny.
BTW co je na tom komicke, je to hola pravda :P
Ladiuss
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: St 23. Feb, 2011, 02:13
Bydlisko: Nový Život - Každo denne v BA

Re: Tichá a účinná case

Príspevok od používateľa Ladiuss »

Uvidíme , zatial sa my ten regulátor osvedčil. Ak my budú stačiť natvrdo zregulované fany tak ho predám.
Podstatné je že pozajtra mám doma Fractal Design Define R3 a nie plechovú krabicu od bot.
Thanks :bye:

PS: ak by som na mojej doske X58 rozšlapal speedfan nekupoval by som regulátor.

Návrat na "Nákupná poradňa"