Akú grafiku mám kúpiť

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
VIPatrikPK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: So 28. Apr, 2012, 15:17
Bydlisko: Slovensko pri pezinku

Re: Akú grafiku mám kúpiť

Príspevok od používateľa VIPatrikPK »

:hysterical: no má

PS: nebude to žrať tolko kolko bere CPU HDD ...... ?
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

Re: Akú grafiku mám kúpiť

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

VIPatrikPK napísal: Zdroj si kúpim cca 1KW
ked si chces kupit daky riadny zdroj tak by som ti doporucil tento http://www.alza.sk/silverstone-sst-st15 ... 227879.htm :D a mozes si dat prezyvku elektroman :D ale teraz vazne... Seasonic X-460FL http://www.alza.sk/seasonic-x-460fl-gold-d199658.htm ti bude v pohode stacit.
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Akú grafiku mám kúpiť

Príspevok od používateľa Ghost »

Nerad mu pasivny zdroj, ked nevies aku ma skrinku a ake ma tam vetranie. Ked uz tak nejaky semi pasivny, napr Superflower.
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

Re: Akú grafiku mám kúpiť

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

Ghost napísal:Nerad mu pasivny zdroj, ked nevies aku ma skrinku a ake ma tam vetranie. Ked uz tak nejaky semi pasivny, napr Superflower.
ide o to, ze s X-460FL by mal tichu zostavu a este som nepocul, ze by s nim boli dake problemy. a pri danom vykone si myslim ze to aktivne chladenie netreba. okrem toho na superflower ma zaruku len 24mesiacov a na seasonic ma zaruku 60mesiacov...
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Akú grafiku mám kúpiť

Príspevok od používateľa Mimiik »

Neviem co tam vsetko budes mat, ale mohlo by ti to zrat do 250W-300W
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Akú grafiku mám kúpiť

Príspevok od používateľa Ghost »

Mas pravdu Vlku, ale zas nevieme ake ma ostatne komponenty a pasivny zdroj je mu na dve veci ked ho prehlusi nejaky box na CPU. Proste malo info dal....
VIPatrikPK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: So 28. Apr, 2012, 15:17
Bydlisko: Slovensko pri pezinku

Re: Akú grafiku mám kúpiť

Príspevok od používateľa VIPatrikPK »

Tak to zhrniem a zmením otázku.
Jak ste mi poradily tak si nekúpim novu gerafiku do toho PC ale si rovno kúpin nový PC už som dostal odpoveď na nový PC ale ja chcem aj iné zostavy také kde budem mať 2-4 HDD (tie mám ale kolko tam možno dám) neaká vyborná hráčska grafika s CPU zatial asi stačí i3 ale MB mi vyberťe na i7 alebo pri najhoršiom i5 a zdroj na to nech to je čo najlacnejšie ale zase nech to je kvalitné ;)

PS: sry za chybi píšem z mobilu :)
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

Re: Akú grafiku mám kúpiť

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

na hry ti bohate staci i5 a ani tu ti ziadna hra nevytazi na plno...
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: Akú grafiku mám kúpiť

Príspevok od používateľa Ghost »

A hlavne daj cenovy limit a napis co si chces nechat zo stareho PC.
VIPatrikPK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: So 28. Apr, 2012, 15:17
Bydlisko: Slovensko pri pezinku

Re: Akú grafiku mám kúpiť

Príspevok od používateľa VIPatrikPK »

tak potom načo sú i7 ? no z starého iba HDD a bedňu a cena neveim skúste za 300 za 400 za 500 za 600 :) viem asi viem vela ale dajte tam neaký lacný procesor i3 (iba na začiatok) potom ked budeať € tak kúpim tu i5
Používateľov profilový obrázok
MetalGuru
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Št 15. Mar, 2012, 14:51
Bydlisko: Žilina

Re: Akú grafiku mám kúpiť

Príspevok od používateľa MetalGuru »

VIPatrikPK napísal:Tak to zhrniem a zmením otázku.
Jak ste mi poradily tak si nekúpim novu gerafiku do toho PC ale si rovno kúpin nový PC už som dostal odpoveď na nový PC ale ja chcem aj iné zostavy také kde budem mať 2-4 HDD (tie mám ale kolko tam možno dám) neaká vyborná hráčska grafika s CPU zatial asi stačí i3 ale MB mi vyberťe na i7 alebo pri najhoršiom i5 a zdroj na to nech to je čo najlacnejšie ale zase nech to je kvalitné ;)

PS: sry za chybi píšem z mobilu :)
To by ma zaujímalo, kto tomuto príspevku pochopil :D Ja to čítam už asi 3x a už niekde pri tej časti o HDD sa strácam. A to že píšeš z mobilu - aký to má súvis s chybami? S interpunkciou možno, inak nevidím žiadny problém písať gramaticky správne aj z mobilu :)

K téme - myslím, že by bolo najlepšie, keby si si zrovnal v hlave čo vlastne chceš, aký máš finančný limit, pokukal ostatné témy nech zistíš, akú formu má daný príspevok s požiadavkami mať a napísal sem ešte raz :) Myslím že nikto tu nebude ochotný skladať ti 15 zostáv vo všetkých cenových reláciach.
Používateľov profilový obrázok
Eddward
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2071
Dátum registrácie: Pi 07. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice-okolie

Re: Akú grafiku mám kúpiť

Príspevok od používateľa Eddward »

zeleny_vlk napísal:na hry ti bohate staci i5 a ani tu ti ziadna hra nevytazi na plno...
az na GTA IV ze :)
tej je pomaly malo aj 4.5Ghz 2500K
+ niektore MMO su tiez dost narocne
Core i7 8700K @ 4.8 Ghz + Noctua NH-D15 | 16GB DDR4 3200Mhz CL15 Corsair | MSI Z370 GAMING PRO CARBON | MSI RTX 2080 GAMING X TRIO | Crucial MX500 2TB SSD
Samsung 970 EVO 500GB NVMe | Seasonic Prime Ti Ultra 750W | W10 x64 Pro v1809 | Fractal Define R4 Black + 3x NF-A14 | DELL U2515H 1440p
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

Re: Akú grafiku mám kúpiť

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

Eddward napísal:
zeleny_vlk napísal:na hry ti bohate staci i5 a ani tu ti ziadna hra nevytazi na plno...
az na GTA IV ze :)
tej je pomaly malo aj 4.5Ghz 2500K
+ niektore MMO su tiez dost narocne
GTA 4 som nehral, ale aj tak neverim ze 4.5GHz je pomaly malo. mozno mas len slabu graficku kartu.
Používateľov profilový obrázok
MetalGuru
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 18
Dátum registrácie: Št 15. Mar, 2012, 14:51
Bydlisko: Žilina

Re: Akú grafiku mám kúpiť

Príspevok od používateľa MetalGuru »

zeleny_vlk napísal:GTA 4 som nehral, ale aj tak neverim ze 4.5GHz je pomaly malo. mozno mas len slabu graficku kartu.
GTA IV je fakt veľmi náročné na procesor, vidím to aj teraz pri benchmarku na mojom notebooku. Procesor je pri akýchkoľvek nastaveniach vyťažený na full, grafika úplne rôzne, avšak nikdy nie nad 90%.

Na druhej strane si myslím, že i5 na 4.5Ghz musí na túto hru bez problémov stačiť, nechce sa mi veriť, že by to bolo až tak náročné.
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

Re: Akú grafiku mám kúpiť

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

ak mu i5 nebude stacit tak si moze kupit 3930K a pretaktovat si ju na 4.8GHz a k tomu si zapojit 2x GTX 680 do SLI :D myslel som, ze sa tu bavime o realnej zostave pre bezneho cloveka a nie o vysnivanej...

Návrat na "Nákupná poradňa"