Kupa SSD disku do booku MSI GX660

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Fanthomass
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1333
Dátum registrácie: Po 18. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Re: Kupa SSD disku do booku MSI GX660

Príspevok od používateľa Fanthomass »

dobre, že si to napísal dex, lebo som si fakt myslel, že idem robiť niečo zlé, keď si urobím len obraz systému z disku na disk..:)

nejdem riešiť novú inštalačku, na to fakt nemám chuť.. objednávam tento kit:

http://www.alza.sk/crucial-m4-128gb-7mm ... 289083.htm

čo som pozeral video v linku nižšie, tak soft pribalený v balení by mal vedieť urobiť obraz systému úplne jednoducho (tu je ukážka):

http://www.youtube.com/watch?v=_vRCgNylkOo

Prosím ešte o trochu času a odpovede na otázky: Čo to znamená "zarovnať" SSD a ako sa to robí?

K tomu videu: ak správne chápem, tak ten program urobí kompletný obraz systému, prípadne partície C, ak vyberiem len tú, áno? Keď klonovanie z klasického HDD na SSD prebehne, tak len potom vyberiem klasický disk, vložím do toho istého portu SSD a windows normálne nabootuje?:) a nie je to porušenie nejakých licenčných podmienok mrkvosoftu, keď si vytvorím klon OS, ktorý budem používať na druhom disku? Nemôže sa mi stať, že sa win zablokuje/či bude hlásiť, že moja kópia nie je legálna? (to asi nie, ale radšej sa pýtam)

k videu posledná otázka - v stopáži videa cca od 2:30 hovorí tá žena, že ak mám windows 7, že mám zaškrtnúť v advanced options položku 4K alignment, áno?:) toto je na čo dobré? mám to fakt zaškrtnúť?:)

EDIT: ešte ku skrytej zálohe OS na súčasnom disku - tá sa asi nevyklonuje na SSD, či áno? každopádne na pôvodnom "platňovom" disku ostane nedotknutá, klonovanie nemá na ňu žiadny vplyv, nie? To WDčko si totiž nechávam a to práve preto, že ak by sa SSD kedykoľvek pokazilo, len vložím pôvodný disk a frčím ďalej..:)


Sorry za vyčerpávajúce otázky, o to viac vopred ďakujem za odpovede.. :good:
CPU: Intel i7-13900K, CPU cooler: Corsair iCUE H150i Elite Capellix White, MB: ASUS ROG STRIX Z690-A GAMING WIFI D4, RAM: G.SKILL 64 GB KIT DDR4 4000 CL18 RipjawsV, GPU: Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB, SSD: Samsung 980 PRO 1TB + Corsair MP510 960GB + Samsung EVO 960 250 GB + Apacer AS340 SSD 960 GB + HDD 2TB Seagate BarraCuda 256MB SATAIII 7200rpm, PSU: Corsair HX1200 Platinum, CASE: SilentiumPC Signum SG7V EVO TG ARGB, Klávesnica + Myš: YENKEE YKB 3400 PANZER + HyperX Pulsefire Surge RGB//// Monitor: 32" Acer Predator XB323QKNV, 4K IPS, 144Hz //// NOTEBOOK: Lenovo Legion 7 (5800H + 32 GB RAM + 1TB + 2TB SSD + RTX 3070 8GB)

Návrat na "Nákupná poradňa"