Ako zasifrovat HDD?

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ako zasifrovat HDD?

Príspevok od používateľa Snake »

na to aby si zadával nejaké heslo či niečo, potrebuješ TPM Chip, bitlocker vie fungovať v nasledovných režimoch

TPM
TPM + Pin
TPM + Smart Karta
TPM + USB Klúč
TPM + Pin
TPM + Pin + Smart Karta
TPM + Pin + Smart Karta + USB Klúč
TPM + Smart Karta + USB Klúč
USB Klúč

Tieto režimy fungujú v Pre-boot prostredí, tj pred zavedením OS, po jeho zavedení fungujú nasledovné

TPM
Heslo
PIN
Smart Karta

Ak TPM nemáš, tak jediné čo vieš, je šifrovať oddiel OS tak, že BitLocker si na USB médium uloží svoj kryptovací kľúč (Pri TPM sa ukladá tam, a navyše chrání stroj ako celok, tj sleduje či neboli zmenené bootovacie súbory a podobne), a ten pri každom boote OS si on vypýta, inak nenabehne, po načítaní kľúča ho môžeš normálne vytiahnuť. Čo sa týka toho druhého disku, ak už máš zašifrovaný systémový oddiel (to je podmienka), tak ti BL môže ten externý disk odomknúť automaticky, môžeš doňho dodať aj dodatočnú autentifikáciu pomocou hesla (bola by blbosť šifrovať každý PC s ktorým príde ten disk do styku).

V prípade Win 7 a Win Vista problém nemáš, vedia to natívne, v prípade Win XP sa dá dotiahnuť update ktorý vie iba read only mód, nevie zapisovať.





.
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Ako zasifrovat HDD?

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Obnovujem temu,
Co ak nema TPM a potrebujem zasifrovat data na boot HDD kde bootuje Win 8.1 ma niekto skusenosti co mam robit, aky SW pouzit.
Dakujem vopred za vsetky info.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ako zasifrovat HDD?

Príspevok od používateľa Snake »

BitLocker s USB klucom/smart kartou





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12343
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Ako zasifrovat HDD?

Príspevok od používateľa HellAngel »

v pripade poskodenia usb kluca viem odomknut ssd inac?
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Ako zasifrovat HDD?

Príspevok od používateľa Leon »

Troška to tu obnovím. Pri kúpe nového notebooku plánujem klasický vymeniť za SSD a normálny dať miesto mechaniky. Kebyže som nechal klasický HDD a nainštaloval na neho WIN, tak by som si ho zahesloval a všetko by bolo v pohode. Ale takto mi zvykne nová partícia do ktorej sa po vybratí bude dať dostať. Aké viem tieto dáta ochrániť ? Upozorňujem dopredu, že ničomu z tohto čo ste tu písali som neporozumel :D Mohli by ste niekto vysvetliť laicky aby som sa do toho dostal? :)

Ďakujem vopred

Návrat na "Operačné Systémy"