Nedostatok pamäte, ako vypnúť hlášku ?

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Nedostatok pamäte, ako vypnúť hlášku ?

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Nechápem čo to má spoločné s machrovaním...keď ide všetko do RAM, tak to je rýchle na nezaplatenie...keď sa to má na disk zapisovať tak to aby som čakal kým sa načíta vyrovnávačka keď vypnem hru a otváram iný prohram...myslím že to sú už dávno zažité veci. A na SSD to zbytočne nechcem dávať.


Keď zapnem vyrovnávačku tak to už nehlási, ale pýtam sa znova či to ide vypnúť ja som riešenie nenašiel tak sa obraciam na vás. Nedostatkom pamäte netrpím že by mi to automaticky zatváralo programy, len tá hláška ma otravuje. podľa mňa to je nastavené na 25% pamäte, preto to vyskakuje že jej má nedostatok a pritom ešte voľné VŽDY vyše 1GB a môžem zapnúť ďalšiu vec ktorá zaberie 500MB a v pohode všetko ide.
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Nedostatok pamäte, ako vypnúť hlášku ?

Príspevok od používateľa dexterav »

ako som pisal hack alebo nieco podobne. staci ak ti 32b hra prekroci 2gb to mozes mat swap aj 300gb :)
nieco podobne stvaral skrim z hd packom. najprv to hackovali a potom urobili na to regulerny patch
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Nedostatok pamäte, ako vypnúť hlášku ?

Príspevok od používateľa r1z1ko »

OK, ďakujem.
Inak pre úplnosť robí mi to iba v hra World of Tanks, nikdy pri žiadne inej hre som to nezaznamenal.
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Nedostatok pamäte, ako vypnúť hlášku ?

Príspevok od používateľa valistar »

no vidis, mal som pravdu hned na zaciatku...

a preco sa snazit utlmit hlasku ked sa da jednoduchsie vyriesit problem ktory ju sposobuje? ;)
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Nedostatok pamäte, ako vypnúť hlášku ?

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Ale ja som nehľadal riešenie ako zväčšiť pamäť...vyriešiť to vyrovnávačkou viem aj ja :-) ale nebudem ju ďalej zapínať keď je potom PC prispaté a furt hrčí disk a na SSD to nebudem dávať aby to zbytočne zapisovalo. Mne išlo o to ako ju vypnúť...no zjavne Windows samotný nedisponuje takouto možnosťou ako ste mi naznačili.
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7967
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Nedostatok pamäte, ako vypnúť hlášku ?

Príspevok od používateľa CageJ »

disponuje, ale snazime sa ti vysvetlit, ze
A) v skutocnosti mas ovela menej volnej RAM
B) malo RAM
C) niektore hry spravne nenacitaju velkost/nevedia vyuzit
D) niektore hry/app ju proste vyzaduju...
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Nedostatok pamäte, ako vypnúť hlášku ?

Príspevok od používateľa valistar »

r1z1ko napísal:a na SSD to nebudem dávať aby to zbytočne zapisovalo
:) to myslis vazne?
SSDcko by bolo najlepsie asi nechat na policke nech sa mu nahodou nieco nestane :-)

... pagefile na ssdcku nejak rapidne jeho zivotnost neskrati ... s modernym diskom a s W7 sa netreba toho bat... maximalne tu velkost dat iba 1-2GB
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Nedostatok pamäte, ako vypnúť hlášku ?

Príspevok od používateľa r1z1ko »

CageJ, ok ďakujem, ja lenže keby som mal vážne kriticky málo miesta tak by sa niečo automaticky zavrelo a tak uvoľnilo miesto, lenže ono mi to stále len varovania hádže a to mi lezie na nervy...ak by mi to padalo alebo niečo podobné, nič nepoviem. Podľa mňa je pes zakopaný v tom že win to varovanie má nastavené na (dajme tomu) 20% z celkovej kapacity RAM a preto mi to preventívne hádže hlášku.


valistar, no práveže ja niesom z tých čo SSD optimalizujú a čo ja viem čo všetko, jedinú vec čo som spravil bolo vypnutie plánu defr. a ešte VRAM...ale zbytočné zapisovanie tam trpieť nemusím. (áno zbytočné lebo pamäť sa mi automaticky neuvoľňuje)
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Nedostatok pamäte, ako vypnúť hlášku ?

Príspevok od používateľa insomniac »

súhlasím s rizikom a opätovne tvrdím, že pagefile dnes už nemá (pozitívny) význam. tieto hlášky sú výsledkom
príšernej optimalizácie daných aplikácií. asi dva roky som fičal na 4 GB RAM a drvil všetko možné čo vyšlo a musím
povedať, že takéto hlášky som zaznamenal len pri Bttlefielde BC2. aj pri náročnejších hrách som podobnú hlášku nevidel

a swap znižuje životnosť SSD-čka. nie nejako majoritne, ale predsa len určitým podielom znižuje. a je fakt, že keď človek
vypne swap tak ten windows sa proste odrbzdí asi takým štýlom akoby ste na aute vypli klímu.

inak riziko ty máš 2 GB alebo 4 GB RAM? v podpise máš PC s 2 GB no tu v téme spomínaš 4 GB :?

4 GB je OK ale 2 GB je na Win7 málo, to by tá hláška bola celkom opodstatnená.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8586
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Nedostatok pamäte, ako vypnúť hlášku ?

Príspevok od používateľa shiro »

r1z1ko napísal:Nechápem čo to má spoločné s machrovaním...keď ide všetko do RAM, tak to je rýchle na nezaplatenie...keď sa to má na disk zapisovať tak to aby som čakal kým sa načíta vyrovnávačka keď vypnem hru a otváram iný prohram...myslím že to sú už dávno zažité veci. A na SSD to zbytočne nechcem dávať.
Keď zapnem vyrovnávačku tak to už nehlási, ale pýtam sa znova či to ide vypnúť ja som riešenie nenašiel tak sa obraciam na vás. Nedostatkom pamäte netrpím že by mi to automaticky zatváralo programy, len tá hláška ma otravuje. podľa mňa to je nastavené na 25% pamäte, preto to vyskakuje že jej má nedostatok a pritom ešte voľné VŽDY vyše 1GB a môžem zapnúť ďalšiu vec ktorá zaberie 500MB a v pohode všetko ide.
iny vyzname ako machrovanie a koledovanie si o problemy s OS vypinanie swapu totiz nema. Ked mas SSD nema to co byt pomale, sam mam swap na inom klasickom HDD a PC ide rovnako rychlo ako bez neho. A bez problemov.
Proste si swap zapni daj ho na normalny disk a neries tu tvoje umelo vyrabane problemy, kedze uz peknych par rokov vyrobcovia aplikacii kaslu na to ze dakto ma swapak vypnuty. Nikto na to riesenie nerobil pokial viem a je to strata casu riesit vypnutie nejakej hlasky...
r1z1ko napísal:Ale ja som nehľadal riešenie ako zväčšiť pamäť...vyriešiť to vyrovnávačkou viem aj ja :-) ale nebudem ju ďalej zapínať keď je potom PC prispaté a furt hrčí disk a na SSD to nebudem dávať aby to zbytočne zapisovalo. Mne išlo o to ako ju vypnúť...no zjavne Windows samotný nedisponuje takouto možnosťou ako ste mi naznačili.
prispate pc s SSD diskom...to mas co, nejaky 32MB SSD co bol druhy na svete s citanim 60MB/s ? :D netaraj aspon.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Nedostatok pamäte, ako vypnúť hlášku ?

Príspevok od používateľa insomniac »

hlúposť. win je po vypnutí swapu jednoznačne odbrzdený a keď už aj logicky pouvažuješ tak k ničomu inému nedospeješ.
je predsa len rozdiel swapovať z disku ako z RAM-ky no nie? HDD či SSD ... stále je to trabant oproti rýchlosti RAM-iek.

swap mal zmyselv minulosti, keď boli ramky svinsky drahé a kapacita disku to vedela kompenzovať. plus ten bandwidth
ramiek nemal ani gigabajt za sekundu pre čítanie. ale teraz v dnešnej dobe už swapovať na disk nemá zmysel.

Návrat na "Pamäte RAM"