Ako zistim falzifikat Semprona?

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
Comby
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 336
Dátum registrácie: Ut 01. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Kramáre

Príspevok od používateľa Comby »

AMD ma v CR obchodne zastupenie aj pre SR, na amd.com najdes aj telefonne cislo, ale nie e-mail. Ja by som skusil poslat e-mail na tech.support@amd.com, do subjectu musis dat "CPU Support".
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Príspevok od používateľa killswitch »

je to divne..urcite napis do amd,popripade predajcovi...
na tom snimku je vidiet rok 1999 a vtedy semprony urcite neboli..na druhej strane moze to byt rok kedy si zaregistrovali copyright na tento nazov...mozno to je pretaktovany nejaky dedusko...mozno v tom ma prsty aj tvoj predajca...kupoval si to ako zostavu,alebo samotny procak?
Používateľov profilový obrázok
magoo
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 213
Dátum registrácie: St 05. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Poprad, Zilina (26)

Príspevok od používateľa magoo »

no je tam toho... trochu sa im posunulo p pri pisani(paleni, alebo ako to vlastne robia). Podla mna je zrejme, ze to je male p a nie velke. Ved pozrite sa poriadne!
Používateľov profilový obrázok
mirke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa mirke »

podla mna je ten sempron uplne vporiadku, preslo mi uz rukami dost kuskov a plno z nich malo hnedu PCB, ten rok 1999 je je vporiadku je to na kazdom procaku k7 socketA. Ja by som to na tvojom mieste neriesil ten procak ti nema preco odijst, processory patria medzi komponenty, ktore odchadzaju najmenej, zvacsa iba ak nejakym prepetim, brutalnym taktovanim alebo mechanickym poskodenim
Používateľov profilový obrázok
Kuril
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut 28. Mar, 2006, 02:00

Som rad

Príspevok od používateľa Kuril »

Tak ste ma potesili :) ale skusim napisat do AMD pre tu srandu ... co mi povedia. VDaka za odpovede :wink:
Používateľov profilový obrázok
Kuril
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut 28. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa Kuril »

Procak som kupoval ako TRAY. A je normalne ak po par hodinach s chladicom a spucia tie 4 gumicky? Na mojom starom Semprone 2300+ su vzdy (aj po pol roku) ako nove... :roll:
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

to spucenie nebude nahodou tym ze tam pouzivas boxovany chladic ktory ma to medene jadro nizsie ako hlinikovy zakladnu a tak na tie gumicky tak netlaci a teraz pouzivas hladic ktory ma jednu rovinu zakladne a tak na tie gumicky je ovela vacsi pritlak.
dell noťas
Používateľov profilový obrázok
Kuril
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut 28. Mar, 2006, 02:00

Chladic

Príspevok od používateľa Kuril »

Pouzivam presne ten chladic ako predtym ... t.j. AC 2TC (sa mi zda) s fajnym medenym jadrom. Na kolko stupnov sa tieto procaky hreju? Ja mam od 47 po 59 stupnov...
Používateľov profilový obrázok
Kuril
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut 28. Mar, 2006, 02:00

OdpoveD z AMD

Príspevok od používateľa Kuril »

Pisal som do AMD :D a potvrdili mi toto:

Thank you for comtacting AMD.

Judging by the picture you sent us, your AMD processor appears to be an authentic AMD Sempron. Right below the "AMD Sempron" line on the black label is the original part number: SDA2800DUT3D. Your Sempron was manufactureredin July of 2005.

Thank you for supporting AMD.

tak uz som kludny :)
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Mate problemy :) . Samozrejme ze je pravy. Konkretne bol vyrobeny v 27 tyzdni 2005. 322-hy od stredu waferu (teda by to mal byt dobry kusok). Hnede PCB som mal radsej ako zelene, vacsinou sli o trosku vyssie. Z toho stitku sa da vycitat vsetko...
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
mirke
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 492
Dátum registrácie: Po 13. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Praha

Príspevok od používateľa mirke »

no neviem ja som mal zeleny Sempron 2300+ Thourgbred a siel na Msi K7N2 na 2205Mhz viac ho nepustili ramky a kamos mal hendy 2300+ Thorton na tej istej maticnej a nesiel viac jak 1900Mhz takze to bude zalezat fakt len od konkretneho kusu :D
Používateľov profilový obrázok
tovr1203
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 68
Dátum registrácie: Ne 27. Nov, 2005, 20:00
Bydlisko: Chomutov, CZE

Príspevok od používateľa tovr1203 »

Kdysi na toto tema bylo na svethardware nebo pctunning cz clanek. Nevim pøesnì kde (muselo by se to najit pøes google). Ale matnì si pamatuju, ze ty napodobeniny nemìly na krabickach na box verzich tu holografickou nalepku. Navic myslim, ze ty napodobeniny byly jen v asii a usa, do evropy se udajnì dostat nemìly.
CPU: A64 3700+ @2640MHz (240x11) + TT Sonic Tower; MB: GB K8N51GMF-9-RH, modbios F7b; RAM: 2x1GB GeIL 400MHz CL3; VGA: MSI 8600GTS OC Edtion, 256MB DDR3, 800/2100; HDD: Seagate 250GB(SATA300) + 200GB(ATA100); CD/DVD: DVD-Rom LG GDR8163B black, DVDRW Lite-On SHM165P6S black; case: GMC H-60 Phoong, zdroj: Levicom X-Alien 450W
Používateľov profilový obrázok
UFO
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 152
Dátum registrácie: Ne 06. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Banská Bystrica

Príspevok od používateľa UFO »

Tu je nieco o "remaked" Sempronoch.
Používateľov profilový obrázok
horvi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 22
Dátum registrácie: Pi 24. Mar, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa horvi »

:) pokial nerobi sarapatu nemas co riesit akurat ze spoliehat sa na zaruku je tiez nanic lebo napr. ja som si kupil ramku so zarukou 99 mesiacou z velkoskladu a je mi nanic lebo firma je uz v konkurze takze ... :D
Používateľov profilový obrázok
Kuril
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Ut 28. Mar, 2006, 02:00

Zatial v pohode

Príspevok od používateľa Kuril »

horvi napísal::) pokial nerobi sarapatu nemas co riesit akurat ze spoliehat sa na zaruku je tiez nanic lebo napr. ja som si kupil ramku so zarukou 99 mesiacou z velkoskladu a je mi nanic lebo firma je uz v konkurze takze ... :D
Zatial celkom stabilny. Teda na 100 percent stabilny. Vydrzal aj vsetky testy stability atD hry, programy, filmy, proste pohoda. Teraz ma stabilnych 40 - 50 stupnov podla zataze a teploty v miestnosti. A s tou zarukou mas pravdu, ale co uz tak to dnes je...

Návrat na "Procesory"