Zmeny politiky licencii Windows8 ? OEM ako krabicovka?

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Zmeny politiky licencii Windows8 ? OEM ako krabicovka?

Príspevok od používateľa CageJ »

Nepouzivat GPT a UEFI secure boot a mate po problemoch :). Zial problem je, ze nove notebooky budu ak uz nie su UEFI secure boot required..
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Zmeny politiky licencii Windows8 ? OEM ako krabicovka?

Príspevok od používateľa Snake »

Vsetky do jedneho su.





.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zmeny politiky licencii Windows8 ? OEM ako krabicovka?

Príspevok od používateľa AmOK »

http://kb.acronis.com/content/24018 ale s akym vysledkom to neviem. Aj support mal take vyhybave odpovede. S EASEUS to nefunguje vobec nikomu, co som chvilu googlil, aj ked vyrobca sa tvari... :D http://www.partition-tool.com/easeus-pa ... t-disk.htm Naco su potom k SSD dodavane tie klonovacie programy, ked su na hovno?
Este nieco zaujimave je tu, ale na dnes mam uz dost, nemysli mi to absolutne. http://forum.acronis.com/forum/35372 Najblizsie to ale rozhodne vyskusam. Tiez som zvedavy a je to ina motivacia riesit nieco doma na HW, ako len takto virtualne googlit z nudy.
Podla mna GUID musi ist nejako skopcit, resp. je to otazka casu. Nie? Inac mi to pride ako protipiratska ochrana smiesne, len s tym komplikuju zivot platiacim divakom.. :D
Su ine metody ako mat na pc validny OEM win a MS nema sancu s tym nic spravit. Toto klonovanie legalneho systemu ma zaujima koli uspore casu, asi ako vacsinu nestastnikov, ktorym to nefunguje.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Zmeny politiky licencii Windows8 ? OEM ako krabicovka?

Príspevok od používateľa Snake »

Pozri, toto neni výmysel MS, nadávaj na pánov z Intelu a EFI konzorcia. Samozrejme win sklonovať ide:
Q. Is it possible to make a sector-by-sector copy of a GPT disk?
A. No. The Disk and Partition GUIDs will no longer be unique. This must never happen. You can make a sector-by-sector copy of the contents of ESP or basic data partitions.

Q. Is there any way to copy a whole GPT disk using the OPK imaging tools?
A. Yes. However, there are some key caveats. The OEM Preinstallation Kit (OPK) initializes the Disk and Partition GUIDs to zero. On first boot of Windows, the operating system generates unique GUIDs. The OPK only supports generation of ESP, MSR, and basic data partitions.

If an application has recorded any Disk or Partition GUIDs it may break. Any applications, drivers, utilities, or firmware implementations supplied by system manufacturers or application vendors that rely on GUIDs should be capable of handling GUIDs that change from the OPK initialization values to those generated by the operating system.
Ale čo myslíš, zvládne to pánko koho sa to týka? Ja s OPK/SIM/WDT/ADK skúsenosti mám, takže mne to prob fakt nerobí, ale pán je slušne povedané v prdeli, nikdy to nerozbehá, nakoľko recovery médiá nie sú, a už aj refresh sa robí z WIMu čo bol OEM upravený pomocou SIM/IBT.





.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zmeny politiky licencii Windows8 ? OEM ako krabicovka?

Príspevok od používateľa AmOK »

Ved WIntel, tak som to myslel.. :D Dufam, ze sa koli tabletom konecne poriadne rozhadaju. :cool:
K tej diskusii som sa dopatral tiez. Mimochodom Norton rovnako 0 bodov: http://community.norton.com/t5/Other-No ... d-p/828684
Podla vsetkeho v tomto konkretnom pripade pride na tu druhu moznost a to bude reinstal a reaktivacia, to mas pravdu. :( Mozno tak dopadnu aj moje pokusy, zas tolko casu nemam a ked mi nieco dlho nejde, alebo tomu nerozumiem, tak to spravim to inac.
Na druhej strane na kazdu chorobu sa casom liek najde, takze ja zostavam optimisticky naladeny. UFI je relativna novinka a ked to poriesia nejaki rusi, tak uz nebude dovod nezarabat na platenych klonovacich nastrojoch.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Zmeny politiky licencii Windows8 ? OEM ako krabicovka?

Príspevok od používateľa Snake »

co tam chces prerabat? :D proste to je system akym to funguje, od zakladu, ani nejake upravene biosy nebudu, nakolko uz aj toto preslo komplet pod PKI.

PS: tvoj hejtersky pristup ma neskutocne udivuje, nie irituje, ale pripominas mi v komentaroch zarytich uhrovitich linuxakov ktory buchaju do stola ze nemaju ovladac na sietovku.

PPS: skusat nemusis, skusal som S-B-S aj s acronisom, ghostom a podobne, nerozbehol sa nikdy.





.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zmeny politiky licencii Windows8 ? OEM ako krabicovka?

Príspevok od používateľa AmOK »

Nechcel som to sem davat uz ked sme kecali okolo UFI, ale musim. Fakt nebudu? :D

...


Hej som dost zvedavy, az to hranici s tvrdohlavostou, to mas pravdu. :)
edit: inac ten link kludne premaz, ak to nesedi s pravidlami
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Zmeny politiky licencii Windows8 ? OEM ako krabicovka?

Príspevok od používateľa Snake »

To sú 2.1 (Win 7), poprosím 3.0 pre taký ProBook 4540 :).





.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zmeny politiky licencii Windows8 ? OEM ako krabicovka?

Príspevok od používateľa AmOK »

Ked bude ludi, ktori taketo veci zvladaju W8 zaujimat, tak aj biosy, resp. hacky budu. W8 je podla mna neatraktivny prepadak, to je ako zabijat cas pisanim virusov na Linux. Ak sa W8 rozsiri (comu ja moc neverim, aj ked paky MS su mocne..) a zacne nahradzat W7, potom to bude vyzva. IMO
Proste sa mi nechce verit, ze je to neprestrelna vec. Je to len SW, nie HW locknuty Intelom. A ked v tom ma prsty MS, tak tam musi byt diera, to je zakladne pravidlo. :D
Sranda musi byt, ber to tak polovaze, ja viem, ze si MS fanda, resp. dost ich obcas obhajujes.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Zmeny politiky licencii Windows8 ? OEM ako krabicovka?

Príspevok od používateľa Snake »

už začal, aj keď ty sa s takouto odpoveďou moc nevyrovnáš :-).





.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Zmeny politiky licencii Windows8 ? OEM ako krabicovka?

Príspevok od používateľa AmOK »

Cas ukaze.. GN a dik za zaujimavy pokec.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Zmeny politiky licencii Windows8 ? OEM ako krabicovka?

Príspevok od používateľa felipe25 »

To co tu pisete, teda znamena ze:
Kupim si novy book s balastom od vyrobcu, bude tam Win8. Klonovat by som neklonoval, recovery s balastom nepovazujem za dobru volbu. Teda chcel by som urobit to co vzdy. Format disku, instalacia Win8 s klucom na nalepke, a s instalacnym mediom ktore ma verziu ktore je na nalepke. A aktivovat cez fon, kedze cez net to nikdy na Windows7 neslo.
Teda nepojde to??
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Zmeny politiky licencii Windows8 ? OEM ako krabicovka?

Príspevok od používateľa Snake »

o akej nálepke hovoríš? videl si už nové ntb? COA nálepka neni





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Zmeny politiky licencii Windows8 ? OEM ako krabicovka?

Príspevok od používateľa felipe25 »

Nevidel. Cize, nieje sanca preinstalovat novy NB s Windows8 ak stratim recovery? Alebo davaju ku kazdemu instalacne DVD?
Btw, tomu co sa pytam, to myslim pojde tak ze si urobi Recovery DVD a pusti to na iny disk, CI ? :D Fajne to oddrbali potom
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Zmeny politiky licencii Windows8 ? OEM ako krabicovka?

Príspevok od používateľa CageJ »

Este raz, ak je tam W8 s GPT a UEFI Secure Boot, tak certifikat pravosti(COA) je priamo v UEFI. Ziaden stitok na pantoch. Toto omielam uz mesiace, ze coskoro W8 nepojde nainstalovat na PC bez UEFI. Pri RT je to nutnostou uz teraz. Co sa notebookov tyka povodne mali povinne az niekedy zaciatkom roka, ale ocividne zacali skor.

Návrat na "Operačné Systémy"