HAF X MATT BLACK

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Martin_RAZER_SVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: Po 06. Aug, 2012, 20:24
Bydlisko: Lazy pod Makytou

Re: HAF X MATT BLACK

Príspevok od používateľa Martin_RAZER_SVK »

Ale mi to ide pomalí :cry:

No myslím že to najhoršie mam už za sebou, dosť dlho som sa venoval úprave ventilátorov. Brúsil som každú nerovnosť a prelisok čo som na ných videl.
Takto vyzeral ventilátor pred úpravou:
Rotor
2.JPG
Detaily statoru (rámika)
3.JPG
Prelisky som brúsil s brúsnym papierom 120. Následne som ich prebrúsil 1000 a vyhladil všetky hrany. Potom som naniesol 2 vrstvy základnej farby na plasty Výrobcu som nemal odskúšaného ani som nikdy o nom nepočul no s výsledkom som bol spokojný (samozrejme som to zabudol odfotiť) potom nasledovalo opätovné vyhladzovanie s 1000-kou brúsnym papierom. Potom nasledovali dve vrství plniaceho tmelu v spreji
Výsledok vyzeral takto
8.JPG
A opäť nasledovalo vyhladzovanie 1000-kou brúsnym papierom. Potom už konečne došlo na striekanie vrchnou farbou :dance: použil som samozrejme ako s názvu témy vyplýva matnú čiernu farbu
Takto vyzerá rotor po nanesený vrchnej farby a zo zarovnaním stredom
9.JPG
A tu už je skompletovaný cely ventilátor
11.JPG

Ventilátor ma flujdne ložisko, výrobca použil len niaky riedky olej a pri originálnom stave vychádzalo od ložiska jemne šuštanie (po priložení ucha) no ja som použil vazelínu a tým sa problém odstránil a ventilátory teraz vytvára len aerodynamicky hluk :OK:
A tu je zaber na zatiaľ len polovicu pripravených ventilátorov druhu dorobím až keď budem mať narezané všetky diery a všetko pripravene na poskladanie kvôli tomu aby som ich neodrel.
13.JPG
CPU i5 4670k 4.2GHz,MB MSI Z87 MPOWER, RAM2x4GB KINGSTON HyperX Performance 2400Mhz Cl11 ,GPU Asus EHD5870+EK FC5870,D5 + Alphacool TOP, EK Supreme HF, 2x480 Alphacool Nexxxos UT60/XT45, case CM HAF X,PSU Seasonic x-650

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"