prehrávač MKV

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: prehrávač MKV

Príspevok od používateľa j4ro »

Obrázok
Gumkac napísal:toto ze sa znemoznila asociacia formatov je volovina
Snake napísal: kúpil pár renderov na h264 a rôzne iné formáty...
keď to nevieš robiť, nenadávaj...


Nenadávam, uviedol som nedostatky.
Nikde som nespomínal automatickú asociáciu. Narážal som na to, že vo Win 8 museli vyšpekulovať priradenia cez windowsácky ovládací panel (viď screen), lebo iné priraďovanie už nebolo možné.

A predpokladám, že si kúpil kodeky pre h264 a rôzne iné formáty .
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: prehrávač MKV

Príspevok od používateľa Snake »

Aké nebolo možné? Automaticky ja stláčam položku video v tvojom screene, toto ti priradí video/audio formáty a následne vo windowsáckom paneli vidíš všetky možné priradenia. Ano, mám kúpený napríklad CoreAVC, jeden z naj dekóderov pre h264.





.
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: prehrávač MKV

Príspevok od používateľa j4ro »

Presne o tom celý čas píšem. Pred 8-mičkou stačilo kliknúť na tlačidlá video a použiť. Teraz to neovplyvní nič.

Preto integrovali do programu nastavovanie cez ovládací panel, ktoré tam v starších verziách MPC-HC nebolo.

Áno, sú to 2 kliknutia naviac, ale u PotPlayeru nie sú potrebné.

CoreAVC je fajn. Väčšinou sa odporúča pre staršie zostavy, ktoré majú problém s plynulým prehravaním 720p a >.
No mne sa viac osvedčil pri odstraňovaní sekaníc WMP 12 (resp. jeho kodeky).

Univerzálnym riešením sú dobre prispôsobovateľné LAV dekódery, ktoré používa aj PotPlayer.
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: prehrávač MKV

Príspevok od používateľa Snake »

j4ro napísal:Presne o tom celý čas píšem. Pred 8-mičkou stačilo kliknúť na tlačidlá video a použiť. Teraz to neovplyvní nič.
Ešte stále si chceš trepať to svoje či pochopíš že po kliknutí na video MPCHC zasociuje dané formáty pridaním tried do HKEY_CR čím aj Windows v budúcnosti vidí že nejaký MPC-HC nejaké formáty používa? Funguje to úplne tak isto ako v XP, vo Viste aj v Seven. Rovnako ako aj v sedmičke, stačí teraz kliknúť na video, a na apply, a dané formáty si vezme MPC-HC. :rolleyes:





.
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: prehrávač MKV

Príspevok od používateľa j4ro »

Následne tu už fičí, no prvé priradenie je potrebné spraviť v ovládacom panele.

Nič to nemení na vyššie napísanom, že v PotPlayeri ďalšie nastavenie potrebné nie sú.
Nehovoriac o možnosti automatického priradenia počas inštalácie.
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: prehrávač MKV

Príspevok od používateľa Snake »

j4ro napísal:Následne tu už fičí, no prvé priradenie je potrebné spraviť v ovládacom panele.
Nie nie je :rolleyes:





.
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: prehrávač MKV

Príspevok od používateľa j4ro »

+ Ticket #2737, Improve file associations on Windows 8.
The system dialog will be used to set MPC-HC as default handler since it is not possible anymore to do that programmatically.
Zdroj: http://sourceforge.net/projects/mpc-hc/ ... .6366_x86/

Je
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: prehrávač MKV

Príspevok od používateľa Snake »

Ty si čítaj changelogy, ja ti hovorím prax, dokonca stará verzia 1.5.0.2827 s tým problém nemala, dnes som aktualizoval na poslednú, a hádaj, tá s tým tiež problém nemala. takže kľudne si vypisuj tvoje žvásty :-)

PS: nauč sa pochopíť písané vety, lebo aj tá tvoja odpoveď je mimo





.
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: prehrávač MKV

Príspevok od používateľa j4ro »

Mal som starú verziu, v ktorej vôbec nefungovala asociácia, toľko k praxi. Changelog sa týka prvej opravenej verzie.

Obraňovať sa čítaním changelogov :facepalm: Čítanie neškodí a umožňuje pochopiť súvislosti.

/Mimo? Nepíšeme o asociácii v MPC-HC?

Či nesprávny názor = dôvod na varovanie/ban?
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: prehrávač MKV

Príspevok od používateľa Snake »

1.5.0 je verzia je z leta 2012, asociácia fungovala korektne, stačí takto napísať aby si pochopil?

PS: nerozplač sa tu :-)





.
Používateľov profilový obrázok
ujo Andydúla
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5407
Dátum registrácie: Po 03. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dlhé diely

Re: prehrávač MKV

Príspevok od používateľa ujo Andydúla »

shiro napísal:
ujo Andydúla napísal: Chcel som tým povedať, že Media Player Classic mi nedokáže zobraziť titulky, či už externé, alebo obsiahnuté priamo v MKV.
keby si netrepal....
ujo Andydúla napísal:Ďalšia vec je, že Media Player Classic má problém pri prehrávaní FullHD videa s náročnými scénami, jednoducho to seká.
keby si netrepal...
ujo Andydúla napísal:Ja Media Player Classic používam dlhé roky ako prehrávač na všetko, doteraz som s ním bol veľmi spokojný, netvrdím, že sa tieto nedostatky nedajú odstrániť, ale jednoducho sa mi po tom nechce pátrať, radšej vymením prehrávač a mám pokoj.
Nemas po com patrat, mne tiez fici MPC-HC uplne v pohode pod win8 x64. ziadne sekanice ani ine problemy sa nekonaju. Aj titulky a kapitoly prehravam.
Máš pravdu, len z nudy trepem, zakladám vlákno z dôvodu posthuntingu, Media Player Classic je absolútne funkčný a bezproblémový.
Ale zvláštne je, že POT player mi, ako sa zdá vyhovuje lepšie, než zdanlivo výborne fungujúci MPC.
Full HD videá nesekajú, titulky sú prehrávané korektne.
Možno sa trebalo pohrať s nastaveniami, či s kodekmi, ale ja na to jednoducho nemám čas, je pre mňa jednoduchšie nainštalovať si funkčný prehrávač, ktorý to vie aj bez mojich zásahov.
Ale aby si sa ukľudnil: nech žije Media Player Classic! :-D

Chlapcom ďakujem za POT Player :good:
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Core i5 2500K @ 4,7 GHz @ 1.36v + Prolimatech Megahalems Rev.B + Thermal Grizzly Kryonaut + Noctua NF-F12 PWM MB: MSI P67A-GD55 VGA: EVGA GeForce GTX 980 4GB SC ACX2.0 + Prolimatech MK-26 + 2 x Noctua NF-A14 PWM + Gelid Solutions Extreme GC1 + RAM: Crucial 16GB DDR3 1600MHz CL8 Ballistix Tactical LP HDD: Samsung 256GB SSD + WDC WD1003FBYX-01Y7B0 1TB + Samsung EcoGreen F4 2TB DVD-RW: Samsung SH-S223F PSU: Superflower 550W Golden King - SF-550P14PE Mouse: Logitech G3 Display: Hewlet Packard HP w2408h Case: Antec 300 + Intake: 2 x Nexus D12SL-12@800 RPM / Outtake Nexus D12SL-12@800 RPM + Noctua NF-A15 PWM Sound: ASUS Xonar DX + Yamaha AX-892 + B&W 602s3 + B&W ASW CDM
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: prehrávač MKV

Príspevok od používateľa j4ro »

PotPlayer sa s MPC-HC nedá porovnávať. ;)

Po inštalácii sa ešte hrám s nastaveniami, ale určite nie je potrebné kupovať ďalšie kodeky alebo riešiť primárne záležitosti ako priradenie formátov či pošahané OSD.

Keby ešte podporoval javu ako Arcsoft TMT, tak by bol kompletka pre domáce kino.
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2149
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: prehrávač MKV

Príspevok od používateľa zoom »

A teraz sem pridam aj ja moje mudrosti, kedze sa tymito vecami zapodievam. Najprv k prehravacu:
• Vsetky somariny ako SMPlayer, KMPlayer, MPlayer, GOMPlayer, PotPlayer a podobne uplne nenavidim, lebo vyzeraju presne ako keby ich robil nejaky linuxovy student o prestavke - nedorobene, skarede, k nicomu
Splash Pro - jediny prehravac, ktory za nieco stoji. Velmi rychlo otvara aj velke subory, ma prijemny vzhlad. Ale nepouzijeme ho. Preco? Nepodporuje 10-bitove (Hi10P) filmy, ktore sa teraz rozmahaju (hlavne anime).
Media Player Classic - uplna klasika. Jednoduchy, rychly, free, neinstaluje sa, ziaden adware, . Hovorit o nom ako ze nieco nepodporuje je neznalost mapy.

A tu je cely navod, ako dosiahnut dobre prehravanie x264 filmov:
0) Odinstaluj vsetky doterajsie sracky. Hlavne kdejake codec packy, nech uz su prehlasene za akokolvek dobre.

1) Stiahneme Media Player Classic. Povodne verzie (od Gabesta) uz davno nie su aktualizovane. Niekto tu dal dobry link na xvidvideo.ru, kde boli novsie verzie (do MPC-HC 1.6.3), ale aj tam su uz neaktualizovane. Po novom je niekolko buildov. Ja odporucam stiahnut nove MPC-HC 1.6.7 buildy odtialto a to konkretne x86 Lite verziu [link]. Stiahni *.7z a rozbal. Preco Lite? Pretoze neobsahuje kdejake preklady a interne filtre, ktore nebudu kafrat do nasho nastavovania a nemusis ich rucne vypinat.

2) Dalej stiahneme LAV Filters [link], ako tu uz niekto spominal. Su to skvele kodeky pre audio/video/titulky a jednoducho funguju. Ziadne sranie sa s nepotrebnymi blbostami. Optional step 1: Pri instalacii sa ta bude pytat, ake rozne formaty to ma otvarat. Pri LAV Splitteri zrus zaskrtnutie Matroska/WebM (vysvetlim neskor). Uplne zakladne nastavenie by som videl taketo:
• LAV Splitter: na zalozke LAV Splitter si mozes dat preferovane Audio. Ja mam "jpn,eng" (bez uvodzoviek), takze ked ma film viac audio-stop, preferujem japonsku a az za tym anglicku (kvoli anime). Nie je nutne to vyplnat, ale ked mas podobne preferencie s filmami, mozes si vyplnit podla seba. Kody krajin su podla ISO 3166-1 alpha-3.
• LAV Audio: Ak neposielas zvuk do receivra, tak nechces mat zapnuty Bitstreaming (default). Na Mixing zalozke si zapni Enable mixing napr. na stereo, ak mas 2 repraky a budes si pustat 6-kanalove filmy.
• LAV Video: Nechaj vsetko defaultne. Ak chces, mozes zapnut HW akceleraciu (napr. DXVA2 alebo CUVID podla grafiky). Ja som vsak odporca HW akceleracie a vsetko nechavam na CPU (None).

3) Toto je pokracovanie Optional step 1. Nainstaluj Haali Media Splitter [klik]. Preco nepouzit splitovanie .mkv cez LAV Splitter? Lebo si povedal, ze chces mat podporu chapters, co predpokladam su ordered chapters a tieto podporuje tusim len Haali. Takze stahuj a instaluj.

4) Na titulky chces xy-VSFilter [klik]. Stiahni si 32-bit *.7z archiv a rozbal ho tam, kde mas rozbaleny MPC-HC. Nasledne ho cez command-line zaregistruj prikazom regsvr32.exe VSFilter.dll. Tak je to najcistejsie. Ak si netrufas, zvol 32-bit instalator a nainstaluj, spravi vsetko za teba.
No a preco nepouzit interny titulkovac v MPC-HC? Jednoducho preto, lebo zle funguje. Chces nejake vecerne citanie? Citaj tu. Nevyhody: ISR (interny MPC-HC titulkovac) renderuje titulky az po vyrenderovani vysledneho obrazu videa, cize titulky su pekne ostre. VSFilter ich nacpe do videa pred vyslednym renderom a titulky su zvacsene spolu s videom. Takze ak mas nejaky hovno-DVD-rip s malym rozlisenim, budes mat kostrbate titulky. Kedze vsak zijeme v roku 2013 a pozerame 720p a 1080p filmy, toto nepredstavuje ziadny realny problem. Navyse ziskas funkcne titulky. Prima bonus.

5) Optional step 2: Instalacia madVR renderera [klik]. madVR je asi najlepsi renderer, co mozes dnes pouzit. Najlepsi = najkvalitnejsi, takze narocny na vypoctovy vykon. Je to este taka patlanina, ze sa "tazsie" instaluje, nie je uplne uzivatelsky privetivy a ma milion nastaveni, ale vysledky ma dobre. Preto je to optional step. Na PC som si ho nedal. Na HTPC ho samozrejme mam.

6) Nastavenie MPC-HC:
• Player: zaskrtni Store settings to .ini file (mame radi portable veci, nie chujiny roztahane kade tade po registroch a %ProgramData% foldroch)
• Player - Formats: asociuj s cim chces, alebo klikni na Video button a daj Apply
• Player - Logo: vyber logo od Marcela Hoffsa :-)
• Playback: zrus fajocku pri Auto-load subtitles
• Playback - Output: ak si neinstaloval madVR, vyber Sync Renderer; ak si instaloval madVR, vyber... tada... madVR
• Audio Switcher: vypni ho uplne hore (neviem, ci je vypnuty by default)
• Optional! Tweaks: vypni Use Windows 7 Taskbar features a nebude vyfarbovat taskbar tlacitko podla prehrateho casu vo filme. Ja to nemam rad, ale nie je nutne to vypinat

Uz ma dalej nic nenapada, takze je to asi vsetko. Nastavenie madVR sem nepisem, lebo to este nemam uplne overene. Na nete najdes urcite nejake rady, ale ja si chcem vyskusat vlastne veci, alebo aspon nastudovat teoriu. Do tej doby ohladom madVR nerozdavam rozumy.

Po absolvovani tohto budes prehravat vsetky mozne x264/mkv subory, ci uz normalne alebo 10-bitove enkody spolu s peknymi stylizovanymi titulkami. Neexistuje, aby bol s niecim problem. A hlavne to mas pekne ciste.

Len jednu vec nechcem, aby si urobil: ze sa pozries na tento navod, chytis sa za hlavu, ze ake je to zlozite a radsej si nainstalujes nejaku all-in-one kravinu. Toto je naozaj ten korektny sposob, ako kvalitne prehravat videa. Mas tam aktualizovany a free prehravac, perfektne kodeky, najlepsi renderer a najrychlejsi bezproblemovy titulkovac. A ako bonus pre teba, mkv splitter s podporou ordered chapters. Pokial sa ti to bude zdat stale tazke, mozem sa este aj TeamViewerom napojit a za 10 minut vsetko nastavit. Niekedy asi naozaj spisem vlastny navod How to configure HTPC the correct no-bullshit way.
Používateľov profilový obrázok
j4ro
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 973
Dátum registrácie: Pi 19. Mar, 2010, 18:37
Bydlisko: Humenné

Re: prehrávač MKV

Príspevok od používateľa j4ro »

zoom nedorobený a škaredý je Media Player Classic Home Cinema.

Tiež sa problematike venujem a neodporúčal by som nevyskúšané bludy.

PotPlayer je stabilný, štýlový prehrávač, ktorého používanie nevyžaduje 150 riadkový návod. Fetišistických návodov ako si uviedol je kade-tade hafo. Prečítajú ich 2% percenta užívateľov fóra a 1% ich vyskúša.

Lebo..
1. ako napísal aj ujo Andydúla, nikto nebude strácať čas nastaveniami audio, video kodekov atď, keď si môže nainštalovať PotPlayer nevyžadujúci ďalšie zásahy,

2. takéto návody vyžadujú isté vedomosti o problematike a poznanie súvislosti, inak končia sťažnosťami testujúcich,

3. ešte aj pri pochopení a aplikovaní správneho postupu nie je zaručený očakávaný výsledok. Predsa nejde o integrované riešenie, ale kombinovanie, kde je viac príležitosti pre chyby.
zoom napísal:Neexistuje, aby bol s niecim problem
Citovanou vetou si už dosť uletený príspevok zaklincoval :rofl: .

Ošklivosť PotPlayeru môžeš posúdiť na týchto screenoch.

Obrázok
Obrázok
Som zelený a rozdávam dvojaký meter týždenne. Kto som?
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: prehrávač MKV

Príspevok od používateľa shiro »

j4ro napísal:Presne o tom celý čas píšem. Pred 8-mičkou stačilo kliknúť na tlačidlá video a použiť. Teraz to neovplyvní nič.
asi som tiez nejaky divny, ale mne to funguje rovnako s tou asociaciou, ako Snakeovi.
ujo Andydúla napísal: Máš pravdu, len z nudy trepem, zakladám vlákno z dôvodu posthuntingu, Media Player Classic je absolútne funkčný a bezproblémový.
Ale zvláštne je, že POT player mi, ako sa zdá vyhovuje lepšie, než zdanlivo výborne fungujúci MPC.
Full HD videá nesekajú, titulky sú prehrávané korektne.
Možno sa trebalo pohrať s nastaveniami, či s kodekmi, ale ja na to jednoducho nemám čas, je pre mňa jednoduchšie nainštalovať si funkčný prehrávač, ktorý to vie aj bez mojich zásahov.
ked mas bordel v OS, za to ja nemozem....ako mi inac vysvetlis, ze mi FHD videa nesekaju, a titulky v pohode prehravam? A to kludne hned aj po cistej instalacii OS, len s nahodenymi ovladacmi na HW. Mam to odskusane uz x-krat, viem o com hovorim.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB

Návrat na "Programy a problémy s nimi"