HDD pre 24/7 -WD Red alebo Seagate Pipeline?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
adun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 578
Dátum registrácie: Ne 04. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: HDD pre 24/7 -WD Red alebo Seagate Pipeline?

Príspevok od používateľa adun »

mam 5 rocny WD 320gb (re3 enterprise), pouzivany na system, hry a dl/ul, co bezi 24/7 a ziadny naznak ze by nedal dalsich 5 rokov. :good:
to co ty potrebujes zvladne podla mna aj wd green s prstom v zadku.
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: HDD pre 24/7 -WD Red alebo Seagate Pipeline?

Príspevok od používateľa schyzoy »

adun - prajem Ti tych dalsich 5 rokov, vazne. Mne vsak klakol ten 250GB v priebehu 2 dni - najprv zacal viacej "seekovat", potom prestal citat z druhej particie (zacal som zachranne kopirovanie toho, co este islo), na druhy den uz neslo ani C: (prva particia).

A to tiez slapal ako hodinky, myslel som ze vydrzi "vacnost"...
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: HDD pre 24/7 -WD Red alebo Seagate Pipeline?

Príspevok od používateľa mp3turbo »

konstrukcia 250GB diskov bola trosicku inde ako je konstrukcia 2TB modelov ; tie komponenty su velmi odlisne.
Dalej, podla jedneho kusu co ti skapal predsa nemozes odsudit celu znacku a vsetky modelove rady - asi chapes ze je rozdiel medzi "co najlacnejsim konzumerskym diskom" a "diskom priamo urcenym do 24x7 prevadzky" a este nad nimi postavenymi "enterprise-server modelmi".

To je dovod preco 3TB WD Caviar stoji o polovicu menej ako 3TB WD RED a ten stoji o polovicu menej ako Seagate Constellation a ten stoji o polovicu menej ako SAS disky. Len tak pre srandu, najpomalsi teda 10.000rpm 600GB SAS disk znameho vyrobcu serverov sa predava za 277eur bez dph po zlave. 15000rpm model radsej neprezradim lebo by ste niektori mohli upadnut do komy. Pekna cenovka za 600giga, ze ? Ale konstrukcia a samozrejme aj vykon tych SAS diskov je niekde inde. Normalne disky nemaju sancu vydrzat toho tolko kolko tieto SASove. Aj za to sa plati. Jasne, aj znacka a enterprise prostredie vyhana cenu hore, isteze.

Rovnako mas dovod preco Dacia stoji tolko penazi kolko stoji a uplne rovnaka trieda auta avsak v "trosku inom prevedeni" od cojaviem Mercedesu alebo Volva stoji daleko viac ako dvojnasobok.

Biki : pozdravuj chlapcov veselo, nemam absolutne cas na nic a niektora z mojich uchyliek proste musela zobrat za svoje. Tento rok som este pred polnocou spat nesiel.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: HDD pre 24/7 -WD Red alebo Seagate Pipeline?

Príspevok od používateľa schyzoy »

Jasne ze nemozem ani nebudem kvoli jednemu kusu "odpisovat" celu znacku :-)

Len proste dam sancu zrejme aj Seagate, nech sa ukaze (pojdem pre istotu do tej Pipeline serie, urcenej do 24/7 a 3r zarukou)
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3

Návrat na "Nákupná poradňa"