Televízor do 500,-

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa mp3turbo »

static-x ty uz mas volebne pravo ? Tak si ho prosim ta nechaj zobrat. Urobis nam vsetkym len a len dobre.

Zbierka overenych a overitelnych vedeckych argumentov ktore si predviedol a bravurnej logiky s neprekonatelnymi zavermi by otriasla hodne velkym kontinentom. Ale fakt ze hodne velkym.

PS: úžastný ako si chcel napisat sa poprve pise úžasný teda bez toho T a podruhe kedze si mal zaujem vyjadrit mnozne cislo, malo by tam byt makke i na konci. Takze namiesto uzastny odbornici si spravne mal napisat uzasni (úžasný odborník, úžasný človek, ale potom su úžasní odborníci, úžasní ľudia atď). Cely tvoj prispevok je takyto uzastny, mimochodom.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2147
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa zoom »

juraj74: Rozmyslas dobre. Vacsia uhlopriecka sa celkom urcite oplati. Ono mnoho ludi je uplne zhrozenych nad tym, ze napriklad niekto sleduje 50" TV z dvoch metrov. Podla takych spiatocnickych upalovacov carodejnic by ti uz davno mali vypadnut oci z hlavy. Pritom pred monitorom sedia este blizsie, "lebo to je nieco uplne ine". Opat si mozes otvorit moju jednoduchu kalkulacku a urobit si maly vypocet. Akurat som ju pri tejto prilezitosti trosku updatol, doplnil nejake uhlopriecky a osetril vstup proti pochybnym hodnotam. V ramci mojich chabych znalosti.
Konkretny priklad: Od TV chces byt 2,5 metra. Podla podpisu mas 24" 16:9 monitor. Ak by si si kupil 50" TV a bol od nej 2,5 metra, budes mat rovnaky zorny uhol, ako keby si od tvojho monitora sedel 120 cm. Predpokladam, ze tolko od monitora nesedis. Ale niektori ludia by chceli, aby si tak sedel, lebo keby si bol blizsie, tak by si mal okamzite oslepnut a zomriet na bolest hlavy. Daj radsej prednost jednoduchej matematike.

Co sa tyka konkretneho modelu, s tym P50ST60E budes spokojny, ale je to predsa uz len skoro o 400,- € viac, nez tvoja povodna cena. Problem je, ze Panasonic tento rok dost zjednodusil svoj lineup, takze pod ST60 je uz len X60, o ktorom sme sa bavili predtym. Stoja tie styri stovky za priplatok na ST60? Ja si myslim, ze ano. Ked normalne zarabas, je to dajme tomu za mesiac nazad, ale potom sa budes 2-3 roky pozerat na viditelne lepsi obraz. Celkom dobry deal. Opacne to uz neplati ("Aha pozrite, usetril som 400,- € a teraz sa mozem 2-3 roky pozerat na horsi obraz"). Porovnatelny konkurent od Samsungu (PS51F5500) stoji takmer rovnako a hoci minuly rok boli Samsungy celkom dobre (rozumej nedomrdane roznymi chybami), stale by som siel do Panasonicu ST60.
mFoXsLy
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 115
Dátum registrácie: Ut 29. Jan, 2013, 11:45
Bydlisko: Poprad

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa mFoXsLy »

Moja rada, urob to ako ja: Stiahni si film vo full HD na usb kluc, chod do predajne (u mna nay), skoro vsetky telky maju prehravanie z usb, a skusaj rad radom kvalitu obrazu, predavac ti ochotne poradi (pomoze), ak nebude blb. :D
U mna jednoznacne vyhral Samsung UE40F6200, kupu nelutujem...
PC1: i5-4570 - coolink corator DS --- ASUS H87-PLUS --- Kingston HyperX Genesis, 1600Mhz, 2x4GB ---SSD crucial M4 128GB --- Seagate Barracuda 7200.12 - 1TB --- WD My Book - 2TB --- MSI gtx 750ti, 2GB --- Samsung syncmaster P2470 --- Fractal Design Define R4 (2x fractal, 3x noctua) --- Seasonic SSR-550RM 550W 80+ Gold --- A4tech X7, A4tech BLOODY V4 --- Zalman ZM-K400G --- kurzweil ks-40a, Creative X-Fi Surround 5.1 PRO
PC2: Intel Pentium G3420 - GELID Tranquillo + noctua --- MSI B85-G43 --- Kingston 4GB DDR3 1600MHz CL9 HyperX blu Edition --- Crucial M500 120GB 7mm --- samsung 250gb --- Western Digital Red 2000GB --- Corsair 330R Carbide Series --- Seasonic S12II-520 --- ASUS GTX650 TI-2GD5
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa tarezni »

Zase v predajni sa to realne otestovat neda,mas tam strasne vela svetla,co doma vacsinou budes filmy kukat v relativnej tme a az pri tme sa ukazu realne farby TV.
Ja som si kupil Samsung UE46D8000 pred rokom a pol za 1300 €,kamos si kupil asi 2 roky dozadu LG 60" FULL HD telku,myslim ze ani LED to nieje a mam dojem ze to je plazma za 1030 € a vzivote by som moju telku nevymenil za jeho.On si kupil velku telku s hovnovym obrazom,ja mensiu,no kvalitnejsiu.Tu sa ale bavim uz o trosku drahsej TV.
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
LoPiO
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1474
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Brno

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa LoPiO »

Ja len poviem, ze AndrejSVK a Zoom vedia co hovoria, cize bral by som podla ich rady.

Inak do tej predajne by som osobne nesiel, pretoze pozerat na neskalibrovane TV to uz je ale moznost vyberu.
Nechcem nikoho urazat, ale kolko ludi vie ako maju vyzerat realne farby na TV/Monitore. Pretoze vacsina ma aj tak nastavene teple farby aby to malo co najkrejsie farby, ale co to ma spolocne z realitou, ked sa pozriem z okna ? Na take animaky a hry este ok, ale na filmy. Ani v kine nemas skvely obraz, ale nechodime tam kvoli tomu.

Ja by som ti poradil projektor, pretoze uhlopriecka je urcite viac ako nejake super uber LCD, ale zase nemozes to mat pustene v pozadi namiesto radia. Cize z tochto radsej vacsiu plazmu ako mensie LCD. Ja mam uhlopriecku okolo 2,2m na nic moc projektore 1024x768 a nemenil by som to LCD s polovicnou uhloprieckou. A to som ich uz videl vela u znamych.

Samozrejme pokial sa ti raz paci obraz z LCD s farbickami, tak ti velmi chlalani nepomozu.

Tot mojich 50 centov do tejto diskusie.
I found paradise, it`s Ibiza.
I found heaven at Decibel Outdoor festival - Beekse Bergen , ilvarenbeek, Netherland
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa scarinko »

pocuj tarezni tu tvoju uber telku aka najvyssia rada od Samsung schova do vacku aj obycajna 50ST60.
Za 1356 evri moze mat chalan 50GT60a to by sa ten samsung asi rozpadol keby videl ten obraz
porovnavat nieco s cimkolvek od firmy LG (ako minule som sa silno zamyslel a nenasiel som jedinu elektro vec od LG ktora by nebola smejd) je scestne.

Chces umelohmotny hnusny vygrcany obraz? chces aby ludia vyzerali ako figuriny vo vyklade? chces? tak si kup LCD

Chces pekny obraz, realne farby, super odozvu? kup si plazmu.

Ze to zere kusok viac? No a co? kolko to bude stat? 1 alebo 2 evra mesacne viac na elektrike?
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa tarezni »

Si sa pekne vykecal,na taku telku mozes ty akurat tak cumiet z vylohy.Kto porovnava LG?O LG nepadla ani zmienka,tak neviem co trepes.
scarinko napísal:Chces umelohmotny hnusny vygrcany obraz? chces aby ludia vyzerali ako figuriny vo vyklade? chces? tak si kup LCD
Tak tu je vidiet aky si odbornik :facepalm: si obraz z LCD/LED videl asi len niekde vystaveny,kde nebolo nic nakalibrovane,ked taketo nieco vypustis :hysterical:
Ked som siel kupovat LED,bola to par rocna novinka a ked som 3D LED (3D bolo vypnute) videl bezat v Orange predajni,tak som sa az zhrozil aj s kamosom,ze telenovelacky obraz budem mat aj ja,skoro ma to az odradilo od kupy TV,no nastastie sa tak nestalo a obraz som si v pohode nastavil aby bol krasny,bez efektu telenovely.Hoc aky dokument pozeram,farby,obraz je krasny,prirodzeny ako keby som tam bol.Tak asi len tolko z realneho pouzitia LED LCD :cool:
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa scarinko »

tarezni napísal:Ja som si kupil Samsung UE46D8000 pred rokom a pol za 1300 €,kamos si kupil asi 2 roky dozadu LG 60" FULL HD telku,...
cize kto tu kecal o LG??? :laugh:
tarezni napísal:Si sa pekne vykecal,na taku telku mozes ty akurat tak cumiet z vylohy.
Nemusim, ja mam GTcko doma :laugh:
tarezni napísal:Hoc aky dokument pozeram,farby,obraz je krasny,prirodzeny ako keby som tam bol.Tak asi len tolko z realneho pouzitia LED LCD
v tomto pripade je to ale chyba zraku a mal by si ist k oftalmologovi
tarezni
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 310
Dátum registrácie: St 12. Jún, 2013, 12:07
Bydlisko: Bratislava - NM

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa tarezni »

Toto som nebral ako porovnavanie v pravom slova zmysle.
GTcko je nic...
No to asi nie,kedze ti to potvrdi hockto,kto taky telkac videl v reale,nie cez vylohu.Skus popozerat forum zamerane priamo na telky,tam ti to hned vyjasnia odbornici v pravom slova zmysle ;)
Vidim ze si nepocul este o takom niecom,ze kazdy clovek vidi farby a odtiene farieb inac,cize ak by si videl aj na dobre nakalibrovanej LEDke zly obraz,potom je to znamenie ze treba navstivit ocneho.
ASUS P7P55D-E;INTEL Core i7-860;nVidia GeForce GTX680 4GB OC;CORSAIR DDR3 2x4 GB 1600MHz CL 8 Vengeance;
Crucial M4 256GB & WD 2 TB;WD 1 TB External;Creative Sound Blaster X-fi Titanium HD;EUROCASE MiddleTower 550;
Corsair GS700 W;Microsoft SET: Wireless IntelliMouse Explorer 2.0 & Wireless Desktop Elite Keyboard;
Logitech Z-5500 Digital;Samsung 24" LED FULL HD Monitor/TV;TV: Samsung UE46D8000
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa Andre »

Kedy sa uz budu rozdavat bany aj za trepanie somarin? :)
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa killswitch »

to presne neviem :) co som ale chcel povedat je, ze po slovensky je to vyklad a nie vyloha :P
static-x
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 391
Dátum registrácie: Pi 31. Máj, 2013, 14:45
Bydlisko: Námestovo

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa static-x »

poradim uzivatelovi len jedno pokial chces telku na blizku a nezalezi ti extremne na kvalite ( to zrejme vidia len fanatici ) chod skor do LCD pokial nechces za najblizsie roky nosit hned okuliare ... plazma nieje zla ale ma aj svoje nevyhody , to iste plati aj pri 3D TV nedavno bol aj o tom clanok ako vela ludi po tom co mali 3D telky zacali chodit na ocne
CPU - INTEL Core i5-4670K Chladic - GELID chladič CPU GX-7 MB - ASRock Z87 EXTREME3 PSU - SEASONIC M12II-620W SSD - Intel 180GB 520 HDD - Seagate 2TB Barracuda GPU - GIGABYTE nVIDIA GTX780 CASE - COOLERMASTER Dominator CM-690 II
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11511
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa Andre »

Plazmove ziarenie prejde cez sietnicu do mozgu a tam vypali par neuronov ktore povodne nezatracovali LCD :D

aneb ked druhi mozu ..
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> chod skor do LCD pokial nechces za najblizsie roky nosit hned okuliare ...
>> to iste plati aj pri 3D TV nedavno bol aj o tom clanok ako vela ludi po tom co mali 3D telky zacali chodit na ocne

co to prepana trepes za kraviny ?! Nebol by nahodou cas navstivit psychologa ci je vsetko v poriadku ?






>> plazma nieje zla ale ma aj svoje nevyhody

najvacsia nevyhoda plazmy je iba ta, ze roztapa koberec ; ked mas doma kachlicky, tak je to v pohode. A ked ju postavis na travnik, tak ti cely vzblkne a vysuší aj bazen. Ked nemas bazen, tak susedovi. S plazmou nie su srandy, to vie kazdy.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Televízor do 500,-

Príspevok od používateľa STENLY »

scarinko napísal:Chces umelohmotny hnusny vygrcany obraz? chces aby ludia vyzerali ako figuriny vo vyklade? chces? tak si kup LCD
:facepalm:

nedávno som kupoval plazmu starkej tiež za 500€... musíš mať ale kvalitný signál, lebo ak má človek DIGI TV, tak je jedno aký super televízor máš :)
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102

Návrat na "Nákupná poradňa"