Prenos čísla - skúsenosti

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Prenos čísla - skúsenosti

Príspevok od používateľa landrower »

treba, s telekomom ked som mal sustavne problemy tak som mal par faktur odpustenych ked som sa stazoval sustavne :D (asi tri alebo styri pripady, nie v kazdom to bola uplne cela ciastka, myslim ze raz to bola splatka zariadenia kvoli reklamacii a raz samotne sluzby mobilne ked mi furt volali dajaki anketari a dal som ich trochu do pucu - pri podpise zmluvy som totiz podpisoval daco ako ze budem zo vsetkych takych veci vyradeny) aj ked bohvie ci orange ma aspon tolko slusnosti...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Prenos čísla - skúsenosti

Príspevok od používateľa galen »

MaxMan napísal:... Určite ale budem trvať na kompenzácii za vzniknuté problémy, môj čas, nervy, telefonáty a všetko okolo...
neboj, dostanes Orange pero, Orange klucenku, a ak budu mat skladom na predajni, mozno aj Orange kalendar :cool:
lava, prava, lava, prava ...
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Prenos čísla - skúsenosti

Príspevok od používateľa MaxMan »

galen: srandista.... :)
Dnes som bol na predajni. Prenos čísla konečne začal. Žiadal som aj o kompenzáciu - tá sa dá riešiť až po prenose, čiže o 5 pracovných dní. Potom dodám info.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Prenos čísla - skúsenosti

Príspevok od používateľa Famous »

ako poznam orange....
myslel si: "cize o dva tyzdne" :D :D xP
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Prenos čísla - skúsenosti

Príspevok od používateľa MaxMan »

Žiadne o 2 týždne... Majú na to 4 pracovné dni. Na 5. deň musí prebehnúť prenos. Ak nie, telekomunikačný úrad ich preverí a skasíruje (preventívne som si zisťoval)
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Prenos čísla - skúsenosti

Príspevok od používateľa newmi »

no ty si bohovy a ze ta doteraz odrbkavali mesiac ci kolko, odbijes ziadostou o kompenzaciu? :hysterical: Si na nich hned na zaciatku mal poslat telekomunikacny urad, banda jedna vychcana. Orange vzdy len odrbkaval, hlavne vernych zakaznikov. Bracho odkedy od nich odisiel k o2 (nastastie vsetko prebehlo rychlo a v poriadku, vybavoval na predajni), tak je uplne happy :)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Prenos čísla - skúsenosti

Príspevok od používateľa MaxMan »

Ono žiadny operátor nie je svätý. Zažil som si už s každým opom svoje. Ale najlepšie mi stále vychádza pomaranč - aj s touto veľmi nepríjemnou skúsenosťou.
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
ANONYM_a7

Re: Prenos čísla - skúsenosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Netreba za tým vidieť nič iné len klasické podnikanie na slovensku. Je jedno či je to veľká firma ala operátor, alebo malá firma ala nebudem menovať. Na slovensku sa jednoducho podniká ojebávaním a aj preto je tomu tak ako tomu je :)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Prenos čísla - skúsenosti

Príspevok od používateľa newmi »

presne Broslo :D Chces podnikat a nevies odrbkavat? Tak nic nezarobis. Slovenska realita.


Ja viem, vsetci operatori su jedna banda ale teda toto co tebe porobili je uz dost silna kava. Jak tot kolegovi isty slow-provider zavadzal net 3 mesiace.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Prenos čísla - skúsenosti

Príspevok od používateľa MaxMan »

Takže dnes som vydobil kompenzáciu vo výške 70% faktúry za posledné fakturačné obdobie. Aj keď až po "vyhrážkach" o zvažovaní odchodu od nich a o "reklame" na ich meno.

Hold.... podnikanie po slovensky..... SMUTNÉ.....
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
ANONYM_a7

Re: Prenos čísla - skúsenosti

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

dosť chabé odškodné, na súd s nimi --- ale tak slovenské podnikanie je na tom snáď lepšie ako slovenské súdnictvo, čiže nespravíš nič. Holt slovakistan :) (jedine SOI by mohla snáď dačo...)
Používateľov profilový obrázok
MaxMan
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 1656
Dátum registrácie: Po 18. Okt, 2004, 14:00
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Prenos čísla - skúsenosti

Príspevok od používateľa MaxMan »

Bohužiaľ súd by sa ťahal a výsledok neistý :(

SOI do toho nemá čo hovoriť. Môže len telekomunikačný úrad - zisťoval som. A to je tiež na dlhé lakte, čo som sa dozvedel. Šetrenie v rádoch týždňov a väčšinou to dopadá tak, že nájdu v zmluve štrbinu a všetko je vlastne OK....
Ani srnky netušia čo som mal/mám...
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Prenos čísla - skúsenosti

Príspevok od používateľa landrower »

nuz, neviem ale pre mensie preslapy mi davnejsie odpustili aspon celu fakturu ked uz nic ine... nielenze to je na <>, ale este to aj dolu vodou stale ide...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Prenos čísla - skúsenosti

Príspevok od používateľa newmi »

dufam, ze poslednu fakturu si mal aspon 10€, aby ti teda dali tu uzasnu zlavu 7€ :hysterical: ..... kreteni trapni, hrat sa s percentami, mali dat uz celu fakturu, aj ked imho je aj to malo.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Prenos čísla - skúsenosti

Príspevok od používateľa hawkeye »

je mozne odstupit od prenosu cisla, ked som to realizoval na pobocke?
Je nejaka moznost vypovedat to zo zakona? V Telekome mi tvrdia, ze nie iba ak by som to mal cez net a kuriera.

Orange sa zrazu spamatal a nukaju +/- rovnaky pausal o 7e menej co pri 2r je uz slusny peniaz

tak to snad mozne bude:
Žiadateľ je oprávnený v lehote do dvoch (2) pracovných dní pred dňom technického prenosu zrušiť prenos čísla u spoločnosti Slovak Telekom alebo u príslušného Odovzdávajúceho podniku , a to tak, že písomne alebo iným spôsobom podľa podmienok určených príslušným podnikom zruší podanú Žiadosť alebo odstúpi od zmluvy o prenose čísla.
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02

Návrat na "Debata o všetkom"