Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa scarinko »

vzdy sa takto smejem ako ukazujes snake ked vidim tie smutne pohlady soferov na audi, bmw, grand voyageroch a podobnych "normanych" autach, ked je pred panelakom par volnych miest ale just su vsetky max 4,5 m dlhe. Ja tam hravo zapichnem auticko (vpredu aj vzadu mam kralovsky miesta) a odchadzam domov sledujuc ako oni kruzia po sidlisku a hladaju "normalne" dlhy flek lebo pri splatkach neostava 600 eur rocne na parkovaci box

presne takto sa smejem :hysterical:
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa shiro »

ano, presne o tom hovorim :-)
mp3turbo napísal: Ozval sa majitel - to ako ja - 5.1m GrandVoyageru a 5.2m novy-model GrandVoyageru. To su prosim MINIvany. Zdoraznujem MINI. Chapete vyznam slova MINI ?
Chod o ocnemu ked spajas vyse 5m obrovitost so slovickom MINI...Za chvilu budes jazdit na tatrovke a budes tvrdit ze je to take malicke mestske vozitko :D
mp3turbo napísal: To co si vy myslite ze je OBROVSKE auto, je absolutna spodina, absolutne minimum a jednoducho obraz dnesnej srackovej doby. Na rozdiel od 99.99% z vas co toto citate, pretoze nemate taketo "velke" auta, tak na rozdiel od skoro vsetkych vas viem ze SEST METROV DLZKY JE NA NORMALNE AUTO TAKE LAHKE OPTIMUM a skutocne auto by malo mat sedem metrov. A teraz si myslite co chcete.
Myslim si co chcem no nadavat ti nejdem, nebolo by to vobec produktivne ani slusne. Kazdy ma pravo na svoj nazor.
Ty si robis problemy s vyhadzovanim penazi a potrebou obrovskeho miesta na parking, nie ja.
mp3turbo napísal: Moja stara s tymto jazdi po Bratislave, ako si cital v starej teme. Bez cuvacich senzorov, predstav si... nikdy v zivote som ziadne cuvacie senzory na ziadnom aute NEMAL. Jedinykrat do nicoho nestuchla ani moja stara ani ja. Parkuje sa s tym DALEKO LEPSIE AKO S OCTAVIOU1 - mali sme 5.5 roka takze na rozdiel od teba viem co hovorim - a octaviou2 co som mal polroka firemnu az ju kolega roztrieskal. Ani ona ani ja nechceme ani z cudzej galaxie pocut ze by sme kupili nieco v style octavia combi, superb combi - to su pre nas sracky. Jedine nieco taketo zdvihnute. Sused vedla parkuje Navaru cab, takuto : http://auto.pravda.sk/testy/clanok/438- ... an-navara/ a nevie si vynachvalit.
Jasne, ked sa boji, tak parkuje hodinu, len aby sa povytacala :-) ako to inac vysvetlit, tiez by som to asi tak robil. Alebo ma jednoducho stastie, alebo tretia moznost - vie s tym fakt chodit. Ale to je tak jedna z miliona.
Nikto ti nekaze kupovat octaviu, kup si co ja viem kombik od toyoty, alebo opla, mne je to fuk. Vzdy to bude mensie ako Navara.
mp3turbo napísal: To ze pre vas je fabia combi rodinne turbo a ze Kia Venga je rodinne MPV, to ma strasne rozosmieva. Ze vas moderna doba zmasiruje a pokruti a roztrha akukolvek dostojnost a zmysel pre usudok.
Neviem co je na tom divne. Odvezies sa? odvezies. Ze chces s nalozenym autom robit rally do kopca smerom na Krtis od Bystrice je hodne blby napad a kvoli tomu budes kupovat kravu s obrovskym motorom? Venga je auto s normalnymi rozmermi, takisto felda, fabka, normalne sa tam odvezu 4 ludia, 5-ti budu vzadu kusok stiesneni samozrejme, to auto nema 2m sirky.
mp3turbo napísal:Nezarabam tolko ako Rezes ale 5 metrove auto NIE JE obrovske. Nemam na ruke hodinky za 200eur alebo viac, nemam telefon za 500eur alebo viac (pouzivam Dell Streak 5 ktory som kupil za 199 pouzity v stave noveho, je tam Android 2.2), nikdy v zivote som nic nemal od Applu lebo tie ich cenovky su drbnuto uletene, nemam nove auta ale jazdim na 14rocnom a 10rocnom, nebyvam v dome ale v obycajnom petrzalskom panelaciku tak ako 150.000 inych sráčov. Ano som sráč, som úplne obyčajný priemerný bratislavský sráč... ale obrovske auto vyzera uplne inak ako si dnesny cloviecik predstavuje. To len vy vsetci mate pokrutene vnimanie z tych sraciek co sa dnes robia - ze pre cloveka je dnes obrovske auto co ma styri metre aj stvrt je totalna hanba a vysmech doby.
A nieje obrovske? V USA, tam su taketo auta bezne. Opominas jednu vec - na SK nemame na toto dimenzovane parkoviska
Dalsia vec, ako som uz X krat pisal je cena dielov, servisu a spotreba, co zozeru tie obrovske motory, aby sa ta 2 tonova kisna, co ma 5.5m vobec pohla. Ja som tiez uplne priemerny slovak v jednoizbaku s uplne priemernym platom.
mp3turbo napísal: A ludi samotnych. Nie si sam sebe na smiech ked sa ti vzadu v rodinnej oktavii combi krcia dvaja s kolenami vrazenymi do nosu ? Taketo hovno povazujes za obrovske auto ?
Oktavka je dost velka. Ze ty mas dvoch 2.5m extremne vysokych kamaratov nieje vina skodovky. Ked mas na to, aby si kvoli pasazierom kupoval obrovske auta, tak mi kus s tych penazi posli :-) Normalne vysoki ludia sa dozadu do oktavky veselo vojdu a niesu nijak skruteny, mam kamosa co ma 195cm a pohodlne sa tam rozvalil. Takisto aj v mojej 307micke je miesta vzadu dost. Hadam necakas ze budes mat pol metra vzduchu pred kolenami, to si uz moc narocny.
mp3turbo napísal: Pozri si ake velke boli napriklad Chevrolet Impala. To je auto s PRIMERANOU velkostou. A pozor, nie posledne generacie lebo tie sa zmensovali a zmensovali :) http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... Impala.jpg
Ano, ale opat pisem, ze opominas ze je to v USA, tam na to maju cesty a parkoviska. U nas nie. Chod s tym parkovat do Polusu, ani sa neotocis aby si dakoho nestrajchol.
mp3turbo napísal: Dnes je pre cloviecika obrovsky monitor 30". Sracka. To je uplny standard a nic mensie by nemalo byt. Mam doma AKOZEOBROVSKY 39" palcovy monitor 4K, co stal 499$ (seiki se39 model, hladaj na amazone). Kazdy kto ku mne pride ma pocit ze je to obrovske. Sracka. Je to absolutne taka velkost ako by KAZDY mal mat. 39" monitor. Dobre vidis.
sracka, sracka....existuje vobec daco co ti je na tejto planete dost dobre? :D Kusok skromnosti by nezaskodilo.
Ked mas raz maly stol a okolo malo miesta, nenatrepes na neho 30"LCD ani ked sa poseres, steny a fyzika nepustia. kupovat na dnes 4k? naco, tiez by ma zaujimalo. Je to opat zbytocne drahe, obsah pre to nieje a 3/4 zivotnosti ti to bude stat na stole a fungovat v polovicnom rozliseni.
mp3turbo napísal:Sedem rokov dozadu som kupil 50" plazmu do petrzalskeho bytu, vsetci si tukali na celo ze je to sialene velike a ze budem tocit krkom a ze neviemjake sprostosti. Potom sa u mna boli pozriet... a kazdy z nich si kupil 50tky. Vtedy este stali 40.000 korun bez dph... dnes stoja 500eur a je to STANDARD. Dnes si kupujeme 60tky do bytov [!] lebo stoja menej ako tisic eur bez dph NIC MENSIE NEMA ABSOLUTNE ZIADNY ZMYSEL a ti co maju viac penazi si VESELO kupia sedemdesiatku. Do bytu. Ano, viem ze sa ti to zda sialene ale o 5 rokov to bude standard.
Tu mas pravdu, ludia zmyslali uplne blbo. Este sa do toho miesa to, ze clovek si kupi akoze 60"TV ale stolicku si posunie o 3m dalej, takze uloproecku z miesta pozorovatela degraduje na 40", ktory mal predtym, akurat sedel blizsie. A toto robi kopa ludi.
mp3turbo napísal: Ano, som srac. Priemerny obycajny bratislavsky srac co zdaleka nezaraba milion korun v cistom rocne a rozhodne tvrdim ze 5.2metrove auto nie je obrovske. 5 metrov je psychologicky spodna hranica velkosti, mensie auta by sa vobec nemali vyrabat a mali by ich ustavou zakazat.
To iste hovorim, ale o vrakoch typu stary liaz, stare avie a V3s, akurat to svojom maximalkou 60km/h s vetrom v zadku brzdi premavku :-)
mp3turbo napísal: Ked som ja pred takmer siestimi rokmi "zacal s Voyagermi na nasej ulici", zopar ludi a kamaratov odtialto sa pristavilo a ze len tak kuknu. Dnes maju siesti z nich Grand Voyagera a traja dalsi "kratkeho" 4.7metroveho. V okoli sto metrov. Z troch vchodov co sme 5vchodovy barak mame tri dlhe Voyagery. Pokial si aj ty osobne nekupis nieco taketo a nebudes mat dva-tri roky, nemas pravo sa do podobnej debaty zapajat LEBO ABSOLUTNE NEROZUMIES O COM TREPES.
Spytal by som sa ich ako im to zatazilo rodinny rozpocet, kolko stoji udrzba, benzin a diely a porovnal by som to so svojim obyc. autom. Tomuto rozumiem velmi dobre, tu nieje comu nerozumiet. Toto je hlavne. Ostatne veci na ktore u velkych aut nadavam (parkovanie, vytacanie, dlzka) su hned po tom. Otazka je, ci ti to za tie vysoke vydavky a mozne problemy pri parkovani stoji, sa v tom vozit.
mp3turbo napísal: Poslednu vetu si poriadne precita kazdy kto sa chce zapojit do tejto diskusie. Este raz slovensky : kto nema aspon 5metrove auto a chce nieco negativne napisat o obrovskych autach, jednoducho drzte hubu :)
Neviem preco si myslis ze kazdy s autom pod 5m je chudak co sa ma zavriet doma a cusat. Dochadzaju ti argumenty?
mp3turbo napísal:>> Slovac nema na dve auta a miesto jedneho praktickeho (kedze na 2 nema) si kupi jednu kravu a
ale ma, mam ja, ma moj brat, ma moj otec, ma kazdy u mna v rodine. Ma aj Snake ako vidis. Moje viac ako 5metrove auta stali 6000,- eur bez dph pred 5timi rokmi a 5500,-eur bez dph pred mesiacom. Vidis, za tu cenovku nekupis ani jednu posratu novu Octaviu a ani Szkodu Raprd a ani Szkodu Fóbia v nejakej "lepsej vybave". Kto nema na 5metrove auta ? Ved vsetci kupuju nove Raprdy a Okktavie. Takze maju aj na 5metrove auta, neboj nic.
Sak oktavka ti je mala si pisal :-) ANo, dal si za auto 6000, ale kolko ma nabehane, v akom je stave a kolko ma rokov? To je, rovnako ako kazde stare auto, len diera na peniaze. A ked si uz kupim dieru na peniaze, tak nech ich zerie co najmenej predsa.

Jednoduska napísal: Slovac nema na dve auta a miesto jedneho praktickeho (kedze na 2 nema) si kupi jednu kravu a potom to tak vyzera ze chodi do roboty elektrickou, zabalene dva chleby miesto obeda lebo nema na benzin (kazdy pripad je iny, ja hovorim z osobnej skusenosti).
Moja rec, a takto je to u vacsiny slovakov s obrovskym autom. Plus este na lizing telka, fotak, dovolenka a kuchynska linka, lebo sak to je dnes moderne, sa zadlzovat. Len aby clovek vyzeral ze na to ma. A ked jeden z clenov rodiny pride o pracu, tak je rodina v riti a skacu z mosta, lebo maju dlhov jak pliev. Navonok vyzerame ako bohaty narod s peknymi bytmi, velkymi drahymi autami...ale v skutocnosti sme zadlzeni chudaci z polovice pracujuci len na splatky lizingu.
landrower napísal:suhlasim relativne s vyrokom "ideal je mat dve auta, z coho jedneho krpca do mesta a jednu kravu", aj ja to tak vnimam.
pretoze, pre moje potreby, na 95% mi staci ta mala kravina, a ako clovek co chodi na SjF STU Vam vsetkym tvrdim, ze z mojej praxe male auta do mesta vedu. s nicim sa mi tak dobre neparkuje ako s firemnym suzuki splash. tam kde by som sa aj s vlastnym oplom (astra G) musel otocit a ist hladat dalej, hentu malu marhu natlacim jak nic. na druhej strane, na dlhe cesty to auto stoji za kravsky prd - maly motor, male rozmery ktore vedu k nizsej stabilite...
Presne tak, suhlasim. idealny stav. Ked sa majitelia velkych aut robia tak bohatymi, preco nemaju aj na jedno pidiauticko do mesta?
Mal som firemneho Smarta, uplny krpan do mesta a raz ked bola fakt kriza, ze tohoto krpca som nemohol postavit zartadom do radu aut, dal som ho krizom a bolo. Bol som presne tak dlhy, ako okolite auta siroke. Tak nech mi nik nevravi ze male auta su do mesta na prd.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa scarinko »

shiro napísal: Mal som firemneho Smarta,
my sme mali firemneho smarta alebo to si este robil inde?
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pockaj, pozrem z okna pod panelak kde byvam od 1999... kukam... vidim tri GrandVojajágery zaparkovane.

Este nikdy som nemal problem zaparkovat ziadne moje auto. Ani v mieste trvaleho bydliska, ani v robote, ani v centre mesta. Mozno keby som bol na Dlhych Dieloch tak platim parkovaci box... je to velmi mozne. Rovnako by som ho platil aj keby som mal VW Polo. A poznam take pripady aj v mnohych oblastiach v Podunajskych Biskupiciach, Vrakuni... ze musia tri auta odtlacit aby mohli zo svojho zaplateneho boxu vyjst von.

To je fakt blbe. Ja pidiauticko nemam pretoze ziadne jednoducho nepotrebujem. Nech uz je pidi definovane akokolvek, proste nemam nic mensie ako Sharan lebo jednoducho necitim potrebu a nemam vyuzitie :)




>> Chod o ocnemu ked spajas vyse 5m obrovitost so slovickom MINI...

GrandVoyager je klasifikovany ako minivan. Ja za to nemozem, nesposobil som to. Je to MINI. Pozri, ked Pezotik 207 a fabia 1.2httttp s mrezou moze byt male nakladne vozidlo (N1 s odpoctom dph), tak preco by GrandVojajazer nemohol byt MINI ? Chod sa spytat uradnikov. Mna nie. Chces vediet ako vyzera van ?




>> Hadam necakas ze budes mat pol metra vzduchu pred kolenami, to si uz moc narocny.

jasne ze som, polmetra mozno netreba ale tych tridsat centi sa fakt hodi. Viem ti to povedat z vlastnej dlhodobej skusenosti na rozdiel od tvojho zanieteneho debatovania s centimetrom. Vies co ma serie ? Ze deckam na strednych sedackach neviem strelit jednu poriadnu facku od volantu ked vyvadzaju. Nedociahnem. Tak mam teraz taku meter a pol velku teleskopicku tyc, najprv som s tym umyval strechu a potom som zistil ze ta dociahne akurat.

Parada !! A vies jak dobre plieska ?




>> sracka, sracka....existuje vobec daco co ti je na tejto planete dost dobre? :D Kusok skromnosti by nezaskodilo.

jasneze ano, mam stary 10rocny GrandVojajzer v cenovke 6000eur co ma stal 5 rokov dozadu namiesto jedneho blbeho noveho Raprda v dvojnasobnej cenovke. Ja som skromny. Ja som realny. Viem co chcem, viem co si mozem dovolit. Keby som nebol skromny, mal by som na leasing 17.000covu oktaviu tak ako tretina naroda.



>> kupovat na dnes 4k? naco, tiez by ma zaujimalo. Je to opat zbytocne drahe, obsah pre to nieje a 3/4 zivotnosti ti to bude stat na stole a fungovat v polovicnom rozliseni.

zase nepoznas, nevies o com hovoris a nemas najmensie tusenie. Fenomenalna vec. Co je pre teba "obsah" ? Sproste filmy ? Ja mam na tom desktop, moji kamarati architekti a konstrukteri ked to u mna videli sfleku kupovali a vacsinou po dvoch kusoch kazdy z nich. Chod im povedat ze su pokazeni, mozes to skusit. Pre mna obsah je moja robota, produktivita, kancelarske veci, veci co ma zivia. Zapamataj si tieto slova, ked bude 4K o rok alebo o dva standard, budes sa velmi cudovat ako si doteraz mohol fungovat na tom "obrovskom" 1920x1080.




>> Sak oktavka ti je mala si pisal :-) ANo, dal si za auto 6000, ale kolko ma nabehane, v akom je stave a kolko ma rokov?

sak je, preto sme kupovali Grandy. Je zachvilu 10 rocne, mam ho 5 rokov, nikdy v zivote som nikoho neuplacal na STKcke a nebyvam na malej dedine kde kazdy kazdeho pozna. Je vo vybornom stave, tak ako vsetky moje auta vzdy boli. To ze ma auto 10 rokov nemusi znamenat ze je to typicky slovensky bordel od typickeho "majitela" ktory nema ani na leasing. V perfektnom stave mam brzdy, napravu, tlmice, nic ani neklepe nieze nebucha. Ach ano, to ma privadza na myslienku : nikdy som nic nemal na leasing. Rozumies vyjadreniu ze nikdy a nic ?

Sa cudujem ze hovoris o telke [????] a dovolenke na leasing - to uz co je za megakravinu ? Hram sa na nieco na co evidentne nemam ... ??? Konzum na ktory nemam a nebudem mat najblizsi rok na ktory sa zadlzim splacat "dovolenku" ? Prosim ?? Kazdy kto spravi takuto vec by mal okamzite odovzdat obciansky preukaz, rodny list a rozhodne by mu mali zobrat volebne pravo. Bez debaty.

Spotreba : jazdil som na Skode 105, 120, na vsetkych benzinovych feliciach co existovali, na oktavii 1.6i ako som pisal. Sedem litrov na 100km v Bratislave, uplne standartna spotreba skodoviek. GrandVojajazer nam zerie osem, nafty, cize to stoji na peniaze presne tolko ako sedem benzinu. MikroSharanik co mam v držbe ja, lebo zena ma do Granda nepusti pretoze velmi dobre vie co je dobre, ten zerie okolo sedem, v lete kusok menej, v zime kusok viac lebo zneuzivam nezavisle kurenie (paradna vec startovat 60 stupnovy motor!). Este nejaky problem vyriesime ?



>> Ked sa majitelia velkych aut robia tak bohatymi, preco nemaju aj na jedno pidiauticko do mesta?

ja sa nerobim bohatym, ja som otvorene deklaroval ze mam vekovo stare auta ktore stali menej ako polovicu penazi z toho co dnes typicky stoja nove Raprdy s manualnou klimou, skrabkou na lad v nadrzi a svihadlami na okna vzadu. Mas to presne naopak : vsetci ti ostatni ludia co si kupuju male nove auticka za 12.000 bez leasingoveho navysenia su bohati, nie ja :) oni maju na leasing s navysenim a povinnym havarijnym poistenim, ja som do takej sracky nesiel. Teda mam ale serem na to, mna take dostavníky ako vidis vobec nelakaju.

Ako hovorim, blondiny nie su pre kazdeho. A tak je dobre. Inak by ten svet bol velmi velmi fadny a my by sme si nemali kvoli comu dat v krcme po hube. A dofrasa ano, ani do krcmy nechodim.
Naposledy upravil/-a mp3turbo v Ne 30. Mar, 2014, 21:23, upravené celkom 1 krát.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa shiro »

mp3turbo napísal:Ja napriklad jazdim poslednych 6 rokov po hlavnej dedine slovenskej na Sharane, mensie auto som nepotreboval. Naco by mi dofrasa bolo ? Moj nazor. Ten nazor je uleteny len pre teba (a pre 95% dalsich NEVEDOMYCH vsimni si ze nepisem HLUPYCH co toto citaju) lebo take auto ste nikdy nemali a nepoznate. To je cele. Pre teba je méta a démon priestoru Peogeutot 307 kkombi, pre mna je minimum Sharanoidny autobusik.
Ano, pisal som ze kazdy ma na toto svoj nazor. Otazka je, ci fakt potrebujes tak velke auto, fakt vozi ty a tvoja rodina tolko veci ze to nenacpes do mensieho? Mozno by len chcelo precvicit "tetris" a napchas do mensieho auta naklad zo Sharanu.
mp3turbo napísal:Proste pre teba je to akurat NEZVYK ale to neznamena ze moj nazor je nespravny. Pre moju zenu napriklad nie je tento nazor uleteny a do mesta chodi o polmetra vacsim autom ako je moj Sharan a netrapi ju to. A zdoraznujem ze nie je ziadna polusova cicka, ani blaváčka, pochadza z velmi chudobnej dedinky, ani nema reťázky hodzinky či auták od bohatého pána podnikateľa, sama si na neho zarobila (ja som akurat pomohol s odpoctom dph ked som ho napisal na firmu). Cenovku auta si hore videl takze nie sme ziadny zbohatlici. Urcite poznas sialene vela ludi co si kupili auto atakujuce 20.000covu hranicu, a to je viac penazi ako som ja dal za STYRI auta a ich servis DOHROMADY za poslednych 10 rokov. Bez srandy. Pred tymto som mal spominanu Okktaviu 1.6i kupenu za 120.000 korun lebo to este boli koruny, mali sme ju viac ako 5 rokov, predana za 90.000 korun v casoch najvacsej krizy. Skus nieco taketo s novym autom co si kupis za 18.000eur po 5 rokoch :)
Nehovorim ze tvoj nazor nieje nespravny, nespravne je tvrdit, ze vsetko pod 5m je sracka a nema vyliezt na cestu. Nijak ta mensie auta neobmedzuju, nevadia ti. Preco by mali zaniknut? Preto som ti vyhodil hned niekolko rozdielov, preco moze byt male auto vyhodnejsie - a v niektorych dovodoch aj je, pretoze rozmery a cena nepustia
V hrubom prepocte si oktavku kupil za cca 4000e, predal si ju za cca 2980e. Cize tretinu hodnoty stratila. Mal si stastie na kupca, ktovie.

mp3turbo napísal:>> Kolko na tvoju drahu karu stoji rozvodova sada? Kolko stoja brzdove kotuce? Chces to porovnavat s dielmi na moj pezot 307?
jasne ze chcem, zacnem ja s obrovskou karou kedze sa nikto nechyta (uhm lebo vela ludi co toto cita proste take auto nema, to uz sa ale opakujem). Chrysler VelkyVoyager, 5 metre 20 centimetrov (takmer).
Z autorizaku aj s cenovkou :
http://77.247.224.52/chrysler/IMG_3497.JPG
Pytal si sa na rozvody, tu ich mas :
http://77.247.224.52/chrysler/SAM_0910.JPG
http://77.247.224.52/chrysler/SAM_0911.JPG
dufam ze proti Boschu, Grafu a INAe nemas nejake velke namietky.
Predne kotuce : 75eur vratane dph. Delphi znacka, neviem kolko stoja Bosche a Peterson je teraz v nedelu vecer zavrety tak to nemam ako overit. Spojkove lozisko 70,-eur v autorizaku v Bratislave ktory je o 30% drahsi ako rakusky.
Nie, znacky su to kvalitne :-) Toto som kupoval:
Priznam sa,neviem presne aky je Contitech v tomto kvalitny, patria pod Continental co robi gumy.
CT607K1 CONTITECH Sada rozvodu /QBK104/ 44.28eur
CDWP122 CONTINENTAL DIRECT Čerpadlo vodné /QCP2492/ 35.02eur = dokopy 79eur za sadu + pumpu.

Tvoje stalo 179, ak je to teda cena, ktora mala byt s DPH, moc do danovych somariniek nevidim a preto porovnavam realnu cenu, nie nieco zlacnene o odpocet dane, Kupuj to anko normalny smrtelnik, nie ako podnikatel. Inac to nieje seriozne zrovnatelne.

Brzdove kotuce ma stali 75eur - ale spolu so sadou prednych brzdovych platniciek :-) Kotuce samotne boli za 60eur, 2ks dokopy.
mp3turbo napísal:Mohol by som poprosit tretinove ceny na tvoj Pežítok ? Sorry, Pežoťík...
vtipalek :-) Tretinove ceny to niesu, uznavam, no rozhodne lacnejsie.
mp3turbo napísal:Ak mas diesel, vies mi napisat kolko stoji dvojhmota lebo ja napriklad ziadnu nemam na spojke ? Kompletna spojka na moj obrovsky tragač stoji 340,-eur na Slovensku, na nemeckom ebayi zozenies za 150,-eur neoriginal v neviem akej kvalite ale nie cinsky a so zarukou, pripominam ze v Nemecku funguju spotrebitelske prava trosicku inak ako u nas. Znovu : uplne kompletna sada. Kolko stoji na Pezotik ? Na Mondeo 2.0tdci stoji spojka 580,-eur, bavime sa mimo autorizaku pretoze v autorizaku stoji len dvojhmota 600,-eur.
Diesel nemam, mam benzin. Zotrvacnik nejdem riesit, pokial nechcipne, viem ze nieje lacny a myslim ze pojde s autom do srotu ten, ktory tam je. Auto ma stalo 2000e v bazare, malo nabehanych 136000 aj nejake drobne a v dobe kupy malo 11r. Vonkoncom ho nebudem opravovat, ked len diely budu stat 400-500e + este ktovie kolko praca. To dam rovno do srotu. Keby malo 5r nepoviem, ale takto stare vozitko sa neoplati. Spojkovu sadu som videl za nejakych 100e v autokelly. Ano, srackovy starline, ale vzhladom na vek toho auta je zbytocne trepat do neho drahe diely.
mp3turbo napísal:Kontrolna otazka pre majitelov Pežítoka 307 : mali ste niekedy 5metrové alebo vacsie auto ? Kedze nemali, odkial doriti potom viete kolko na take obrovske auta stoja suciastky a preco si myslite ze su 3x drahsie ako vase ?
staci si prejst ceny v eshopoch. :-) A pre laicky uvazujuceho cloveka - velke auto drahej znacky - preco si myslis, ze ze auto a veci na neho budu lacne? Kazdemu hned zapne, ze diely na oktavku nebudu tak drahe ako diely na chrysler, audi, alebo mitsu L200.
mp3turbo napísal:PS: a to si este nevidel tie suciastky. Spojkova lamela po 180.000km v takom stave a hrubke ze este MINIMALNE dalsich 200.000km odkruti. Skus to na pežítoku alebo raprde...
To by som musel overit, nemam o tomto ziadne info, sa priznam.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa mp3turbo »

>> Vonkoncom ho nebudem opravovat, ked len diely budu stat 400-500e + este ktovie kolko praca.

toto je bohuzial smutna pravda pri starych autach. Ale zase cele ho vyhodit do srotu, to ti moc neprida na hodnote ani na pozitivnom cashflow... ja neviem. No je to zlozite, tak ako vsetko.

Velmi fandim takymto lacnym autickam a viem ze je pre ne obrovsky trh vzhladom na nase vseobecne postavenie. Ako pisem, aj ja som jazdil na feliciach a podobne, i ked to bolo nie zrovna minuly rok. Velmi si prajem aby nam tieto tragace nevyvadzali problemy, nesrali nas a netahali peniaze z penazenky, pretoze inych problemov mame viac ako dost a fakt auto je posledna vec co by nas mala rozculovat. Ja som vsetky svoje auta mal rad, a to ze ich bolo dost, a niktore z nich ma nikdy vaznejsim sposobom nenasralo. Okrem ineho ako hovorim, sucasne kusy mame cez 5 rokov a to tiez o niecom svedci. Keby s nimi boli furt problemy tak uz su davno z domu prec.

Ja mam dve male decka s kocikom, ty nemas. Pre teba je Pezotik 207 uz len z tohoto dovodu daleko prijatelnejsi ako pre mna, ze ?

No, nech sa nam s parkovanim dari...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa shiro »

scarinko napísal:
shiro napísal: Mal som firemneho Smarta,
my sme mali firemneho smarta alebo to si este robil inde?
to bolo v minulej praci
mp3turbo napísal:pockaj, pozrem z okna pod panelak kde byvam od 1999... kukam... vidim tri GrandVojajágery zaparkovane.
Este nikdy som nemal problem zaparkovat ziadne moje auto. Ani v mieste trvaleho bydliska, ani v robote, ani v centre mesta. Mozno keby som bol na Dlhych Dieloch tak platim parkovaci box... je to velmi mozne. Rovnako by som ho platil aj keby som mal VW Polo. A poznam take pripady aj v mnohych oblastiach v Podunajskych Biskupiciach, Vrakuni... ze musia tri auta odtlacit aby mohli zo svojho zaplateneho boxu vyjst von.
To je fakt blbe. Ja pidiauticko nemam pretoze ziadne jednoducho nepotrebujem. Nech uz je pidi definovane akokolvek, proste nemam nic mensie ako Sharan lebo jednoducho necitim potrebu a nemam vyuzitie :)
Si pogratuluj, byvas na dobrom mieste
mp3turbo napísal:>> Chod o ocnemu ked spajas vyse 5m obrovitost so slovickom MINI...

GrandVoyager je klasifikovany ako minivan. Ja za to nemozem, nesposobil som to. Je to MINI. Pozri, ked Pezotik 207 a fabia 1.2httttp s mrezou moze byt male nakladne vozidlo (N1 s odpoctom dph), tak preco by GrandVojajazer nemohol byt MINI ? Chod sa spytat uradnikov. Mna nie. Chces vediet ako vyzera van ?
Pretoze rozmery a nie to, ze debilny manazerko v Chrysleri si vymysli nazov s MINI na zaciatku :-) To anglicke MINI, to je MINI :-)
mp3turbo napísal:>> Hadam necakas ze budes mat pol metra vzduchu pred kolenami, to si uz moc narocny.

jasne ze som, polmetra mozno netreba ale tych tridsat centi sa fakt hodi. Viem ti to povedat z vlastnej dlhodobej skusenosti na rozdiel od tvojho zanieteneho debatovania s centimetrom. Vies co ma serie ? Ze deckam na strednych sedackach neviem strelit jednu poriadnu facku od volantu ked vyvadzaju. Nedociahnem. Tak mam teraz taku meter a pol velku teleskopicku tyc, najprv som s tym umyval strechu a potom som zistil ze ta dociahne akurat.
Parada !! A vies jak dobre plieska ?
Kolko oci si tym uz vypichol? :-) Byt tvojim deckom je sranda sama, ako pozeram :-) Popravde, ty ako vodic sa nemas co o decka, starat, ty soferujes. Otocis sa dozadu aby si im plesol, ten pred tebou zrazu pribrzdi, a? Bum....
mp3turbo napísal:>> sracka, sracka....existuje vobec daco co ti je na tejto planete dost dobre? :D Kusok skromnosti by nezaskodilo.

jasneze ano, mam stary 10rocny GrandVojajzer v cenovke 6000eur co ma stal 5 rokov dozadu namiesto jedneho blbeho noveho Raprda v dvojnasobnej cenovke. Ja som skromny. Ja som realny. Viem co chcem, viem co si mozem dovolit. Keby som nebol skromny, mal by som na leasing 17.000covu oktaviu tak ako tretina naroda.
Mohol si aj tu kupit jazdenu. Stala by kolko 4000? Dobre, cenovy rozdiel medzi oktavkou a voyagerom neni az taky velky a v tvojom pripade by jasne vyhral voyager, ako tu pises.
mp3turbo napísal:>> kupovat na dnes 4k? naco, tiez by ma zaujimalo. Je to opat zbytocne drahe, obsah pre to nieje a 3/4 zivotnosti ti to bude stat na stole a fungovat v polovicnom rozliseni.

zase nepoznas, nevies o com hovoris a nemas najmensie tusenie. Fenomenalna vec. Co je pre teba "obsah" ? Sproste filmy ? Ja mam na tom desktop, moji kamarati architekti a konstrukteri ked to u mna videli sfleku kupovali a vacsinou po dvoch kusoch kazdy z nich. Chod im povedat ze su pokazeni, mozes to skusit. Pre mna obsah je moja robota, produktivita, kancelarske veci, veci co ma zivia. Zapamataj si tieto slova, ked bude 4K o rok alebo o dva standard, budes sa velmi cudovat ako si doteraz mohol fungovat na tom "obrovskom" 1920x1080.
Fullhd je dostacujuce. Ako natlacis na 30"monitor office pracu bez zmensovania pisma? Ok budem mat 4k, ale prd z toho ked do wordu budem zmurit z 30cm, lebo nedovidim na fonty. Uvidis vo worde namiesto dvoch stran vedla seba, napr 6 stran v mriezke 3x3 ale prd z toho ked tam nic neprecitas, lebo je to male. Rozmer displeja je pevne dany a ked zvysis rozlisenie, logicky sa ti zmensi vsetko co vidis. Ak to zvacsis na normalnu mieru, tak to budes vediet pouzivat, no ziskas akurat tak vyhladenejsi obraz, kvoli viacej pixelom na paneli, inac si tam, kde si bol. Rovnako velka plocha. CAD a projektanti su ina skupina, tam to chapem. Ale obycajne office, ci na domace pozeranie internetu a youtube? cista zbytocnost. Uz 30"a 1440p rozlisko je ake obrovske.
mp3turbo napísal:>> Sak oktavka ti je mala si pisal :-) Ano, dal si za auto 6000, ale kolko ma nabehane, v akom je stave a kolko ma rokov?

sak je, preto sme kupovali Grandy. Je zachvilu 10 rocne, mam ho 5 rokov, nikdy v zivote som nikoho neuplacal na STKcke a nebyvam na malej dedine kde kazdy kazdeho pozna. Je vo vybornom stave, tak ako vsetky moje auta vzdy boli. To ze ma auto 10 rokov nemusi znamenat ze je to typicky slovensky bordel od typickeho "majitela" ktory nema ani na leasing. V perfektnom stave mam brzdy, napravu, tlmice, nic ani neklepe nieze nebucha. Ach ano, to ma privadza na myslienku : nikdy som nic nemal na leasing. Rozumies vyjadreniu ze nikdy a nic ?
Ja som 1x v zivote bral televizor, aj to bol este lacny :-) Tiez nic nelizujem, pokial neni akcia na 0% poplatky a urok, v Ceteleme, vtedy to bolo, tak reku skusim. Nepreplatil som nic. Inac lizing serem, aby som im daval 20% navyse a oni este vravia ake je to dobre? lol.
Tiez som presiel STK na 1x v pohode, akurat som menil predtym tycku stabilizatora za 10e a to je z napravy tak vsetko. Trosku klepkala, teraz neklepe nic. Ano, mam par neduhov, ako vsetky 307micky, mas o tom milion infa na nete, ale vravim, to auto ma uz svoj vek...
mp3turbo napísal:Sa cudujem ze hovoris o telke [????] a dovolenke na leasing - to uz co je za megakravinu ? Hram sa na nieco na co evidentne nemam ... ??? Konzum na ktory nemam a nebudem mat najblizsi rok na ktory sa zadlzim splacat "dovolenku" ? Prosim ?? Kazdy kto spravi takuto vec by mal okamzite odovzdat obciansky preukaz, rodny list a rozhodne by mu mali zobrat volebne pravo. Bez debaty.
Suhlasim, ale potom by sme nemali 5mil obyvatelov ale 500 tisic :D Slovaci dokazu byt poriadne blby castokrat.
mp3turbo napísal:Spotreba : jazdil som na Skode 105, 120, na vsetkych benzinovych feliciach co existovali, na oktavii 1.6i ako som pisal. Sedem litrov na 100km v Bratislave, uplne standartna spotreba skodoviek. GrandVojajazer nam zerie osem, nafty, cize to stoji na peniaze presne tolko ako sedem benzinu. MikroSharanik co mam v držbe ja, lebo zena ma do Granda nepusti pretoze velmi dobre vie co je dobre, ten zerie okolo sedem, v lete kusok menej, v zime kusok viac lebo zneuzivam nezavisle kurenie (paradna vec startovat 60 stupnovy motor!). Este nejaky problem vyriesime ?
okrem skodievk, vsetko su to diesle? Firemny Partner tepee po facelifte papa s 1.6TDI okolo 5,5L/100km, to povazujem za normal spotrebu nafty.
Moj pezotik zje v meste 7-8L, tych osem je ked si nedam pozor, a to je benzin. Motor 1.4 55kW.
Ano, nezavisla kurenie je supa, kedysi v uplne prvej robote co som mal v servise som montoval webasta.
mp3turbo napísal:>> Ked sa majitelia velkych aut robia tak bohatymi, preco nemaju aj na jedno pidiauticko do mesta?

ja sa nerobim bohatym, ja som otvorene deklaroval ze mam vekovo stare auta ktore stali menej ako polovicu penazi z toho co dnes typicky stoja nove Raprdy s manualnou klimou, skrabkou na lad v nadrzi a svihadlami na okna vzadu. Mas to presne naopak : vsetci ti ostatni ludia co si kupuju male nove auticka za 12.000 bez leasingoveho navysenia su bohati, nie ja :) oni maju na leasing s navysenim a povinnym havarijnym poistenim, ja som do takej sracky nesiel. Teda mam ale serem na to, mna take dostavníky ako vidis vobec nelakaju.
V tvojom pripade ano, suhlasim. Ale co ostatni.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa shiro »

mp3turbo napísal:>> Vonkoncom ho nebudem opravovat, ked len diely budu stat 400-500e + este ktovie kolko praca.
toto je bohuzial smutna pravda pri starych autach. Ale zase cele ho vyhodit do srotu, to ti moc neprida na hodnote ani na pozitivnom cashflow... ja neviem. No je to zlozite, tak ako vsetko.
Presne. clovek potom kalkuluje, ci este do toho vrazi, alebo to vyhodi do srotu...a tiez mu je luto ze musi mozno vyhodit auto, ktore mal rad.
mp3turbo napísal:Velmi fandim takymto lacnym autickam a viem ze je pre ne obrovsky trh vzhladom na nase vseobecne postavenie. Ako pisem, aj ja som jazdil na feliciach a podobne, i ked to bolo nie zrovna minuly rok. Velmi si prajem aby nam tieto tragace nevyvadzali problemy, nesrali nas a netahali peniaze z penazenky, pretoze inych problemov mame viac ako dost a fakt auto je posledna vec co by nas mala rozculovat. Ja som vsetky svoje auta mal rad, a to ze ich bolo dost, a niktore z nich ma nikdy vaznejsim sposobom nenasralo. Okrem ineho ako hovorim, sucasne kusy mame cez 5 rokov a to tiez o niecom svedci. Keby s nimi boli furt problemy tak uz su davno z domu prec.
Snazim sa k autu spravat aby som nemal dovod ho opravovat. Uz ked tam daco skape kvoli opotrebeniu s tym clovek nic nespravi.
mp3turbo napísal:Ja mam dve male decka s kocikom, ty nemas. Pre teba je Pezotik 207 uz len z tohoto dovodu daleko prijatelnejsi ako pre mna, ze ?
No, nech sa nam s parkovanim dari...
Zatial ano, no aj keby som mal dve decka, tak tie tam dam do sedaciek dozadu, s kocikom by som musel laborovat podla toho co by to bolo za model a ako by sa dal skladat. Ak nemas dvojicky, kde ich musis kocikovat naraz, tak jeden kocik tam das (do 307my), inac ako som pisal vyssie.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa scarinko »

mp3turbo napísal:pockaj, pozrem z okna pod panelak kde byvam od 1999... kukam... vidim tri GrandVojajágery zaparkovane.

Este nikdy som nemal problem zaparkovat ziadne moje auto. Ani v mieste trvaleho bydliska, ani v robote, ani v centre mesta. Mozno keby som bol na Dlhych Dieloch tak platim parkovaci box... je to velmi mozne. Rovnako by som ho platil aj keby som mal VW Polo. A poznam take pripady aj v mnohych oblastiach v Podunajskych Biskupiciach, Vrakuni... ze musia tri auta odtlacit aby mohli zo svojho zaplateneho boxu vyjst von.
kdeze je v petrzalke toto zazracne parkovisko?

ano aj u nas su susedia ktori maju jeho auto, jej auto, deti maju auto, k tomu maju sluzobne auto..... stoja si na tych miestach stale ale prist vecer ja neviem po cca 7 vecer a najst miesto ktore ma viac ako 4,5 m je sanca rovnajuca sa zazraku.

ak chodis domov v case ked ostatni su este na ceste z prace alebo inde tak mozno preto zaparkujes. Aj u nas sa cez vikend najdu miesta ked vsetci vychodniari (vsetko na vychod od senca je vychodniar) idu na vikend "domov".

kazdopadne problem s parkovanim velkych aut vidim kazdy den aj v meste aj vsade, som rad ze mam male auto lebo sa mi s nim dobre parkuje. Nie som rad ze mam male auto ked mam isto mimo BA. Neviem kolko meraju ochcavka 2 kombi a focus2 kombi kedze to su najdlhie auta s ktorymi jazdim a nechce sa mi to hladat na nete. Tolko k velkym autam.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8610
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa shiro »

oba maju podla wiki asi 4.5m
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa shajek »

no booooooooooha ... tolko sraciek pokope ....

nieco som tam cital hore na moje meno ze si mam skusit vypnut senzory a tieto sracky .... no popravde shiro moj zlaty .... ja si ich nevypnem .... do felicii 1.9D sa nedavali ... a 525tds e34 z roku 92 tuto vymozenost tiez nema .... ono si ich teda vlastne ani nezapnem ....

ano, tvoja logika vacsie drahsie horsie ktoru tu skusas nieje spravna ... ako som pisal, s BMW som zaparkoval ako boh na jeden raz kde som sa s tou srackovou feliciou tocil ako debil, nehovoriac o AUDI A4 Avant ktora mala omnoho vacsie problemy ako BMW 525TDS e34, to ze s tym jebnem hociaku TDI vec do objemu 2,5 je druha vec ...

fakt som necital vsetky tie sracky ktorych je tam fakt mnoho .... Ludia v mojom okoli maju od toyoty celicy, ochcavie Golfu 3,4,5,6, Audi A4 avant , Q7, E39,E34, E38, Pezot 406,307SW , Daewoo Nubiru ..... a pre mna za mna sa tu zgrcaj ale BMW spolu s VW malo najlacnejsie diely s tym ze na BMW to malo vacsi vyznam pre mna .... a to nehovorim ze trebars loziska na nubiru co je fakt low sracka stoja tolko isto ako na bavor .... najluxusnejsia jazda, skvely vykon i ked je to stary srot a pre mna vyborna spotreba .... ale jedno musim vytknut, sex vo felici mi bol pohodlnejsi nez BMW az na jednu vec a to koleno na zemi ... BMW ma 10cm makosti, na felici ma bolelo koleno .... viem ze mas este nejake otazky, tak kludne. Ale fakt len konstruktivne veci ziadne podla mojho nazoru . Chcem vidiet vozil som sa v tom a v tom a mozem povedat ze toto je lepsie pre toto ... ak sa rozumieme .. a este jedna vec ... radsej vrazam peniaze do BMW ako do felicie pretoze to stoji takmer tolko isto ale viem ze v BMW to bude sluzit a dlhu dobu o tom nebudem pocut narozdiel od felicie ....
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa landrower »

nuz, sice si ma asi dost zle pochopil, ale skusim to najdolezitejsie z toho este raz:
priemerny clovek na 95% svojej cinnosti nepotrebuje tak velke auto (co neznamena ze by som ja nechcel, osobne dalsie auto ked budu prachy bude ci uz starsi outlander, aj voyagery som pozeral, zafiry, alebo nieco tejto kategorie.)
ale realne ked som jazdil s takymito autami (kia carens III, asi dva mesiace po BA, a outlander najnovsi, to len par dni max.), ked som mal parkovat pri STU som bohoval, ked som parkoval v auparku som bohoval (niezeby som tie auta nezmestil, niesom fas a ked je to miesto aspon o par cm vacsie od auta tak tam to auto dam, ale vystupovat uz bola riadna onania...), atd.
sice osobne prave nemam moc rad male auta, a uz vobec nie skodovky bezvybavove, ale jazdiac na roznych malych autach (aj moja astra, sice na vek a triedu priestranne auto, ale keby bolo v kazdom rozmere aspon o nieco vacsie, bolo by to len lepsie. takisto teraz mame vo firme suzuki splash. nechutne auto, slaby motor, dynamika lenochoda, poskladane asi negramotnymi ludmi, ale, a to je velke ALE, sedi sa mi v nom dobre, napriek rozmerom mam v predu dost miesta, vzadu si sice clovek sadne, ale tak jasne ze pohodlie takmer nulove. co mne je totalne u analu, nakolko v tom jazdim sam, vzadu mam jeden kufrik s naradim, druhy s nahradnymi dielmi, a notbucik, este by sa mi tam zmestil aj mensi nakup (tak 4 tasky povedzme), a zaparkujem kdekolvek takmer - hlavne u nas kde ludia si z neznamych pricin nechavaju vela miesta za alebo pres sebou co vedie k vytvoreniu miest ktore su pre normalne auto neskutocne male, no hentu hracku tam bez rozmyslania zaparkujem.)

cize rekapitulujem - nic proti velkym autam, sam preferujem vacsie auta, cenu ND sa az tak neoplati riesit nakolko to je od znacky zavisle (napr. na zafiru, co sice nieje nejak obrovske auto ale uz je z tych o nieco vacsich, su ND podobne drahe ako na astru, pridanych asi 10%, co aj koresponduje z velkostou vozidla...), robotu pre mna vobec kedze 90% veci si spravim sam, ale male auta maju svoje vyhody a po bratislave je to pre mna ovela pohodlnejsie, a bolo by to pohodlnejsie aj pre kazdeho co sa sam vyvaza na niecom podstatne vacsom. ked v tom vozis rodinu, je jasne ze potrebujes take auto, teda, minimalne je to urcite pohodlnejsie ako narvat stvorclennu rodinu do felicie (coho som si v detstve veeela uzil). ale berme to realne, obaja asi nevozite decka naraz kedze rozpolit sa nedaju. nestacilo by teda jedno mensie auto pre toho clena rodiny ktory ten priestor moc nevyuzije? (opat, ak to je potrebne kvoli praci alebo cokolvek, o tom sa nebavim, ale pracujem len s tymi faktami co tu boli zverejnene :) ) ja nikomu netlacim jazdit na malom aute ked ten priestor potrebuje a vyuzije, ale tvrdim len tolko, ze po BA sa ovela lepsie jazdi s malymi pseudo-autami, uz len preto ze u nas su platne stavebne normy kde sa stale rata s autami o rozmeroch skody 120, a ze sa tak aj naozaj stava. cest tym co tak nerobia, myslim ze niektore z novsich nakupnych centier to uz malo rozumne spravene...
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa shajek »

ano, takto to ma vyzerat ... a keby nieco, nereagoval som vobec na teba ale na shira ... to som asi nespomenul, ale ja byvam v prievidzi kde je felicia a bavor v dolnom kubine ... niesom bratislavcan ani sa tam nepohybujem. Ked vam odfotim predok mojho panelaku (nebyvam v dome) tak ja ako kreten parkujem s dlhou feliciou normalne ale nejaky drbo s sx4 to s kludom jebne na priec predomna rovno ... tak mi hovorte nieco o parkovani ... a zda sa mi ze som sem raz fotku daval ... proste nikto ma nepresvedci ze felicia je lespia ako 525 e34 .. ak zacne niekto s rozmermi tak ho asi rozkopem nakolko som sa v prerove musel otacat na dvojprudovke na 2x!!!! so spiatockou ... proste to auto to nedalo ... a na bavore zaparkujem tam kde s feliciou nie skrz jej rejd .... rposte je to tak, a to nehovoriac o komforte ludi co sedia na zadnych sedackach .. ako boli spomenute ochcavie a ine chyby prirody od firmy skoda ...
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
scarinko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2695
Dátum registrácie: Po 08. Nov, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa scarinko »

ako parkuju "normalne" auta a mestske auta v nakupnych centrach :)

vlavo "normalne" auta, vpravo tie ktore by mali zakazat. Komu sa asi lepsie parkuje, vystupuje, nastupuje a kto bude mat obuchane dvere...

Obrázok

dovlolim si vytiahnut niektore pasaze z tohto clanku:
http://www.pluska.sk/plus7dni/autoforum ... -male.html

Kód: Vybrať všetko

Prioritou developérov je, aby na plochu určenú na parkovanie vtesnali čo najviac parkovacích miest, a tak nútia projektantov navrhovať parkovacie miesta čo najužšie, až na hranici rozmerov, aké im povoľuje norma STN 73 6058 z roku 1987, ktorá sa týka projektovania hromadných garáží.“

Kód: Vybrať všetko

Asi neprekvapí, že väčšina takýchto developérskych odhadov skutočne tvrdí, že pred objektmi, ktoré stavajú, aj v nich, budú parkovať takmer výlučne malé autá, a mnoho stavebných úradov to aj akceptuje. Ak niekomu v tejto súvislosti napadne niektoré z typických slovenských porekadiel - napríklad, že ruka ruku umýva -, zrejme nebude ďaleko od pravdy.
Normy určujú, že minimálne rozmery parkovacieho miesta pre malé autá sú pri kolmom státí [b]2,25 x 4,5 metra[/b]. A presne tento rozmer sa často aj naozaj využíva v snahe maximalizovať počet parkovacích miest. Aby ste na nich mali problém zaparkovať, nemusíte byť vôbec majiteľom luxusnej limuzíny. Stačí, ak vlastníte auto strednej triedy - napríklad Mercedes triedy C s rozmermi 2 x 4,59 metra alebo Volkswagen Passat s veľkosťou 1,82 x 4,77 metra. Parkovacie miesta pre takéto autá by podľa platnej normy mali mať rozmer minimálne 2,4 x 5,3 metra. V skutočnosti ich však nájdete len málokde. 

Kód: Vybrať všetko

Mať napríklad 5,23 metra dlhý Mercedes triedy S je síce prestížnou záležitosťou, no hrdosť naň vás rýchlo prejde, ak s ním budete musieť parkovať na 4,5 metra dlhom parkovacom mieste. Nielenže z neho budete do cesty trčať vyše 70 centimetrov, ale pri šírke auta 2,12 metra z neho vôbec nevystúpite - na každej strane budete totiž môcť otvoriť dvere o šesť centimetrov.
Naposledy upravil/-a scarinko v Ne 30. Mar, 2014, 22:29, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Obrovske auta a ich vodici v meste :-)

Príspevok od používateľa Snake »

ad. parkovanie, ak je niekto debil, neparkne ani smarta
ad. hladanie miesta - mam garaz, mam v <>, aj v BA, aj v GA, este nieco? turbo ocividne tiez problem s parkovanim nema, sef s lagunou grand tour co je o par centi kratsia nez ja, tiez nie, fak jea.


ad. velke auta - nebyt osmy, uz si tu s vami nedopisujem po minulej sobote, som schytal mikrospanok na D1 pri 140 tempomat, nemohol som za to, chcel som sa dostat domov, nebyt toho ze to auto zacne revat ze prechadzam pruhmi bez smeroviek, tak som mrtvy. Ked toto zazijete (a verte ze to neprajem nikomu z vas), tak potom pochopite ze hadat sa tu o to, co stoji jedna skurvena spojka, vam je na bacov lofas ked budete mat zlomene vazy. Sediet v aute co to nema, je po mne. Svoj zivot si vazim viac ako peniaze, a auta su zbrane, mozte sa v nich kedykolvek zabit.

ad sex v aute - nestazujem si :D
WP_20140313_19_47_08_Pro.jpg





.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"