Auto ±3000e

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
lacino88
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ut 18. Aug, 2009, 20:02

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa lacino88 »

Ten kufor sa mi nezdal az taky mali, dokonca aj manzelka nebola proti. A zasa nebudeme ozdaj kupovat nejaky mega kocik. A ked sa odmysli ten relativny priestor na kocik a budeme uvazovat ze sa to tam zmesti, tak nazor na auto?
CASE CoolerMaster RC-690-KKN1 PSU SuperFlower 650W Gold MB MSI Z97 Gaming 3 CPU Intel i5-4690k + SCYTHE Mugen MAX GPU ASUS Strix GTX 970 RAM Kingston 2x8GB HyperX SSD Samsung 840 EVO 240GB + 500GB HDD WD Black 1TB + 2TB Monitor NEC EA244WMi TV Samsung UE48H6470 PhoneOnePlus 8 Pro 256GB/12GB
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa mirko285 »

U mňa dizajn o ničom, výbava o ničom. Technický stav neviem posúdiť
lacino88
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ut 18. Aug, 2009, 20:02

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa lacino88 »

S dizajnom suhlasim ze to posoby starsie, ale co sa tyka vyavi tak do 3000e , resp. v tomto pripade 2.500e nemozeme ocakavat asi nic viac ako toto ponuka.
CASE CoolerMaster RC-690-KKN1 PSU SuperFlower 650W Gold MB MSI Z97 Gaming 3 CPU Intel i5-4690k + SCYTHE Mugen MAX GPU ASUS Strix GTX 970 RAM Kingston 2x8GB HyperX SSD Samsung 840 EVO 240GB + 500GB HDD WD Black 1TB + 2TB Monitor NEC EA244WMi TV Samsung UE48H6470 PhoneOnePlus 8 Pro 256GB/12GB
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1812
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Ivko »

lacino88 : to je aký parameter že nebudeš kupovať MEGA kočík?
Kolega mal Roomstera 2010 a ked tam chcel dať kočík, tak musel vždy demontovať dve kolieska... Roomster šiel preto z domu (aj pre iné)
Známy mal Vectru C liftback = verzia kde sú piate dvere ako na Octavii = otvárajú sa aj so sklom. Opel predali kúpili si fungel novú Kiu Sportage a ten istý kočik sa im nezmestil do kufra

Každý kočík je iný, jeden sa vie zložiť dobre, druhý na prd... Čo urobíš ak sa ti tam nevojde? A to ver že budeš mať u auta typu sedan problém. To ho bude žena zakaždým rozoberať aby ho tam nejak vpratala?
Focus kombi ? Ked už nekupuješ hatchback, ktorý je kratší a povedal by som že má aj lepšie využitelný kufor, tak sa obzeraj po kombíkoch.

Vyzerá to tak že si zaťažený na sedany, pretože aj predtým v tom výbere kde si zavesil konkrétne inzeráty si mal niekolko sedanov. Prišiel si si po radu, ale nechceš počuť pravdu...
Poviem ti na rovinu že sedan je total nepraktické auto, sám ho mám, ale ja nemusím riešiť kočík, ale ked ideme na snowboard tam mám trochu problém ako to všetko vopchať do auta.
Prečo mám teda sedan? No lebo bol za velmi výhodnú cenu, bol havarovaný a také veci si viem urobiť sám, čím som vtedy ušetril cca 3000€
Naposledy upravil/-a Ivko v So 31. Okt, 2015, 01:01, upravené celkom 1 krát.
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa mirko285 »

Boli ste pozrieť niektoré z tých áut, ktoré som postol včera? Každé jedno z nich je o ligu vyššie. Schválne som hľadal len PO a KE kraj, inde by sa našli aj zaujímavejšie autá, len človek nemôže čakať, že to najlepšie bude mať rovno pod nosom. K tomu Focusu som zabudol dodať, priestorovo o ničom. A nesúhlasím s názormi, že keď príde dieťa, predajú a kúpia druhé. Lebo je nezmysel si dobre vyservisovať auto a potom ho onedlho predať s veľkým mankom. Prečo už radšej nekúpiť niečo priestorovo vyhovujúce aj pre mladú rodinu?
lacino88
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ut 18. Aug, 2009, 20:02

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa lacino88 »

Z tych troch co si poslal ma zaujala ta mazda, krasne auto, aj dost velke, aj parametre super.. volal som, uz bolo predane. Co sa tyka mondea a vektri tak to manzelka hned skritizovala ze velmi vela tkm najazdenych. Ale inac ako auto samo o sebe nie zle. Zajtra ideme s nasimi pobehat do KE po bazaroch. Uvidime co najdeme, aspon si spravime lepsiu predstavu.
Zaujimave bolo ze co sme skusali jazdit na tom forde, tak sme skusali aj jednu jednotkovu oktaviu benzin , a manzelka co stale zatracovala oktavie a fabie, tvrdila ze sa jej lepsie jazdilo v oktavii ako vo forde :) Ako som pisal uvidi sa zajtra.
CASE CoolerMaster RC-690-KKN1 PSU SuperFlower 650W Gold MB MSI Z97 Gaming 3 CPU Intel i5-4690k + SCYTHE Mugen MAX GPU ASUS Strix GTX 970 RAM Kingston 2x8GB HyperX SSD Samsung 840 EVO 240GB + 500GB HDD WD Black 1TB + 2TB Monitor NEC EA244WMi TV Samsung UE48H6470 PhoneOnePlus 8 Pro 256GB/12GB
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa mirko285 »

Pozri, pokiaľ vám kúpa auta životne nesúri, možno by bolo dobré počkať a nekupovať niečo, len aby bolo. Keď sa vám páčila tá mazda, hľadajte v inzerátoch podobnú mazdu.

Škoda, že manželka berie najazdené kilometre ako smerodajné pri výbere auta. Neraz je auto s viac kilometrami v lepšom stave, ako to s menej kilometrami. Všetko je o tom, ako sa o auto majiteľ staral. Auto sa dá "zničiť" celkom rýchlo, v nejednom prípade stačí, keď na ňom jazdila žena :D
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa SurrendeR »

lacino88 napísal:Co sa tyka mondea a vektri tak to manzelka hned skritizovala ze velmi vela tkm najazdenych.
.. co sa tyka km, tak manzelku nepocuvaj. :wallbash: km su len cisla.. nemaju ziadnu vypovednu hodnotu o stave auta.

ine ale bude, ak bude mat z kaufu zly pocit.. vtedy ju pocuvni.. zeny maju neviem ake zmysli ale casto vychadzaju.. ;)
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa mp3turbo »

kupovat akykolvek sedan a rozmyslat o kociku je... ako by som to slusne... hodne scestné. Mimo realitu.

Kilometre - zasrane ciselko, nic nevypovedajuce. Ked zoberies autiak 100x a pojdes trasu Banska Bystrica - Mnichov a naspat, 150.000km. Stihnes to za dva roky. Poznam takych. Motor v principe furt teply, rovnomerne otacky na dialnici, kludne tempo, za cely zivot auta 200 studenych startov (a aj z toho tri stvrtiny jar/leto/jesen co studeny start v skutocnosti nie je).

Zober si to iste auto, najazdi tych istych 150.000km za desat rokov v akomkolvek meste podla tvojho vyberu. Kratke trasy, desat kilometrov (nehovorim styri). Furt studene starty. Styri denne, za desat rokov to mame 13.000 (okej, zase zohladnime jar/leto/jesen). Nezabudni na derave cesty, otlcene auto od parkovania, tlmice nevydrzia vecne aj keby stali v garazi.

Ktore auto bude v lepsom stave ? V zivote som kupil vela aut co mali cez tretinu miliona, tri mali cez pol miliona km. Nikdy som sa nepopalil. Polovicka naroda jazdi na 400.000km+ masinach, akurat o tom nevedia (ano, stacane kilometre). A su stastni ako nadherne im funguju ich prekrasne Ocktavie a Pasatty "co maju 140.000km".


Som rad ze si sa vobec nezaujimal o kontakt ktory som ti na vychode posuval. Nevadi mi ze prilis nejavis zaujem aby s tebou celozivotny autoopravar klampiar (aj s otcom) isiel pozriet auta po bazaroch pripadne vo svojej sieti zalovil nejaky čestný ulovok. Mozno uz by si masinu mal. Aspon ma chalan klud a moze sa venovat svojim veciam, nemusi behat po tych vrakoch ktorych na placi stoji habadej. Mozno by to spravil aj zadarmo - neviem a uz sa ani nedozvieme. Kaslem na to, nejako moc ma to netrapi : necham inych ludi vytvorit si vlastne stastie a kvalifikovane si vybrat. Aspon mi nemozu vycitat ze co som im to poradil alebo do akych sraciek som ich navliekol (pretoze pri 10 rocnom aute sa naozaj moze stat vela veci).
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1812
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Ivko »

Rieš iba technický stav !
Pri tom veku áut nemôžeš chcieť aby malo každé auto do 150tkm, možno mať bude, ale stočených z 300tkm

Presne preto som ti odporúčal menej tradičné (oblúbené) autá, pretože tam kludne natrafíš na real km.
Keby si bol viac zbehnutý tak ti odporučím také auto kúpiť niekde v AT od súkromnej osoby a tam sa dá fakt kúpiť slušný kus s real km za slušné peniaze, pretože oni to auto berú fakt ako staré a finančne nie sú na tom tak zle že by chceli z kupca vyžmýkať posledné €€€, skrátka kvôli veku to pustia za lacno.
My sme tak kúpili toho druhého Scénica od prvej majitelky s real 183000km a poviem ti že sme zanho nedali ani 2200€ vrátane prihlásenia, ale teda bolo treba vymeniť turbo čo sa urobilo doma a za druhé turbo sa dalo 150€

ženu by som moc nepočúval, lebo to sú veci ktorým sa jednoducho nerozumejú. Vidia len design
Ako som ti už písal nejeden krát, s tými peniazmi musí isť krása na vedlajšiu kolaj, hladaj praktické riešenie. Ked budeš mať cez 30 a trochu zahojený, tak si kludne kúp auto pre potešenie, kde je jedno že bude nepraktické, pretože to budeš mať ako druhé auto v rodine
Ked sa ti zdá MPV zbytočné, tak sa obzri aj po starších Meganoch kombi do 2003, znovu lacné auto kde je slušný priestor, ale už to je bruchoplaz, kde sa nenasadá tak dobre - horšie sa bude dávať sedačka + decko do sedačky, kde je menej miesta ako v MPV a pritom je na dlžku väčšie
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5187
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Chris »

<> fanclub :D :D
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs
lacino88
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ut 18. Aug, 2009, 20:02

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa lacino88 »

Takze dnes sme pobehali po bazaroch v KE, no musim povedat ze ziadna slava (nesiel somsa, bral som oca co aj vie kam sa pozriet a co skusat). Cele KE nula bodov, dokonca sme nasu imaginarnu hranicu akosi vydvihli o tisicku vyssie a pozerali sme aj auta do 4000e .
Jedine co nas tak zaujalo, aj z papierovej strany, aj realneho stavu, + velkost bolo toto:
http://ford-focus.autobazar.eu/16-tdci- ... 10930.html
Na vymenu oleja, filtrov a rozvodov nam spusti na 4000e.

Vcera co sme pozerali Focus sedan, sme sa moc na auta nad 3000e nepozerali, ale kedze sa otvarame moznostiam auta aj do 4000e tak som kuk este raz na bazar tuna v TV (prva nasteva zanechala celkom fajn dojem z toho bazaru):
http://ford-fusion.autobazar.eu/16i-16v ... 30385.html (rocnik, vykon, cena, km, :good: , uvidi sa aka bude realita)
http://ford-fusion.autobazar.eu/16i-16v ... 08731.html (vraj ho kupili drahsie, preto ta cena je vyssia)

Predpokladam ze s cenou by sa dalo ist dole na 4000e (u toho lacnejsieho mozno aj 3900e).

Volal som mu, a este ich ma (mimochodom ten Ford Focus Sedan co sme skusali a uvazovali nad nim, dnes rano predal, dlho sa u neho neohrial). Bud zajtra alebo pondelok skocime pozriet , pondelok mozno skocime aj do Michaloviec popozerat.

Nejake modeli aut na ktore by sme si mali davat pozor/vsimat za tu cenu?
CASE CoolerMaster RC-690-KKN1 PSU SuperFlower 650W Gold MB MSI Z97 Gaming 3 CPU Intel i5-4690k + SCYTHE Mugen MAX GPU ASUS Strix GTX 970 RAM Kingston 2x8GB HyperX SSD Samsung 840 EVO 240GB + 500GB HDD WD Black 1TB + 2TB Monitor NEC EA244WMi TV Samsung UE48H6470 PhoneOnePlus 8 Pro 256GB/12GB
Ivko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1812
Dátum registrácie: Pi 18. Sep, 2015, 00:29

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa Ivko »

Nekupuj prvé ročníky 1.6TDCI (je to motor 1.6HDI) sú to prúserové motory, zakarbonovanie mazacích kanálov, odfajčenie turba. Velmi tomu dopomáha malý objem olejovej vane a dlhší interval výmeny. Zadaj do Googla "1,6HDI problém"
Jedna čerstvá téma na 1.6HDi http://forum.autobazar.eu/citroen-c4-gp ... 66832.html
Fusion máme doma, akurát 1.4i (zdochlina), to auto je rozpočtovka, dostaneš presne tolko muziky kolko to auto malo hodnotu ako nové, ale musím uznať že je to vhodnejšie auto pre budúcu rodinu, pretože má vyššiu stavbu, ale celok je skrátka taký aký je. Sedačky poskytujú komfort asi ako plastové záhradné stoličky, miesta pre posádku nie je úplne málo, ale tiež ho niet na rozdávanie, kufor dva krát neočarí objemom - neviem či to stačí na kočík, audio systém je z tak kvalitných komponentov že to vodiča skôr rozčuluje, skrátka auto zbúchané za "5€"
Mne osobne také auto nestačí, pre toho kto chce rozvážať pizzu po meste, kludne, ale ja sa mám o niečo viac rád aby som trpel v malej škatulke
Aby niekto nepovedal že si náhodou vymýšlam a nikdy som v tom ani nesedel, v predu dovezený Scénic ešte bez papierov, tak nejak má vyzerať TOP stav, bárs to má nejakých 14 rokov. Fusion tomu Scénicu po všetkých smeroch nesiaha ani po ventilky na kolesách
Obrázok
Pre rypákov čo si myslia že som nejaká socka čo nemá na lepšie auto ako Renault a tu si honí ego tak prikladám aj svoje auto, aby sa vedelo že mám s čím porovnať a taktiež že nie som odkázaný jazdiť za 4,5l nafty , či 6,5l benzínu
Obrázok
mirko285
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 644
Dátum registrácie: Št 03. Sep, 2009, 19:47
Bydlisko: Košice

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa mirko285 »

lacino88 napísal:Takze dnes sme pobehali po bazaroch v KE, no musim povedat ze ziadna slava (nesiel somsa, bral som oca co aj vie kam sa pozriet a co skusat). Cele KE nula bodov, dokonca sme nasu imaginarnu hranicu akosi vydvihli o tisicku vyssie a pozerali sme aj auta do 4000e .
Jedine co nas tak zaujalo, aj z papierovej strany, aj realneho stavu, + velkost bolo toto:
http://ford-focus.autobazar.eu/16-tdci- ... 10930.html
Na vymenu oleja, filtrov a rozvodov nam spusti na 4000e.
Kilometre už nevadia?
lacino88
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 256
Dátum registrácie: Ut 18. Aug, 2009, 20:02

Re: Auto ±3000e

Príspevok od používateľa lacino88 »

Vela ludi/kolegov mi tvrdilo ze pokial sa jedna o disel tak motor by mal zvladnut aj pol miliona km. Z toho dovodu sme nad tym uvazovali. Co najlepsie sa za 4000e da zohnat?
CASE CoolerMaster RC-690-KKN1 PSU SuperFlower 650W Gold MB MSI Z97 Gaming 3 CPU Intel i5-4690k + SCYTHE Mugen MAX GPU ASUS Strix GTX 970 RAM Kingston 2x8GB HyperX SSD Samsung 840 EVO 240GB + 500GB HDD WD Black 1TB + 2TB Monitor NEC EA244WMi TV Samsung UE48H6470 PhoneOnePlus 8 Pro 256GB/12GB

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"