Elektromobilita a vsetko okolo nej

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

neblbni.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
tron44
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 874
Dátum registrácie: Po 12. Dec, 2016, 00:43

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa tron44 »

SKiLEX napísal: Št 16. Mar, 2023, 00:13 Obrázok

Myslim ze by to bolo este o dost zaujimavejsie ak by sme elektricku energiu zatazili peknym ~60% zdanenim tak ako su zdanene fosilne paliva.

Co skor ci neskor nastane, kedze bez coho by štáty skolabovali.
zavadzanie, 0,60 € za 1 kWh nikto realne neplatí. To je cena bez registracie/paušalu u operátora.

https://www.mojelektromobil.sk/stala-sa ... 05t_kac2UI
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa stiv »

A teraz si vezmime ze diesel vie zerkat 4litre v takej eko jazde ako tych 18kwh.

Anyway, sradna tie elektroauta co sa snazia ist na dialniciach rychlo. Chvilku. :D To cloveku staci aj 110kw motor a cauky. :D
.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa maniak »

Stiv: tesla Y mi v eko jazde vezme 11 kWh/100km. Pri 130 mi to okolo 20 papa, 3h (plus minus) naraz zvlada, potom 30min pauza a ideme dalej.
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dokelu :( https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/au ... f6b220ee8/

Nejhůře z celé čtveřice [vypichnutych sledovanych elektroaut] dopadla Tesla [Tri]. V jejím případě neprojde u první servisní prohlídky 8,9 procenta vozů. Výsledek je to natolik špatný, že hůře jsou na tom už jen tři auta: Dacia Logan, Dacia Dokker a Volkswagen Sharan.


prva STK po 3 rokoch a sfleku take fajnove umiestnenie ? Hmotnost hraje svoju ulohu, hmlovky sa nepouzivaju (ale nikdy som nepocul problem ze by volakto mal problem s 15rocnymi hmlovkami s original ziarovkami z vyroby), brzdy su jasne na elektroauticku a prekvapili tlmene svetla.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5530
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ak ides s dizlovou octou za 6l, tak to nejdes ze 130, ale 130 mas priemernu rychlost od dveri k dveram :D
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa maniak »

Turbo: tie svetla vyzeraju ako nejaka seriova vyrobna vada, moj nazor. 3r tesly m3 budu este zpred faceliftu, to budu tie jednoduchsie svetla vpredu a celkovo US produkcia, kde do zadnych svetiel vnikala casto vlhkost (som videl take staznosti). Uvidime co teraz, vpredu sa dodavaju Hella svetla so sosovkou a matrixmi, vzadu som nezachytil tak plosne staznosti ako predtym.
Brzdy a ramena su asi predpokladane. Uvidime o 2r, ake budu problemy u mna.
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

dufame ze ziadne, su to moc drahe auticka aby s tym boli zbytocne problemy. Inak na tie Helly som pocul velke chvaly, ze to "ide ako o život" ...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa maniak »

Myslis to, ze matrix je pouzivany len ako entertainment hracka a v prevadzke je vypnuty? Auto high-beam je uplny des, pomale, bez matrixu, ...
FVE 12.45 kWp V/Z
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

auto high beam je blbost, neexistuje auto na ktorom by na nas neblikali kamiony z protismeru na dialnici vratane mercedesu S.
matrix ma nikdy nejako nevzrusoval lebo to tiez nebude fungovat dokonale. Takze vlastne mi stacia dost dobre klasicke svetla a to rozhodne su.

akoze ano, ked mercedes namaluje na cestu prechod pre chodcov ak pustas cloveka z chodniku, to je uzasne ale doteraz sme prezili aj bez toho.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10047
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa stiv »

No tie kamiony su vcelku neprijemne, matrixy ich dost ignoruju, ale tak ak nemaju na kabine svetla a vedla teba je mantinel tak s nizkym autom nemas co robit. Ak ale bliknu, tak sa vyrezu.
.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

super, akurat ze volakde soudruzi z NSR asi udelali chybu. Hlavne vymyslajme somariny ktore dobre nefunguju. Ideme minule leto domov z Juhoslavie, ked asi 15ty kamion blikol na sudruha v Toyote predomnou tak idem do vysielacky ze Mirko ty vnimas ze na mna blikaju kamiony kvoli tvojim automatickym dialkovym svetlam ? Zacapene mi bolo naspat "že čo ?" Nic moj, pokracuj dalej, je to uplne v poriadku, to sa len truckeri nudia pocas cesty tak blinkocú.


A keby len jednu chybku :
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekon ... den-227859


Ukazka kolko bude stat modernizacia distribucnej siete. Holandsky distributor, ktoremu patri aj cast nemeckej distribucnej siete odhaduje, ze bude potrebovat vrazit do modernizacie a rozvoja siete 111 miliard eur na najblizsich 10 rokov, to je tak nejakych 11 miliard kazdy rok eur. V PRIEMERE.

to vyzera uplne easy, ze, coze je to nejakych 111 miliard aby sa tučniačiky v Antarktíde mohli štastne člupkať... lenze vieme kolko bolo investovanych doteraz ? Minuly rok mali rekord, ked vrazili do modernizacie 4.5 miliardy.

Dostat sa z rekordu 4.5 mld na nejakych drobnych 11 V PRIEMERE, cize buduci rok 5, potom dalsi rok mozno 7, a na konci snad 25 aby to nejako vyslo, to mi vobec nepride ako nejaky vaznejsi problem. To bude uplne easy. A to este ODHADUJEME 111 mld, kludne to moze byt 200.


rozmyslam kedy prvy zacne jačať : zastavte ten uzasny zeleny svet, JBMNT.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
maniak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1946
Dátum registrácie: So 31. Jan, 2009, 00:41
Bydlisko: Kittsee, Rakusko

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa maniak »

Uz na Supe to pomerne pekne so xenonmi fungovalo, malokedy som mal blikanie. Imho matrixy su jedna z najuzitocnejsich veci na aute, ak clovek jazdi dost aj v noci.
FVE 12.45 kWp V/Z
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5898
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa wingo »

Turbo už minule si ten zážitok spomínal, a znova hovorím, na Peugeote s xenonmi to funguje dobre. Ručne by som prepol o sekundu skôr, lebo vidím že sa zo zákruty niečo blíži a prepnem skôr než sa objaví, automatika prepne až keď sa auto objaví, ale inak fajn. Určite lepšie ako spoliehať sa na mňa či nebodaj manželku že nikdy prepnúť nezabudneme.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: Elektromobilita a vsetko okolo nej

Príspevok od používateľa mp3turbo »

skoda tej sekundy alebo dvoch. Prave o to ide, prave spoza tej zakruty, prave o tie hranicne situacie ide.

Na dlhej rovnej ceste je to jednoduche a zaroven je tazsie niekoho oslnit tri kilometre daleko. Sto metrov pred tebou niekto vybehne zo zakruty a prave vtedy ked potrebuje najvacsi prehlad o ceste (lebo ide zo zakruty ze) tak prave vtedy mu zasvietime do očka. Keby mal ist pol kilometra rovno...

inak mate pravdu, tiez si uvedomujem rozdiel v spravani xenonov a LEDiek.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"