kamera do auta

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4585
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa scream »

Ja mam kamerku, lebo to je investica za zlomok ceny auta. Uznavam, ze pri KASKU asi zbytocnost ale ak by bol nejaky problem, tak sa to da spatne pozriet, kto ma pravdu pripadne ak niekto vystupi z auta staci ukazat, ze je nahravany a hned sa situacia vyvija inak. Za 100-150E ma clovek vybaveny velmi slusny zaznam.

Napriklad tu sa mohlo vela zaujimavych veci udiat... https://quickshare.samsungcloud.com/con ... Version=V1 po zaznemae evidentne ktto by bol na vine, bez neho by trebalo silno dokazovat, kedze tam je prednost ( ale nie 100m) .

EDIT: viacmenej suhlas s prispevkom predomnou... zalezi od auta. Kto nema naplneny zivot doma, potrebuje vychovavat na ceste cudzich. Vacsinou to nie su ludia v novych X5,X6 a Sclasse, ti ta maju v p... ani blikat nebudu ked sa zdrzis v lavom.

V meste ale treba jazdit s respektom, tam vela ludi nevie kde je sever, vela dochodcov co idu nervozni do obchodu 2 km raz za tyzden. Mimo mesto to je uz horsie, su tam vacsie rychlosti a za demenciu sa kruto plati.
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5532
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Pomoze to takmer pri kazdej nehode

1. Situacia: retazova nehoda, si 2. v poradi pricom si sice ubrzdil, ale ten za tebou uz nie a smykom ta dotlacil dopredu.

Dokaz bez kamery ze si ubrzdil ked mas pol kapoty fuc :)

2. Ides na zelenu, zburas auto ktore ide na cervenu. Vystupis "ja som videla zelenu". "Tu je kamera, zelenu sme mali my"

3. Vlavo odbocujuca avia zburala motorkara ktory ju obiehal, vazne zranenia... Vdaka nasej kamere sa preukazalo ze vodic avie mal smerovku dolava uz davno pred obiehanim motorkara, bol v suchu. Nasadol do avie a siel prec, motorkar bol vinnik. Bez zaznamu z kamery by sa videli na sude.

-------
To s autom som myslel akoze auto v ktorom ides ty, nie agresor... Ale aj tí agresori maju spolocne znaky:
1. Je lava ruka opreta laktom o lave okno
2. Je postarsi VAG, uplne najhorsie je na tom stary Touran.
3. Nalepky vzadu
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2151
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa zoom »

Co sa tyka tych aut, tak asi mas skusenosti, ale mne sa nejako nezda, ze nejaky strateny oblivious skodovkar bude studovat narazniky a R-line za sebou, pripadne ciste a umyte auto, ci vzhlad cloveka za volantom. Cele to jeho zavadzanie vychadza len z toho, ze nevie soferovat a/alebo je tupelo. Podla tvojho popisu som 40r duchodce s vyholenou hlavou, v ciernom Jeepe alebo bielom Mitsu, na dlho a zbytocne zavadzajucich ludi blikam, mam 187 cm a kedze furt nad niecim rozmyslam, nasiel som pribliznu fotku mojho defaultneho vyrazu (nielen) za volantom :-D.

Ja jazdim predpisovo, ale moj kamarat "mooz" jazdi po BA tak, ze MPR je minimalna povolena rychlost (v meste tak 60-80 km/h), takze asi by som ho zaradil do tvojej druhej kategorie, tj. nadpriemer premavky. Ono je celkom tazke zhrnut do par viet to, kedy uz povazujem niekoho jazdu za debilnu. Je to subor viacerych faktorov a vychadza to zo skusenosti. Najlepsie by som moje jazdenie zhrnul asi tak, ze nezmetkujem, nechcem zavadzat a zachovavam plynulost premavky. Asi to iste ocakavam aj od okolia.

Takze aj ked idem po ceste v meste (napr. aj ta Einsteinova) v lavom pruhu 80 km/h a vidim, ze sa niekto zozadu priblizuje, tak trochu pridam a zaradim sa doprava tak, aby ten za mnou nemusel spomalit. Mne je uplne jedno, ze ide vysoko nad MPR, ja len proste nechcem zavadzat. Ked je nejaka cesta, po ktorej idu v jednom pruhu za sebou auta, tak sa drzim ich rychlosti a nevytvaram pred sebou zvacsujucu sa medzeru 48 km/h jazdou, aby ma pan farar v nedelu pochvalil. Ked sa blizim po rovnej ceste k nejakej krizovatke bez semaforu, budem na nej odbacat doprava a vidim, ze tam caka auto, tak uz z dialky dam smerovku, aby tam nemusel stat ako tĺk, kym pridem k nemu, len aby som 2 sekundy pred odbocenim vyhodil blinker. To ma vie naozaj dozrat. Detto neblikanie pri vychadzani z kruhacu, ked pred nim stojim a cakam. Tiez ocakavam, ze na plnej ceste/moste sa auta z pripajacieho pruhu budu zaradovat az na konci pripajacieho pruhu. Nie nejaki skodovkari, co sa dobre ze este cez plnu ciaru netlacia, lebo ved krizova situacia - skonci pruh a spadnu z mostu do Dunaja. Uz som par takych nepustil a len som ukazal, nech pekne pokracuje na koniec pruhu.

Co sa tyka kameriek, tak by som mal vybavit Mitsubishaka a este 2 auta v mojom okoli. Asi sa tomu povenujem teraz cez leto, nech su taketo veci na poriadku.
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1985
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa Gumkac »

No ja jazdim tiez nadpriemer (MPR +10% cca ak je volno, ale vcelku svizne (spotreba hovori za seba :D )), ale ohladuplne k ostatnym , jazdim na trojkovej octavii cize nic extra, ani velke, ani drahe a ano, blikam a trubim tolko ze sa cudujem ze dialkove este svietia a klaxon trubi. :D Nas narod totiz je z mne neznameho dovodu nastaveny tak, ze ak si mysli niekto ze ide predpisovo, tak bude robit vsetkym co chcu ist rychlejsie naschvaly. Cize ich blokovat ci vybrzdovat (a nie len v meste, ale aj na dialnici). Lenze to ze ma 50 na tachaci este neznamena ze ide 50 a neskutocne ma takyto ignorant dokaze nastvat za volantom. Minule som na dialnici asi minutu v kuse drzal klaxon, lebo nejaky totalny **** sa rozhodol ze ma bude ucit a siel 120 v lavom celu D2 od D4 po D1 pricom v pravom nikto. A nehovoriac o dochodcoch co v dopravnej spickej spicke maju mrte casu, na semafore na zelenu si este dopiju kavicku, docitaju noviny a ked uz sa rozhodnu pohnut, tak samozrejme bez plynu na volnobeh, aby presli max 3 auta a nie 20 ako by mohlo.

Tiez ako pise zoom, ked idem ja po nejakej viacpruhovke a vidim v dialke prichadzat rychlejsie iduce auto, hned rozmyslam kde a kedy mu budem moct co najskor uhnut, nech co najmenej obmedzim jeho aj seba ci ostatnych. Ale ked takto sa blizim ku niekomu ja, tak nie ze ani neuhnu ked je uplne prazdny lavy pruh, oni ti to tam aj poslu tesne pred teba ak idu o 20km/h menej a ty musis brzdit jak blazon. S tym zoomovym odstavcom uplne suhlasim. Proste na slovensku fakt ze nevieme jazdit, respektive kazdy jazdi totalne arogantne/sebecky a tym nemyslim porusovanie MPR. Ale prave tie odbocovania, kruhace, blokovanie krizovatiek ked vie ze neprejde, zaradovacie pruhy na dialniciach kde to streli v 50tke este sa ani nezacala prerusovana ciara, ze zrkadielka sa pouzivaju len na malovanie a na dialnici ti to uplne v pohode v 100vke posle par metrov pred teba co ides 140, ... Pretoto mam kameru. Lebo viem ze ak budem mat nehodu, tak nebude z mojej viny, ale budem musiet svoju nevinu dokazovat kvoli takymto idiotom.

A to nevravim o uhybaniu sa vozidlam s prednostou jazdy. Uhnem sanitke, predbehne ma linkovy autobus. V meste samozrejme na semaforoch chodim jediny cez cervenu ak je za nami sanitka, ostatni proste sa max snazia uhnut na kraj, ale ani bohovi uvolnit krizovatku. Raz som vycuval celu mickiewiczovu, lebo sme stali traja na semafore (na americkom) a nie aby ti idioti vosli do krizovatky aby sme vychadzajucej sanitke uvolnili nas pruh (protismer bol upchaty)... Tak som vycuval celu ulicu skoro az ku 29. augusta kde sa dalo bezpecne vyjst na chodnik aby mohla sanitka z nemocnice vyjst a ist smerom na kolarko.
Naposledy upravil/-a Gumkac v Ut 02. Júl, 2024, 10:36, upravené celkom 2 krát.
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
lepermessiah
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 2737
Dátum registrácie: Št 30. Dec, 2010, 02:41
Bydlisko: ZV

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa lepermessiah »

SKiLEX napísal: Po 01. Júl, 2024, 23:33 O tom co vplyva na to ci mas na ceste konflikty, o tom by sa dala napisat kniha :D Minimalne taka kratka 120 stranova.

Hlavne pravidlo je na nikoho neblikat, ludia nemaju radi ked na nich blikas. V 95% pripadov to nicomu nepomoze, a mozno kazde tretie blikanie dialkovymi vyvola konflikt roznej intenzity.

Co na to dalej vplyva:
1. Tvoja rychlost voci premavke:
-ak ides ovela pomalsie ako priemer premavky, je to problem, ludia ta obehuju na tesno a nerespektuju ta
-ak ides ako priemer az nadpriemer premavky, si v pohode
-ak ides rychlo, rychlejsie ako auta ktore si same o sebe myslia ze idu rychlo(oni idu tak +30kmh nad MPR a ty este viac), tak prichadza obrovsky spike - kedze oni idu rychlo a ty este rychlejsie, tak si blazon ktory ich ohrozuje a treba ta vychovavat... Oproti ostatnym kategoriam tu zazijes fakt mozno 10x viac konfliktov
-ak ides este rychlejsie, nahle to prestane. Ides tak rychlo, ze 95% vychovavacov ani len nestihne spravit svoj tah, a tych 5% ktori maju vykonovu prevahu, alebo si za nimi z nejakeho dovodu stratil hybnost - tak ti to neustoja dlhsie ako minutu, alebo prvu zakrutu :D

2. Auto v ktorom ides
-Je to uplne primitivne, cim vacsia sila a muznost vyzaruje z auta, tym menej ludi si nieco dovoli a tym viac ich proste poslusne uhyba. Plati pri tom hlavne to ako vyzera na prvy pohlad. A fakt to plati uplne primitivne.

Aj ked si vezmes 2uplne rovnake auta, a jedno bude mat Rline/Sline/AMGline/M-packet naraznik, zatial co druhe obycajny basic, tak tomu agresivnejsiemu narazniku budu uhybat ovela ochotnejsie. To iste LED vs halogen svetla. Umyte v spinave auto. Premiovka vs VW. Normalne auto vs dacia...

3. Ako vyzeras ty :D Plati to iste co pri bode 2.


Takze ak jazdis v ciernom jeepe, priemernou rychlostou, na nikoho neblikas, si 40tnik s vyholenou hlavou a nemas meter 50 tak takmer neexistuje aby si mal nejaky "zazitok"

Naopak ak ja sadnem do 5odtienovej dacie, pojdem tempom tak +40 nad limit s obcasnou prasacinkou, vyblikam kazdeho kto ma pred sebou aj napravo od seba prazdny pruh, obleciem sa do veci v ktorych kosim s krovinorezom a budem pri tom vyzerat ako 15rocny, tak ti za 300km jazdu spravim 15minutovu kompilaciu toho kto ma vybrzdil/zablokoval/vystupil/vytlacil...
strasne dobre som sa zasmial, dakujem :D inak si myslim, ze to plati do bodky, mam rovnaku skusenost
Spoiler: ukázať
[NAS]: Synology DS920+ / 12GB RAM / 4x IronWolf ST6000VN001 R.6 / 2x GigaByte GSM2NE3512GNTD + 2.5G ethernet
[Laptop]: Lenovo Legion 5 Pro / 82JQ00C3CK | 5800H + 2x Samsung 970 EVO Plus 2TB + 64GB RAM
[Home]
[LCD]: Dell U4025QW
[Peripherals]: Topping DX3 Pro | Wavemaster Mx-3 | Superlux HD-662F | Logitech G815 + Kensington Slimblade Pro
[Work]
[LCD]: Dell U4320Q
[Peripherals]: Sabaj D2 | AKG K72 | Logitech G413 Silver + Kensington Slimblade
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5532
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Gumkac napísal: Ut 02. Júl, 2024, 10:20 --
Mam pre teba zlu spravu, jedina sanca ako sa tymto situaciam vyhybat je ze sam zmenis spravanie. Odbremen sa od toho ze su to pomstychtivi id*oti. Tvojim cielom nie je dokazovat niekomu ze robi chybu, ze je blbec, nutit ho menit svoje spravanie(aby nejazdil v lavom pruhu...). Tvojim cielom je ist svoje tempo a mat svaty pokoj.

Takto nejak som jazdil v obdobi 2020-2021 ked som uz vedel relativne dobre jazdit, ale este som nerozumel tomu zbytku o neblikani a tak... Fakt som mal konflikty na dennej baze. Potom som par veci zmenil, a jedine co mi par krat do mesiaca zablikaju dialkovymi do spataku. Nic viac.

1. Neblikaj dialkovymi - Miesto toho ich "potlac", tazko sa to vysvetluje, skusim dneska nahrat ked to na niekom spacham... Ale je to kombinacia toho ze sa natlacis uplne dolava a "priletis" k nemu spravnou davkou agresie tak aby si ho uplne nevylakal, ale zaroven aby mu to bolo neprijemne a instinktivne ti chcel uhnut.
2. Ak uz niecim musis blikat, tak smerovkou dolava. Funguje to 100x lepsie ako dialkove svetla. Dialkove svetla beru ako "uhni ti kkt", smerovku dolava ako "prosim, fakt sa ponahlam"
3. Ak ma niekto fakt uprdele(co sa ti po hornych 2bodoch nestane viac ako raz za mesiac) tak ho proste obehni z prava pod plnym plynom.


Ze niekto ide pomaly zo zelenej a tak? Nie kazdy je technicky typ, nie kazdy mal v noci 8hodin kvalitneho spanku a stary pomaly dochodca budes raz aj ty :). Oni robia co mozu, jazdia najlepsie ako vedia. Ty jazdi tiez najlepsie ako vies tiez a hotovo. Skutocne dobry sofer(ako sa snazis prezentovat) vie predvidat 99% chyb ostatnych este skor ako sa stanu :-) A urcite mu nerozhodi sandal ked musi pribrzdit o 20kmh...
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1985
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa Gumkac »

lenzeeeee to agresivne priblizenie sa absolutne nepomaha, aj ked ti to posle do laveho tesne pred tebou, ze ledva ubrzdis, viac menej mu ides na zadnom skle a jemu je to aj tka jedno, rukou ukaze gesto nieco v zmysle "co blbnes, vsak idem" a ma ta totalne na haku. neviem teda kde jazdis ty a na com, ale mozno je chyba ze nemam cierny jeep. Ale hej, preblikas iduceho v lavom na prazdnej dialnici a ked sa zaradi spat a predbiehas ho s plnym plynom tak ti ukaze stredny prst :) - kazdodenna klasika na konci R7 na bajkalsku, kde ludia napajajuci sa zo slovnaftskej idu hned do laveho ale nad 90 sa nerozbehnu :) tam ja ale vzdy idem MPR az po znacku a teda tychto exotov stretavam denne a ten rozdiel nie je 20kmh ale zvacsa 50.

voci predbiehaniu z prava mam svoj osobny odpor a nepotrebujem este sebe tymto nacat nejake konanie. Ale v tomto smere je legislativa fakt nedomyslena, ked nejaky blbec si zmysli ze pojde cely cas v lavom, tak maximalne mozes ist aj ty len za nim, lebo inak sa dopustis este horsieho priestupku ako on a v pripade ze ma kameru aj on, tak ty budes mat horsi trest ako on.

No nemyslim si ze kazdy spomalenec v meste na krizovatke je unaveny dochodca :) ale vo vacsine ludia cumiaci po reklamach, zenach, do mobilu, ... vsak sa pozri niekedy vedla seba co robia ludia na semaforoch :)

Ja sa neprezentujem ako dobry sofer, kazdy ma svoje chyby. Ale ak musis nonstop dupat na brzdu kvoli tomu ze ti niekto neda prednost alebo nejak inak porusuje predpisy, tak to nastve. No keby nepredvidam, tak musim chodit s buldozerom, alebo by som mal uz asi 100. auto. Myslim si ze cele toto zacalo ked mi uz v autoskole nedala na dunajskej prednost (stopka) jedna zena a prvu nehodu som mal uz na poslednej jazde pred skuskami :D (a mozes predvidat kolko chces, ked nezastane na stopke a vyjde ti spoza rohu, na lade uz nezabrzdis (kazdorocny prvy bratislavsky sneh co prekvapil cestarov)) Odvtedy sa ma snazia zostrelit snad furt :D
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5532
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Vsetci placu ake hovada jazdia po ceste a ako robi kazdy kazdemu zle, ale nikto si nepripusti ze je cast problemu. Vzi sa do hlavy lavoprudara... Taky clovek nie je uplne mudry, auto je prenho otravna vec ktora ho dostava z bodu A do bodu B. On vobec nerozumie tomu ze robi nieco zle. Vobec nerozumie tomu preco by niekto chcel ist rychlejsie ako on. A odrazu si za nim ty co uz ma vytrubeny klakson a vysvietene dialkove svetla.


V aute chyba nie je, striedam vela aut, dacia, korejec, dodavky, touran, starucky renault koleos, octa, a tak... Len na nikoho neblikam, bud ich potlacim, alebo rovno obieham z prava. A to ze ludom na ceste j*be a neda sa im doverovat beriem ako fakt typu "vecer zapada slnko". Moze to byt otravne, moze sa ti to nepacit, ale nic s tym nespravis, musis to akceptovat, prehltnut a prisposobit sa. Cim skor si to uvedomis, tym mensia sanca ze skoncis s rozbitym autom alebo podmienecne odsudeny. Mne to trvalo 2roky.


Za poslednych 70km co mam na pamatovke som nasiel par sitiucii ked bolo potrebne niekoho "potlacit" a vzdy to fungovalo. A ver tomu ze ak by som blikal dialkovymi, neuhne ani jeden z nich :D


lopo1
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1631
Dátum registrácie: Pi 09. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Žilina

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa lopo1 »

Viac menej suhlasim zo Skilexom tiez sa mi viac osvedcilo sa trochu viac priblížiť a ono ludia pochopia prebliknutie dialkovymi beriem ako poslednu možnosť ked uz ides za nim nejaku chvilu a nechape proste niektory ludia fakt idu stylom co je za mno ma nezaujima a spetaky nepouzivaju.....
Používateľov profilový obrázok
geroswen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1280
Dátum registrácie: So 03. Jan, 2015, 23:54
Bydlisko: Bratislava, Cifer

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa geroswen »

Mne sa tiez pomalsie auta vacsinou uhnu. Ale nedavno som isiel daleko od predpisovej rychlosti, lebo bolo treba otvorit zachranke, tak som aj blikal a kazdy ma pustil.

Z pravidla nemavam problem s autami v lavom pruhu. Skor ma drazdia ti nepritomni ludia v pravom a stednom pruhu. Napr. taki, ktori maju zapnute hmlovky ked je vyborna viditelnost alebo naopak taki, ktori nemaju zapnute ziadne svetla ked je velmi zla viditelnost. Sanca, ze pochopia preco im blikam je asi 10%. Minule som isiel na vecer v kolone za chlapikom, ktory mal zapnutu zadnu hmlovku len tak bez dovodu. Blikol som mu asi 50x (dialkovymi aj hmlovkami) a potom som to vzdal. Za kolonou som isiel kusok vedla neho, tak som si myslel, ze sa mozno na mna kukne a zakricim mu to cez okno, ale on si asi ani nevsimol, ze za nim nejake bixenony blikali.
Dell M4500 - i7-920xm @3.87Ghz, quadro 1800m
Používateľov profilový obrázok
stiv
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 10048
Dátum registrácie: Pi 16. Nov, 2012, 21:30
Bydlisko: BT

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa stiv »

Ja som zvyknuty ze sa ludia odstupuju ked sa blizim. Na dialnici si ale kazdy retard mysli ze ked vedla seba nic nema, tak sa ide obehovat hocico co je pred nim aj 300 metrov a nezajem. Odhad ze sa nieco blizi vlavo? Nula. Naposledy sa mi za 3h jazdu stalo viackrat ze si niekto hodil smerovku, zacal sa tahat, pozrel do zrkadla, brzdy a tahal sa spat. Najskor idem, potom pozeram. Je to celkom sranda ked ides +100, ale zvyknes si predvidat kedy to vyzera sa sa ti vopcha a kedy nie. :-D Ja ked vidim ze je vlavo auto tak sa mu tam nehodim a nech sa poebe ale asi som nenormalny a zaradim sa az zan.

Blikam preto vynimocne, ked uz ideme nekonecne dlho a nie a nie uhnut alebo ked mi niekto vojde do cesty a znacne ma obmedzi. Aj to len zasvietim a neblikam vsetkym co mam a nejazdim mu v kufri zlava doprava. :D A ked je teda este niekto nerozny a zacne mavat alebo nieco tak ho zasekam vpravo, umyjem si okna.. a aj ked ma potom tendenciu ma chciet dobehnut a ist predomna tak ma uz aj tak neuvidi lebo pomaly nejazdim a hento spravanie je typicke pre ludi co jazdia nebezpecne a pomaly.

Umyvat si okna pred nim alebo ist vedla neho, pribrzdit a pozriet sa nan vzbudzuje v ludoch emocie. :D

Cim vychodnejsie tym typickejsie vecer ze denne svietenie alias hmlovky co svietia viac ako stretavacky ti vypaluju oci, to len zapnem dialkove nech ma to neoslepuje ked ide oproti a ideme dalej. :)
.
Používateľov profilový obrázok
werwest
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: So 30. Jún, 2018, 20:01
Bydlisko: Lucenec

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa werwest »

geroswen napísal: Po 01. Júl, 2024, 01:14 Pouziva pls niekto dlhodobo parking rezim s napajanim z autobaterky? Dal som vymenit narazniky, tak ma to motivovalo ku sprevadzkovaniu A139 pro cez hardwire kit.

Zaujimalo by ma ako rychlo to dokaze "znicit" autobaterku. Viem, ze autobaterky maju obmedzeny pocet cyklov, ale zaujimala by ma realna skusenost. Napr. ci je to pol roka, dva roky a pod...
ja som mal kameru v aute pripojenu nonstop lebo o3 nevypinala zapalovac. prvy krat mi skapala baterka 5 rocna ked zacala korona a po mesiaci som si spomenul ze mam auto. potom som mal auto do 2023 a ta ista baterka frci dalej novemu majtelovi.

k tym kaskaderom co sa hadzu pred auta. chce to viac skusenosti. v 95% viem dostatocne skoro ze sa mi ide niekto zasamovrazdit do laveho pruhu. blikanie ani lepenie nema zmysel. prinajlepsom sa nic nestane, prinajhorsom ta vybrzdi. nemas ako vyhrat a jedina cesta je pockat ci sa zaradi, alebo sa uvolni dost miesta na predbiehanie sprava. vacsina ludi si to ani nevsimne kym nie si pred nimi. tiez neni dovod si ich obzerat. nech sa rozculuju, ukazuju fakera, robia co chcu. najlepsi upgrade pre vyhybanie sa takymto jedincom je rychle auto. kym stihne zareagovat ze ta ma vyfakovat si davno prec.
#fetacinechdrziaticho
#nafetkynereagujem
Používateľov profilový obrázok
scream
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4585
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa scream »

Viete ako, ja som videl zaznamy kamery zien z rodiny z dialnice a inych komunikacii... naslo by sa tam vsetko mozne, specialne lavy pruh, pomala jazda na dialnici, pridavanie a uberanie... dama nevedela 250km, ze ma v aute aj 6tku a podobne...
Zas musim povedat, ze ked tak sa len niekde pozabudli v slabej premavke, urcite sa nesupali pred rychlo iduce auta. Skor nezmyslene brzdenie, dezorientacia a malo skusenosti.

BTW dnes som sa chvilu potreboval v aute porozpravat, siel som ako zvysok premavky... 3 dediny 40 a mimo 70-80...
Ryzen5 7600, 32GB DDR5 6000 Corsair, MSI PRO B650-P WIFI, Fortis 5, XFX RX 6700 10g, 2x2TB samsung 980 pro, 2TB SATA, EVGA SuperNOVA 550 GT @ 31,5" iiyama G-Master GB3271QSU-B1
XBOX series X
Gumkac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1985
Dátum registrácie: Pi 10. Feb, 2012, 17:01
Bydlisko: bratislava - DL

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa Gumkac »

SKiLEX napísal: Ut 02. Júl, 2024, 15:18 ...
ok, mas par videi kde ti uhli. a ja zas mam desiatky kde nepomoze ani prirutenie sa, ani blikanie, ani trubenie :) proste niekto ta nepusti a mozes skusat co len chces. A odporucas predbehnutie zprava mozes fakt len ak mas peniaze navyse a ked sa zaobides na nejaky cas bez vodicaku. zabudas na to ze kameru moze mat aj on alebo dakto za tebou a ze sa dopustas daleko zavaznejsieho priestupku ako jeho jazda v lavom pruhu. ale vsak kazdy jazdime ako chceme no, za mna je predbiehanie zprava totalne tabu a radsej si k nemu zavolam hliadku :)
Intel i5 13600K + Noctua NH-D14 | ASUS TUF Z690 | ASUS TUF RTX 3070 Ti O8G | 32GB 3600Mhz Kingston | Corsair HX750i | Samsung 980 pro 1TB + 970 evo plus 1TB | NZXT H7 flow | 5x 140mm arctic
LG UltraGear 27GP850-B / Dell U3417W | Logitech G700s + Devis Control | Logitech G915 Tactile | Lenovo T490
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2151
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: kamera do auta

Príspevok od používateľa zoom »

SKiLEX: Si na moj vkus nejaky prilis kludny zenovy majster. Chapem pristupu neist do konfliktu s hlupymi ludmi, toboz ked este idu robit naschvaly, ale ja chcem, aby si ten druhy clovek uvedomil, ze urobil blbost, inak nemoze dojst k jeho naprave. Toto nie je to iste ako niekoho vyucovat ci nebodaj vybrzdovat a podobne. A tiez netrpim utkvelou predstavou, ze po mojom akte ten druhy clovek zrazu prepadne zachvatu sebareflexie a je z neho instantne o 12% lepsi sofer. Vsadzam na to, ze ak sa mu to stane 50x, mozno to prestane robit.

Naopak, ja sa snazim vyhybat tlaceniu sa na niekoho, lebo ten debil moze (aj naschval) dupnut na brzdu a havarka zozadu je moja chyba. Pripadny kamerovy zaznam vie pomerne lahko obhajit (na vozovke bol had, idealne uzovka, lebo je zakonom chranena, medzicasom sa odplazila). A cele toto nas opat vrati k tomu mojmu "nechcem zavadzat" a bolo by mi extra blbe, ze som obmedzil 1000 dalsich ludi na ceste. Toto ma vie uplne rozcarovat niekedy v piatok poobede, ked vsetci "bratislavcania" idu domov a zrazu najvacsie ultra-kolony, lebo niekto na obchvate/dialnici smerom von z BA urobil havariu. V lete, za bieleho a sucheho dna, na rovnej ceste bez semaforov, krizovatiek a prechodov. To nikdy nedokazem pochopit a normalne by som za to rozdaval priamo umerne tresty ako za rychlost (cim viac ludi obmedzil v zmysle ze musia cakat v kolone kvoli nemu, o to dlhsi trest bez vodicaku).

Co sa tyka tych netechnickych ludi, co sa snazia... je jasne, ze nie kazdy bude soferovat rovnako skvelo, uzasne, bezchybne, najlepsie, precizne, ukazkovo a predvidavo ako ujo zoom, ale... od ludi na ceste ocakavam aspon zakladne fungovanie. Po nikom nechcem, aby siel nad MPR, ale pokial sa boji jazdit v premavke, tak nech ide autobusom. A ked stoji prvy na semafore, tak ma sledovat semafor a nie si pudrovat nos ci ladit radio. Na ostatne pripady tu mame nalepku "Z" v trojuholniku. Pokial to ma niekto na aute, tak mi je uplne jedno, ako jazdi a beriem ho ako autoskolu. Najhorsie je, ze to skoro nikto nepouziva, lebo vsak si nebude davat Z na auto ako nejaky lamer. Priklady z dnesneho dna:
  • Dlha rovna ulica v Bratislave, ma niekolko kilometrov, 1 pruh, ziadne pripajacie pruhy a ine zlozite veci. Slnecny, suchy den. Rozbehneme sa zo semaforu a ideme 40 km/h (na ceste je povolena 60-ka). Obhryzam volant a z nudy pocitam auta v kolone - napocital som nas 18 za tym debilom na prvom mieste. Vlozime klasicky vtip - najrychlejsie auto? Skodovka, v kolone je vzdy prva. Toto ukrutne nedokazem pochopit, mne by bolo tak blbe mat za sebou taku kolonu.
  • O kus vedla - 1 pruh sa akoby rozdeli na dva (na sirokej ceste zrazu pribudne prerusovana ciara). Auto ide chvilu tak, ze 80% auta ma v pravom pruhu a 20% v lavom pruhu. Šípim nejakeho exota, tak ho stale neobieham zlava. Zrazu vyhodi smerovku doprava a zaradi sa do laveho pruhu. Again, skodovkar. Poznam ludi, co si mylia pravu a lavu stranu, ale hadam dat blinker na stranu, kam ides krutit volantom nie je az take tazke.

Návrat na "Nákupná poradňa"