Seven x64 - skúsenosti, problémy, otázky sem

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Kolipo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Po 22. Mar, 2010, 22:59

Re: Seven x64 - skúsenosti, problémy, otázky sem

Príspevok od používateľa Kolipo »

Dobry den, mam taky problem s kurzorom, ze ked sa dostanem do praveho horneho rohu (dotykam sa hornej "steny") tak par pixelov (cca 1,5cm) mi kurzor strasne spomali a hybe a akoby so zotrvacnostou. je to strasne otravne hlavne ked chcem stlacit X-tlacitko a celkovo to strpcuje pracu s PC. skusal som preinstalovat driver na mys a nepomohlo. robi mi to iba par dni a neviem preco to zacalo. Take spekulacie ze mam zlu mysku alebo zlu podlozku ani nemusite riesit lebo to robi iba v tom jednom rohu a skusal som to uz aj s inou myskou a podlozkou. (Myska - Razer Mamba, Podlozka Razer Goliathus). Prosim pomoc :( Vidim to ako uplne zbytocne koli tomuto robit reinstal celeho OS este k tomu ked nemam ani ziadnu zalohu... Dakujem

Tuto je video niekoho, kto ma podobny problem: http://www.youtube.com/watch?v=bd0yQQGrJXA . Kvalita vazne zla ale myslim ze na take blizsie urcenie staci. Ja ani neviem ako sa z desktopu nahrava video. Skusal som fraps ale ten mi nesiel a ine podobne aplikacie nepoznam.

Zostava:
MB: Gigabyte Intel EX58-UD5,
CPU: Intel Core i7 920 (OC to 3,8GHz)
COOLER: Noctua NH-D14
DDR3: Kingston XMP HyperX CL8 1600MHz 3x2GB (tri-channel)
POWER: Seasonic/SilverPower SP-SS650HT, 650W
GPU: ATI Radeon Vapor-X HD5870 1GB
HDD: Seagate Barracuda 7200rpm, 1TB
MONITOR: ASUS VW246H 24"W LCD 1920x1200 20000:1 2ms

Vopred diky za kazdu pomoc.
Používateľov profilový obrázok
nitrix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Po 17. Nov, 2008, 14:30
Bydlisko: Topolčany

Re: Seven x64 - skúsenosti, problémy, otázky sem

Príspevok od používateľa nitrix »

zdravim.. mam jeden problem..kupil som si pred nedavnom nove 3 suciastky do PC a to novu dosku, procesor a pamate..nainstaloval som si windows 7 x64 ..Ale stalo sa mi uz asi treti krat ze windows mi vypisal kriticku chybu (taka modra obrazovka s popisom chyby) a nasledoval restart PC..moze to byt chybnym windowsom??..alebo ze by hardwarova chyba?.odomkol som dalsie dve jarda na phenome , testoval som to aj cez LinX a vsetko bez chyb..poradte co s tym :?

moja zostava:
CPU: AMD Phenom II X2 550 BE / Phenom II X4 B50
MB: Asus M4A87TD EVO
RAM: Kingston 2x2 GB DDR3 1600Mhz ale ukazuje mi pri starte len 1333 mhz (aj toto je zahada) :(
GPU: Nvidia 9600GSO + Accelero S2 rev.1
HDD: WD 160GB SATA + Samsung 500 GB SATA
DVD mechanika + dalsia DVD-RW mechanika
zdroj 400W neaky modecom

chcem este dodat k tomu ze naposledy sa to stalo ked som hral hru a padlo to..nasledoval restart a vsetko ide dalej..zatial :rolleyes:
zostava: Intel Core i7 7700/CM Hyper 212 EVO, MSI Z270 Tomahawk Artic, Corsair 16GB DDR4 3600Mhz CL18, XPG Gammix S11 PRO M2 256GB, XPG Gammix S11 PRO M2 512GB, WD Blue 1TB, Gainward GTX 780Ti Phantom, EVGA 650GQ, Chase Zalman Z3+
Jay-T
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 73
Dátum registrácie: Ut 30. Nov, 2010, 19:46

Re: Seven x64 - skúsenosti, problémy, otázky sem

Príspevok od používateľa Jay-T »

Serus

mam dosku Asus M4A785TD-V Evo, 2x 2 GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Ati 4890ka a AMD Athlon II X4 620 nepretoceny a presne podobne to zacalo aj u mna s tymi modrymi obrazovkami, casom sa k tomu pridruzili problemy s nastartovanim systemu, iba sa tocili ventilatory a nic sa nedialo, ani HDD neblikal atd, myslel som ze reinstall pomoze, nic, ani zdroj to nebol...znamy sa vyjadril ze tie Asus dosky v kombinacii s AMD sa mu castejsie vracaju s takymito chybami ako v kombinacii s intelom

Dosku som poslal na reklamaciu, doteraz sa este dodavatel nevyjadril co a ako, ta doska sa uz nevyraba a aj ja mam hlavu v smutku co a ako lebo uz asi mesiac a pol bezim na staruckom Semprone 2400+ s 768MB a nVidiou 5500 :D

Btw otazka na ostatnych, pockat na reklamaciu (uz je to vyse mesiaca a chvilu to este asi potrva) a frcat este pol roka na tom a potom prejst postupne na socket AM3+ a nejaky Bulldozer, alebo teraz kupit Sandyho nejaku 2500 aj s doskou s grafickym vystupom?
Spoiler: ukázať
PC: Doska: MSI P67A-GD55, Procesor: Intel i5 2500K + Gelid Tranquillo rev. 2 RAM: 2x4GB Kingston HyperX Blu 1333Mhz DDR3 1333Mhz, HDD: 500GB WD Blue Sata II, GPU: Gigabite Radeon HD4890 1GB DDR5, Zdroj: Corsair TX 650, LCD: 24" LED Iiyama ProLite E2473HDS, Repro: Genius SP-HF2.0 1800A, Logitech Attack 3, TrackIR 5
Notebook: Lenovo X220, intel i5 @2500, 8GB Ram, 320 GB
Telefon: Samsung Galaxy S3
Renault Laguna II 2.0 IDE, 103kW
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Seven x64 - skúsenosti, problémy, otázky sem

Príspevok od používateľa shiro »

Kolipo napísal:Dobry den, mam taky problem s kurzorom, ze ked sa dostanem do praveho horneho rohu (dotykam sa hornej "steny") tak par pixelov (cca 1,5cm) mi kurzor strasne spomali a hybe a akoby so zotrvacnostou. je to strasne otravne hlavne ked chcem stlacit X-tlacitko a celkovo to strpcuje pracu s PC. skusal som preinstalovat driver na mys a nepomohlo. robi mi to iba par dni a neviem preco to zacalo. Take spekulacie ze mam zlu mysku alebo zlu podlozku ani nemusite riesit lebo to robi iba v tom jednom rohu a skusal som to uz aj s inou myskou a podlozkou. (Myska - Razer Mamba, Podlozka Razer Goliathus). Prosim pomoc :( Vidim to ako uplne zbytocne koli tomuto robit reinstal celeho OS este k tomu ked nemam ani ziadnu zalohu... Dakujem

Tuto je video niekoho, kto ma podobny problem: http://www.youtube.com/watch?v=bd0yQQGrJXA . Kvalita vazne zla ale myslim ze na take blizsie urcenie staci. Ja ani neviem ako sa z desktopu nahrava video. Skusal som fraps ale ten mi nesiel a ine podobne aplikacie nepoznam.

Zostava:
MB: Gigabyte Intel EX58-UD5,
CPU: Intel Core i7 920 (OC to 3,8GHz)
COOLER: Noctua NH-D14
DDR3: Kingston XMP HyperX CL8 1600MHz 3x2GB (tri-channel)
POWER: Seasonic/SilverPower SP-SS650HT, 650W
GPU: ATI Radeon Vapor-X HD5870 1GB
HDD: Seagate Barracuda 7200rpm, 1TB
MONITOR: ASUS VW246H 24"W LCD 1920x1200 20000:1 2ms

Vopred diky za kazdu pomoc.
skus reinstall, tak na 100% vylucis alebo potvrdis SW zavadu. ak je mys bezdratova, pozri baterky. ak je k nej nejaky soft, skus to bez neho.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Seven x64 - skúsenosti, problémy, otázky sem

Príspevok od používateľa shiro »

nitrix napísal:zdravim.. mam jeden problem..kupil som si pred nedavnom nove 3 suciastky do PC a to novu dosku, procesor a pamate..nainstaloval som si windows 7 x64 ..Ale stalo sa mi uz asi treti krat ze windows mi vypisal kriticku chybu (taka modra obrazovka s popisom chyby) a nasledoval restart PC..moze to byt chybnym windowsom??..alebo ze by hardwarova chyba?.odomkol som dalsie dve jarda na phenome , testoval som to aj cez LinX a vsetko bez chyb..poradte co s tym :?

moja zostava:
CPU: AMD Phenom II X2 550 BE / Phenom II X4 B50
MB: Asus M4A87TD EVO
RAM: Kingston 2x2 GB DDR3 1600Mhz ale ukazuje mi pri starte len 1333 mhz (aj toto je zahada) :(
GPU: Nvidia 9600GSO + Accelero S2 rev.1
HDD: WD 160GB SATA + Samsung 500 GB SATA
DVD mechanika + dalsia DVD-RW mechanika
zdroj 400W neaky modecom

chcem este dodat k tomu ze naposledy sa to stalo ked som hral hru a padlo to..nasledoval restart a vsetko ide dalej..zatial :rolleyes:
lol a napisat co bolo na to bsod je podla teba uplne nepodstatne ze?
klasika, otestovat RAMku a ak sa to deje pri zatazi (hre, konvertovani videa a pod.), tak to skusit s inym zdrojom.
Moze to robit aj kvoli otvorenym jadram, ziadny test ti nezaruci ze to bude vzdy 100% stabilne. vrat to nazad a skusaj.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Seven x64 - skúsenosti, problémy, otázky sem

Príspevok od používateľa shiro »

Jay-T napísal:Serus

mam dosku Asus M4A785TD-V Evo, 2x 2 GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Ati 4890ka a AMD Athlon II X4 620 nepretoceny a presne podobne to zacalo aj u mna s tymi modrymi obrazovkami, casom sa k tomu pridruzili problemy s nastartovanim systemu, iba sa tocili ventilatory a nic sa nedialo, ani HDD neblikal atd, myslel som ze reinstall pomoze, nic, ani zdroj to nebol...znamy sa vyjadril ze tie Asus dosky v kombinacii s AMD sa mu castejsie vracaju s takymito chybami ako v kombinacii s intelom

Dosku som poslal na reklamaciu, doteraz sa este dodavatel nevyjadril co a ako, ta doska sa uz nevyraba a aj ja mam hlavu v smutku co a ako lebo uz asi mesiac a pol bezim na staruckom Semprone 2400+ s 768MB a nVidiou 5500 :D

Btw otazka na ostatnych, pockat na reklamaciu (uz je to vyse mesiaca a chvilu to este asi potrva) a frcat este pol roka na tom a potom prejst postupne na socket AM3+ a nejaky Bulldozer, alebo teraz kupit Sandyho nejaku 2500 aj s doskou s grafickym vystupom?
ohladne reklamacie mas svoje prava, tak ich pouzivaj. po 30d mas pravo na peniaze.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Seven x64 - skúsenosti, problémy, otázky sem

Príspevok od používateľa valistar »

nitrix napísal:zdravim.. mam jeden problem..kupil som si pred nedavnom nove 3 suciastky do PC a to novu dosku, procesor a pamate..nainstaloval som si windows 7 x64 ..Ale stalo sa mi uz asi treti krat ze windows mi vypisal kriticku chybu (taka modra obrazovka s popisom chyby) a nasledoval restart PC..moze to byt chybnym windowsom??..alebo ze by hardwarova chyba?.odomkol som dalsie dve jarda na phenome , testoval som to aj cez LinX a vsetko bez chyb..poradte co s tym :?
tomu phenomu si pridal 0.1V ?

ale ako napisal shiro najlepsie dat vsetko na default - aj cely bios - nech sa da vylucit hardwarova chyba.

najlahsie to zvalit na windows ale malo krat je to tak ze je to chyba systemu samotneho. najcastejsie je to hardware alebo jeho komunikacia s OS (driveri atd).
Používateľov profilový obrázok
nitrix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Po 17. Nov, 2008, 14:30
Bydlisko: Topolčany

Re: Seven x64 - skúsenosti, problémy, otázky sem

Príspevok od používateľa nitrix »

s napatim som nic nerobil.. jedine co som spravil je prepol prepinac na doske (core unlocker) na otvorenie dalsich jadier..testoval som ich zase a vsetko bez chybako otestujem ramky?..nemoze to byt disk?
zostava: Intel Core i7 7700/CM Hyper 212 EVO, MSI Z270 Tomahawk Artic, Corsair 16GB DDR4 3600Mhz CL18, XPG Gammix S11 PRO M2 256GB, XPG Gammix S11 PRO M2 512GB, WD Blue 1TB, Gainward GTX 780Ti Phantom, EVGA 650GQ, Chase Zalman Z3+
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8611
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Seven x64 - skúsenosti, problémy, otázky sem

Príspevok od používateľa shiro »

na disk to nevidim, ten podobne veci nezvykne sposobovat. RAM otestuj memtestom alebo cez goldmemory.
nastuduj si rizika odomykania dalsich jadier, stavim sa ze si o tom prd cital...nikdy nemas 100% istotu ze su v poriadku a moze to s nimi robit chyby.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Kolipo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: Po 22. Mar, 2010, 22:59

Re: Seven x64 - skúsenosti, problémy, otázky sem

Príspevok od používateľa Kolipo »

skus reinstall, tak na 100% vylucis alebo potvrdis SW zavadu. ak je mys bezdratova, pozri baterky. ak je k nej nejaky soft, skus to bez neho.
No ta mys je nabijatelna, ale skusal som to uz aj s dratovou mysou a robilo to to iste, reinstal driveru som skusal tiez a skusal som to aj bez toho driveru. stale to iste. Nechapem tomu. Fakt jedine co som neskusal bolo reinstal OS ale ved predsa musi existovat aj nejake jednoduchsie riesenie ci nie ?

EDIT: Zistil som, ze to nerobi ked chytim nejake okno a idem s nim do toho rohu tak pokial drzim to okno tak to nerobi ale ked ho pustim tak to robi zas. Takze to bude urcite SW zavada. Nenapada vas este nejaky sposob ako to vyriesit ? Nemoze to byt nejaky microsoft driver na mys ?
Používateľov profilový obrázok
adun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 578
Dátum registrácie: Ne 04. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Seven x64 - skúsenosti, problémy, otázky sem

Príspevok od používateľa adun »

rano sa mi nainstaloval tento update http://support.microsoft.com/kb/976902
a odvtedy mam memory usage neustale nad 3GB (teraz 3,78GB = 94%) (total 4gb) = pc laguje a vsetko sa otvara pomaly
nechapem co to ma byt, pc je v idle vsetko povypinane, ziadny nezvycajny proces nebezi
najviac zabera svchost 113MB potom firefox 80MB zvysok srandy dokopy 52 procesov

niekto podobny problem ?
:help:
janopostar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 01:05

Re: Seven x64 - skúsenosti, problémy, otázky sem

Príspevok od používateľa janopostar »

na tento problem :? som narazil aj ja asi 11.1.2011 je to aktualizácia KB976902 v podstate prestanú ísť aktualizácie proste problem .na zahraničných fórach som čítal že je to príprava na nový SP1 a ide o overenie WGP /winGeniune/ :( ale aj o blackhole windowsu . Ja som našťastie niekedy v novembi 2010 po čerstvej inštalácii :dance: klonoval disk takže samotná inštalácia môjho systému trvá asi 8 min pri 20G objeme dát .Potom som testoval aktualizácie a zistil som spomenuté :furious2: . Momentálne včera som omylom :E nainštaloval do systému KB976902 a tak som dal obnovenie systému do predchádzajúceho stavu čo pomáha :good: . WinUpdate mám nastavený na prehladávanie aktualizácii bez sťahovania s potrebou potvrdenia čiže nezaškrtnem čo nechcem . Som zvedavý čo bude ďalej :help: .Skúsil som použiť aj remove WAT 2.2.5 ale neúspešne . :help: doplňujúca otázka pre teba WIN. máš aký ? legal? zaujíma ma to pre Ďalšie riešenie veci . :E Ináč ešte odpoviem aj na to že aj mne klesol výkon PC po aktualizácii skoro na 35 % :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
adun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 578
Dátum registrácie: Ne 04. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Seven x64 - skúsenosti, problémy, otázky sem

Príspevok od používateľa adun »

win je legal cez msdn
janopostar
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 3
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 01:05

Re: Seven x64 - skúsenosti, problémy, otázky sem

Príspevok od používateľa janopostar »

takže musíme hladať riešenie na nete resp na microsoft . pomohol som ti aspoň trošku ? :-(
Používateľov profilový obrázok
adun
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 578
Dátum registrácie: Ne 04. Mar, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Seven x64 - skúsenosti, problémy, otázky sem

Príspevok od používateľa adun »

no uz to prestalo samo odseba na druhy den :-)

Návrat na "Operačné Systémy"