Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

zober si ten psychologicky efekt.
ja ked idem 50 idealne v kolone tak proste prestavam vnimat, respektive obzeram sa okolo seba a to mi urcite skrati reakcny cas. ale ked si idem svojich 60, tak si davam dobry pozor, jednak aby som si vcas vsimol fizlov a potom ked viem ze idem trochu rychlejsie tak aj na vsetko predo mnou lebo viem ze budem brzdit o nejaky ten metrik dlhsie.

ale zas niesom jeden z tych co musi byt vsade prvy a predbieha jak chuj, proste ked sa neda tak sa neda, obzvlast nie na felicii ktora jednak nezrychli moc :D a potom v pripade havarky ... radsej nechcem vediet
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6655
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa M1ch4l »

ked spomalis zo 60 na 50, znizis kineticku energiu o 30%, co je dost velky rozdiel. Preto to zaviedli. Dalej musis zapocitat to, ze aj ked sa ti podari paradny reakcny cas blizko 0.2 sekundy (skor by som ale pocital 0.4 sekundy a mozno aj horsie), tak pri 60 prejdes vacsi kus ako pri 50. Ak by islo o zrazenie nejakeho chodca, treba pocitat s tym, ze chodec v situacii zamrzne.

Ale pravdou je, ze 50 je pocitovo z vnutra auta dost nizka rychlost
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Timeshifter »

stefan.koval napísal:uz v 60tke mozes sundat niekoho
Smrtiaca rýchlosť nárazu pre nechráneného človeka je 40 km/h. To znamená, že úplne na všetkých dopravných úsekoch na Slovensku by sa mala nariadiť povinná 30tka (treba mať 10km/h rezervu) bez výnimky - a to aj na dialniciach, veď predsalen, ked niekto odstaví pokazené auto v odstavnom pruhu a vystúpi, tak aj tam je možnosť že ho zrazíš...

Rozmýšlal si niekedy, prečo je mentalita slovenských vodičov taká, aká je? Vďaka dlhotrvajúcej buzerácii od štátu (a to nie len od dopravákov)...

Jediné čo požadujem je to, aby na úsekoch, kde je pravdepodobnosť akejkoľvek dopravnej nehody veľmi nízka, boli zvýšené prikázané maximálne rýchlosti. Nie, nepresadzujem to, kvôli tomu, že chcem jazdiť ako blázon - sám chodím v zaľudnenejších častiach miest a dedín 20tkou-30tkou, pretože človek tam nevidí dajme tomu za horizont alebo zákrutu a môže mu niekto spoza odparkovaného auta skočiť do cesty, resp. hrávajú sa v blízkosti deti. Divné ale je, že na takých úsekoch je málokedy prikázaná maximálna rýchlosť zodpovedajúca okolitej situácii... A najhoršie je na tom to, že tí retardovaní vodiči, čo jazdia tak, že príde značka obce a hneď musia ísť 50, ikeď široko ďaleko ani živej duše a výhlad na kilometer dopredu, tak takí jazdia v spomenutých nebezpečných úsekoch maximálnou povolenou rýchlosťou lebo sú tak naučený - nerozmýšlať nad bezpečnosťou ale riadiť sa nezmyselnými značkami... Som z južného Slovenska a kopa chudobných ľudí chodí do susedných dedín vzdialených 2-4 km peši po ceste, kde je povolená 90tka, je klukatá, nevidno za zákruty. Divné mi pripadá, že na takomto úseku je podľa teba 90tka OK (veď všetci vodiči tam tak rýchlo aj jazdia), ale na úseku, kde za deň nestretneš jedného pešieho človeka, na štvroprúdovke kúsok od konca mesta, tak tam "MUSÍ byť 50tka, lebo musí" a ešte si tam policajti dovolia merať... Ale na úsekoch, kde sa pravidelne vyskytujú dopravné nehody som žiadneho policajta alebo radar nikdy nevidel...
Používateľov profilový obrázok
landrower
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6969
Dátum registrácie: Pi 16. Okt, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava II

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa landrower »

opat raz musim plne suhlasit. kolko krat idem v meste v roznych neprehladnych miestach tiez takto pomaly, 20-30, lebo ked si nejsom isty ci mi niekto niedke spoza auta alebo odkial nevybehne, tak idem pomalicky.
ale nech mi nikto nevrdi ze niekde na periferii kde neni ani zivej duse niekoho ohrozujem ked idem povedzme 70.
Steam: michalsveto
Spoiler: ukázať
CPU Intel Core i5 4670K + CM Seidon 120XL +2x Corsair Quiet SP120
MB MSI Z87M-G43
RAM Corsair XMS3 2x4GB DDR3
VGA Gigabyte N660OC-2GD GTX660 + Accelero Mono Plus
HDDs Crucial MX200 250GB 7mm, Seagate Brracuda ST1000DM003 1TB
CASE Bitfenix Prodigy M
PSU Single sleeved Corsair HX650 + Corsair AF120 LED blue Fan
External HDDs Samsung 750GB + Fantec fanbox FB-35US2 black, Seagate Expansion Desktop 2TB
FANs Corsair AF120 Blue LED
RPM regulation Scythe Kaze Master PRO 5,25" panel
Peripheral
Display 2x Philips 24M1N3200ZA Gaming 24" (IPS)
Audio Behringer MS16
Keyboard Asus TUF Gaming K1
Mouse Asus TUF Gaming M4
Notebook Lenovo IdeaPad B5400 (i3 4000M @2.4GHz, HD graphics 4600, 8GB RAM, 15.6")
Používateľov profilový obrázok
Bamma_boy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 610
Dátum registrácie: St 05. Aug, 2009, 19:33
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Bamma_boy »

Dovolím si iba taký jeden postreh z Rakúska, konkrétne Neusiedler am See a okolie, kde chodím dosť často na výlety na motorke. Na úseku povedzme 10km je asi 20 značiek a obmedzení rýchlosti - úmyselne a logicky.
Na rovine je povedzme 70, každá zákruta je spomalená na 50 atď. a všetci to tam striktne dodržujú.
Teraz otázka, čo by bolo na Slovensku? celý úsek 10km 50km/h, prečo? lebo. Nemáme na značky, nechce sa nám ich osádzať, radšej nech 5km rovinku v horách idú všetci 50.
To je len taká ďalšia kvapka k tomu, že sa tu jazdí tak ako sa jazdí.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6882
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

to je fakt ze znaciek je malo a niekedy nedaju bo staci tamta. joj stale zabudnem ze 70tka sa rusi po krizovatke. a furt sa divim co sa vlecu ostatny :hysterical: prisamveru sa mi jazdi lepsie v nalozenom aute. rychlo secii k stv 1. monza zacala
hry- ps5
doma-HP probook
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7977
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa CageJ »

Nie je to iba o dopravnych znackach. Uboha je aj kvalita ciest 1. triedy a 2. triedy, samozrejme slaba az uboha hustota dialnic.
Tu ako priklad beriem v Presove Kosicku ulicu - navest na dialnicu do KE. Same vytlky. A to ma byt cesta 1. triedy ? :facepalm:
Mnohi vam povedia, ze je rychlejsie ist juznou trasou do KE/PO z BA ako vrchom po dialnici. :) Samozrejme, ze juhom nedodrziavaju 120-150km/h mimo obce :D .. Avsak keby bola bola severne dialnica kompletna a na vacsine useku 130km/h tak by neriskovali. A to nevravim, ze dnes nie je mozne kupit si ani 1-dnovu dialnicnu znamku, ci sa nieco zmenilo ?? Kolkokrat sa vam stalo, ze musite ist na druhu stranu republiky a musite kupit predrazenu dialnicnu kvoli 1, max 2 dnom. Berme si priklad z Nemecka - dialnice zadarmo.

Osobne tiez radsej idem mimoobce 110km/h ak nic nemam pred sebou, vacsie sustredenie a nikoho neohrozujem. A co robia nakladaky/kamiony na cestach 1 a 2. triedy? Kolkokrat vznikaju kolony a jazdi sa 50-70km/h.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

značiek je dostatok... napr. u nas je usek 70 a v meste ho potom ruší železničné priecestie (cez ktoré nechodia vlaky už 20 rokov, ale značky tam samozrejme nechali) :rolleyes: a hned za ním je križovatka.. čiže za týmto úsekom, ak niekto nejde 50, tak potom je to o "debilnosti" vodičov, ktorý sú nevšímavý a nerešpektujú značenie... za týmto úsekom je už potom rušno, kedže tam sú hypermarkety a podobne obchodné centrá... áno, merajú tu a plne to schvaľujem... tam môžu stáť furt...
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6882
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

tak radsej dam 50e na rok ako polsko,taliansko,francuzko co som bol tak platis za useky, predrazene svine.
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

xH4wk napísal:Za 2 roky a cca 60 000 km som nedostal ani jednu pokutu za rychlost
A vobec nejazdim zaryto 50-90-130 ... jazdim tak aby som zbytocne nespomaloval ale ani neohrozoval inych
To vôbec ale vôbec neni o pokutách a za jaké obdobie, to je jak napísať:

"Mám za sebou 100 000 km bez nehody..."

Čo je tiež taka <>na ako ochrnutý plavčík...

Ja jazdím jak uznám za vhodné, napr. včera som uznal za vhodné 150kmph po D1...

A moralistické reči si nehajte...





.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6882
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ake moralizovanie? porusujes zakon SR. vyhovorky si nechaj. :rep:
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Obrázok





.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6882
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

:hysterical: :hysterical: :hysterical:

cakal som ban ;)

je to diskusia samozrejme. aj ja porusujem miestami zakon, ab ;) som tu nebol za pokrytca
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

ja som bol na dialnici asi tak 5 krat odkedy mám vodičák a vždy to bolo 140-150
som v tom, že chytajú len tých na bavorákoch a drahých autách čo letia nad 160-180km
nemyslím, že je nejaký velký rozdiel medzi 130 a 140/150
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa galen »

presne toto je problem slovenska,
kazdy ked vidi, ako sa dodrziavaju zakony, tak nejake dopravne predpisy ma na haku ..
ked uzna situaciu za bezpecnu a vhodnu, obmedzenie na rychlost? ake ?

tiez na dialnici davam tempomat 146-148... co v praxi ani neprekracujem tak vela, aby ma za to ktosi buzeroval ...
v dedinach som ale svina, tam nasieram tempomatom na 55 ... a do dedin vchadzam 55 ... nie ze 55 500m za znackou
(vsetko tachometricky)

obcas (hlavne mimo mesta, a ked ohrozujem iba seba), tak sa podari aj viac... ale ako sa vravi, divu svinu prechadzajucu z kukurice do zemiakov cez cestu o pol stvrtej nad ranom som este nesundal ...
(ale raz som sa na jednu pozeral, ako sa pasie popri ceste... a aj koli jelenovi som uz raz dupal na brzdu)
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"