Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

shajek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4796
Dátum registrácie: Ut 12. Aug, 2008, 12:16
Bydlisko: Pravenec

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa shajek »

STENLY napísal:som v tom, že chytajú len tých na bavorákoch a drahých autách čo letia nad 160-180km
Hm, neviem ako u Vas ale u nas v dedine mame take odpocivadlo kde stoja kamiony vecer a tak. Dost casto tam stavaju a meravaju a buzeruju. Ram som si sadol do podniku a sledoval ich. Ani zdaleka nezastavovali drahe auta a BMW, zastavovali vandracke auta a dokonca aj tych ktorych akurat vychadzali z dediny na cestu. Potom obcas zastavili nejake pekne drahe auto ktor eneslo ani zdaleka 50 (a to som stal na zastavke a pozoroval ich). Zastavil ho a uz som lken pocul: "Kolko to ide najviac ?" povedal cislo, a len udiv v tvari a mozete ist. Takze tak k nasej policii ktora tak trpi ked nas musi merat
CPU: AMD Phenom X3 720 BE 2,8 GHz @ 3,9 GHz 1,45V @@@ Phenom x4 3,6Ghz 1,375V (batch no. 0905 FPMW)CPU Cooler: Gelid Tranquillo rev.2 MB: Gigabyte 790XTA-UD4 RAM: 2x4GB ADATA Xtreme Series 2000 Mhz 8-7-6-15 tRC 11 CR 1T GPU: Asus EAH5850 DirectCU (985@5200MHz(1300MHz)) Monitory: 2x 24" LCD shit CRT HDD: WD 10EALS, ST Barracuda ST1000DM003 PSU:Seasonic M12II 620W 80Plus OS: Windows 7 Ultimate SP1 x64, Myš: nejaká Canyon Klávesnica : Microsoft Natural Elite, 3DMark Vantage : P16326 3DMark 06 : 21345
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

podla mna tu riesite <>viny... kazdy si tu bude hajit svoje, kazdy ma svoju pravdu a kazdy si bude mlet to svoje. Napr. v Holandsku, resp. v Amsterdame je clovek rad, ak sa rozbehne na 50, ale na obchvate tu jazdia rovnake hovada ako u nas, a funguje to tu. Cez cestu sa motaju nedotknutelni cyklisti, taxikari sa tu premiestnuju z elektrickovych puhov medzi auta a spat akoby sa nechumelilo a napriek tomu vsetkemu som tu este nevidel jedinu dopravnu nehodu. Zase sa tu dost casto pouziva truba a zvoncek na bicykli, co u nas nieje moc zauzivane, a ak si nebodaj dovolim zatrubit, tak som za nervneho c#raka apomaly kazdy druhy hned vyskoci z auta a foztahuje ramena, ze mi da na <>.
Skor je to o ludoch, ktori by si mali uvedomit, ze niesu nesmrtelni.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
ANONYM_a2

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa ANONYM_a2 »

STENLY napísal:ja som bol na dialnici asi tak 5 krat odkedy mám vodičák a vždy to bolo 140-150
som v tom, že chytajú len tých na bavorákoch a drahých autách čo letia nad 160-180km
nemyslím, že je nejaký velký rozdiel medzi 130 a 140/150
:red: ehm, tak kazdy sa niekedy ponahla, kym to nie je 300, alebo neprehladna premavka, tak sa to da
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

mne namerali 159 km/h a platil som, ale stalo sa mi, ze som "letel" 120 po obchvate, ze mnou majaky, tak som uhol doprava a oni pokracovali za 5-kovym bavorakom, co ma len tak ofukol este v madarsku
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6882
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ta honda na foto je tvoja a tak sisi ju prerobil? paradzina. co tam v amsterdame s autom porabas?
hry- ps5
doma-HP probook
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Timeshifter napísal:V Nových Zámkoch je štvorprúdový výjazd na Nitru popod železničnú trať -
Tak ako napríklad na považskej posunuli tabulu aby sa dalo ísť za mostom už normálne, a nie 50 tam kde si už mimo mesta a rovná cesta pred tebou, tak sa rozhodovalo aj o tomto úseku. Vyššia rýchlosť tam nie je z jednoduchého dôvodu o ktorom rozhodlo mesto, sám vieš že tadiaľ chodí neskutočne veľa tranzitu, a napriek tomu že tam nič není tam je cintorín, aby nebolo počuť autá na celý cintorín, je tam 50ka, rozhodovalo sa o tom asi pred pol rokom... To už by mohlo byť aj celé výpalisko s vyššou rýchlosťou keby to berieme takto. A áno merajú tam veľmi často... Zámky sú poriešené celkom slušne, je pravda že ak ideš do kolárova, komoče, imeľa alebo podobne tak cesty sú kľukaté a často tam chodia aj chodci, na druhej strane tam drvivá vačšina áut nejde ani 90 lebo neudržia tie zákruty...

Nevidím jeden dôvod moralizovať ohľadne rýchlosti, je to každého osobná vec, osobne by som ťarchu toho že niekoho zrazím nechcel zažiť. Rýchlosť však nie je vec ktorá by sme mali riešiť ako prvoradú, prvoradý je stav slovenských ciest, a tie škrupiny ktoré stále behajú po cestách. Vieme predsa že všade je korupcia, a vybaviť stk sa dá na naozaj hocičo. A v tom je celý problém.

Nechcem byť zlý ani nič podobné ale myslím si že ak mám auto ktoré brzdí normálne tak určite ubrzdím z 90ky rýchlejšie ako iný na 10/20 ročnom zo 60ky, presne sa mi to stalo, išiel som trošku rýchlejšie po meste a brzdil som kvôli sanitke, chalan za mnou na rapide sa na mňa strašne lepil, a samozrejme neubrzdil... bola to moja vina? Ja si to nemyslím ja som ubrzdil úplne v pohode, a keby mám ľahšie auto tak by natlačil rovno do sanitky. A koho riešili policajti? Samozrejme nie mňa, on predsa neubrzdil a jeho arogantné tvrdenie ako som išiel sto a n osemdesiat pri mojej brzdnej dráhe nikto nebral do úvahy.

Na mojej ulici sa na mňa pol roka zastrájala už celá krčma, že ma dolámu lebo si dovolím jazdiť po našej ulici "rýchlo". Slovné útoky, pokus vytiahnuť ma z auta, doškrabané auto, odkopnutý speťák, najhoršia bola asi dlažobná kocka, ktorá mi preletela cez okno... Neriešil som to, policajti prišli raz a skonštatovali že proti nim nemôžu nič spraviť, škodu som vyriešil poistkou... Išiel som asi 20 a z boku cesty vybehlo dieťa na bicykli, narazilo do mojich dverí, spadlo a samozrejme začalo plakať, ihneď som vystúpil a začal ho zberať a pýtať sa či je v poriadku, to už ale na mňa vybehlo 10 chlapov, že som im zrazil decko, aj keď to jasne nebola pravda lebo ono napálilo do mňa lebo sa nepozeral, nakoniec som ho sám viezol do nemocnice lebo som mal pre nich "rýchle" auto. A výsledok, policajti jasne skonštatovali že som prispôsobil rýchlosť jazdy podmienkam a vozovke a že to nebola moja vina. Výsledok druhý?
Zakaždým odtrhnutý stierač, prasknuté spätné, poškrabané auto, pravidelne trafené čelné sklo, samozrejme primitív nepochopí že mne nejde o kus plechu... Aby to nebolo málo tak nám otrávili psa, ktorý mal nevyčísliteľnú hodnotu pre nás lebo pomáhal ako asistenčný pes môjmu bratovi na vozíčku, neskôr výhražné anonymné listy o tom ako ma niekto vybieli v kyseline atď., až potiaľ že som si dal spraviť na auto diaľkový štart, pretože viacnásobnú bombovú hrozbu treba brať radšej vážne ako skončiť zle... Polícia samozrejme nevyriešila nič.
O pol roka na to, človek ktorý ma chytal pod krk a vyhrážal sa mi napálil do môjho zaparkovaného auta, na rovnej ceste lebo nemal ani zimné gumy, a zobral mi celý bok. Začal po mne kričať že prečo parkujem na svojom... To už bolo moc, zase sa tam všetci zbehli, a išli niečo riešiť, ja som popritom reagoval úplne kľudne, vtedy zasiahol otec a vysvetli im že 30 nábojov ktoré má v ruke môžu veľmi rýchlo opustiť hlaveň, a že sa majú ukľudniť, keďže aj parkovisko pred domom je náš súkromný pozemok, aj s časťou cesty, tak keď prišla polícia vzhľadom na ich predošlé výčiny skonštatovala primeranú obranu na zastavenie ďalšieho násilia. Odvtedy je pokoj a každý z týchto dementov mi zďaleka máva a zdraví ma :facepalm:

Jednoducho je nezmyselné sa baviť o rýchlosti, každý deň chodím trasu nz-nr a pokiaľ idem z práce už neskôr večer tak pravidelne chodím cez dediny 90, som preto nejaký antikrist? Čas potrebný na cestu domov sa mi tým skráti na prijateľných 20 minút, a mne to za to stojí. Nie, nie som, porušujem zákon, to je pravda ale za to predsa aj patrične zodpovedám pokiaľ ma chytia. Ak niekomu vadí že ho namerajú "62" tak nech tak nejazdí, výchovný účinok podľa mňa pokuta nemá, úprimne koľko ľudí ktorý nadávajú na pokuty už dostalo aspoň jednu poriadne mastnú pokutu? Jednoducho ak ma chytia tak je chyba vo mne a mal by som niesť následky. To je predsa normálne. Ak je niekde značka začiatok obce a hneď tam niekto pribrzdí na 50 tak ho plne chápem, pokiaľ nemá na tú pokutu tak to robí správne, ja nechám auto dobehnúť vždy keď môžem a nebrzdím hneď, začo som už pár krát zaplatil, ale nenadávam na to že tam merajú, je to predsa začiatok obce a aj keď je diskutabilné či tam merať môžu rovno na značke, tak v zákone nie je nič o tom čo by som mohol použiť na svoju obranu, tak sa nesnažím kecať s policajtom že je k... lebo meria rovno na značke, aj keď s tým možno vnútorne nesúhlasím.

Najviac ma hnevá spôsob akým sa zaobchádza s peniazmi, ktoré pochádzajú z motorizmu.
V rakúsku, holandsku idú všetky peniaze spojené s motorizmom(diaľničné nálepky, pokuty, dane s motorových vozidiel...) naspať na cesty a preto sú v takom stave v akom sú. U nás vymýšľajú ako ešte viac zaťažiť bežného motoristu, aby z toho vyplácali svoje dlhy a dávali svojím voličom na dôchodky a iné benefity, ale to už skôr patrí do politickej diskusie...

@štefan,... myslím že na fotke je najednej polovici prvá generácia civicu, a na druhej tá posledná, a myslím že to nie je jeho auto ani jedno...
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

landrower napísal:idem mojich ~60 a s kludom tych par ecok zaplatim ked tak, a pochybujem ze tym niekoho ohrozujem.
Ohrozujes seba. Pretoze ak niekto zrazi chodca pri 60tke, je to pritazujuca okolonost. Nebodaj ak ho usmrti, je v riti, pretoze sa nebude riesit co tam ten chodec robil, ze tam nebol priechod, ale ze keby si siel 50 tak Ti znalec vyrata ze sa s chodcom ani nestretnes. V tom najlepsom dostanes podmienku, ak si poriesis dopreho pravnika.

Ale hore si pisal ze ides 90 tam kde nieje chodec. To uz nieje par € pokuta ale rovno 360€.
http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=& ... dWlnGuHdog

Ak niekto tvrdi ze policia buzeruje, ze sa kvoli nim neciti bezpecne nepatri na nase cesty. Ak sa niekto nedokaze prisposobit zakonom a nevie ich akceptovat nech si akokolvek blbe nepresiel by ani psychologickymi testami. Schvalne si ich urob na vodicak a odpovedaj pravdivo a ziadny vodicak Ti nedaju. Taky clovek ktory vedome prekracuje rychlost o desiatky km je hovado a na cesty nepatri. A ked sa mu nebodaj stane nehoda potom sa uvedomi. Nemyslel som si ze na tomto fore medzi myslim inteligentmi v oblasti IT sa najde niekto kto ma takto v pazi zakony. Ked pocujem v telke ako daleko na vychode chytia opiteho co mu pred mesiacom vzali vodicak alebo ho ani nemal a uz ho takto tri styri krat chytili a on zasa sadne opity za volant, tak to je uz diagnoza zamerana na inteligenciu. Som zvedavy ako tie Vase tvrdenia co tu trepete obstoja pred sudom, ak sa Vam nedajboze nieco prihodi. Si uvedomte, ze kedykolvek a komukolvek sa moze nieco stat. Si znicite zivot lebo ste k tomu lahostajny. Zakony su na to aby sa dodrziavali. Zbytocne sa hadat. Ako pisali vyssie, v zapadnych krajinach je vyssia nielen inteligencia, ale aj mentalita ktora je asi dolezitejsia. Okej, ak ides 60 to beriem, ale Ty si vyssie pisal nieco ine. Kazdy je ale za svoje konanie zodpovedny sam, takze je to v podstate Vas problem ako si jazdite. Zbytocne niekomu 25 a viac rocnemu pisat nieco o moralke ked si bude jazdit aj tak ako chce. No preto mame na cestach tolko hliadok, radarov, lebo sa to policajtom stale oplati viac ako robit nieco ine, alebo nebodaj danych policajtov prepustit. To ako sa jazdi na SVK je odrazom toho, kolko radarov tu vidime. Jak som pisal vyssie, keby hliadka mala dovod zastavit maximalne jedno auto za polhodinu a nie 30 ako je to teraz, tak taka hliadka dlhsie ako par tyzdnov vysielana s ramerom vonku nebude :) Takze zacneme jazdit normalny a predpisovo vsetci - zmeni sa aj system kontroly na cestach a pribudnu nezamestnany... stat dostane menej penazi z pokut. Nezmeni sa sposob akym Slovaci jazdia, budu sa pokuty len zvysovat, kedze je to dobry sposob ako zaplatat diery v rozpocte.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7292
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Papek »

nechce sa mi na vsetko odpovedat ;) Honda je na slovensku, neoplati sa mi prejazdit 400 € len aby som tu mal auto
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

felipe25 napísal:Taky clovek ktory vedome prekracuje rychlost o desiatky km je hovado a na cesty nepatri.
Bačov ....





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

SAJBAMA: Hlavny problem pri prekroceni rychlosti podla mna urcite nieje v pokute. Dostanes, zaplatis, par dni ponadanavas a koniec. Ak by slo len o pokutu tak to ma kazdy v pazi. Ale ked niekto niekoho zrazi alebo mu sposobi vazne zranenia alebo smrt, a pojde na useku kde je 50 90tkou, viem si predstavit ten sud. Tam je problem. Nie to ze meraju.
V zahranici nemeraju a Nemci chodia predpisovo. Ja som v Mnichove nezazil za cely tyzden pred dvoma tyzdnami auto co by na 50tke slo 70tkou. Nezazil. A to som bol v meste aj v noci a prazdne cesty. Preco jazdia predpisovo? Aj ked tam fizel nestoji a nemera? Lebo presne rozmysla vkuse tak, ze ak sa nieco stane bude mat obrovsky problem. Tak radsej pojde predpisovo a ked niekoho aj zrazi alebo sposobi nehodu nebude prva vycitka na sude - sli ste prekrocenou rychlostu, nemame sa o com bavit.
Nemci maju pokuty podobne ako u nas, keby bola pokuta vec ktora by mala ludi nudit jazdit predpisane, tak kazdy Nemec to ma v trubke z ich platov. Riziko pokuty nehra absolutne ziadnu rolu v tom, preco sa na Zapade jazdi slusne a predpisanou rychlostou. Je to v niecom inom.

Btw ked porovnam platy Slovakov a pokuty, tak sa cudujem ze existuje auto co ide 65 po meste. Cudujem.

SNAKE: Poslal by som Ta na psycho testy. Vodicak by si uz nedostal.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Posielaj seba k psychológovi za takéto pridrbané reči, ty si jeden z tých, ktorí bez dopr. značenia nevedia ani to, že kto má prednosť v križovatke, lebo je stratený.





.
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6882
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

sa uvedom co pises. co ma spolocne psycholog s davanim prednostou v jazde na krizovatke. obycajna debata tak to prestat tak prezivat :hysterical:
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Pridrbané reči... Radsej koncim, toto tu nema vyznam.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

stefan.koval napísal:sa uvedom co pises. co ma spolocne psycholog s davanim prednostou v jazde na krizovatke. obycajna debata tak to prestat tak prezivat :hysterical:
Lebo chlapec má očividne problem so škatuľkovaním ľudí.
felipe25 napísal:Pridrbané reči... Radsej koncim, toto tu nema vyznam.
cf





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Stefan - za pravdu sa kazdy bije. Vies ako to. Mam najazdenych 100 000km s jedinou nehodou kedy mi pes vbehol pod auto. A kludne pojdem k psychologovi. Uprimne odpoviem a prejdem, co sa o tychto tu premna arogantnych vodicoch neda povedat. Prajem im vela stastia na cestach lebo ked budu mat nehodu tak zacnu premyslat co za somariny tu trepu.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"