Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

ale tak povedze ze nema pravdu ze je dobre chodit predpisovo. je to dobre. kazdy kto prekracuje tak bud chce alebo musi, ak musi,neriesim ale PRECO chce? to sa v motorizme riesi roky a preto chcu psychotesty do autoskol. ponahla sa za rodinou? je to pekne a mile ale nech neberie rodinu dakomu inemu.

co hovorite na mercedesi? fekt su drahe ND? alebo sa daju zohnat v obchodoch( nie od ruky) za normalne ceny?
hry- ps5
doma-HP probook
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa yNo »

Skusenost mam len s esklasou.. ak chces,aby to auto bolo vo vybornom stave-mam na mysli niekolkorocne-pouzivane- tak za servis zaplatis rocne kludne aj polovicu hodnoty auta.
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Preco jazdit predpisovo?

http://www.becep.sk/index.php/nehody-a-priciny/rychlost

Ak toto niekto nepochopi, uz ostava len jedine: jazdi tak ako jazdi lebo je bezohladny a na okolie neberie ohlad.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6654
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa M1ch4l »

asi by ste to tu mohli trochu upokojit. Kazdy jazdi na vlastnu zodpovednost a kym neurobi nejaku velku chybu, nezazije situaciu, kde je v ohrozeni zivota/zdravia, tak sa len tak lahko nezmeni.

Musim reagovat na nejake veci
SAJBAMA napísal:"myslím si že ak mám auto ktoré brzdí normálne tak určite ubrzdím z 90ky rýchlejšie ako iný na 10/20 ročnom zo 60ky"
Toto by som az tak ruzovo nevidel. Pri tych 20 rocnych autach to pravda asi bude. Ale treba si uvedomit, ze dnes 10 rocne auta uz su r.v. okolo 2002. Myslim si, ze velmi zalezi na tom, o ake auto sa jedna, v akom je stave a ake kvalitne (a zodpovedajuce autu) su relevantne osadene komponenty na nom. V tomto pripade teda brzdny system a pneumatiky.
felipe25 napísal:Nemyslel som si ze na tomto fore medzi myslim inteligentmi v oblasti IT sa najde niekto kto ma takto v pazi zakony.
K tomuto tolko, ze jeden z prejavov inteligencie je kriticke myslenie a ista neposlusnost. Urcite existuju useky, kde by sa dalo ist rychlejsie ako je predpisane. Nech uz su hociake dovody. Taktiez ked niekto ma bezpecne auto, tak si dovoli jazdit rychlejsie. Netreba zabudat na psychologicky efekt toho, ze 50 sa zvnutra auta naoaj zda akoze idem pomaly.

Ja som uplne za to, aby sa dodrziavali predpisy, ale na niektorych miestach by to mozno slo inak. Taktiez sa mi nepaci navrh niektorych ciest. Minule som len tak zo srandy pozeral planovanu dialnicu cez Kysuce a bol som dost nespokojny a prekvapeny, ze su useky navrhnute na rychlosti 80 a 100 km/h. To je co za dialnicu? Preco niekto chce budovat takuto dialnicu v 2012 - 2020?

Ja mam toho nasoferovaneho malicko, ale pocas toho, co som soferoval som narobil nejake chyby. Napriklad raz cez dediny boli v podstate oproti sebe na oboch stranach cesty odparkovane auta a moc som tam nespomalil...kto vie, co by sa stalo, keby tam niekto vybehol.

Raz som obiehal, asi prvy krat v zivote, co som obiehal. Isli sme do Ziliny na bratovej xsare. Samozrejme, po ceste isla skodovecka 80 a ja som chcel ist 90. Tak sa pytam brata, ci ho mozem obehnut a on vravi ze teda hej. Oproti to vyzeralo cisto, ale bola to mierna pravotociva zakruta a zrovna tam so obiehal...Oproti ale nieco islo, no nastastie to bolo dost daleko, takze sa nic nestalo. Ale na 4ke plyn na podlahe a 110 km/h...Potom ma ta skodovka obehla naspat pri vjazde do Ziliny, pretoze ja som si spomalil na 50 a on to nechal dobehnut. Vsetci na to vzdy srali a nechavali to dobehnut, teraz uz su tam 70ky.
Bola pricina v tom, ze som nebol ochotny ist o 10 menej a dychat spaliny zo skodovky? Alebo chyba toho, ze ta skodovka vobec bola na ceste? Jasne je, ze som obiehal na zlom mieste.
No na tejto situacii som sa naucil, ze nikdy nemam obiehat v pravotocivej zakrute. Snad sa mi uz nepodari nieco taketo vyrobit...

To sa mi tiez velmi nepaci, ze v autoskole nie je nieco take ako cvicenie obiehania...

Chcel by som si casom kupit auto, no ked pomyslim na to, ze s nim budem mat jazdit v Prahe (teda ak nieco enormne nedo... a podari sa mi tu zostat), tak neviem, ci mam na to gule.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

V Prahe by som asi mal auto zaparkovane na nejaky vylety, ale chodil metrom :) Ved len ist busom krizom alebo brikou aj ked maju vyhradene pruhy tam trva vecnost, a ani metrom to nieje hned, tak kolko by to trvalo autom? :)
A kazdy sa uci aj na svojich chybach, skusenostiach. Tiez som mal dost najazdene uplne bez nehody a myslel som si nieco ine ako si myslim dnes. Ked mi v tme zhodou okolonosti piatok 13.steho skocil pes v 110vke v cistej tme pod kolesa, tak mesiac som pri jazde v noci myslel kedy mi kde co skoci pod auto. Kto nezazije, nemoze to pochopit. A skoda na aute bola viac ako 3tisic € co bolo asi 40% hodnoty auta. Este dobre ze ho mam poistene. Takze tak. Keby som cez ten usek siel 90tkou, nestane sa to, alebo by som vedel viac reagovat. Moj reakcny cas vyzeral asi tak ze som videl ako nieco prelieza zvodidla a nestihol som urobit absolutne nic, ked som slapol na brzdu uz to bolo po naraze. To bola asi 1sekunda s tym ze auto preslo odkedy som to uviedl mozno 10m a pes sup pod pravy naraznik. Potom si clovek uvedomi ze vyskocit moze cokolvek, nebodaj aj opity chodec. Keby som trhol volantom dolava tak mozno prevratim auto. Proste dovolim si povedat ze velmi rychlo reagujem na situaciu, ale tu som nezmohol nic. Pritom sestra mesiac predtym na uplne novom aute zramovala 30kg velkeho psa. Cely predok auta v pixi. A to som si myslel ze jaaaj, ja by som to ukociroval zabrzdil. Tiez som bol frajer ale uz ma to preslo. Take nazory ze jazdim kolko chcem som mal ked som mal 18stku, chvilu vodicak ked som sa naucil soferovat bez premyslania a svagor mi pozical Passata 1,8T nacipovaneho. Neviem si predstavit kde by som bol dnes keby ma to nepreslo. Stacilo mi len raz takmer nedobrzdit s tym autom do zakruty, a uz som viac neskripal gumami. A za par rokov sa moje jazdenie zmenilo na uplne ine, s tym ze beriem ohlad na traktor pred sebou alebo deda co ide 70 bo viac mu to nepojde alebo viac on sam nepojde. Ale cudujem sa ak tu niekto postarsi ma take nazory ze mam v pixi rychlost a podobne. To asi mal poriadne stastie a doteraz ziadny problem, nehodu nezazil.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Timeshifter »

Snake: Kľudni sa, prosím ťa...
Felipe: Myslím si, že nikto tu nemá nič proti predpisom... Problém skôr je v tom, že mnohokrát sú tie predpisy a príkazy postavené na hlavu a zneužívajú sa. Ak by bola prikázaná rýchlosť taká, aká je na daných úsekoch bezpečná, tak nemám nič proti dodržiavaniu predpisov. Ale ak je to momentálne tak, ako to je, že na nebezpečných úsekoch kde je i napriek situácii povolená 50tka, kde ja idem 20tkou, lebo je naokolo kopa ľudí, no autá za mnou trúbia, že zdržujem, pričom na týchto úsekoch som už x-krát videl dopravnú nehodu, je prikázaná rýchlosť veľmi-veľmi benevolentná a nemá nič spoločné s bezpečnosťou jazdy. Tak aký má potom význam prikázanej rýchlosti, keď raz je extrémne prísna a inokedy zase príliš benevolentná?
Vieš, zákony sa majú dodržiavať, ale hlavne sa treba zamyslieť nad tým, na čo vlastne existujú zákony. Sú tu na to, aby zvyšovali bezpečnosť a morálne správanie ľudí. Niektoré zákony majú opodstatnenie, ale len v určitých situáciach. Zober si také nariadenie mesta - Zákaz pľuvania na verejnosti. Toto nariadenie vznikne na to, aby ľudia pľuvajúci na verejnosti, niekoho nepohoršovali, alebo náhodou do niekoho "netrafili". Dodržiavanie tohto nariadenia na hlavnom námestí na obed, keď je tam kopa ľudí je zmysluplné, opodstatnené a morálne. No, na druhej strane, ak ideš o pol druhej v noci z diskotéky domov, ulice sú prázdne a ty si potrebuješ odpľuť, tak je IMHO úplne morálne v poriadku porušiť toto nariadenie a odpľuť si - nikomu tým neublížiš, nikoho tým neohrozuješ (teda, stále je šanca, že niekto ťa spoza kríku pozoruje, a jeho to pohorší, alebo sa ti hodí do dráhy pľuvancu a nehoda je na svete), no predsalen porušuješ nejaké nariadenie a ak sa nachádza v okolí policajt tak má úplné právo si od teba vypýtať pokutu. Nedodržiavanie tohto nariadenia je v takejto situácii síce nerozumné, čo sa týka peňaženky, no stále to neprekáža akejkoľvek morálke, či bezpečnosti.

Viem, že tento príklad je trochu od veci, ale aspoň to dáva náhlad na 2 rôzne uhly pohladu. Ty dodržuješ zákony, pretože ťa môže stretnúť postih - ja dodržujem zákony pretože sa spoločnosť na niečom zmysluplnom dohodla a je správne dodržiavať zákony ak by som inak niekomu ubližoval alebo ho ohrozoval/obmedzoval. Len ťa prosím, pri tomto tvojom striktnom dodržiavaní zákonov a kontrolovaní rýchlosti na budíku pri jazde v obci, sa prosím ťa, pozri niekedy aj na cestu a sám sa zamysli nad situáciou na ceste.

V TopGeari pred pár rokmi upozornili práve na takýto efekt nepozornosti pedantných vodičov - v Británii v určitých mestách nasadili kopu automatických kamier merajúcich rýchlosť vozidiel - za rok sa tam zvýšila miera dopravných nehôd o 30 percent...
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6654
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa M1ch4l »

v Prahe by som auto mal na take veci ako je nakupovanie cez vikend. Nosit to na chrbte a po MHD nie je velmi pohodlne, aj ked MHD v Prahe je super a na take cestovanie staci. No ked taham plny batoh a obcas este aj igelitku...auto by mi to vyrazne zjednodusilo a asi aj usetrilo cas. A mohol by som si kupit aj take veci ako mineralna voda. A mozno aj na cesty Praha-Sovensko by sa to dalo. To by som tiez mal jednoduchsie a pohodlnejsie ako sa trepat vlakom, lenze jednemu cloveku sa to samemu neoplati, treba aspon 2 ludi na to, lepsie 3, aby to vyslo dokopy lacnejsie ako vlak. Zalezi na spotrebe.

Co sa tyka metra, nie je to az taky super zazrak. Nejde nejako vyrazne rychlejsie ako povrchova doprava. Zalezi na tom, ci potrebujes prestupovat a ako vychadzaju zastavky. Ale asi je to lepsie ako v spicke autom. To si viem predstavit ako dost frustrujuce.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

No neviem, pre mna je Metro prinos. Autom som sa cez Mnichov trepal teraz viac ako 1hodinu. Razia tam nejaky tunel napriec uplny celym Mnichovom. Vsetko rozkopane. Tak dalsie dni som kupil celodenny listok za 5€ a jazdil Metrom. Neuveritelna uspora casu aj ked tam je 8liniek, a v staniciach stoji aj normalny vlak pod zemou co som este nevidel. Takisto sa krizuju linky po tych istych kolajach a teda sedis v metre linka 6 a stoji to lebo caka pokym 5tka prejde vpredu na svoju trasu. 30% zastavok maju linky rovnake, teda je to uz ine ako v Prahe. Trvalo mi hodinu pokym som to pochopil. Kazdy druhy vlak ide len do polky trasy atd. A este pride vlak s rusnom a clovek je totalne v pixi :D

V Prahe je to ine, Metro ide hned, ziadne prestoje, ziadne krizovania. Ak to vezmes tak ze nikde nestoji, ide dost rychlo, tak z jedneho konca Prahy napr linka B na druhy si za nejakych 30-40minut? Autom by si to siel 2hodky po centre. Mozno aj viac.
Ale nebol som v Prahe s autom nikdy cize neviem. Akurat v noci s autobusom a to boli prazdne ulice.
A hlavne metro setri love. Ja mam do prace 10km a stoji to dost € na benzin. Ak by som chodil MHD zaplatim max 20% z toho co natankujem. V Prahe to musi byt este vacsi rozdiel. Jasne, ak nerobis 3km od byvania a obchody mas 2km. To niet nad auto potom. Ale to uz radsej bicykel na taku kratku trasu :D
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

felipe25 napísal:...
Prosím ťa, felipe, takýchto situácií zažil hádam každý kopec, len ty tu vypisuješ, jak je každý hajzel čo ide o +1kmph viac ako je na tabuli/v zákone. A to sa mi nepáči. Že automaticky každý kto okolo teba preletí, je hajzel, vrah a neviem čo ešte. Konkrétne v Dúbravke sa mi stalo, že sedmica bavorák okolo mňa prefrčala asi 150kmph, tiež som si najprv klopkal na čelo že tomuto musí dobre y€bať, keď som ho však videl na kramároch tak som sa sám cítil ako kus pohlavného údu že som mu neuhol skôr. Osobne sa snažím predpisy dodržiavať, v meste jazdím od 30 do 60, podľa situácie, času a úseku (ano, stalo sa mi že mi dieťa spoza autobusu vybehlo, a nikomu to neprajem), keby som bol taký fas ako ty hovoríš, tak tam idem 60 a zabijem ho, a pôjdem sedieť, a právom. Ale čo keby som fas nebol a idem 50? Guess what, zabijem ho tiež, a šiel som predpisovo, naštastie som sa terigal dákych 40 so zaradenou trojkou. A napríklad na vjazde do GA, kde neni NIKOHO NIKDE ŠIROKO ĎALEKO na takých 500m, tam si to nechám dobehnúť zo stovky, a lúbia tam merať, a to je tá vychcanosť hajzlov zeleních na ktorú tu každý predomnou poukazoval, len vy to nevidíte.

X krát sa mi stalo, že tie svine merali v noci, na úsekoch so zníženou rýchlosťou, prečo? Pre bezpečnosť?Čoho ? toho jedného asfaltového stroja čo tam o deviatej večer stál? Alebo kvôli čomu? No ryžovať predsa, na nič iné. Ja mám v prdeli samozrejme, mne to zníženie zo 130 na 60 neublíži, ale keď im ide o bezpečnosť prečo nestoja pred dulkom napr.? Kde je X ľudí, dokonca podnapitých aj o jedenástej večer, a papaláši s osmami si tam dokazujú kto má dlhšieho?

Oni robia represie, nie vodiči, keby tu neplatil dvojitý meter jak tu už niekto písal, a stáli by tam kde majú stáť, keby sa viac investovalo do ciest (myslené vozovka, nie ciest ako odrbať ľudí), a pochopili že ľudia vracajúci sa domov po diaľnici o tretej ráno jednoducho ich posratú 100ku/130ku dodržiavať nebudú aj keby sa na hlavu postavili, tak sa nič nezmení.





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ved ja nevravim ze kazdy co prekroci rychlost o 1km/h je svina. Tych max.20% by mala byt tolerancia aj v zakone. Teda v meste pojdem 60 a este bez pokuty. Samozrejme pokym nieco neurobim. Tak ako je to v Nemecku. Na dialnici modra 120tka, ale stane sa nieco uz Ti rataju o kolko nad 120si siel.

Ono mi neda a ostavam sa stale len pousmievat nad tym, ako sa Slovenski vodici obranuju.

Pozrite sa na pokuty v Nemecku:
http://www.benzin.sk/index.php?selected ... cle_id=626

Prekročenie rýchlosti v obci
20 km/h
10 – 75 eur

21 – 25 km/h
50 eur

26 – 30 km/h
60 eur

31 – 40 km/h
100 eur a mesiac bez VP

Dalsie nespominam! A napriek tomu tam jazdia predpisovo, ziadne kktiny, alebo ked sa tam najde jeden psychopat z 200 aut tak vela. U nas z 200aut jazdi 70-80po meste minimalne 30 aut. Minímalne.
V Nemecku sa zaraba cca 3000€ a viac, u nas 800€.
V Nemecku by som za to iste co som urobil v Blave na D1dnotke - prekrocil rychlost o 30 dostal pokutu 60€. U nas som dostal 280€ !!! Teda v nemecku by kazdy podla tohto mal jazdit 80 kedze co je to 60tka v porovnani s 3000eckami. Napriek tomu to tak nieje. Cim to asi je? Nie nahodou mentalitou vodicov

Jasne, jedno beriem. Pokuty sa uuz parkrat nenormalne zvysovali, ved tiez pamatame ked bolo maximum 2000Sk na mieste. No prisne normy EU ktore musime plnit znamenali aj zvysenie pokut co len tym hore vyhovuje lebo viasc love dostanu. Ale plni to svoj ucel lebo pocet mrtvych sa kazdy rok od roku 2009 znizuje a nie o par desiatok ale o stovky mrtvych. Teda, nieco co by v Nemecku nemalo vyznam - zvysit pokuty kedze Nemci jazdia prevazne leharo kemping predpisovo u nas ma obrovsky dopad. Kto za to moze? Len a len Slovenski vodici, ktori sa arogantne spravaju v ovela vacsom pomere ako je to v zahranici. V Nemecku sa nemeraju, nie tak cielene ako u nas, to by v Mnichove bolo 50hliadok denne rozmiestnenych. A nieje. Vela by ale nezarobili, kedze ako pisem, tam sa rychlost dodrziava.
Tak preco sa to u nas neda? Problem bude len a len v ludoch. Jasne, aj system je zly, cesty su na pixu, ale len my sme dopomohli zvysit pokuty, kedze policia ma urcite statistiky kolko vybrala na pokutach, tak ked bola maximalna 2000sk a odvtedy sa zvysila na 660€ ci kolko, urcite za rok vyberie policia aj 10x tolko ako predtym. A zaco? Hlavne za rychlost. Keby sme jazdili slusne, tak kaslu na to poslat hliadku s ramerom merat, ale radsej budu mat 3-4 posadk ktore by riesili nehody. Sam som pri nehode cakal viac ako 1,5HODINU na policajne auto. Lebo urcite ina posadka bola poslana "merat".
Zacneme jazdit normalne, zmeni sa aj system a aj praca policie. A prestanu merat ako meraju. Pokym im na to ale davame dovod, a kazde 10te auto moze policajt zastavit lebo tu rychlost prekrocilo, tak sa to urcite nezmeni. No k chovaniu ala Nemecko mame velmi velmi daleko.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

felipe25 napísal:Ale plni to svoj ucel lebo pocet mrtvych sa kazdy rok od roku 2009 znizuje a nie o par desiatok ale o stovky mrtvych.
Neni pravda, práve od toho roku zmenili klasifikáciu kedy sa smrť zaraďuje pod smrť z dôvodu dopr. nehody, a regulérna smrť. Rovnako to máš aj so znižovaním nehodovosti, teraz neprivoláš hliadku, o jednu vec menej v štatistike, nič neklesá, nehodovosť je stále rovnaká...





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

http://www.becep.sk/index.php/statistik ... astnici-cp

Ok, od tohto roku. Ale pozri sa aky ucinok to malo v roku 2009 vzhladom na roky 2007 a 2008 napr.
urcite to aj v roku 2010 slo dole. Ano, to ze sa zmenilo preklasifikovanie uz znamena ze sa nebude dat porovnavat, ale na rokoch 2007 2008 2009 to vidno.
Umrtia 627 558 347. Pokles a ZNACNY.
Jasne, myslim ze vtedy sa zmenila tiez klasifikacia DN ak je skoda nizsia ako neviem co atd., teda pocet DN klesol zmenou zakona. Ale pocet mrtvych urcite nie. DN je kazda pri ktorej zomrie clovek, teda zvysenie pokut po 2008 malo ucinok. A ma, lebo ludom uz lepi ist rychlo. Ved aj mne. Nielen kvoli pokute ale kvoli problemom na sude ked sa mi nedajboze niekto hodi pod auto a ja pojdem viac ako bolo dovolene. Zakladna vec na sude pri DN - znalecny posudok, kolko siel vodic. Ci by doslo k nehode keby siel predpisovo. Smola je ze vacsinou znalecny posudok zisti ze keby siel vodic ako mal, nedojde k nehode, alebo zabrzdi pred chodcom.
Po dalsie ked sa nahodou nieco stane, co nikomu neprajem.. tak sud takisto vytiahne kartu vodica. Kazdy jeden zaznam ta,m mate nahodeny. Kazda jedna pokuta, kedy preco ako co. Dopravni policajti cez rodne cislo vidia celu vasu kartu. Uz vidim ako by mi sudca uveril ze to bola nahoda, ponahlal som sa... keby som niekoho zrazil, siel 70 na 50tke v obci a v karte budem mat 7 priestupkov - rychlost.
Naposledy upravil/-a felipe25 v Po 10. Sep, 2012, 13:15, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Masírujú ťa štatistikou :rolleyes:

U nás sa nehodovosť neznižuje, neznížila a ani nezníži, zníži sa max číslo ktoré bude zapísané v tabuľke. A to všetko kvôli EU, nie zdraviu občanov.





.
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa yNo »

Nie je to jedno? Je to vzdy o mentalite naroda. Ked je prazdna dialnica, preco neist aj 170-180? Tiez som si vsimol,ze v zahranici je to vascinou trosku rozumnejsie. Ale ved pozrite sa, s akymi hovadami tu na SVK zijeme. Minimalne kazdy druhy je vytrety dement, co sa potrebuje ukazovat,alebo ani neviem preco sa tak chova, mne to rozum neda. Patrim medzi slusnych predpisovych soferov, ale v noci ked je prazdna cesta, tiez nejdem 90, pretoze viac menej nemam koho ohrozit, len seba. Je to tu zbytocne riesit. Nikomu hlavu nezmenite, nikto tu sa po par precitanych riadkoch nezmeni.
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

No mi nehovor ze 280€ pokuta za prekrocenie o 30 v obci neprinutila velku cast vodicov spomalit. A teda spolu s tym znizit riziko umrtia. Vsetko s tym ide dokopy. Viem ake sumy vyberalo DI v Presove, a keby platili pokuty ala max. 2000sk na mieste, tak sice teraz vybrali ovela viac lebo sumy stupli, ale keby vybrali stare sumy pokut, v roku 2011 by nevybrali ani 50% z toho co vybrali pri starom cenniku. A to merali "viackrat" ako predtym. Takze ludia jazdia pomalsie, pocet pokus je mensi len policia vyberie viac € na pokutach lebo sa nenormalne zvysili. A teda urcite to ma vplyv aj na umrtiach. Statistika? Masiruju ma statistikou?
Nechapem o com tocis. Ak niekto zomrel pri DN v roku 2008 je zaratany v tom cisle 558. Ak nie zomrel pri DN v 2009 takisto je kazdy jeden zaratany, rozdiel je -211 mrtvych v roku 2009. Ak uz toto nechapes tak neviem,
Ked nicomu v tomto state neveris tak sa rovno odstahuj.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"