Všeobecná diskusia

Diskusie o automobiloch, dopravných predpisoch, motocykloch, a iných témach súvisiacich s dopravou.

Objektívna zodpovednosť je...

pozitívny krok k bezpečnosti cestnej premávky.
71
42%
hlúposť.
99
58%
 
Celkom hlasov: 170

Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Snake »

Lenže ten kto v roku 2009 zomrel po 24 hodinách od nehody neni v tom čísle, o tom ti hovorím.

PS: ten kto prekračuje v meste rýchlosť o 30kmph si zaslúži bejzbolkou po zátylku, nie 280€ :rolleyes:





.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa felipe25 »

No tak nemame co riesit. Nepatris medzi piratov ak mas taky nazor :)
A pocet umrti sa urcite znizuje, mozno nie tak rapidne ale aj tak. Inak by EU trestala. Len skoda ze na Slovensku to nejde inak ako navysovanim pokut nasobkami, tak aby si sofer sam uveromil ako ma jazdit.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6654
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa M1ch4l »

felipe25 napísal:
Spoiler: ukázať
No neviem, pre mna je Metro prinos. Autom som sa cez Mnichov trepal teraz viac ako 1hodinu. Razia tam nejaky tunel napriec uplny celym Mnichovom. Vsetko rozkopane. Tak dalsie dni som kupil celodenny listok za 5€ a jazdil Metrom. Neuveritelna uspora casu aj ked tam je 8liniek, a v staniciach stoji aj normalny vlak pod zemou co som este nevidel. Takisto sa krizuju linky po tych istych kolajach a teda sedis v metre linka 6 a stoji to lebo caka pokym 5tka prejde vpredu na svoju trasu. 30% zastavok maju linky rovnake, teda je to uz ine ako v Prahe. Trvalo mi hodinu pokym som to pochopil. Kazdy druhy vlak ide len do polky trasy atd. A este pride vlak s rusnom a clovek je totalne v pixi :D

V Prahe je to ine, Metro ide hned, ziadne prestoje, ziadne krizovania. Ak to vezmes tak ze nikde nestoji, ide dost rychlo, tak z jedneho konca Prahy napr linka B na druhy si za nejakych 30-40minut? Autom by si to siel 2hodky po centre. Mozno aj viac.
Ale nebol som v Prahe s autom nikdy cize neviem. Akurat v noci s autobusom a to boli prazdne ulice.
A hlavne metro setri love. Ja mam do prace 10km a stoji to dost € na benzin. Ak by som chodil MHD zaplatim max 20% z toho co natankujem. V Prahe to musi byt este vacsi rozdiel. Jasne, ak nerobis 3km od byvania a obchody mas 2km. To niet nad auto potom. Ale to uz radsej bicykel na taku kratku trasu :D
ano, metro je prinos. V centre to urcite ide rychlejsie ako cokolvek ine. V Prahe su tri prestupne stanice, kazda medzi kazdou dvojicou liniek. Ale kolaje sa este nezdielaju a asi sa ani len tak skoro nebudu. Maju sa predlzit nejake existujuce trasy a ma sa vybudovat nova uzavreta okruhla trasa pokryvajuca centrum.

Ja este studujem, do skoly to mam bus + tram zhruba pod 30 minut. Ale do skoly by som zbytocne chodil autom a neviem kolko sa tam na Malej Strane plati za parkovisko. Cez tyzden nakupujem niekde v meste, teraz som zvykol v tescu na Narodni tride, snad sa mi to podari aj nadalej tak. Ale cez vikend chodim do Letnan do tesca, co mam asi tak 20 minut cista cesta autobusom + cakanie. Na to by sa mi zislo to auto.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

vcera mi po celom obvode prederavilo pneumatiky . cesky autodrom FTW+dialnicna za 14e ! nech sa paci.

som rad,ze som sa nezabil :) prekvapilo tvrda bocnica co zniesla nemam slov. takze dnes odtah a stredu pridu nove pneu a prezujeme :D
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6878
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa stefan222 »

foto nemas? mne by hovno vyselo na vlasku. tu cestu poznam, retardi cesi nedaju na nu asfalt ani za pana
hry- ps5
doma-HP probook
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

odfotim tu pneu ked sa zhodi dole .... budete pozerat ako sa na tom islo asi 200km :D najskor mi zacal svieti senzor tlaku pneumatik,hovorim si,ze to sa stava.potom vibracie pekne stupnovali,ale stale v norme . raz mi uz pneu praskla a to na tom istom mieste a vtedy mi auto padlo rovno na zem a prasklo elektron a toto vobec nic :X
pneu boli same o sebe v zlom stave,ale toto co vydrzali tie bocnice klobuk dole :D
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

@mikhail
Myslel som s tým brzdením na seba, netvrdím že som smerodajná vzorka, to iste nie, ale skôr ako budem pirát radšej napísať že mám auto čo aj brzdí.
Takže som to pozrel, výrobca udáva na mojom ecku brzdnú dráhu zo 100-0 necelých 36 metrov, to je rovnako ako v tej štatistike zo 60. A to nemám keramiku, aj keď tie kotúče sú o veľkosti ráfikov felície. V tej štatistike sú proste priemerné údaje(priemer tvorí aj s120).
O technickom stave sa nemá zmysel baviť, kto chce chodiť rýchlejšie by mal mať auto v primeranom stave. Vždy som mal na tom aute nové gumy, jazdené max 40k km, pravidelne servisované. U nás sa ale šetrí, a tak sa kupujú pneumatiky jazdené, teda skôr zjazdené, čínske kotúče a platničky a potom to tak aj vyzerá. To je pre mňa rozhodujúci faktor podľa čoho som posudzoval ako brzdia tie desať ročné autá.

V koľkých nehodách spôsobených rýchlosťou to bolo naozaj silné auto? skoro v žiadnej, lebo silné auto nemá hocikto, a ten kto ho má ho väčšinou aj vie ovládať, pokiaľ teda není od tatina. To že závodník sa za... na oktávke je jeho chyba nemá na tom tak lietať.(Oktávka bol príklad...)Ak idem na cliu alebo na fabii tak to nenaháňam lebo tomu neverím že by ma to uchránilo. A v tom je chyba väčšiny ktorá spôsobí nehodu, to že to vytiahne 160 neznamená že je to uspôsobené na cestovnú rýchlosť 160, a to si málokto uvedomí. Lebo lepšie nepozná. Ja keď som sa učil šoférovať tak sme nemali doma auto pod 200 koní a preto som si na výkon zvykol a naučil sa ho aj patrične rešpektovať. Dnes sadne niekto do fabie a na snehu tomu nakladá 110 lebo veď to má esp.

@felipe
Napísal som že zákon porušujem, neznamená to že jazdím stále v meste 100, ale napríklad keď sa idem zaradiť a vidím že to bude natesno,tak radšej pridám a rozbehnem to na 70-80 aby som nespomalil toho pred koho sa zaraďujem, aj keď je možno trochu nasratý že čo sa to pred ním mihlo tak udržujem tým v podstate bezpečnosť premávky a plynulosť, keď vchádzam do dediny tak nebrzdím ihneď, a keď je niekde voľno a dá sa ísť, samozrejme nie v centre mesta, tak idem rýchlejšie.
Nemám túto prácu ani dva roky ešte, a v aute trávim naozaj veľa času, a za ten čas som natočil vyše štvrť mega kilometrov, bez jedinej nehody, a jazdím ako jazdím, je to všetko nie o číslach ale o zdravom rozume, nespochybňujem že kinetická energia pri náraze vo vyššej rýchlosti je vyššia ani to že brzdná dráha je dlhšia, neznamená to však automaticky to že je to nebezpečnejšie.
Za posledné dva mesiace som mal z práce dva dni voľna, jeden bola sobota a druhý nedeľa, a to je dosť blbé, jednoducho sa snažím si šetriť čas, a pokiaľ jazdíš veľa tak vieš že 180 vs 130 je dobrý rozdiel v tom koľko času stráviš v aute cestovaním, som preto arogantný? Jednoducho mi jazdenie leze von krkom, a lietadlom nebudem rýchlejší, tak tomu často pritlačím.

@quicky
Na ab.eu máš fotky zka na zobore, nechcem písať kde presne, blbá otázka, bývaš tam? Lebo ak áno tak sa ospravedlňujem a občas ti presne tam zaparkujem, šéfa mám o dva domy ďalej :-(
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
Andre
TV & Audio expert
TV & Audio expert
Príspevky: 11513
Dátum registrácie: St 09. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: Žilina

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Andre »

felipe25 napísal:A pocet umrti sa urcite znizuje...
Snivaj dalej. Uz len preto, ze sa zvysuje pocet aut to nedava logiku.
5600X | Fortis 5 | STRIX B550-F | 32GB DDR4 3600 | RTX 3070 | Seasonic Focus Plus 650 Gold | NZXT S340 Elite
LG OLED42C21 | Corsair Scimitar + Roccat Hiro | Fnatic Gear Rush Red + CM wrist rest
Fanatec DD 8nm + Fanatec F1 V2 | Simgrade VX-PRO
Topping E50 + Focal Alpha 65
Používateľov profilový obrázok
Timeshifter
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 594
Dátum registrácie: Po 30. Júl, 2007, 08:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Timeshifter »

felipe25 napísal:Zacneme jazdit normalne, zmeni sa aj system a aj praca policie.
Ja jazdím normálne, to len značky sú retardované :D
quicky
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 9823
Dátum registrácie: Št 12. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa quicky »

s tym,ze vacsina ludi havaraju a co horsie sa zabije na autach typu oktavka alebo stare bawo je bohuzial podla mna pravda:( jedna vec ,ze tie auta su zdaleka nie su na to stavane,druha ,ze maju najlepsie roky za sebou a tretia,ze si to kupuju mladi nevyblazneni chalani. tym nikoho konkretne nemyslim,len tak zbezne co pozeram to tak je .
osobne som tiez raz rozbil VW polo ,hodinky a buchojl som na zadne koleso. odvtedy vzdy silne auta ,ktore su jednak bezpecnejsie ,lepsie drzia na ceste,brzdia,atd.


sajbama : ak je tvoj sef stavebnik tak to je jeho parkovacie miesto a stojim mu aj ja na nom :D moja babka ma dom hned nad tym parkovanim,tam som sa ucil na statnice :good:
SAJBAMA
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 296
Dátum registrácie: So 25. Apr, 2009, 11:52
Bydlisko: Nitra

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa SAJBAMA »

Kua, svet je maly, tak dobre, sef je ten barak oproti tvojej babke, zlty, vacsi pozemok, dreveny plot. Na tej ulici nie je kde parkovať...
Workstation: HP Z230- i7 4770, 16gb DDR3, GTX 960, SSD RAID 2x256GB, 3x HP 24" LCD
Používateľov profilový obrázok
hawkeye
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 6629
Dátum registrácie: Ut 06. Jan, 2009, 19:12
Bydlisko: Trnava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa hawkeye »

cele to je o mentalite vodicov a na svk je na nizkej urovni...
Ked pridem z Prahy do BA a okolia tak len cumim jak prasacky vacsina ludi jazdi a na nasej D1 sa pomaly zacinam bat (a to som tam predtym 3r jazdil kazdy den)
Teraz som bol v Parizi...tam sa jazdi sialene, ked brzdis tak trubis...1x som si myslel, ze budem vidiet snad kazdu minutu nejaku buracku....vysledok? za 7dni som nevidel ani jeden tukanec...

proste u nas to nevieme este tak dobre ako inde...
Naposledy upravil/-a hawkeye v Po 10. Sep, 2012, 20:37, upravené celkom 1 krát.
Spoiler: ukázať
i5-6600k@4600Mhz + asus sabertooth z170 Mark1, 16GB RAM, Sapphire Nitro R9 390 Fury, Seasonic SnowSilent 750W Platinum all in Silverstone Fortress FT02
Používateľov profilový obrázok
beardie
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3352
Dátum registrácie: So 25. Mar, 2006, 02:00

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa beardie »

M1ch4l napísal:Taktiez sa mi nepaci navrh niektorych ciest. Minule som len tak zo srandy pozeral planovanu dialnicu cez Kysuce a bol som dost nespokojny a prekvapeny, ze su useky navrhnute na rychlosti 80 a 100 km/h. To je co za dialnicu? Preco niekto chce budovat takuto dialnicu v 2012 - 2020?
navrhova rychlost nema s maximalnou povolenou rychlostou na dialnici vela spolocne
vacsina slovenskych dialnic je v parametroch D24.5/100 a jazdi sa na nich 130 km/h
kuk: http://www.dalnice-silnice.cz/parametry.htm
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa STENLY »

fúú... zetor sa môže schovať :hysterical:

MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Chris
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5192
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Všeobecná diskusia

Príspevok od používateľa Chris »

nj cajickova fobia TDI 4x4 :)
Master of PaloAlto NGFWs, Cisco ASAs

Návrat na "Automobily a dopravná diskusia"