UA konflikt

V tejto sekcii môžete debatovať skoro o všetkom ...
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

obavam sa ze cas nehraje v prospech tych nalavo na mape... cim viacej penazi v priebehu casu dostanu ti vpravo na mape, tym horsie pre tych nalavo :(
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Diablo1st
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 3317
Dátum registrácie: Po 29. Aug, 2005, 20:00
Bydlisko: MY

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Diablo1st »

Len je otázka či v TN majú aj dobré informácie, lebo už viac razy sa stalo, že ľudia čerpali info od Rusov, ktoré neboli celkom pravdivé.

Ale aj tak, nič také zásadné sa nedeje. Ukrajinci sa stiahnu do lepšie brániteľnej pozície a pomalé dobívanie pokračuje.
Lenovo E460: 14" FHD IPS, i5-6200U, 2x4GB RAM 1600MHz DDR3L, R7 M360, SSD 256GB Toshiba.
Ex. HP 2230s: T9600, 2x2GB RAM 800MHz DDR2, X4500MHD, SSD Toshiba 256GB.
Work: Lenovo E14 G5 AMD + Dell U2724DE + Dell U2724D.

FVE: 6,05 kWp + 13kWh batérie
stefan222
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6877
Dátum registrácie: Po 01. Sep, 2008, 18:59
Bydlisko: Prešov(39)

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa stefan222 »

Mozno zamenia bachmut o kreminu. a od severu sa zacne ofenziva. vsetci cakaju zas juh
hry- ps5
doma-HP probook
Používateľov profilový obrázok
SKiLEX
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5517
Dátum registrácie: Po 09. Mar, 2015, 16:13
Bydlisko: KE

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa SKiLEX »

Ak od severu zacne ofenziva, tak ukrajinci o tom budu vediet 2mesiace dopredu. A my mesiac a pol.
Používateľov profilový obrázok
Xeigen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2332
Dátum registrácie: Št 13. Dec, 2012, 12:47
Bydlisko: Trávnica

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Xeigen »

https://www.teraz.sk/zahranicie/blogerk ... lanok.html

No presne, same hoaxy. Tam kde padne ruska raketa, tulipany zacnu rast.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

https://www.youtube.com/watch?v=KeJsI7ePRRM
"Путин приказал россиянкам плодиться" - Putin prikazal ruským ženuškám plodiť sa :)

navrhujem zaviest pracu inseminátor - statnou komisiou budu vybraní ti najspravnejsi molodci, ktori prejdu fyzickymi skuskami, budu mat pekne modre očká a jednoducho budu obiehat dediny aj mesta... od dveri k dveram...


03:54... pekne od maleho veku.



No a este ako sudruhovia vyriesia problem zapadnych tankov : https://youtu.be/Uouswg7nZ-s?t=92
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5889
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Niečo mi to pripomína, nejakého fúzatého Rakúšana ktorým sa neustále viac a viac inšpirujú...
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ummmm vedec... čistý vedec... https://www.youtube.com/watch?v=UEwZ0Vv8x68

nemohli by sa nabuduce dojst pozret cela skupina, tak cojaviem 20-25 ludi, ze by sa pekne postavili okolo v kruhu ?
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

https://www.youtube.com/watch?v=vVqellIPkDU
viacero veci zaujalo, napriklad ako vyplacali prachy.
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

.

https://youtu.be/PrUBQmyHrpM?t=308

bielorusky tučko vykrikuje aby sa krajiny ruskeho NATO (ODKB == CSTO) zapojili do voj... pardon, chcem povedat specialnej operacie. Krajiny, ktore teraz ziadali Rusov, "almu mater", o poskytnutie zbrani a vojsk na svoju vlastnu ochranu. Armensko ma podpisane specialne bilateralne dohody kvoli Nahornemu Karabachu, konfliktu proti Azerbajdzanu... a rusi proste neprisli. Maju zmluvu, musia prist, ani hovno, tak trosku maju svoje vlastne problemy.

Uz vidim Tadzikistan, Kyrgyzstan a podobne *stany ako nemaju nic ine na starosti len bojovat za hocikoho v hociakej inej krajine. Povedzme ze by Bangladesh ziadal Pakistan aby spolocne pifkali proti Indii v Mongolsku. To co uz je za kktinu...

Takze - Lukasenko formalne vykrikuje "teraz ukazte, kto ste, na ktorej strane stojite, hajde !". Avsak hentie krajiny prave teraz mozu zaradit spiatocku ze doriti vlastne naco je nam takato aliancia, kde rusi nic neriesia, nic nevedia, nechcu alebo nemozu riesit, a teraz nas este navyse budu tahat do konfliktu proti kolektivnemu zapadu a ameeerikeee, pricom cez Turecko - clena NATO - kriticky potrebujeme sypat plyn aj ropu do Europy aby sme mali co zrat. Pritom mozno by to mohlo dopadnut tak, ze sa CSTO ciastocne alebo uplne rozpadne.


tych istych bielorusov obvinili z vojnoveho ancikrista co oni samozrejme zurivo odmietaju - https://youtu.be/PrUBQmyHrpM?t=859
aka sranda : v ich Ustave sa priamo pise ze Bielorusko vylucuje akukolvek agresiu zo svojho uzemia voci inym krajinam...

co dodat. No uvidime k akemu prekvapivemu zaveru dojde vojensky tribunar.


15:35 Cina povedala ze do roku 2035 chce strojnasobit mnozstvo atomovych zbrani, dnes maju okolo 300. No, moj nazor : su im zbytocne, uz s tromi stovkami dokazeme zavrazdit planetu o ktoru nam vsetkym ide predovsetkym. Uprimne, keby som mal nejake investicie v Tajwane, asi by som sa trosicku obaval...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5889
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Hej CSTO je od začatia ŠVO prakticky nefunkčné, Rusko už viackrát žiadalo o pomoc a nič sa nestalo, nik neprišiel. Arméni pomoc od Ruska nedostali keď žiadali, Azerbajdžan je kultúrne blízky Turecku a túži "vyriešiť" Náhorný Karabach a koridor do Turecka, Kazachstan sa začal orientovať na Čínu, čo iné im zostáva keď sa im Rusi otvorene vyhrážajú rovnakou denacifikáciou akú robia na Ukrajine... Žiadnej z tých krajín nevyhovuje byť vazalom Ruska, a Rusko nepozná pojmy partner a vzájomne výhodná spolupráca, kultúrne im to je rovnako cudzie ako nám ich otvorené pohŕdanie ľudským životom.

Na druhú stranu nerobme si ilúzie že by sa tie krajiny stali našimi spojencami, jediné demokracie sú Gruzínsko a Arménsko a oba sú sudy s pušným prachom kvôli dlhoročnej politike Ruska vytvárať zamrznuté konflikty všade kde chce mať vplyv.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB
mp3turbo
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 12258
Dátum registrácie: St 27. Apr, 2011, 11:16
Bydlisko: ta Blava, ňe ?

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa mp3turbo »

lebo moc vela ineho nevedia.

jasneze tie krajiny na "nasu" stranu nepreskocia, to nie je mozne (mentalne, historicky, kulturne, nabozensky, vojensky, financne...) uplne staci ked dalsie desiatky milionov ludi, dalsie armady, dalsie geograficke lokality nebudu vyhravat moskovsku pesnicku aj ked su "relativne daleko" od Ukrajiny a Europy. To fakt uplne staci. Uz len to by chybalo aby sa dalsie hordy zacali tlacit dolava na mape.


https://www.youtube.com/watch?v=F2R11RK5_ds
byvaly rusky minister financii hovori ze rusi nemaju sancu vyhrat v dlhodobej bitke so zapadom, ekonomika ze nema sancu vydrzat pretoze proste nema zdroje, rezervy a Rusko sa proste nemoze rovnat celemu civilizovanemu svetu ktory podporuje Ukrajinu. Ono ja osobne by som zacal tym ze skoro 150 milionova krajina ma HDP vo vyske ako jedno 60 milionove Taliansko (ktore samo tiez nie je uplne najjasnejsi priklad priemyselneho uspechu), pricom je nepredstavitelne nepredstavitelne vacsie a tympadom ma katastroficky vacsie naklady na svoju prevadzku. Navyse

a) vacsina prijmov tohoto HDP su primitivne jednoduche veci "vyberem nejaku zbrndu zo zeme a predam ju vlavo na mape tym co maju prachy"
b) demograficka struktura nedava najmensiu sancu na prudky buduci rozvoj
c) sankcii bude viac a viac, priepast sa bude zvacsovat

ale pozor - ruska armada vztycuje vlajku na Mount Elbruse, najvyssej hore Europy : https://www.youtube.com/watch?v=HvXraPoawbQ
velmi dolezite ! a hlavne treba vykrikovat o fasistickych vojakoch ktorych sme desatanizovali...
Som matematik... Vzrusuju ma cisla, napriklad 8300 na otackomeri alebo 2,15 baru z kompresora a este aj 1-12-5-8-3-10-6-7-2-11-4-9.
Používateľov profilový obrázok
wingo
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 5889
Dátum registrácie: St 01. Sep, 2010, 20:36
Bydlisko: Podbrezová

Re: UA konflikt

Príspevok od používateľa wingo »

Zaujímavý názor na Ruské hybridné útoky, a všeličo by to vysvetľovalo čomu som doteraz nechápal.


TL;DR západ robí všetko pre to aby sa Ruské hybridné hrozby a útoky nestali stredobodom pozornosti, lebo to je presne to čo Rusko chce aby odpútalo pozornosť a zdroje od pomoci Ukrajine (napr. ľudia by začali vykrikovať neposielajte zbrane Ukrajine, potrebujeme ich na našu ochranu pred Ruskými útokmi). Preto nik verejne nebije otvorene na poplach a neobviňuje priamo Rusko zo všetkých tých útokov na členov NATO, napr. drony, rakety či Nordstream a Ukrajinci vyzerali ako blbci keď vraveli že to boli Rusi a NATO to odmietalo.
NATO vysiela Rusku signál že také akcie nemajú efekt a tým aj znižuje ich hrozbu (lebo Rusko nimi nedosahuje svoje ciele takže ďalšie nemajú zmysel), a ak chce NATO zatiahnuť priamo do vojny, musí to spraviť verejne napriamo a nie skryto, popierateľne, s cieľom následne vykrikovať že vidíte, NATO je hrozba, bezdôvodne nás napadlo.
Spoiler: ukázať
STEAM: http://steamcommunity.com/id/X-w1n9/

PC1:
Ryzen 5 7600X, Noctua NH-D14+Arctic P14 PWM PST, Gigabyte B650M Gaming X AX, 32GB DDR5 Kingston Fury Renegade RGB @ 6000/28/37/37/30, Gigabyte AORUS RX 6800XT Master 16GB, SSD Kingston Fury Renegade 1TB, Adata XPG Core Reactor 650W, BeQuiet Pure Base 500DX + 3x Arctic P14 PWM PST, LG 42OLEDC21, Gamdias Hermes P3 Brown, Logitech G400, Hifiman HE-4XX + Topping NX4DSD

PC2:
Ryzen 5 5600X, ASUS TUF Gaming B550M-PLUS WiFi, 32GB DDR4 Kingston Predator@3600/16/19/21/36, Sapphire Pulse RX6600 8GB, Toshiba XG3 1TB M.2 NVMe, Seasonic Platinum SS-660XP2, Riotoro Morpheus, ASUS VG279Q, Marvo K605, Rapture ASPIS, Superlux HD-330 + Brainwavz Sheepskin earpads, Edifier WN820NB

Návrat na "Debata o všetkom"